Błąd lekarski - jak dochodzić swoich praw - Forum Prawne

 

Błąd lekarski - jak dochodzić swoich praw

Lekarz doprowadził do sytuacji narażającej mnie na cierpienie fizyczne a jeszcze większe psychiczne ( oczekiwanie na wyniki histopatologiczne). Skierował mnie na zabieg nie informując nic o jego przebiegu, który z kolei był wynikiem prawdopodobnie przerwania ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
30-06-2007, 13:46  
krystyna371
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie Błąd lekarski - jak dochodzić swoich praw

Lekarz doprowadził do sytuacji narażającej mnie na cierpienie fizyczne a jeszcze większe psychiczne ( oczekiwanie na wyniki histopatologiczne). Skierował mnie na zabieg nie informując nic o jego przebiegu, który z kolei był wynikiem prawdopodobnie przerwania na 1 dzień brania lekarstwa. Oczywiście nie zostałam o takiej ewentualności wcześniej powiadomiona. W szpitalu żadnych informacji ani przed zabiegiem ani po zabiegu. A wogóle przyjęcie na zabieg "albo w ... albo nie wiadomo kiedy bo strajkujemy" to słowa lekarza. Od 2 dni usiłuję się dowiedzieć jaki jest wynik- już jest na oddziale, ale w piątek już nie było p. sekretarki- taka jest droga, najpierw p. sekretarka wklei wynik a potem do lekarza " proszę cierpliwie czekać do poniedziałku"- to usłyszałam dzisiaj. Cała sytuacja w tym szpitalu woła o pomstę do nieba. Po zabiegu rzucą cię jak worek nawet raz nikt nie zapytał, czy żyjesz. Nie mogę tego zostawić. Jestem sytrzępkiem nerwów. Nigdy nie kierowałam sprawy na drogę sądową i proszę o pomoc.
Krystyna
krystyna371 jest off-line  
30-06-2007, 19:34  
Colder
Stały bywalec
 
Colder na Forum Prawnym
 
Posty: 10.771
Domyślnie

Uporządkujmy to. Chce Pani pozwać lekarza za to że? Nie udzielił Pani informacji o przebiegu zabiegu?

Jaka szkoda powstała? Bo jak narazie po za nerwami nic nie wyczytałem.

Odpowiedzialności są dwie kontraktowa i deliktowa - na stan wiedzy który obecnie posiadam, to żadnej z nich bym nie zastosował.
Colder jest off-line  
01-07-2007, 13:50  
krystyna371
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie Błąd lekarski - jak dochodzić swoich praw

Od kilku lat leczę się prywatnie u lekarza. Badania typu USG wykonuje p. dr w szpitalu (oczywiście opłacam je), inne badania wykonuję w prywatnym laboratorium wskazanym przez lekarza. Ostatnio dostałam nowy lek, który świetnie działa, jest polecany przez sławy ze świata artystycznego (p. Szapołowska), same zalety. Podczas pobytu we Wrocławiu nie mogłam dostać leku w żadnej aptece. Przerwałam branie na 1 dzień. I to według p. dr było przyczyną komplikacji, które trzeba było naprawiać poprzez zabieg chirurgiczny. Lek polecany na sympozjum sponsorowanym przez producenta - szwajcarską firmę ( przy mnie telefonicznie umawiała się pani dr. z koleżanką co do rodzaju sukni na bal). Czy to jest normalne, że lekarz zastosował nieodpowiadni dla mnie lek, co zmusza mnie do czwartej w ciagu kilku tygodni wizyty lekarskiej i karze sobie za nią zapłacić. Przez miesiąc krwawię, nie jestem zdolna do pracy a i dalej nie wiadomo co mam z sobą zrobić. W karcie ze szpitala mam napisane aby po otrzymaniu wyników z badania histopatologicznego skontaktować się z kekarzem prowadzącym , czyli z p. dr X i co dalej płacić?
krystyna371 jest off-line  
01-07-2007, 20:17  
becik69
Początkujący
 
Posty: 22
Domyślnie

Jest mi przykro, że tak się dzieje . Przykre jest to, że jesteśmy źle traktowani przez ludzi, którzy są dla nas i dla nas obiecywali być. Moim zdaniem jesteś w ciężkiej do udowodnienia sytuacji. Może nie błąd lekarski staraj się udowodnić, tylko zaniedbanie, jakiego się dopuścił. Nie mają prawa podchodzić do wszystkich z jednakową rutyną. Ciężki orzech do zgryzienia.
Znam przypadek, gdzie osoba złożyła doniesienie do prokuratury oskarżając szpital i lekarza, który ja operował. Prokuratura wówczas powołuje biegłego w tym zakresie, który stwierdza bądź wyklucza błąd lub zaniedbanie. Do złożenia pozwu w sądzie musisz się świetnie przygotować i uzbroić w dowody, opinie, ekspertyzy itd. Może zacznij od Biura Praw Pacjenta?
Tam też dokumentacje medyczną przegląda lekarz biegły. Już jedną opinie będziesz miała i pierwszy krok za sobą.
becik69 jest off-line  
02-07-2007, 10:30  
krystyna371
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie Błąd lekarski - jak dochodzić swoich praw

