Rezygnacja z usług tele. przed rozpoczęciem świadczenia - Forum Prawne

 

Rezygnacja z usług tele. przed rozpoczęciem świadczenia

Witam Spróbuję dojść do porozumienia z Orange, jestem jednak zainteresowany poniższym. Podpisałem umowę na świadczenie usługi - internet stacjonarny na czas określony. Zgodnie z podpisanymi dokumentami (umowa i regulamin), nie jestem Abonentem - jest nim ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
18-07-2014, 10:18  
Użytkownik
Gość
Domyślnie Rezygnacja z usług tele. przed rozpoczęciem świadczenia

Witam

Spróbuję dojść do porozumienia z Orange, jestem jednak zainteresowany poniższym.

Podpisałem umowę na świadczenie usługi - internet stacjonarny na czas określony. Zgodnie z podpisanymi dokumentami (umowa i regulamin), nie jestem Abonentem - jest nim podmiot na rzecz którego świadczona jest Usługa. Świadczenie usług rozpoczyna się po Rejestracji, której nie wykonałem, i na razie wykonywać nie zamierzam. Jednocześnie do opłat zobowiązany jest wyłącznie abonent, i wyłącznie za okres świadczenia usługi.

Umowa ani regulamin nie zawierają warunków które pozwoliłyby mi na rozwiązanie umowy, ani nie zawierają kar umownych dla mnie za niewywiązanie się z jej postanowień.

Powyższe rozumiem tak: będę miał podpisaną umowę, ale świadczenie usług się nie rozpocznie, nie będzie więc podstawy do pobierania opłat. Czy ktoś ma inne zdanie, zna orzeczenia lub dyrektywy UOKIK w takich sprawach?
 
21-07-2014, 14:39  
Odinus
Użytkownik
 
Posty: 33
Domyślnie RE: Rezygnacja z usług tele. przed rozpoczęciem świadczenia

Po pierwsze do umowy powinieneś mieć załączone regulaminy, cenniki. Ich wykaz masz na końcu umowy. Jak ich nie dostałeś to sobie poszukaj na stronie orange. Po drugie - jak nie zarejestrujesz się, to orange nie ma prawa naliczyć Tobie opłaty przez pierwszy miesiąc od skrossowania internetu na centrali. Gdzies w umowie albo regulaminie masz wpisany obowiazek zarejestrowania sie w ciagu 30dni.

Fakt zarejestrowania się, bądź nie po 30 dni nie będzie podstawą do nienaliczania oplaty abonamentowej. Innymi słowy, z ich punktu widzenia świadczą Tobie usługę, dlatego mają podstawę do pobierania opłaty.
Odinus jest off-line  
21-07-2014, 20:46  
nomnes
Przyjaciel forum
 
nomnes na Forum Prawnym
 
Posty: 21.166
Domyślnie RE: Rezygnacja z usług tele. przed rozpoczęciem świadczenia

Cytat:
Napisał/a kub86 Zobacz post
Powyższe rozumiem tak:
Ale to wszystko tylko twoje słowa, więc nasza opinia odnosiłaby się do twoich słów a nie umowy.
nomnes jest off-line  
23-07-2014, 14:58  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Rezygnacja z usług tele. przed rozpoczęciem świadczenia

Umowę już w między czasie rozwiązałem, tym niemniej dalej jestem zainteresowany powyższym.

Cytat:
Napisał/a Odinus
Po pierwsze do umowy powinieneś mieć załączone regulaminy, cenniki. Ich wykaz masz na końcu umowy.
Mam - na ich podstawie przedstawiłem opis.

Cytat:
Napisał/a Odinus
Gdzies w umowie albo regulaminie masz wpisany obowiazek zarejestrowania sie w ciagu 30dni. Fakt zarejestrowania się, bądź nie po 30 dni nie będzie podstawą do nienaliczania oplaty abonamentowej. Innymi słowy, z ich punktu widzenia świadczą Tobie usługę, dlatego mają podstawę do pobierania opłaty.
Opłata jest pobierana za świadczoną usługę. Rozpoczęcie naliczania opłaty niewiele zmienia, bo bez świadczonej usługi nie ma co w jej ramach naliczyć.

