Zamówienia publiczne - Forum Prawne

 

Zamówienia publiczne

Składając ofertę w postępowaniu o udzielenie zamówienia podlegającym ustawie Prawo zamówień publicznych moja oferta została odrzucona z powodu udzielenia 36 miesięcy gwarancji. W Specyfikacji nie zawarto informacji o długości udzielonej gwarancji. Natomiast informacja ta była ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Postępowanie administracyjne > Prawo administracyjne


Odpowiedz
 
05-02-2011, 13:48  
gerrard8
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Zamówienia publiczne

Składając ofertę w postępowaniu o udzielenie zamówienia podlegającym ustawie Prawo zamówień publicznych moja oferta została odrzucona z powodu udzielenia 36 miesięcy gwarancji.
W Specyfikacji nie zawarto informacji o długości udzielonej gwarancji.
Natomiast informacja ta była zawarta tylko we wzorze umowy o 60 miesiącach gwarancji.
Czy na tej podstawie moja oferta mogła zostać odrzucona??? czy we wzorze umowy mogą być zawarte warunki jaki musi spełnić Wykonawca w celu przyjęcia jego oferty???
gerrard8 jest off-line  
30-04-2011, 07:13  
ArminC.
Początkujący
 
ArminC. na Forum Prawnym
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Zamówienia publiczne

Wzorzec umowy jest częścią SIWZ-u (formularz nr.x). Jeżeli więc nie dał Pan takich gwarancji jakie są wymagane jest to oczywistą podstawą do wykluczenia z postępowania.

ps. Proszę zwrócić uwagę, że gwarancje podwyższają koszty. Jako wykonawca zażyczy Pan sobie więcej jeżeli gwarancja będzie dłuższa. Prawda?
ArminC. jest off-line  
06-06-2011, 13:26  
szpulcia5
Użytkownik
 
Posty: 156
Domyślnie RE: Zamówienia publiczne

Moim zdaniem, Zamawiający powinien wezwać Pana do wyjaśnienia. Zapewne do oferty dołączył Pan podpisany wzorzec umowy lub złożył oświadczenie o akceptacji warunków zawartych we wzorcu umowy. Następnie po wezwaniu Pana - w sytuacji braku wyjaśnienia lub dalszego przystawania przy swoim Zamawiający powinien wykluczyć Wykonawcę z postępowania.
szpulcia5 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ zamówienia publiczne (odpowiedzi: 2) Czy zamawiający w dokumentacji przetargowej może wskazać, że niedopuszcza składania ofert z udziałem podwykonawców?
§ Zamówienia publiczne -pytanie (odpowiedzi: 2) Witam czy zakup książek na zbiory oraz zakup książek nagrody dla czytelników można realizować w osobnych postępowaniach ?
§ Zamówienia publiczne (odpowiedzi: 1) Witam, jesteśmy Przedsiębiorstwem, które stara się o dofinansowanie wyjazdu na targi. Czy obowiązuje nas w zwiazku z tym ustawa o zamówieniach...
§ Zamówienia publiczne od 20 lutego (odpowiedzi: 4) Witam, chciałbym zapytać jak to będzie z zapytaniami ofertowymi od 20 lutego. Słyszałem, że administracji już nie będzie wolno robić zapytań...
§ zamówienia publiczne (odpowiedzi: 1) witam, pisze bo już niewiem co robić we wrzesniu, po rozstrzygnięciu przetargu nieograniczonego, podpisalam umowę z wykonawcą na przewóz dzieci,...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:06.