Problemy po zakupie pojazdu - Forum Prawne

 

Problemy po zakupie pojazdu

Witam, takiego przypadku nie znalazłem więc piszę. Zakupiłem w sumie zamieniłem się z innym podmiotem gospodarczym za samochód. Rozliczeniem była kompensata i faktura VAT. Sprzedający zapewniał mnie, że samochód jest w stanie idealnym, serwisowany, dopiero ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
11-02-2019, 15:49  
lynchpin
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Problemy po zakupie pojazdu

Witam, takiego przypadku nie znalazłem więc piszę.
Zakupiłem w sumie zamieniłem się z innym podmiotem gospodarczym za samochód. Rozliczeniem była kompensata i faktura VAT.
Sprzedający zapewniał mnie, że samochód jest w stanie idealnym, serwisowany, dopiero co wymienione wtryski, turbo po regeneracji itp.
Samochód przyjąłem tylko z powodu chęci odzyskania innych rzeczy od sprzedającego, miał to być szybki "deal" bo miałem na auto kupca.
Przyszły kupujący zażyczył sobie bym wybrał się autem do warszawy w celu weryfikacji i sprawdzenia stanu faktycznego i tu się zaczęło, było to 14 dni po zakupie.
W warsztacie który sam sprzedający polecił, dowiedziałem się, że samochód posiada usunięte miechy zawieszenia, by się sam nie pionizował, w każdym zbiorniczku jest inny płyn, skrzynia nie domaga i jest podejrzenie pękniętej głowicy.
O fakcie odrazu telefonicznie poinformowałem byłego właściciela, wysłałem mu również wiadomość na FB i mam świadka, że taka sytuacja miła miejsce.
Sprzedający zobowiązał się, że usunie wszystkie usterki, oprócz tych usterek brakowało jeszcze nowych tarcz hamulcowych i kolocków, i paru innych pierdół, ale to przeżyję.
Minęły 3 miesiące proszenia się, przypominania itp. co z samochodem, a auto jak stało tak stało, nic przy nim nie było robione, jedni na 2 zrzucali winę, warsztat bo tamten nie zapłacił za inne auto, tamten, że zapłacił, ale oni go już nie lubią...

Niestety samochód musiałem odebrać lawetą, co dla mnie było kolejnym kosztem i znów poinformowałem sprzedającego, że auto nie zostało ruszone.
Auto chciałem sprzedać więc wstawiłem do warsztatu na śląsku, który niby go serwisował, jak się okazało wymienili mu kiedyś właśnie klocki i tarcz i wycieli mechy bo tak chciał, ale mnie zapomniał powiedzieć.

Podkreślam, jestem przedsiębiorcą! Jak zmusić, może ktoś ma wzór pisma, sprzedającego do zwrotu poniesionych kosztów i naprawy pojazdu?
Paliwo do warszawy, auto zastępcze na powrót, laweta itp.
Czy można sie powołać na paragraf prawa karnego? W sumie auto można by powiedzieć jest niesprawne, ma wycięte elementy konstrukcyjne zawieszenia, mogło to spowodować wypadek.
Wczoraj jeszcze na pewnej giełdzie Pan umieścił post w którym napisał, że pojazd był jego i że opis jest nie do końca zgodny z prawdą, jak ktoś do niego napisze, na priw on powie, co było zepsute i nawet podjedzie pokazać, czy to aby nie jest przyznanie się do winy, czy z takiego postu nie wynika, że auto może mieć jeszcze inne wady o których ja nie wiem?

Proszę o pomoc nie wiem jak to ugryźć, wiem, że jako przedsiębiorca mam gorzej.
lynchpin jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Problemy po zakupie nieruchomośi (odpowiedzi: 1) Witam. 3 miesiące temu podjedliśmy decyzje zakupu połowy domu wraz z przynależnościami. Nasze jest całe piętro, cześć działki, garaż i dwa...
§ Problemy po zakupie pieca CO (odpowiedzi: 10) Witam wszystkich, mam dość spory problem z piecem tłokowym. Mianowicie pod koniec zeszłego roku zakupiłem zestaw kolektorów słonecznych i pech...
§ Zwrot pojazdu po zakupie (odpowiedzi: 4) Witam Kilka dni temu zakupiłem samochód od jednej pani. Pojazd miał wgniecenie i rysy o czym zostałem oczywiście poinformowany. Podczas zakupu...
§ Sprzedaż pojazdu tuż to zakupie. (odpowiedzi: 10) Witam. Nie dawno stałem się właścicielem skutera. Po okresie 12 dni zdecydowałem się na sprzedaż. Skuter do tej pory nie jest przerejestrowany na...
§ Problemy po zakupie samochodu (odpowiedzi: 9) Witam W maju tego roku kupiłem samochód. Sprzedawca zapewniał że samochód jest w stanie idealnym i że nie wymaga żadnego wkładu finansowego (mam...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:34.