Cytat:
Napisał/a nomnes
Ale to wszystko tylko twoje słowa, więc nasza opinia odnosiłaby się do twoich słów a nie umowy.
Cytując z umowy:
Cytat:
#2 Opis Usługi. Czas trwania Umowy. Termin rozpoczęcia świadczenia Usługi
1.Na podstawie Umowy O świadczy na rzecz Abonenta Usługę w Opcji XYZ.
(...)
4. Umowa zostaje zawarta na czas określony, który upływa z końcem 24 miesiąca, liczony od dnia rozpoczęcia świadczenia Usługi.
5. Świadczenie usługi rozpoczyna się, pod warunkiem istnienia możliwości technicznych, po zawarciu umowy i przeprowadzeniu Rejestracji Usługi w terminie 30 dni od daty zawarcia Umowy.
(...)
9. Abonent zobowiązany jest do przeprowadzenia rejestracji w terminie 30 dni od dnia zawarcia Umowy. W przypadku braku Rejestracji, po 14 dniach od podpisania Umowy orange podejmuje próbę kontaktu z Abonentem w celu przeprowadzenia Rejestracji.
10. W przypadku braku możliwości dokonania Rejestracji, Abonent zobowiażany jest powiadomić (...)

#3 Opłaty
Rozpoczęcie naliczania opłat za Usługę następuje od 30 dnia po dniu podpisania Umowy albo dokonania Rejestracji Usługi, jeśli nastąpi ona przed upływem powyższego terminu.
i z regulaminu:
Cytat:
Abonent - podmiot, na rzecz którego świadczona jest Usługa na podstawie Umowy
Rejestracja - jednorazowa czynność polegająca na uzyskaniu parametrów technicznych niezbędnych do korzystania z Usługi(w tym hasło), dokonana z wykorzystaniem modemu, na Łączu an którym będzie świadczona Usługa,
Usługa - usługa Neostrada, tj. usługa dostępu do sieci internet wraz z udogodnieniami towarzyszącymi określonymi w Cenniku, świadczona na zasadach określonych w regulaminie i Umowie.

V Opłaty
3. Jeżeli okres świadczenia Usługi nie obejmuje pełnego okresu rozliczeniowego, wówczas za każdy dzień świadczenia Usługi w takim orkesie rozliczeniowym, Abonent zapłaci opłatę w wysokości 1/30 opłaty abonamentowej.
 
24-07-2014, 19:08  
nomnes
Przyjaciel forum
 
nomnes na Forum Prawnym
 
Posty: 21.166
Domyślnie RE: Rezygnacja z usług tele. przed rozpoczęciem świadczenia

Możesz się "kopać z koniem", a koń może zadać pytanie: "a co to jest "usługa"?" Uwaga, nie myl jej z "Usługą"... i może powiedzieć, że usługa to np. stan po podpisaniu umowy i zdolność do świadczenia Usługi.
nomnes jest off-line  
25-07-2014, 09:38  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Rezygnacja z usług tele. przed rozpoczęciem świadczenia

Dziękuję.

Kopać się nie zamierzam, jak napisałem wcześniej, rozwiązałem umowę płacąc jakąś skromną karę (tudzież zwracając przyznaną ulgę żeby było zgodnie z ustawą).
 
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ umowa zlecenie rezygnacja przed rozpoczęciem (odpowiedzi: 2) Witajcie! Podpisałem umowę zlecenie z datą przyszłą. Mam zacząć swoją pracę od piątku. Jednak zmiany w transporcie miejskim spowodowały, że po...
§ Rezygnacja ze stażu przed jego rozpoczęciem (odpowiedzi: 10) Witam, mam następujący problem pod koniec miesiąca powinnam rozpocząć staż z PUP, jednak od wczoraj mam rękę w gipsie i oczekuję na zabieg, który...
§ rezygnacja z aplikacji przed jej rozpocząciem a ponowny wpis (odpowiedzi: 2) Witam, mam pewne pytanie, które było już wcześniej zadawane, ale z tego, co widziałem, nigdy nie zostało ostatecznie rozwiązane. W tym roku dostałem...
§ Umowa na okres próbny, a rezygnacja przed rozpoczęciem pracy (odpowiedzi: 1) Witam. Dziś podpisałem umowę o pracę na okres próbny (3 miesiące). Na umowie data podpisu 02.06.2014r. Rozpoczęcie pracy dnia 02.06.2014r. Nie...
§ Rezygnacja z oc zawartej telefonicznie przed rozpoczęciem (odpowiedzi: 1) Witam Zakupiłem polisę w Alians przez telefon,ma ona rozpocząć się za dwa tygodni.W między czasie znalazłem tańszą. Nic nie płaciłem ani nie...
§ rezygnacja ze stażu przed jego rozpoczęciem i konsekwencje (odpowiedzi: 4) Witam:ooo: Dostałam oferte stażu z UP ale nie chcę jej podjąć ponieważ osoba która proponuje ten staż nie ma bladego pojęcia o wykonywaniu tej...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:18.