Problem z Allegro - kupujący twierdzi, że towar jest uszkodzony. - Forum Prawne

 

Problem z Allegro - kupujący twierdzi, że towar jest uszkodzony.

Witam, mam problem na Allegro, otóż sprzedałem płytę główną, którą dobrze zabezpieczoną wysłałem kupującemu. Jestem pewny, że towar był w 100% sprawny, bo sam z niego korzystałem przez jakiś czas bez żadnych przeszkód. Po paru ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
27-06-2016, 14:13  
oliee0
Użytkownik
 
Posty: 153
Domyślnie Problem z Allegro - kupujący twierdzi, że towar jest uszkodzony.

Witam,
mam problem na Allegro, otóż sprzedałem płytę główną, którą dobrze zabezpieczoną wysłałem kupującemu. Jestem pewny, że towar był w 100% sprawny, bo sam z niego korzystałem przez jakiś czas bez żadnych przeszkód.
Po paru dniach od dostarczenia przesyłki do klienta, twierdzi on, że płyta jest niesprawna (raz się włącza, raz nie).
Tłumaczyłem mu jasno, że wysłałem na pewno towar działający, ten twierdzi, że poszedł do znanego sklepu/serwisu komputerowego i dokonał ekspertyzy, za którą zapłacił 45 zł, gdzie koszt kupionej płyty to 63 zł, więc samo to wydaje mi się mało realne. Prosiłem go ok. 5 razy, aby wysłał mi skan lub zdjęcie tej ekspertyzy, gdzie za każdym razem omija moją prośbę, a na końcu, gdy prosiłem o zdjęcie (mówił, że nie posiada skanera) to odpisał "szkoda czasu." oraz, że ten dokument jest mało ważny.

Kupujący chce pełny zwrot za towar, czyli 63 zł + 7 zł przesyłka.
Płytę mi odesłał, sprawdziłem ją i rzeczywiście jest uszkodzona, lecz przed wysyłką działała normalnie, czyli sam ją uszkodził, a teraz chce zwrotu.
Co mam zrobić w tej sytuacji? Jak zwrócę pieniądze to zostanę z nic nie wartą płytą, do tego stracę 70 zł...
Kupujący twierdzi, że dostał uszkodzoną płytę, a ja twierdzę, że działała i tu nastaje taki spór.

Proszę o pomoc.

PS Kupujący chce reklamować towar na podstawie rękojmi.
oliee0 jest off-line  
29-06-2016, 20:42  
jack7802
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Problem z Allegro - kupujący twierdzi, że towar jest uszkodzony.

Ciężko Ci doradzać.
Napiszę Ci co mnie spotkało.
Kupiłem obiektyw, który był uszkodzony, koszt 700zł. Zgłosiłem to do właściciela powiedział mi że sprzęt był sprawny i pewnie sam go uszkodziłem.
Oczywiście obiektyw wysłałem do ekspertyzy do Canon, która to potwierdziła że obiektyw był otwierany i były podejmowane próby naprawy.
Zgłosiłem sprawę do Allegro, a oni mi potwierdzili że pewnie ja mam rację, ale mam iść na policję, bo nic z tym nie zrobią.
Teraz sobie odwróć sytuację. Ja przynajmniej miałem dokument z ekspertyzy, a nic nie wskórałem, w Twoim wypadku kupujący nie ma niczego.
jack7802 jest off-line  
29-06-2016, 20:47  
oliee0
Użytkownik
 
Posty: 153
Domyślnie RE: Problem z Allegro - kupujący twierdzi, że towar jest uszkodzony.

Wg niego tak samo ja nie mam nic, że wysłałem sprawną płytę...
oliee0 jest off-line  
29-06-2016, 23:53  
jack7802
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Problem z Allegro - kupujący twierdzi, że towar jest uszkodzony.

Dlatego napisałem że ciężko poradzić, bo nie ma dobrego wyjścia.
Ja oddałem obiektyw do naprawy w serwisie na własny koszt i straciłem tylko 200zł.

