Odstąpienie od umowy zawartej na odległoścć - Forum Prawne

 

Odstąpienie od umowy zawartej na odległoścć

Klient zakupił na aukcji czajnik , po jego otrzymaniu poprosił o wymianę na inny model , ponieważ dopatrzył się jednego punkcika niedomalowaniu . Po otrzymaniu zwrotu po raz drugi ( na swój koszt ) wysłaliśmy ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
01-08-2014, 14:07  
margie 76
Użytkownik
 
Posty: 49
Domyślnie Odstąpienie od umowy zawartej na odległoścć

Klient zakupił na aukcji czajnik , po jego otrzymaniu poprosił o wymianę na inny model , ponieważ dopatrzył się jednego punkcika niedomalowaniu . Po otrzymaniu zwrotu po raz drugi ( na swój koszt ) wysłaliśmy czajnik , który był oglądany przez kilka osób i nie zostały stwierdzone żadne wady estetyczne. Klient po raz drugi stwierdził ,że czajnik zwraca bo ma ślady zarysowań i odstępuje od umowy przesyłając pismo , w którym pisze :
" Oświadczam, że zgodnie z art. 7 ust 1 o ochronie niektórych praw Konsumenta oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny odstępuję od umowy. " Sęk w tym ,że w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy od Klienta ponownie przesyłkę ze zwrotem i stwierdziliśmy ,ze czajnik jest użytkowany i tak naprawdę nie nadający się do ponownej sprzedaży, nosi ślady przegrzania , wkładka gwizdka jest roztopiona. Nie posiada żadnych zarysowań o czym wspominał Klient.

Na jaki art. powinnam się powołać odpowiadając Klientce , na otrzymane od niej odstąpienie od umowy ,z którym w momencie otrzymania towaru nie zgadzam się .
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg 123 174.jpg (91,0 KB, 15 wyświetleń)
Rodzaj pliku: jpg 123 170.jpg (88,8 KB, 12 wyświetleń)
margie 76 jest off-line  
01-08-2014, 14:21  
mati_290
Użytkownik
 
mati_290 na Forum Prawnym
 
Posty: 309
Domyślnie RE: Odstąpienie od umowy zawartej na odległoścć

Odrzucić reklamację, z wyjaśnieniem dlaczego, poprosić o przelew, by odesłać na koszt klienta.

Zwrócić w ciągu 10 dni może, tak, ale tylko wtedy, kiedy przedmiot nie był używany.
mati_290 jest off-line  
01-08-2014, 14:32  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Odstąpienie od umowy zawartej na odległoścć

Cytat:
Zwrócić w ciągu 10 dni może, tak, ale tylko wtedy, kiedy przedmiot nie był używany.
To nie jest prawda.
 
01-08-2014, 15:18  
theart
Zbanowany
 
Posty: 311
Domyślnie RE: Odstąpienie od umowy zawartej na odległoścć

Cytat:
Napisał/a margie 76 Zobacz post
Na jaki art. powinnam się powołać odpowiadając Klientce , na otrzymane od niej odstąpienie od umowy ,z którym w momencie otrzymania towaru nie zgadzam się .
Odstąpienie od umowy jest faktem tzn. nie wymaga Pani zgody ani odpowiedzi. W momencie odstąpienia umowa uważana jest za niezawartą. To co strony świadczyły ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w zakresie zwykłego zarządu.

Termin na odstąpienie to w Pani przypadku prawdopodobnie 3 miesiące, chyba że zamieściła Pani w przesyłce wydruk z informacją dla klienta zgodny z art. 9 Ustawy.

Pieniądze więc musi Pani zwrócić w całości wraz z odsetkami.

