Rejestracja samochodu z Niemiec - Forum Prawne

 

Rejestracja samochodu z Niemiec

To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich. Do rzeczy: Jest samochód, sprowadzony z Niemiec, celne, skarbówka, przegląd tłumaczenia załatwione, schody zaczęły się przy rejestracji, nie chcą zarejestrowac auta ponieważ nie posiadam tego małego ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Postępowanie administracyjne > Prawo administracyjne

Prawo administracyjne - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
12-04-2007, 15:04  
scchizm
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Rejestracja samochodu z Niemiec

To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich.
Do rzeczy:
Jest samochód, sprowadzony z Niemiec, celne, skarbówka, przegląd tłumaczenia załatwione, schody zaczęły się przy rejestracji, nie chcą zarejestrowac auta ponieważ nie posiadam tego małego "briefu" czyli dowodu rejestracyjnego, mam duży brief w którym wbita jest pieczątka, że pojazd wyrejestrowano, oraz "auberbetriebsetzung" co po niemiecku oznacza wyrejestrowanie, wymeldowanie, z tą samą datą co na pieczątce w briefie, dostałem takie wytłumaczenie, że od 2005 roku w Niemczech nie zabierają dowodu przy wyrejestrowywaniu i muszę go miec(pierwsze słyszę), ewentualnie z Niemiec zaświadczenie o zagubieniu dowodu rejestracyjnego, w necie wyczytałem, że niektóre landy nie stosują już nawet wyrejestrowywania tylko wbijają w brief pieczątkę, oraz że zamiast właśnie tego dowodu przedstawia się to zaświadczenie wyrejestrowania.
http://www.v10.pl/prawo/S...cedura,200.html
Dodam, że samochód przyjechał na lawecie bez tablic, bez tablic był też robiony przegląd, pojazd był dowieziony na lawecie.
Spotkał się ktoś z takim problemem, na co się powołac, wyczytałem w necie, że ludzie maja podobne problemy z tym, że w niektórych urzędach rejestrują bez tego dowodu normalnie z tym świstkiem wyrejestrowania bez problemów.
http://www.word.slupsk.pl/g2/2006_05/64_fileot.pdf
Tutaj znalazłem obowiązującą ustawę z której wynika Art 72 pkt. 5:
Rejestracji dokonuje się na podstawie dowodu rejestracyjnego, jeżeli pojazd był zarejestrowany.
A co jeżeli był wyrejestrowany??
Byłbym wdzięczny za pomoc, z góry dziękuję i pozdrawiam.

ps. jeśli nie trafiłem w dział to proszę o przeniesienie.
scchizm jest off-line  
13-04-2007, 08:07  
hyperek
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie

Szanowny forumowiczu,
z tego co się orientuję, to jeszcze rok temu być może Brief był potrzebny. Samochód rejestrowałem na koniec stycznia i Briefu nie żądali ode mnie, tylko zaświadczenie, że pojazd był wyrejestrowany w Niemczech + wszystkie opłaty, które zrobiłem (akcyzy, zwolnienie z VATu itp. itd.)
hyperek jest off-line  
13-04-2007, 14:38  
scchizm
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie

No i ja tak samo tłumacze, dzisiaj byłem ponownie, i nawet rozmowa z kierownikiem nic nie pomogła, trzymają się tego że dowód rejestracyjny "mały brief" jest potrzebny, ponieważ od 2005 roku w Niemczech ich nie zabierają, natomiast wszystkich których znam twierdzą, że ten mały brief jest niepotrzebny, a ponadto w Niemczech te dowody przy wyrejestrowywaniu przecinają na pół, i kółeczko się zamyka, jak dla mnie paranoja, co urząd to obyczaj, nie wiem na jaki przepis się powołac, bo ciężko jest przetłumaczyc cokolwiek urzędnikowi, który jest nietykalny.
scchizm jest off-line  
07-07-2007, 13:52  
LeszekK
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie

Mam dokładnie ten sam problem. Brakuje mi dowodu wyrejestrowania samochodu w Niemczech. Samochód był wyrejestrowany od 2 miesięcy. W wydziale komunikacji nie wystarczy pieczątka w briefie. Kolega był w urzędzie w Niemczech i nie chcą wydać tego dokumentu, zgodzili się podobno na potwierdzenie kopii "dużego briefu". Nie wiem tylko, czy w urzędzie to wystarczy? Może na potwierdzeniu powinna być uwaga, że pojazd został wyrejestrowany? Nie wiem co dalej będzie? Może ktoś poradzi, jak postąpić?
LeszekK jest off-line  
07-07-2007, 14:58  
scchizm
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie

