PUP -urzędnik analfabeta - Forum Prawne

 

PUP -urzędnik analfabeta

Został mi przyznany zasiłek, wypłata opóźniona o 90 dni zgodnie ze znakomitym zapisem, ze względu na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Wypłaty były w terminie przez 9 miesięcy. Wszystko ok, tylko że właśnie otrzymałem pisemko ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Postępowanie administracyjne > Prawo administracyjne


Odpowiedz
 
31-01-2012, 16:05  
kutafonisko
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie PUP -urzędnik analfabeta

Został mi przyznany zasiłek, wypłata opóźniona o 90 dni zgodnie ze znakomitym zapisem, ze względu na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Wypłaty były w terminie przez 9 miesięcy.
Wszystko ok, tylko że właśnie otrzymałem pisemko o utracie prawa do zasiłku "z powodu upływu maksymalnego okresu jego pobierania".
W decyzji o przyznaniu zasiłku ze względu na cudowny powiat o wysokim bezrobociu, zasiłek miał być wypłacany przez 12 miesięcy.
Zatem, czy zatrudniony po znajomości analfabeta (bo chyba nie ze względu na swoje kwalifikacje), który nie umie czytać danych w swoim komputerze, może zostać pociągnięty do odpowiedzialności na mocy Ustawy o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa (DzU z 2011 r. Nr 34, poz. 173). Wiem, że tak, pytam retorycznie, by inni też wiedzieli.
Jestem w trakcie pisania pozwu do sądu.
Pytanie dotyczy kwestii, jakie mogę zaśpiewać odszkodowanie w sądzie, tak aby było to nauczką dla wspomnianego imbecyla, że pismo urzędowe to nie babka z piasku w piaskownicy, którą można ot tak sobie zrobić, a majestat, i dobre imię urzędu, które kosztuje, a robota po znajomości w urzędzie to nie piaskownica.
W każdej prywatnej firmie za naruszenie jej wizerunku jest albo wylot z pracy - jako przykład dla innych baranów lub kara finansowa.
Urzędnik jak zapłaci to może się nauczy, że uczy się nie na błędach a uniwersytetach, jak ja bezrobotny śmieć bez znajomości z 5 na dyplomie, ale myślący.
kutafonisko jest off-line  
31-01-2012, 16:45  
Janusz.C.M.
Administrator
 
Janusz.C.M. na Forum Prawnym
 
Posty: 36.627
Domyślnie RE: PUP -urzędnik analfabeta

Proszę nie wypisywać bzdur.
Zgodnie z ustawą, okres pobierania zasiłku został skrócony o 3 miesiące. Wyniósł więc 9 miesięcy.
Janusz.C.M. jest off-line  
31-01-2012, 17:58  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: PUP -urzędnik analfabeta

Autorze wątku - żądać możesz odszkodowania w takiej wysokości, w jakiej tylko chcesz. Inną kwestią jest to, czy takie dostaniesz.

Proponowałbym lekturę art. 1 podanej ustawy:
Cytat:
Ustawa określa zasady odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych wobec Skarbu Państwa, jednostek samorządu terytorialnego lub innych podmiotów ponoszących odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przy wykonywaniu władzy publicznej, za działania lub zaniechania prowadzące do rażącego naruszenia prawa oraz zasady postępowania w przedmiocie takiej odpowiedzialności.
Ta ustawa nie pozwala na pozwanie urzędnika przez obywatela o odszkodowanie za wadliwe wykonywanie władzy władzy publicznej (o ile to w ogóle miało miejsce).
 
31-01-2012, 22:25  
kutafonisko
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: PUP -urzędnik analfabeta

Cytat:
Napisał/a Janusz M. Zobacz post
Proszę nie wypisywać bzdur.
Zgodnie z ustawą, okres pobierania zasiłku został skrócony o 3 miesiące. Wyniósł więc 9 miesięcy.
USTAWA
z dnia 20 kwietnia 2004 r.
o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy

Art. 73. 1. (320) "Okres pobierania zasiłku wynosi:
2) 12 miesięcy - dla bezrobotnych:
b) zamieszkałych w okresie pobierania zasiłku na obszarze powiatu, jeżeli stopa bezrobocia na tym obszarze w dniu 30 czerwca roku poprzedzającego dzień nabycia prawa do zasiłku przekraczała 150 % przeciętnej stopy bezrobocia w kraju lub(...)"

jaką ustawą? Mam decyzję, mówiącą o przyznaniu zasiłku na okres roku, a nic takiego jak "Skrócenie okresu pobierania zasiłku:

