Wysyłanie towaru do reklamacji - obawa - Forum Prawne

 

Wysyłanie towaru do reklamacji - obawa

Witajcie. Kupiłem buty w innym mieście (ponad 400 km od miejsca zamieszkania, bo byłem tam przy okazji), przy pierwszym założeniu okazało się, że jeden but ma defekt. Napisałem maila do "oddziału" tego sklepu w moim ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
04-03-2014, 08:06  
derlee
Użytkownik
 
Posty: 43
Domyślnie Wysyłanie towaru do reklamacji - obawa

Witajcie.

Kupiłem buty w innym mieście (ponad 400 km od miejsca zamieszkania, bo byłem tam przy okazji), przy pierwszym założeniu okazało się, że jeden but ma defekt.

Napisałem maila do "oddziału" tego sklepu w moim mieście, ale odpisali mi środkowy palec i odsyłają mnie do miejsca zakupu. OK, może i tak jest w ustawie, ale nie mam czasu tam jechać, a paliwo kosztuje.

Czy jeśli wyślę buty na reklamację kurierem na mój koszt:

1. Czy mogę domagać się wszystkich poniesionych kosztów związanych z reklamacją (koszt wysyłki do sklepu, bo rozumiem, że sklep odeśle mi to na mój koszt, nie będzie mi kazał po to przyjeżdżać).

2. W jaki sposób zabezpieczyć informację, że jestem właścicielem tych butów (wartość 1800 zł), skoro muszę pewnie załączyć paragon?

3. O czym muszę pamiętać, żeby osoba w sklepie nie przywłaszczyła sobie butów i nie powiedziała potem "pan do nas nic nie wysłał, spadaj pan"?

4. Czy jest jakiś paragraf, który mimo wszystko pozwoli mi przeforsować oddanie butów do oddziału sklepu w moim mieście?

Pozdrowienia.
derlee jest off-line  
04-03-2014, 08:13  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Wysyłanie towaru do reklamacji - obawa

1. Wszystkie koszta ponosi sklep - art 8 ust 2 Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej
2. Paragon/fakturę skserować
3. Wysłać paczką za zwrotnym potwierdzeniem odbioru + pkt 2
4. A czy jest to oddział czy np punkt franczyzowy?
 
04-03-2014, 08:22  
derlee
Użytkownik
 
Posty: 43
Domyślnie RE: Wysyłanie towaru do reklamacji - obawa

Dziękuję.

4. Oddział. Sklep nazywa się Gabor, sprzedają buty różnych firm, w tym Bugatti. Są m.in. w warszawskiej Arkadii, rzut beretem od miejsca mojego zameldowania. Niestety tam też mi powiedzieli to co kiedyś prezydent do "dziada", bo paragon nie jest ich.
derlee jest off-line  
04-03-2014, 08:28  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Wysyłanie towaru do reklamacji - obawa

W Warszawie rozmawiał Pan tylko z pracownikiem? Proponuję udać się do kierownika placówki i wyjaśnić sytuację - kierownictwo z zasady jest bardziej przystępne klientowi Skoro jest to placówka należąca do tej samej firmy co placówka w której zakupił Pan obuwie to reklamacja powinna zostać uznana za skuteczną - wszak obuwie i tak nie jest naprawiane na miejscu a jest wysyłane do producenta/firmy, która zajmuje się reklamacjami i gwarancjami na podstawie umowy z producentem. Dlatego proponuję udać się jeszcze raz do pobliskiego sklepu i porozmawiać z kierownikiem punktu.
 
04-03-2014, 08:32  
FreeG
Przyjaciel forum
 
Posty: 8.467
Domyślnie RE: Wysyłanie towaru do reklamacji - obawa

Cytat:
5. Podmiot, do którego składamy reklamację

Będzie nim zawsze Sprzedawca. Nie musi być to oczywiście ani ta sama osoba, u której kupowaliśmy produkt, ani kierownik danego sklepu. Ważne, aby była to osoba zatrudniona na tym stanowisku w konkretnym sklepie, gdzie Konsument nabył produkt.
Sprzedawca nie może przerzucić obowiązku reklamacji na osobę trzecią, Konsument składa reklamację w jego ręce, a następnie on przekazuje towar do swoich Dostawców/Serwisu.
więcej: http://forumprawne.org/prawa-konsume...rzeczytaj.html
FreeG jest off-line  
04-03-2014, 09:31  
derlee
Użytkownik
 
Posty: 43
Domyślnie RE: Wysyłanie towaru do reklamacji - obawa

Udało mi się dodzwonić do "kierownika" (pewnie jakiś inny pracownik podający się za kierownika), w każdym razie zaprosił mnie z butami do ich sklepu i zapewnił, że można oddać w dowolnym sklepie.

Dzięki za wskazówkę, od dzisiaj będę w takich sprawach od razu prosił z kimś kompetentnym, choć mam nadzieję, że jak najrzadziej.

Pozdrawiam.
derlee jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Odesłanie towaru z reklamacji - koszty (odpowiedzi: 6) Witam, Wysłałem (na własny koszt) reklamowany (z tytułu gwarancji) towar zakupiony 1,5 roku temu (na firmę) do sprzedawcy. Otrzymałem od...
§ wysyłanie reklamacji (odpowiedzi: 4) Witam.Mam pytanie związane z wysyłką reklamowanego towaru do serwisu przez np.market budowlany.Ogólnie reklamacja z dniami wolnymi trwa 21 dni,a jaki...
§ Wysyłka towaru do reklamacji i reklamacja niewypełniona należycie (odpowiedzi: 1) Witam. Na początku chciałbym przybliżyć sytuację, która mi się przytrafiła i mam nadzieję, że uda mi się uzyskać od Was drodzy forumowicze...
§ Koszty wysyłki przy reklamacji z tytułu niezgodnosci towaru z umową (odpowiedzi: 2) Towar został zakupiony w Warszawie . Następnie miał być używany w Lublinie. Z racji tego, że teraz jestem w Warszawie będę go jutro osobiście...
§ Zwrot kosztów wysyłki przy reklamacji towaru. (odpowiedzi: 13) Witam. Kupiłam na allegro przedmiot, który dotarł do mnie w połamanym, plastikowym opakowaniu poklejonym taśmą klejącą(!) i z oderwanym jednym z...
§ Wysyłanie towaru bez ustalenia warunków (odpowiedzi: 2) Mam pytanie odnośnie przypadku gdy kupiłem, towar na allegro ( kup teraz ). Jednak po chwili namysłu uznałem iż chcę się wycofać z tej transakcji (...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:21.