Bez małego briefu nie zarejestrujesz, mając dowód wyrejestrowania tez nie zarejestrujesz, musisz ewentualnie w Niemczech ubiegac się o potwierdzenie zagubienia dowodu rejestracyjnego(małego briefu), i tłumaczenie że niektóre landy niszczą te małe briefy(co jest faktem) nie obchodzi głupawych urzędasów, musisz miec i koniec przynajmniej w moim mieście, zobacz od kogo był ten samochód, kto był wcześniejszym właścicielem i skontaktuj się z nim może ma ten mały brief i dośle, ewentualnie uruchom znajomości w wydziale komunikacji tam za pieniądze da się załatwic wszystko, pozdrawiam, powodzenia.
PS. czyli u Ciebie w mieście zarejestrują Ci jeśli będziesz miał potwierdzenie wymeldowania?? bez małego briefu?? to z potwierdzeniem nie bedziesz miał większego problemu poszukaj sobie są wzory w internecie albo sam sobie napisz pieczątkę myślę, że wiesz gdzie się wyrabia:]
a na tym forum to szybciej sie dowiesz czegoś o jeździe na wrotkach niż czegoś konkretnego.
scchizm jest off-line  
07-07-2007, 22:26  
LeszekK
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie

Dzięki za szybką reakcję. Na naszych urzędników - a raczej na kretyńskie przepisy (niektóre) - nie ma rady. Najpierw spróbuję legalnie, a później ewentualnie spróbuję "od zakrystii". Dzieki za podpowiedzi. Jak mi coś wyjdzie dam znać. Pozdrawiam.

PS. Co do forum to mam trochę inne zdanie. Zwróciłem się z dwiema sprawami i uzyskałem informacje. Pomagają tak jak potrafią i to im się chwali.
LeszekK jest off-line  
28-07-2007, 21:22  
mika1
Użytkownik
 
Posty: 28
Domyślnie

a ja bym złożyła dokumenty i dostała na piśmie odmowę zarejestrowania. Ciekawe co urząd tam napisze jeżeli do rej. jest wymagany również inny dokument potwierdzający rej. wystawiony przez WK takim dokumentem jest między innymi wyrejestrowanie.
Owszem Brief jest za mało ale jeżeli jest wyrejestrowanie na osobnej kartce moim zdaniem nie powinno być problemu. Jeżeli dostaniesz odmowe rej. odwołuj się od niej, sprawa jest wygrana dla Ciebie
mika1 jest off-line  
30-07-2007, 23:30  
LeszekK
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie

Problem w tym, że dokumentów nie przyjmą jeśli nie są kompletne. Nie ma dokumentów, nie ma sprawy. Nie ma się od czego odwoływać.
LeszekK jest off-line  
31-07-2007, 17:11  
mika1
Użytkownik
 
Posty: 28
Domyślnie

to złóż w sekretariacie albo żądaj stanowczo pisemnej odmowy przyjęcia dokumentów od Ciebie. Ciekawa jestem czy jakiś urzędnik będzie chciał się podpisać pod takim pismem nie przyjme dok. bo nie.
Ewentualnie skarga do starosty/prezydenta za to że odmawiają przyjęcia dokumentów.
mika1 jest off-line  
30-12-2007, 14:43  
robson1204
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Sprowadzone auto z niemiec...... OPEL VECTRA

kupiłem vectre sprowadzaną z niemiec na giełdzie w Poznaniu i przy rejestracji tego samochodu co się okazało nie ma na małym Briefie daty wyrejestrowania auta, jest tylko data waznosci dowodu dzieki której to auto mogło przyjechac do Polski (nie na lawecie).... wydział komunikacji nie chce mi z tego powodu zarejestrować tego auta.... czy jest to zgodne z prawem? co robić? piszcie jak najszybciej,,,,,
robson1204 jest off-line  
24-08-2009, 17:06  
miczel
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Rejestracja samochodu z Niemiec

tak jak powiedział maryian. wszystko zależy od miasta.. w UC we Wrocławiu zdarzało się czasem ze nawet nie pytali o upoważnienie.. Czasem zdarzało się nawet tak, ze celnicy zapomnieli wziąć dokumenty, za co niestety my podatnicy płacimy naszym cennym czasem

no cóż. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi.

tak czy inaczej jeżeli ktoś nie ma czasu na osobistą rejestracje polecamy swoje usługi kompleksowej rejestracji pojazdów we Wrocławiu.

