Problem z wypożyczalnią samochodów - Forum Prawne

 

Problem z wypożyczalnią samochodów

TL : DR 1. Wypożyczyłem samochód na wyjazd za granicę 2. Jest uszkodzony nie z mojej winy 3. Mam sobie radzić a miesięczne opłaty rosną Sprawa wygląda tak: Na przełomie września/października 2014 wypożyczyłem samochód na ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
17-04-2015, 13:13  
guciodemon
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Problem z wypożyczalnią samochodów

TL : DR

1. Wypożyczyłem samochód na wyjazd za granicę
2. Jest uszkodzony nie z mojej winy
3. Mam sobie radzić a miesięczne opłaty rosną

Sprawa wygląda tak:
Na przełomie września/października 2014 wypożyczyłem samochód na wyjazd za granicę. W umowie miałem zgodę na wyjazd oraz zostałem poinformowany, że samochód jest gotowy do takiej podróży i ubezpieczony wraz z assistance. W listopadzie samochód się zepsuł. Nie było ładowania - spadł pasek. Przez telefon od wypożyczalni dowiedziałem się, że mam czekać. Długo stać nie mogłem na autostradzie więc zadzwoniłem po znajomego i dostarczyliśmy samochód do najbliższego warsztatu. Do wymiany pasek, napinacz i rolka. Kontaktu do tej chwili nie było. Później już głównie kontakt mailowy.

Dowiedziałem się, że mam wyłożyć na naprawę a dostanę zwrot jak oddam samochód wraz z zużytymi częściami oraz fakturami za naprawę.

Nie zgodziłem się na to ponieważ nie będę wykładał na naprawę samochodu z wypożyczalni. Poprosiłem o samochód zastępczy którego mi odmówiono.

Od początku grudnia samochód stoi nie ruszany. Z wypożyczalnią nie mogę się dogadać.

Przed wyjazdem zapewniano mnie, że rolki, napinacze, paski, oleje itp są powymieniane. Jestem w Anglii i samochód miał być na to przygotowany.

Aktualnie wiem, że jestem bez samochodu i jak się dowiedziałem od wypożyczalni rosną moje koszta.

Umowa skończyła mi się 1 stycznia i zostałem zgłoszony na policję w Polsce. Zostało mi przypisane przywłaszczenie samochodu.

Co robić w tej sytuacji? Samochód aktualnie stoi w Anglii w warsztacie samochodowym i czeka na zapłatę. Zainteresowania ze strony wypożyczalni żadnego.
guciodemon jest off-line  
17-04-2015, 13:21  
arturoooo
Zbanowany
 
Posty: 6.619
Domyślnie RE: Problem z wypożyczalnią samochodów

Wszystkie prawa i obowiązku masz opisane w umowie którą zapewne podpisałeś.

Cytat:
Napisał/a guciodemon Zobacz post
Dowiedziałem się, że mam wyłożyć na naprawę a dostanę zwrot jak oddam samochód wraz z zużytymi częściami oraz fakturami za naprawę.
Dobre rozwiązanie. Jak jedziesz na wczasy za granicę i wykupujesz ubezpieczenie zdrowotne [polisę] to też w większości przypadków płacisz z własnej kasy po uzgodnieniu kosztów leczenia z ubezpieczycielem, a później dostajesz zwrot kasy po przesatawieniu faktur.


Cytat:
Napisał/a guciodemon Zobacz post
Przed wyjazdem zapewniano mnie, że rolki, napinacze, paski, oleje itp są powymieniane. ...Co robić w tej sytuacji? Samochód aktualnie stoi w Anglii w warsztacie samochodowym i czeka na zapłatę. Zainteresowania ze strony wypożyczalni żadnego.
Nie spełniłeś swojego zobowiązania. Nie zwróciłeś auta w określonym terminie.
Idziesz w zaparte.

Pamiętaj, że usterka może się zdarzyć po chwili a wada może tkwić w materiale.
arturoooo jest off-line  
17-04-2015, 13:22  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Problem z wypożyczalnią samochodów

Cytat:
Poprosiłem o samochód zastępczy którego mi odmówiono.
Umowa to przewiduje?
Cytat:
Nie zgodziłem się na to ponieważ nie będę wykładał na naprawę samochodu z wypożyczalni
Umowi coś mówi o naprawach?
 
17-04-2015, 13:28  
guciodemon
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Problem z wypożyczalnią samochodów

Loco1 - Umowa nic nie mówi o naprawach ani o samochodzie zastępczym. Niestety tylko słownie

Arturoooo - nie mam możliwości zwrotu samochodu gdyż jest niesprawny. Części które uległy uszkodzeniu miały być powymieniane przed podróżą. Mechanik powiedział, że nikt nie ruszał osprzętu od dawna.
guciodemon jest off-line  
17-04-2015, 13:33  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Problem z wypożyczalnią samochodów

Cytat:
Umowa nic nie mówi o naprawach ani o samochodzie zastępczym
W takim razie domaganie się tego było bezpodstawne.
propozycja zwrotu środków za naprawę była ładnym gestem ze strony wynajmującego. Nie skorzystałeś z niej, to masz teraz problem. Zapewne zapłacisz teraz tyle, że kupiłbyś za tą kwotę auto.
 
17-04-2015, 13:34  
guciodemon
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Problem z wypożyczalnią samochodów

Zaproponowano mi kupno tego pojazdu. Kwota jest niestety kosmiczna. Wypożyczalnia wykorzystuje swoją pozycję.

Czyli pozostaje tylko spróbować się dogadać?
guciodemon jest off-line  
17-04-2015, 13:35  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Problem z wypożyczalnią samochodów

To oni rozdają karty. Albo się dogadasz, albo problem tylko się zwiększy...
 
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Problem z wypożyczalnią aut z OC sprawcy (odpowiedzi: 4) Witam i zwracam się z zapytaniem w czerwcu br nierozważna pani cofając uderzyła w moje auto, przyznała się do winy a jej TU przyjęło odpowiedzialność...
§ Mandat z Włoch - błędny adres na umowie z wypożyczalnią samochodów (odpowiedzi: 2) Witajcie, Być może ktoś z Was będzie w stanie odpowiedzieć na nurtujące mnie pytanie. W październiku ubiegłego roku na terenie Włoch fotoradar...
§ Problem z wypożyczalnią (odpowiedzi: 2) Witam, Ostatnio miałem stłuczkę. Ja jestem poszkodowanym więc szkoda będzie likwidowana z OC sprawcy. Gdy przyjechała laweta, laweciarz zaproponował...
§ Opłata za obsługę mandatu pobrana przez wypożyczalnię samochodów we Włoszech (odpowiedzi: 3) Witam Na wakacjach we Włoszech wypożyczyłem samochód z wypożyczalni Maggiore na 1 dzień (24.07.2014). Zarówno podróż jak i zwrot samochodu obyły...
§ Problem z wypożyczalnią przyczep, umowa przeciwko mnie (odpowiedzi: 1) Wypożyczyłem z wypozyczalni przyczepe jednosiową do 750 kg.( ładowność przyczepy to 505 kg. Towar który wiozłem mieści sie w granicach 250 kg. Po...
§ Wypożyczalnia samochodów (odpowiedzi: 6) Witam, jak w temacie-kwestia dotyczy wypożyczalni samochodów. Z dniem dzisiejszym zarejestrowałam firmę na swoje nazwisko, czekam na regon i myślę...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:23.