NATOMIAST

może Pani na drodze sądowej wystąpić o naprawienie szkody przez konsumenta podnosząc, że towar zwrócony posiada zużycie przekraczające zwykły zarząd. Pamiętać jednak należy że zagotowanie wody w czajniku nie jest przekroczeniem zwykłego zarządu gdyż do tego został on stworzony. Być może gwizdek roztopił się z powodu słabej jakości materiałów wykonanych do jego produkcji i nastąpił podczas zwykłego zarządu rzeczą nie z winy klienta.
theart jest off-line  
01-08-2014, 16:11  
margie 76
Użytkownik
 
Posty: 49
Domyślnie RE: Odstąpienie od umowy zawartej na odległoścć

Dziękuję za odpowiedzi .
Rozumiem, że jeśli rzeczoznawca w serwisie importera wyda opinię o uszkodzeniu czajnika z powodu niewłaściwego użytkowania to będę miała podstawę aby nie uznać odstąpienia od umowy zawartej na odległość , z której chce skorzystać Klientka.
Logiczne jest ,że Klient ma prawo w granicach rozsądku przetestować produkt ale chyba powinien zwrócić go w takim stanie aby nadawał się do dalszej sprzedaży a nie do wyrzucenia . Bo nikt z widocznymi śladami użytkowania nie zakupi ode mnie tego czajnika .

Pozdrawiam
margie 76
margie 76 jest off-line  
13-08-2014, 10:49  
margie 76
Użytkownik
 
Posty: 49
Domyślnie RE: Odstąpienie od umowy zawartej na odległoścć

Witam ponownie ,

otrzymałam opinie od pracownika serwisu , w której napisał ,że czajnik posiada widoczne ślady eksploatacyjne , znaczne przebarwienia spodu, plamy na dnie czajnika , przypalonego gwizdka itp. Opinię tą przesłałam Klientce z informacją ,że odstąpienie od umowy w tym przypadku jest niemożliwe z powodu zniszczenia towaru . Czajnik sprawdzono pod względem jakościowym i nie stwierdzono wad , usterek do naprawy . Klientka się z tym nie zgadza, straszy prokuraturą , policja oraz powołuje się na art. 286 p.1 oraz 117 p. 4 . Poinformowałam ją ,że czajnik zostanie wysłany ale ona zajęła stanowisko ,że go nie odbierze tylko czeka na zwrot kwoty za czajnik oraz wysyłkę . Jak dalej prowadzić korespondencje i czy są jakieś paragrafy , na które mogłabym się powołać ,ze Klient w tym przypadku nie ma racji .
W chwili obecnej zaznaczyłam , że wszystkie uwagi ma kierować na piśmie bo rozmowy telefoniczne ze strony tej Pani kończą się straszeniem , przekazywaniem słuchawki rzekomym prawnikom , wyzwiskami pod moim adresem .

Pozdrawiam
margie 76
margie 76 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Odstąpienie od części umowy zawartej na odległość (odpowiedzi: 3) Witam, Znowu jestem "zmuszony" skorzystać z Waszej pomocy. Wiadomo Polska :( Kupiłem 2 laptopy w sklepie internetowym. Okazało się że jeden jest...
§ odstąpienie od umowy zawartej na odległość (PLUS) (odpowiedzi: 11) Witam. 9 lutego mój mąż zadzwonił do sieci plus, żeby przenieść nasze numery z kart w play na abonament w plus. Obie umowy brał na siebie, jedną z...
§ Odstąpienie od umowy zawartej na odległość (odpowiedzi: 10) Witam, 11 stycznia 2015 roku kupiłem na aukcji allegro komputer stacjonarny, który kosztował 1519 złotych + 20 złotych przesyłka kurierska....
§ Odstąpienie od umowy zawartej na odległość. (odpowiedzi: 7) Witam! Kilka dni temu podpisałem umowę z firmą netia dotyczącą świadczenia usług telekomunikacyjnych. Umowa zawarta była na firmę. Kurier nie miał...
§ Odstąpienie od umowy zawartej na odległość (odpowiedzi: 20) Witam Mam pytanko do znawców tematu;). Zakupiłem w sklepie internetowym 30 maja wózek dziecięcy. Myśląc, że mam do czynienia z rzetelną firmą...
§ odstąpienie od umowy zawartej na odległość (odpowiedzi: 5) witam Zawarłem zlecenie -umowę z pewną firmą na wymiane drzwi, wpłaciłem 100zł zaliczki czy tez kaucji, reszta na raty.Od przedstawiciela otrzymałem...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:15.