*** Meble- Nieuznana reklamacja mebli na wymiar - Forum Prawne

 

*** Meble- Nieuznana reklamacja mebli na wymiar

Dzień dobry, Reklamacja z tytułu rękojmi. Złożona mailem 10.09.2020 Odmowna odpowiedź sprzedawcy 24.09.2020. Zabudowa mebli na wymiar, montaż ze strony sprzedawcy. Termin gwarancji 2 letniej mija w październiku. Koszt mebli 12k. W związku z kosztem ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
30-09-2020, 10:35  
Adrianek@1
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie *** Meble- Nieuznana reklamacja mebli na wymiar

Dzień dobry,

Reklamacja z tytułu rękojmi. Złożona mailem 10.09.2020
Odmowna odpowiedź sprzedawcy 24.09.2020.
Zabudowa mebli na wymiar, montaż ze strony sprzedawcy.
Termin gwarancji 2 letniej mija w październiku. Koszt mebli 12k. W związku z kosztem postanowiłam oglądnąć czy przed zakończeniem terminu gwarancji meblom nic nie dolega. Okazało się, że ( wymienię najistotniejsze usterki) szafka, w której jest osadzona zmywarka na zgrzewie laminatu wewnątrz jest delikatnie rozpulchniona. Kosz cargo wysuwny- wadzi przy wyjeżdżaniu z narożnika.
Oględziny serwisu sklepowego- w rozmowie przekazana informacja, ze zmywarka została źle zamontowana, panowie- rozkręcili cargo- obecnie dużo gorzej pracuje -pogorszono możliwość jego użyteczności. Zupełnie inne informacje przekazano mi na miejscu niż odpowiedź działu reklamacji.

Odpowiedź sklepu:
Dotyczy reklamacji:


W imieniu ***S.A. w odpowiedzi na zgłoszenia reklamacyjne z dnia 11.09.2020 informujemy, że reklamacje uważamy za bezzasadne. Po weryfikacji sprawy, w oparciu o protokół oględzin i dokumentację zdjęciową uważa się, iż kwestionowane uszkodzenia, to uszkodzenia typu mechanicznego, powstałe w okresie blisko dwu letniego użytkowania, za które Sprzedawca nie może ponosić odpowiedzialności.

W trakcie oględzin stwierdzono napuchnięcie i zdeformowanie boku korpusu szafki pod zlewozmywakiem oraz pęknięcie frontu. Płyta uległa spuchnięciu wskutek długotrwałego kontaktu z wilgocią, co wskazuje, iż nie stosowano się do zaleceń w sposobie użytkowania systemu kuchennego ***. Każdy rodzaj drewna czy płyty meblowej jest materiałem bardzo wrażliwym na działania zewnętrznych czynników typu woda lub wilgoć i nie zależy od jakości surowca wykorzystanego przez producenta. W tym przypadku, zgłaszane napuchnięcia są wynikiem dłuższego kontaktu z wodą. Za tego typu uszkodzenia Sprzedawca ani Producent nie ponosi odpowiedzialności.

Niepoprawne funkcjonowanie cargo wynika z rozregulowania. Uszkodzenia te nie są wadą produkcyjną i należy tu podjąć działania regulacyjne.

Mając powyższe na względzie należy uznać, ze nie zachodzi przesłanka niezgodności towaru z umową warunkująca odpowiedzialność sprzedawcy z tytułu rękojmi.

Reasumując uważamy reklamacje za odrzucone i zakończone.

Ponadto *** S.A. oświadcza, że nie wyraża zgody na rozstrzyganie sporu w drodze pozasądowego rozwiazywania sporów konsumenckich.

Pomóżcie proszę, nie mam pojęcia jak i czy jest sens prowadzić polemikę z oddaloną reklamacją. Z pomocy rzecznika nie skorzystam, raz w innej reklamacji pisał pisma w moim imieniu -one do niczego nie zmierzały.

Pozdrawiam serdecznie
ADRIANNA
moderacja
Adrianek@1 jest off-line  
30-09-2020, 19:25  
wiegol
Stały bywalec
 
Posty: 1.575
Domyślnie RE: *** Meble- Nieuznana reklamacja mebli na wymiar

Zawsze pozostaje droga cywilna. Jeśli faktycznie jest tak jak napisano w odpowiedzi na reklamację, to marna szansa a tylko narazisz się na dodatkowe koszty.
wiegol jest off-line  
30-09-2020, 21:40  
mpn103
Stały bywalec
 
Posty: 747
Domyślnie RE: *** Meble- Nieuznana reklamacja mebli na wymiar

Sprzedawca dobrze i fachowo napisał odmowę reklamacji.
mpn103 jest off-line  
30-09-2020, 22:15  
Adrianek@1
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: *** Meble- Nieuznana reklamacja mebli na wymiar