Dziękuję za radę, pozdrawiam
krystyna371 jest off-line  
13-08-2009, 10:20  
wiechap
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Błąd lekarski - jak dochodzić swoich praw

Mam pytanie.
Leczyłem zęba u stomatologa, leczenie było długie i dosyć kosztowne. Dostałem lekarstwo do zęba i miałem się zgłosić po 3 miesiącach by kontynuawać leczenie i przynieść zrobione zdjęcie kontrolne. Przyszedłem ze zdjęciem, stomatolog, który wcześnej stwierdził, że ząb jest do wyleczenia, zmienił zdanie i zaproponował wyrwanie zęba. Udałem się do innego lekarza, żeby skonsultować decyzję wyrwania zęba. Dowiedziałem się, że zęba mozna wyleczyć, tylko jest jeden problem. Stomatolog prowadzący leczenie tego zęba, zostawił w jednym z kanałów część narzędzia stomatologicznego. Podejrzewam, że decyzja o wyrwaniu zęba spowodowana była zorientowaniem się lekarza o błędzie, który popełnił. Oczywiście nie pochwalił się odkryciem jakiego dokonał po prześwietleniu zęba, tylko zaproponował rychłe wyrwanie zęba.
Czy jest możliwe, by obciązyć lekarza dalszymi kosztami leczenia (leczenie pod mikroskopem, które podobno nie jest tanie), lub czy dochodzić odszkodowania od lekarza, zwrotu poniesionych kosztów dotychczasowego leczenia. Na jakie paragrafy można się powołać.
Proszę o informację, czy mogę dochodzić roszczeń od nieudolnego stomatologa.
Z góry dziękuje
wiechap jest off-line  
02-04-2010, 15:18  
tysia480499
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Błąd lekarski - jak dochodzić swoich praw

Witam!!!
Mam problem, usunęłam chirurgicznie z pleców pieprzyk, Pani chirurg założyła mi szwy, następnie po 6 dniach zdjęła, a po dwóch od zdjęcia cała rana się rozeszła. Mam teraz dziurę ok 3 centymetrów Byłam u innego chirurga, ale niestety nie da się już tego zszyć, zostanie blizna - i to nie mała. Czy w tym wypadku chirurg popełnił błąd zdejmując mi za wcześnie szwy?? Czy mogę coś wyegzekwować?? Proszę o pomoc... ZAŁAMANA...
Z góry dziękuję....
tysia480499 jest off-line  
26-04-2010, 17:39  
paablof
Początkujący
 
Posty: 22
Domyślnie RE: Błąd lekarski - jak dochodzić swoich praw

witam
pisze w imieniu swojej żony...
2 kwietnia tego roku nad ranem jej rodzona młodsza siostra trafiła na izbę przyjęć w szpitalu ginekologicznym...okazało sie że jest w 7tyg ciąży ale jest ona zagrożona, dostała środki podtrzymujące ale nie udało sie i poroniła..
tego samego dnia poszliśmy z żoną do tego szpitala na kontrolne badania bo żona lekko krwawiła z narządów rodnych...
szybkie badanie, usg i ....zostawili ją na noc na zabieg...w tedy dowiedziała się że też poroniła..tez jak siostra w 7tyg ciąży!!!
po zabiegu wyszła do domu ale po około 2 tyg póżniej znów trafila do tego samego szpitala ale do innego lekarza...okazało sie ze zabieg został "ŹLE" zrobiony....usg nic nie wykazało...wyszła do domu...
po paru dniach dostała silnego bólu w prawym boku...diagnoza-przepuklina lub wyrostek...ale jak ??? żona cały czas leżała w domu nic nie dzwigała ani nic podobnego!!!!


dziś pojechaliśmy po wyniki z tego zabiegu po "poronieniu" i okazało się ze "wspaniały" lekarz usunął PRAWIDŁOWĄ CIĄŻĘ a nie dopatrzył sie na usg lub nawet w wynikach że KRWAWIŁA DRUGA "BLIŻNIACZA" CIĄŻA pozamaciczna!!!