Na twoim miejscu zażądałbym pisemnej ekspertyzy z serwisu który montował płytę główną, nie jest to przecież zabawka, którą każdy potrafi zamontować, a tak pewnie było, tylko kupujący się nie przyzna.
jack7802 jest off-line  
30-06-2016, 07:37  
Simon83
Użytkownik
 
Posty: 201
Domyślnie RE: Problem z Allegro - kupujący twierdzi, że towar jest uszkodzony.

Jeśli doszło do zakupu pomiędzy osobami fizycznymi, Ty twierdzisz że towar był ok, on twierdzi inaczej to kupujący sprzęt powinien Ci dostarczyć abyś mógł ocenić jego stan jak i zaakceptować lub odrzucić jego żądania. Po sprawdzeniu informujesz go o tym, jeśli odrzucasz jego reklamację to kupujący ma sprzęt odebrać lub przesłać Ci kwotę pozwalającą na wysłanie towaru do niego, jeśli jednak uznajesz jego reklamację to zwracasz mu pieniądze.
Simon83 jest off-line  
30-06-2016, 16:12  
oliee0
Użytkownik
 
Posty: 153
Domyślnie RE: Problem z Allegro - kupujący twierdzi, że towar jest uszkodzony.

Kupujący zażądał opłaty za dowód. Jasno napisał, że dopiero jak prześlę mu określoną sumę to wyśle mi ekspertyzę, w przeciwnym wypadku okaże ją dopiero w sądzie.
Chce też, abym odesłał mu zakupiony przedmiot, a on sprawę składa do sądu.
Tak szczerze, kto jakie ma szanse?

Kupujący twierdzi również, że jeśli wygra to będę musiał oddać mu koszty między innymi za dojazd, paliwo, bilety itp. To też prawda?
Poza tym pisał nie raz, że np. jeśli zwrócę mu 45 zł to będzie okej, później podnosił stawkę do 50, a ostatecznie napisał, że jednak nie chce pieniędzy tylko zwrot płyty i sąd lub oddanie całkowitej kwoty.
oliee0 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ kupujący twierdzi że wysłałem mu uszkodzony towar chce zwrotu pieniędzy (odpowiedzi: 21) Witam, mam problem, sprzedałem nowy telefon na allegro, kupujący 3 dni po odebraniu przesyłki stwierdził że telefon jest uszkodzony tj. jakiś...
§ Problem z Allegro, kupujący chce zwrócić uszkodzony towar (odpowiedzi: 3) Witam, bardzo proszę o pomoc, w zeszłym tygodniu sprzedałam na Allegro używaną hulajnogę. Przedmiot był w pełni sprawny, co prawda nie była jakiś...
§ kupujący twierdzi że towar jest uszkodzony - allegro (odpowiedzi: 11) Dzień dobry W zeszłym tygodniu sprzedałem na allegro części komputerowe, wszystkie wyciągnięte ze sprawnego, używanego domowego komputera. ...
§ kupujący twierdzi, że towar uszkodzony, ale brak protokołu (odpowiedzi: 4) Witam. Sprzedałam na allegro rower, do wysyłki był on rozkręcony i zapakowany (dokładnie). Następnego dnia po otrzymaniu kupujący zadzwonił, że...
§ Sprzedałem sprawny HDD 80GB a kupujący twierdzi iż jest uszkodzony (odpowiedzi: 1) Witam, Przepraszam jeśli temat w nie odpowiednim miejscu, ale sprawa jest zagmatwana i wygląda następująco: Sprzedałem na allegro dysk twardy...
§ Allegro. Kupujący twierdzi iż dostał uszkodzony towar i żąda zwrotu pieniędzy (odpowiedzi: 4) Witam Mam problem i nie wiem jak powinnam go rozwiązać z prawnego punktu widzenia. Sprzedałam na allegro towar nieuszkodzony, jednak na paczkę nie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:22.