Rzecz w tym, że rzeczowo odpisał rozmijając się z prawdą i seryjnie odrzucił reklamację najczęstszym sformułowaniem " uszkodzenie mechaniczne".
Przecież szafka do zabudowy zmywarki musi spełniać swoją funkcję, jak mogłam uszkodzić ją i zdeformować, gdy mebel jest skręcony po całości- łącznie około 5m. Wkładasz przedmioty i zamykasz do mycia, otwierasz i wyjmujesz...okleina z obrzeża nie powinna być rozpulchniona. To oznacza, że płyta wiórowa jaka zotała uzyta do produkcji szafki pod zmywarkę nie była właściwej jakości.
Montaż sprzętu nie odbył się metodą gospodarczą a za ich pośrednictwem, co kosztowało 15 % wartości mebli, tj .jakieś 1700zł.
Nie znam ustawy, nie bardzo potrafię samodzielnie odpisać na to oddalenie.
Wiem, że to standardowe działanie tej sieci, zapłacę za rzeczoznawcę czy adwokata- teraz to już przedsięwzięcie ambicjonalne... Czy jest ktoś kto potrafi mi pomóc?

Pozdrawiam
Adrianna
Adrianek@1 jest off-line  
01-10-2020, 05:53  
wittka
Stały bywalec
 
Posty: 2.181
Domyślnie RE: *** Meble- Nieuznana reklamacja mebli na wymiar

Po pierwsze - nie musisz już nic odpisywać, producent już przedstawił swoje stanowisko i na chwilę obecną nie sądzę aby je zmienił. To postępowanie reklamacyjne jest zamknięte.

Po drugie - możesz zatrudnić rzeczoznawcę, i posiłkując się jego opinią złożyć nową reklamację.
Po trzecie - to wciąż niczego nie gwarantuje, gdyż producent tak samo może odpisać że się z tym nie zgadza i nie uznaje twojej reklamacji, i tak jak już wspomniano, pozostanie ci długa i być może kosztowna droga sądowa.
wittka jest off-line  
01-10-2020, 17:44  
wiegol
Stały bywalec
 
Posty: 1.575
Domyślnie RE: *** Meble- Nieuznana reklamacja mebli na wymiar

Cytat:
pozostanie ci długa i być może kosztowna droga sądowa.
Sąd w trakcie sporu też może powołać rzeczoznawcę. Ten wyda opinię. Tylko to kosztuje. Z tego co tu piszesz, to nie widzę winy producenta mebli. To moje zdanie i opinia wydana tylko na podstawie tego, co tu napisano.
wiegol jest off-line  
05-10-2020, 19:39  
Adrianek@1
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: *** Meble- Nieuznana reklamacja mebli na wymiar

Dziękuję za odpowiedź.
Adrianek@1 jest off-line  
09-10-2020, 14:09  
gryffinian
Przyjaciel forum
 
gryffinian na Forum Prawnym
 
Posty: 17.084
Domyślnie RE: *** Meble- Nieuznana reklamacja mebli na wymiar

Cytat:
To oznacza, że płyta wiórowa jaka zotała uzyta do produkcji szafki pod zmywarkę nie była właściwej jakości.
Trzeba było zamówić sobie meble z nierdzewki. Nie ma płyt wiórowych "dobrej jakości" całkowicie odpornych na wilgoć i wodę.


Cytat:
Czy jest ktoś kto potrafi mi pomóc?
Rzeczoznawca albo na początek - ktoś kto zajmuje się montażem takich rzeczy. Może wstępnie oceni czy jest sens iść w spór sądowy.
gryffinian jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Reklamacja - meble kuchenne na wymiar (odpowiedzi: 30) Witam Podpisałem umowę na montaż mebli kuchennych. Montaż rozpoczął się tydzień temu, ale do dnia dzisiejszego nie został ukończony z powodu szeregu...
§ Meble na wymiar (odpowiedzi: 2) W grudniu 2018 r. zawarłem umowę na meble na wymiar, montaż zabudowy kuchennej. Wpłaciłem wtedy 40% wartości zamówienia, co wyniosło około 15 000...
§ Meble na wymiar (odpowiedzi: 1) Wita, w maju br. zamontowali nam meble kuchenne na robione na wymiar, następnego dnia po zamontowaniu, okazało się, że jest kilka usterek. Wykonany...
§ Dostawca mebli nie dotrzymał terminu i nie wie kiedy dostarczy meble (odpowiedzi: 0) Witam, Dwa miesiące temu zamówiłem meble w jednym z salonów meblowych, wybrałem formę zapłaty ratalnej (salon współpracuje z bankiem santander)....
§ uwzgledniona reklamacja mebli-sprzedawca mowi, ze mam dostarczyc meble do niego sama. (odpowiedzi: 3) Dzień dobry, kupilam ponda rok temu łóżko wraz z materacem w Practikerze, w sumie jako zestaw ale na paragonie widnieją dwie osobne pozycje łóżka i...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:16.