właśnie żona czeka na kolejny zabieg tym razem chirurgiczny osunięcia tej drugiej ciąży!!!!


moje pytanie brzmi: jak domagać się odpowiedzialności od lekarza który robiła żonie pierwszy zabieg i usunął prawidłową ciąże??? to jest narażenie życia i zdrowia oraz nie legalna aborcja!!!!!!!!!


proszę o poradę...
paablof jest off-line  
28-04-2010, 14:22  
paablof
Początkujący
 
Posty: 22
Domyślnie RE: Błąd lekarski - jak dochodzić swoich praw

witam
wczoraj moja żona miała zabieg usunięcia ciąży pozamacicznej...wielkości 61mm !!!!!! w dodatku była już pęknięta więc musieli jej wyciąć kawałek prawego jajowodu.....

co robić????
paablof jest off-line  
16-06-2010, 16:20  
sandrunia89
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Błąd lekarski - jak dochodzić swoich praw

Witam!
W niedziele mój brat trafił do szpitala ponieważ zemdlał i dostał ataku drgawek.W szpitali porobili mu podstawowe badania i wypuścili go z podejrzeniem padaczki.Po czym kazali sie w poniedziałek udać do lekarza rodzinnego.Ze skierowywaniem od lekarza rodzinnego pojechaliśmy z nim do kolejnego szpitala tam po 3 godz oczekiwaniach na przyjecie , mój brat dostał kolejnego ataku , nie chcieli go przyjac wiec pojechaliśmy do kolejnego szpitala tam po dwóch dniach stwierdzili u niego zapalenie mózgu i opon mózgowych , jest w śpiączce. Czy mogę pozwać te dwa szpitale do sądu ? Ten pierwszy gdzie go wypuscili po 1 ataku oraz drugi gdzie nie chcieli go przyjąć ? Także proszę o jakiekolwiek kontakty do b.dobrych lekarzy neurologów.Prosze o szybka odp . I od czego powinnam zacząć pozwanie szpitali.
sandrunia89 jest off-line  
16-06-2010, 19:39  
cedwah
Moderator
 
cedwah na Forum Prawnym
 
Posty: 13.452
Domyślnie RE: Błąd lekarski - jak dochodzić swoich praw

Proszę się skontaktować z Towarzystwem PRIMUM NON NOCERE
cedwah jest off-line  
05-09-2010, 20:45  
legmar1985
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Błąd lekarski - jak dochodzić swoich praw

Witam,chciałam zapytać się o sytuację która przydarzyła się mojej kuzynce, czy w ogóle może to zaliczać się pod błąd lekarski czy tylko upartość lekarza.
Moja kuzynka zaczęła rodzić 4 dni po terminie, czyli nic strasznego, skurcze zaczęły się o 2 w nocy, rano ok 8 pojechała do szpitala ok godz 15 miała dopiero 4cm rozwarcia i tak już zostało do godz 23 kiedy poród zakończył się cesarką. Na szczęście dziecku na razie nic nie jest, ale trafiło do inkubatora a kuzynka wymęczona. Ile powikłań mogło wystąpić po takim porodzie nie zliczę.
legmar1985 jest off-line  
25-07-2011, 20:19  
Saciu
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Błąd lekarski - jak dochodzić swoich praw

Mam taki problem: Rok temu leczyłem zęba metodą kanałową, gdzie za tą usługę zapłaciłem sporą sumę pieniędzy. Jakieś 3 miesiące temu ząb pękł mi.Udałem się, więc do stomatologa, ale innego. Po prześwietleniu zęba okazało się, że to leczenie nie miało nic wspólnego z leczeniem kanałowym. Miałem otwarty jeden kanał, w którym włożone były dziwne rzeczy. Mój nowy stomatolog powiedział, że takie leczenie podlega pod sąd. Obiecał mi, że wyda pisemną opinię o leczeniu tego zęba na podstawie wykonanego zdjęcia, ale i również zdjęć, które otrzymałem w czasie leczenia tego nieszczęsnego zęba. Uważam, że należy mi się zwrot pieniędzy za leczenie. Jakie kroki mam poczynić, aby otrzymać choćby zwrot leczenia u innego stomatologa? Jak ma wyglądać takie pismo? Proszę o pomoc. Z góry dziękuje.
Saciu jest off-line  
14-08-2011, 09:26  
karolinka87
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Błąd lekarski - jak dochodzić swoich praw

