POMOCY - problem z umową transakcji o rozliczeniu barterowym. - Forum Prawne

 

POMOCY - problem z umową transakcji o rozliczeniu barterowym.

Witam wszystkich. W czerwcu 2006r podpisałem umowę z platformą barterową, w której miałem pracować jako doradca. Umowe zwarto ze mną o przystapienie do tej platformy i załozono mi konto prywatne. Obiecywano....itd. Dostałem debet barterowy 3tys. ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
04-10-2009, 22:28  
anulkatomus
Początkujący
 
Posty: 27
Domyślnie POMOCY - problem z umową transakcji o rozliczeniu barterowym.

Witam wszystkich.
W czerwcu 2006r podpisałem umowę z platformą barterową, w której miałem pracować jako doradca. Umowe zwarto ze mną o przystapienie do tej platformy i załozono mi konto prywatne. Obiecywano....itd. Dostałem debet barterowy 3tys. zł i zobowiazano mnie (niepisemnie) abym wydawał barter u moich klientów, aby ich przekonać, że system działa. Niestety to wszystko była fikcja więc zerwałem z firmą kontakt. W grudniu 2008r otrzymałem pismo gdzie wypowiedziano mi w/w zawartą umowę. Natomiast w marcu 2009r otrzymałem wezwanie z sądu o zapłatę za moje płatności czekami barterowymi, jakie dokonałem w sierpniu 2006r gdzie w załączniku przedstawiono nieszczegółowy wykaz zamknięcia mojego konta, zktórego wynika że w czerwcu 2007r zamknąłem saldo (-) na zero, a następnie naliczono mi te transakcje w październiku 2007r (ponad rok później).. Napisałem sprzeciw i wyjaśniłem że zaksięgowano rzekomo moje czeki z 2006r dopiero w 2007r i to po zamknięciu tego konta. Mało tego jestem w posiadaniu informacji że platforma zagubiła oryginały tych czeków a posiada jedynie kserokopie ich i w oparciu o te ksera wytoczyła mi nakaz zapłaty. Za kilka dni mam się stawić przed sądem i zmagać się z dużą kancelarią prawną która ich reprezentuje.
Pomóźcie - jakie mam szanse, na co wskazywać uwagę i czego się obawiać, bo z odpowiedzi tego pełnomocnika na mój sprzeciw wynika że nic sobie nie robią z moich argumentów. Dodam, że zobowiazałem sąd do okazania orginałów czeków barterowych i przedstawienia szczegółowych zapisów mojej historii transakcji. Bo w regulamienie każdy z uczestników miał wytyczne ich wysłania do firmy najpóźniej 7dni od zawarcia transakcji pod rygorem niewaznosci transakcji (więc po tym terminie te nalezności powinny zostać przeksięgowane) Nawet nie wiem czy je przeksiegowano czy nie?.Nie można chyba księgować sobie takich przelewów jak sobie tylko chcą.
Dodam że cwaniaki kazali płacić tymi czekami u naszych klientów i za pobyty w hotelach na obowiązkowych szkoleniach, nie płacac nam za nic na końcu wyciągnęli żywą gotówkę na oddanie im tego wirtualnego debetu.
Dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
anulkatomus jest off-line  
04-10-2009, 23:00  
natalie-s1959
Zbanowany
 
Posty: 10.768
Domyślnie RE: POMOCY - problem z umową transakcji o rozliczeniu barterowym.

1. Nie mógł Pan do niczego ZOBOWIĄZAĆ SĄDU - mógł Pan wnioskować o dostarczenie przez stronę lub innego posiadacza dokumentów tychże dokumentów jako dowodów w sprawie.
2. Arumentować Pan powinien mniej wiecej tak, jak to robi tu - ale najpierw wystąpić z wnioskiem (można go przedłożyć na piśmie, a można ustnie, do protokołu - ale koniecznie na pierwszej rozprwie) o przeprowadzenie dowodu z przesłuchania stron. Bo inaczej na pierwszej rozprawie odpowie Pan na zapytanie sądu, czy podtrzymuje swoje stanowisko, a także opisze to stanowisko. Natomiast nie będzie można dalej debatować nad dokumentami i sytuacją procesową (sąd zastosuje tryb uproszczony, więc wszystkie dowody należy zgłosić najpóźniej na pierwszej rozprawie, wnioski też; później będzie można przedstawiać jedynie najnowsze dowody i wnioski co do nowych okoliczności).
3. To, że strona udaje, że Pańskie argumenty nie istnieją, jest taktyką. Nie ma co się przejmować. Ważne, by przed sądem Pan spokojnie przedstawił wszystkie swoje argumenty - w szczególności te dotyczące zaksięgowania kwot.
natalie-s1959 jest off-line  
04-10-2009, 23:21  
anulkatomus
Początkujący
 
Posty: 27
Domyślnie RE: POMOCY - problem z umową transakcji o rozliczeniu barterowym.

