Pobieranie opłaty za 2022, mimo anulowania jeszcze w 2021 ? - Forum Prawne

 

Pobieranie opłaty za 2022, mimo anulowania jeszcze w 2021 ?

Piszę w sprawie członkostwa w chyba najbardziej znanym klubie strzeleckim w Polsce. Jest to stowarzyszenie sportowo-kolekcjonerskie. Wstąpiłem do klubu w lutym 2021 roku. Każdy użytkownik ma swoje indywidualne konto w tym klubie oraz saldo widoczne ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
01-01-2022, 14:45  
taziu
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Pobieranie opłaty za 2022, mimo anulowania jeszcze w 2021 ?

Piszę w sprawie członkostwa w chyba najbardziej znanym klubie strzeleckim w Polsce. Jest to stowarzyszenie sportowo-kolekcjonerskie.
Wstąpiłem do klubu w lutym 2021 roku. Każdy użytkownik ma swoje indywidualne konto w tym klubie oraz saldo widoczne na stronie którymi może dysponować przeznaczając je na kursy treningi szkolenia itp.
Ja wpłaciłem 260zł aby mieć środki na przyszłość. Wybrałem opcje członkostwa kolekcjonerską (10zł) i sportową (50zł) za 2021 rok.

W grudniu kontaktowałem się mailowo z klubem że chce zrezygnować z członkostwa sportowego na 2022, upewniając się czy zostawiajac sobie członkostwo kolekcjonerskie to w dalszym ciągu będę mógł skorzystać (odpłatnie) z kursów dostępnych w tym klubie np. pierwsza pomoc itp. odpowiedź była twierdząca.

Zmiana pojawiła się na moim profilu dzień później iż posiadam juz tylko członkostwo kolekcjonerskie. Przechodząc dalej do finansów ku mojemu zdziwieniu na saldzie mojego konta klubowego widnieje zapis oplata za członkostwo sportowo-kolekcjonerskie (60zł) ważne do 2022 roku.
Napisałem więc maila z prośba o korektę mojego salda ze 140zł na 190zł, po czym otrzymałem odpowiedz jeszcze w grudniu: ''Składka jest pobierana w październiku na nowy rok. Już na to nic nie poradzę."
Sam nie dokonywałem żadnego zatwierdzenia. Brałem pod uwagę że może zostać to pobrane automatycznie w raz z rozpoczęciem nowego roku dlatego też wszystkie opłaty licencje członkostwa itp. sprawdzam w grudniu aby nie było kłopotów kiedy zacznie się kolejny rok.

Moje pytania:
1. Nie jestem z wykształcenia prawnikiem ale czy w takiej sytuacji klub może pobierać środki cykliczne bez mojej zgody ? Tym bardziej iż członkostwo zostało anulowane jeszcze w 2021 na 2022. to jest jak zapłacić za przyszłą usługę której klient nie wybrał ? Nie mam prawa do zwrotu tych 50zł ?
2. Zdziwił mnie fakt że klub zastrzega sobie iż po wpłacie na swoje indywidualne saldo klubowe, środki te nie podlegają zwrotowi, mogą one być tylko przeznaczone na treningi kursy szkolenia itp.
Czy rzeczywiście w razie jakichkolwiek zmian w moim życiu to ja konsument/klient nie mam prawa do zwrotu swoich środków (to nie są opłaty za członkostwo, kursy itp).

P.S. to mój pierwszy post na tym forum. Proszę o wyrozumiałość.
taziu jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Najem prywatny w 2022 (odpowiedzi: 0) Czy najem prywatny może być jeszcze rozliczany w 2022 r. na zasadach ogólnych?
§ Czy w wojsku można służyć jako prawnik ? Stan na 2021/2022 (odpowiedzi: 2) Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy w wojsku można zatrudnić się na stanowisku prawnika w mundurze? Jeżeli tak, to jaka jest przewidziana mniej...
§ Jak napisać że nie pracuję mimo że mam jeszcze umowę o dzieło? (odpowiedzi: 0) Sprawa dotyczy stypendium socjalnego. Miałam umowę o dzieło w lipcu zeszłego roku, przestałam tam uczęszczać więc umowa nadal jest "zawieszona", ale...
§ Mimo zapisu w testamencie jeszcze zachowek? (odpowiedzi: 9) Mama chce sporządzić testament, w którym każde z pięciorga dzieci otrzyma kawałek nieruchomości (łącznie około 4 hektary różnego typu działek z...
§ zajęcie komornicze wynagrodzenia mimo jego anulowania (odpowiedzi: 4) co można zrobić jeśli komornik zajął wynagrodzenie mimo że sam go potem anulował- a mianowicie dostałam list o zajęciu wynagrodzenia a po 3 dniach...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:04.