Witam!
Chciałabym dowiedzieć się co mam zrobić w mojej sytuacji, a raczej co mogę zrobić. Oto moja historia:
W połowie lipca tego roku poszłam do swojej pani ginekolog (prowadziła moja pierwszą ciążę) gdyż podejrzewałam, że jestem w ciąży. Po badaniu ginekologicznym, usg i teście ciążowym pani doktor stwierdziła stanowczo, że NAPEWNO nie jestem w ciąży i przepisała mi tabletki na wywołanie miesiączki. Brałam te tabletki tydzień. W ciągu następnych dwóch tygodni pojawił się okres( tak sądziłam). Jednak trzeciego dnia dostałam bardzo silnych bóli w podbrzuszu. Długo nie czekając udałam się do szpitala. Tam pani doktor poinformowała mnie że jestem, a raczej byłam, w około 10 tygodniu ciąży... Niestety poroniłam. Na nastepny dzień miałam zabieg łyżeczkowania, Jest to dla mnie duży szok i nie wiem co mam dalej począć. Wygląda na to ,że gdy byłam u mojej pani doktor musiałam być w około 4, 5 tygodniu ciąży... Jednak ona i tak jej nie wykryła... Mam dużo pytań: co dalej? co mogę zrobić? gdzie zgłosić ten błąd ? czy to jest wogóle błąd?
karolinka87 jest off-line  
09-09-2011, 09:39  
Alter Ego
Użytkownik
 
Posty: 80
Domyślnie RE: Błąd lekarski - jak dochodzić swoich praw

Cytat:
Napisał/a karolinka87 Zobacz post
Witam!
Chciałabym dowiedzieć się co mam zrobić w mojej sytuacji, a raczej co mogę zrobić. Oto moja historia:
W połowie lipca tego roku poszłam do swojej pani ginekolog (prowadziła moja pierwszą ciążę) gdyż podejrzewałam, że jestem w ciąży. Po badaniu ginekologicznym, usg i teście ciążowym pani doktor stwierdziła stanowczo, że NAPEWNO nie jestem w ciąży i przepisała mi tabletki na wywołanie miesiączki. Brałam te tabletki tydzień. W ciągu następnych dwóch tygodni pojawił się okres( tak sądziłam). Jednak trzeciego dnia dostałam bardzo silnych bóli w podbrzuszu. Długo nie czekając udałam się do szpitala. Tam pani doktor poinformowała mnie że jestem, a raczej byłam, w około 10 tygodniu ciąży... Niestety poroniłam. Na nastepny dzień miałam zabieg łyżeczkowania, Jest to dla mnie duży szok i nie wiem co mam dalej począć. Wygląda na to ,że gdy byłam u mojej pani doktor musiałam być w około 4, 5 tygodniu ciąży... Jednak ona i tak jej nie wykryła... Mam dużo pytań: co dalej? co mogę zrobić? gdzie zgłosić ten błąd ? czy to jest wogóle błąd?
W Pani przypadku radził bym w pierwszej kolejności skontaktować się z lekarzem, która rzekomo nie rozpoznała ciąży z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji.
Alter Ego jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Skandaliczne zachowanie serwisu LG. Jak dochodzić swoich praw?? (odpowiedzi: 6) Witam, to mój pierwszy post na forum więc proszę wybaczyć mi ewentualne pomyłki. Sprawa jest następująca: Kiedy zepsuł mi się telefon, wysłałam...
§ Jak dochodzić swoich praw? (odpowiedzi: 10) Witam 11.01.2009 r. zakupiłem na allegro laptopa od pewnego lekarza spod Warszawy. Link do aukcji: OKAZJA ASUS Santa Rosa 2,2GHz 2GB 120GB GF8600 W...
§ Zdośćuczynienie finansowe, jak dochodzić swoich praw? (odpowiedzi: 1) Witam, chciałabym się poradzić w następującej sprawie: w styczniu 2009 roku został okradziony mój samochód. Oczywiście wezwałam policję został...
§ jak dochodzić swoich praw? (odpowiedzi: 13) Pracuję jako nauczyciel języka angielskiego od 2002 r., od 2003 miałam umowę na czas nieokreślony jako nauczyciel kontraktowy. W 2008 nowy dyrektor...
§ Jak dochodzić swoich praw POMOCY ! (odpowiedzi: 5) Witam zakładam nowy temat bo potrzebuje fachowej pomocy w sytuacji jakiej się znalazłem. Mianowicie minionej zimy przy odśnieżaniu dachu na mój...
§ Jak ojciec może dochodzić swoich praw? (odpowiedzi: 2) Zacznę od początku. Mężczyzna poznaje kobietę, w krótkim czasie ona zamieszkuje u niego i zachodzi w ciąże. Następnie wychodzi na jaw że kobieta ma...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:30.