Ślicznie dziekuje.
Mam nadzieje, że sobie poradzę bo z prawa to jestem noga, a w sprzeciwie napisałem, że strona pozwana wnosi o zobowiazanie powoda do przedłożenia... (ściągnałem to od kogoś z innej sprawy)
W ich odpowiedzi na mój sprzeciw jest zdanie którego nie rozumiem - tj. "w zwiazku z zobowiazaniem tutejszego sadu do ustosunkowania sie do tresci sprzeciwu w terminie 7 dni pod rygorem przyjecia, iż okolicznosci w nim podane zostały przyznane, niniejszym w całości podtrzymuje stanowisko i wnosze jak w pozwie"
Co to oznacz, bo pózniej w uzasadnieniu piszą że nie mam dowodów i jestem gołosłowny
anulkatomus jest off-line  
04-10-2009, 23:58  
natalie-s1959
Zbanowany
 
Posty: 10.768
Domyślnie RE: POMOCY - problem z umową transakcji o rozliczeniu barterowym.

To oznacza, że strona powodowa miała 7 dni na odpowiedź na Pański sprzeciw. I gdyby się nie zmieściła w tym czasie z odpowiedzią, "z automatu" sprzeciw zostałby uznany. Ponieważ powód podtrzymał stanowisko, odbędzie się rozprawa.
Bardzo ważne jest zebranie przez Pana wszystkich dowodów na poparcie swych racji. To, czym Pan już dysponuje, należy skopiować dla sądu i dla strony. Oryginały należy mieć na rozprawie by móc je okazać na żądanie sądu lub strony.
Jeżeli wie Pan, że gdzieś (lub u kogoś) są dokumenty dowodzące Pańskich racji, może Pan na rozprawie wnosić, by sąd zobowiązał te firmy lub osoby przedstawić sądowi te dokumenty (dowody), ponieważ Pan sam nie jest w stanie je uzyskać.
Nie napisał Pan, czy kancelaria jest pełnomocnikiem podmiotu, z którym był Pan związany, czy firmy tzw. "windykacyjnej". Zresztą, nie jest to bardzo istotne. Niezależnie od tego, kogo kancelaria reprezentuje, powinien Pan wysuwać takie same zarzuty i dowody, jak gdyby był to tamten podmiot. Jeżeli ma Pan jakichkolwiek świadków (powiedzmy, kogoś, kto był w sytuacji podobnej w tejże firmie), może Pan wnieść o przeprowadzenie dowodu z przesłuchania świadków i zgłosić tych świadków. Nie musi Pan pytać świadków, czy się zgodzą nimi być (ale roztropnie należy przygotować pytania dla świadków i wiedzieć, czy chętnie będą odpowiadać, czy czegoś nie przemilczą, bo nadal są związani z tamtą firmą).
natalie-s1959 jest off-line  
05-10-2009, 00:33  
anulkatomus
Początkujący
 
Posty: 27
Domyślnie RE: POMOCY - problem z umową transakcji o rozliczeniu barterowym.

Witam.
Kancelaria jest ich pełnomocnikem. Pytanie tylko czy mam skupiać sie również na braku oryginałów tych czeków - ponieważ posiadaja tylko kserokopie co sugerować by mogło że gdzieś po drodze "wyparowały" więc nie mogły dotrzeć do firmy a ta z kolei nie mogła mi naliczyć tych zobowiazań. To powinno wynikać także z historii mojego konta(i to chyba szczegółowej), której też platforma nie ma. Pytanie tylko czy to dla mnie plus i jak długo taka platforma może czekać na ich dostarczenie - czy regulują to jakieś przepisy?
anulkatomus jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Kupno samochodu - stary samochód w rozliczeniu - jak sformułować umowę? (odpowiedzi: 3) Witajcie, Zwracam się o pomoc w kwestii umowy dotyczącej pozostawienia starego samochodu w rozliczeniu za nowy, kupowany w salonie. Podpisana...
§ Pomocy - Gotowa na ciąże - ale problem z umową. (odpowiedzi: 18) Dzień Dobry, mam na imie Agnieszka, mam 26 lat. Nie wiem czy w dobrym miejscu pisze o moim problemie, ale myśle , że ten dział jest odpowiedni....
§ Problem z umową o pracę!!! POMOCY!!! (odpowiedzi: 1) Witam! Pracuję w pewnym zakładzie już dwa lata, pierwsza umowa którą dostałam była umową o pracę na pełny etat na czas określony (jeden rok) po...
§ Realizacja transakcji ze sklepem niezgodna z zawartą umową (odpowiedzi: 3) Witam, zamówiłem ze sklepu internetowego pewną rzecz kurierem z firmy do której mam zaufanie, mam na wszystko dowód na skrzynce mailowej w postaci...
§ Problem z umową o pracę POMOCY ! (odpowiedzi: 1) Witam, jestem praktykantem już ostatni rok a umowa o praktykę wygasa mi no właśnie tu chciał bym zadać pytanie na umowie pisze mi coś takiego "Umowa...
§ Pomocy w rozliczeniu. (odpowiedzi: 5) Witam dzisiaj dostalem pit -11 Przychod 18000 Koszty 3600 Dochod 14400 Zaliczka pobrana przez platnika 2590 Pomoze mi ktos jaka kwote dostane...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:23.