- Rejestracja zajmuje nam ok. tydzień
- Oferujemy dojazd do każdego klienta mieszkającego na terenie Wrocławia

ZAPRASZAM NA NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ:

Hakiru - Rejestracja samochodów sprowadzonych z zagranicy - Wrocław

lub pod nr telefonu : 691269142

pozdrawiam wszystkich zbłądzonych
miczel jest off-line  
12-09-2010, 22:58  
casebe
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Rejestracja samochodu z Niemiec

Sama teraz przedzieram się przez gąszcz formalności... Żałuję trochę, że nie zatrudniłam firmy, która by to za mnie załatwiła
Trochę przydatnych informacji znalazłam też tutaj: Sprowadzanie samochodu z Niemiec procedura, formalności - Samochody, usługi transportowe - Forum Favore.pl warto zajrzeć.
casebe jest off-line  
19-03-2012, 16:35  
Loutanis
Użytkownik
 
Posty: 49
Domyślnie RE: Rejestracja samochodu z Niemiec

Pozwolę sobie odświeżyć.

Mam samochód z Niemiec, który chcę zarejestrować w Polsce i nurtuje mnie jedna kwestia. Konkretnie chodzi o Fahrzeugschein i Fahrzeugbrief tzw. mały i duży Brief.
Czemu w niektórych wydziałach komunikacji go zabierają, a w innych nie, od czego to zalezy? Osobiście zależałoby mi, aby te dokumenty zachować, ponieważ planuję wyjazd na stałe za granicę i takowe dokumenty by mi się tak przydały, zresztą, aby dostać umweltplakette też trzeba mieć jeden z w/w dokumentów, aby nie bawić się w tłumaczenia.
Skąd takie rozbieżności?
Loutanis jest off-line  
16-07-2012, 22:00  
kontoprzydatne
Użytkownik
 
kontoprzydatne na Forum Prawnym
 
Posty: 79
Domyślnie RE: Rejestracja samochodu z Niemiec

Do rejestracji potrzebny jest obligatoryjnie tylko dowód rejestracyjny. Jeżeli dowód rejestracyjny składa się z dwóch części, obie części należy przedłożyć do rejestracji. Mowa tutaj o nowych dokumentach niemieckich. Istnieją w obiegu jeszcze stare dowody rejestracyjne dołączane do książki pojazdu. Fakt, niektóre urzędy zabierają te książki pojazdu, a inne oddają. Te urzędy, które zabierają to zwykła nadgorliwość z ich strony.. a jak wiadomo nadgorliwość gorsza od ...
kontoprzydatne jest off-line  
18-09-2012, 20:00  
kryst_stg
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Rejestracja samochodu z Niemiec

mam tak sam problem kupiłem o niemca samochód bez małego brifu bo w tym landzie zabierają a w dużym brifie jest pieczątka z datą o wymeldowaniu auta . auto przyjechało na lawecie poszedłem do wydziału komunikacji w pl i powiedzieli że bez małego briefu nie zarejestrują , tłumacze że w tym landzie zabierają mały a urzedniczka że zaświadczenie że auto zostało wymeldowane to ja pokazuje że jest pieczątka podpis że wymeldowane na dużym urzędniczka się uparła że chce jakieś zaświadczenie . pojechałem do niemczech i z właścicielem do jego urzędu komunikacji przedstawiłem sprawe to ta urzędniczka nie rozumiała dlaczego nie można zarejestrować auta i nie wystawi żadnego zaświadczenia bo wszystko jest na dużym brifie i w każdym europejskim kraju muszą to auto zarejestrować i mały brif nawet jeśli niektóre landy oddają to oddają przecięty i taki dokument jest nie ważny
kryst_stg jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Rejestracja samochodu z Niemiec (odpowiedzi: 3) Witam, mieszkam w Niemczech i przywiozłem do Polski samochód zarejestrowany na mnie, po czym zabrałem tablice i wyrejestrowałem go. I teraz chcę go...
§ Rejestracja samochodu z Niemiec bez opłaty akcyzy ? (odpowiedzi: 2) Witam mam takie pytanie czy mogę zarejestrować samochód bez opłaty akcyzy? Czy w ogóle jest takie coś możliwe ? Tylko chce na 30dni żeby wszystkie...
§ Rejestracja i ubezpieczenie samochodu z niemiec (odpowiedzi: 1) Niedawno stałem się posiadaczem importowanego samochodu z Niemiec. Pan który mi go sprzedał jest osobą która go importowała. Twierdzi że samochód...
§ Rejestracja samochodu z niemiec po 30 dniach. (odpowiedzi: 8) Witam, w lutym kupiłem samochód. Został on kupiony w polsce, ale umowę mam podpisaną z niemcem. Samochód jest na "plastikowych tablicach". Z powodu...
§ Rejestracja samochodu z niemiec opóźniona. (odpowiedzi: 13) Witam! Czy po zakupie auta z Niemiec (od polaka w Polsce) mogę trzymać samochód w garażu i po pół roku, roku go zarejestrować? Pozdrawiam
§ rejestracja samochodu sprowadzonego z niemiec (odpowiedzi: 1) Witam , kupilem samochod 17 października i do tej pory go nie zarejestrowalem , nie pozalatwialem nic w urzedzie celnym ( nie mialem kasy- ale to...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:37.