Okres pobierania zasiłku, ulega skróceniu o okres zatrudnienia w ramach prac interwencyjnych, robót publicznych oraz o okres odbywania stażu lub przygotowania zawodowego dorosłych przypadających na okres, w którym przysługiwałby zasiłek, oraz o okresy nieprzysługiwania zasiłku określone w ustawie" nie miało miejsca.
Kto cię nasłał?
kutafonisko jest off-line  
31-01-2012, 23:01  
kutafonisko
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: PUP -urzędnik analfabeta

faktycznie!!!!!!!!
Art. 25. 1. Okres pobierania zasiłku
8. Okres pobierania zasiłku, o którym mowa w ust. 1 i 5, ulega skróceniu o czas nieprzysługiwania zasiłku z przyczyn wymienionych w art. 27 ust. 1 pkt 1-4 i ust. 3.
Art. 27. 1. Prawo do zasiłku nie przysługuje bezrobotnemu, który:
3) w okresie 6 miesięcy przed zarejestrowaniem w rejonowym urzędzie pracy rozwiązał stosunek pracy (stosunek służbowy) za wypowiedzeniem albo na mocy porozumienia stron, chyba że porozumienie stron nastąpiło z powodu upadłości, likwidacji pracodawcy lub zmniejszenia zatrudnienia z przyczyn dotyczących pracodawcy,
4) w okresie 6 miesięcy przed zarejestrowaniem się w rejonowym urzędzie pracy spowodował rozwiązanie ze swej winy stosunku pracy (stosunku służbowego) bez wypowiedzenia,

Janusz M.

btw co za porypany kraj, może niech zapiszą w ustawie, że mam czekać na zasiłek 11 miesięcy, później zasiłek dostanę na miesiąc i resztę niech zabiorą...bo tak sobie zapisali.
kutafonisko jest off-line  
31-01-2012, 23:28  
Kanas
Moderator globalny
 
Kanas na Forum Prawnym
 
Posty: 23.816
Domyślnie RE: PUP -urzędnik analfabeta

Cytat:
Został mi przyznany zasiłek, wypłata opóźniona o 90 dni zgodnie ze znakomitym zapisem, ze względu na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron
Twoim zdaniem zasiłek powinien w powyższym wypadku wynosić 5 lat ?
Pewnie, wtedy każdy się zwolni, dostanie zasiłek, bo po co pracować np. legalnie, skoro można wziąść zasiłek i dorobić "na boku"
Cytat:
zatrudniony po znajomości analfabeta chyba nie ze względu na swoje kwalifikacje
Cytat:
nie umie czytać danych w swoim komputerze
Cytat:
imbecyla
Cytat:
robota po znajomości w urzędzie to nie piaskownica
Cytat:
baranów
To tylko wyrywki
Cytat:
jak ja bezrobotny śmieć bez znajomości z 5 na dyplomie, ale myślący
Jak teraz wyglądasz ? Nie lepiej zamiast się unosić, zapytać ?
Kanas jest off-line  
01-02-2012, 06:31  
Janusz.C.M.
Administrator
 
Janusz.C.M. na Forum Prawnym
 
Posty: 36.627
Domyślnie RE: PUP -urzędnik analfabeta

Temat zamykam. Autora ostrzegam.
Janusz.C.M. jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Który urzędnik i za co był karany w Urzędzie Gminy ? (odpowiedzi: 5) W trybie dostępu do informacji publicznej zwróciłem się do Burmistrza z następującym pytaniem: 1. Czy w ciągu ostatnich 5 lat toczyły się...
§ Czy urzędnik może? (odpowiedzi: 4) Mam pytanie czy urzędnik może mnie się zapytać po co mi karta parkingowa inwalidzka jak i tak nie chodzę.W tamtym roku właśnie się mojej siostry...
§ Facebook i urzędnik (odpowiedzi: 3) Nie wiedziałem, gdzie wrzucić te zapytanie, więc zamieszczam w dyskusji ogólnej. Obserwuję na facebooku oficjalny profil jednego z urzędników i...
§ Urzędnik państwowy (odpowiedzi: 4) Witam. Czy skoro nauczyciel pełni funkcję urzędnika państwowego, to mogę nagrywać z nim rozmowę(sam dźwięk)?
§ Czy urzędnik prowadzacy działlność może sprzedawać swoje usługi w swoim Urzędzie (odpowiedzi: 2) Witam , mam pytanie czy zatrudniony o umowe o pracę urzędnik miasta prowadzacy dzialalność usługową, może sprzedawać swoje usługi w Urzędzie miasta w...
§ Urzędnik państwowy (odpowiedzi: 3) Witam serdecznie Mam Nurtujące mnie od pewnego czasu pytanie mianowicie : Czy Ratownik Medyczny jest urzędnikiem państwowym w świetle Prawa,...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:06.