Cel publiczny- czyli cel uswięca środki. - Forum Prawne

 

Cel publiczny- czyli cel uswięca środki.

Witam, może ktoś podpowie mi co mogę jeszcze uczynnić w temacie. Sąsiad z ulicy zdecydował się na wydanie kilkudziesięciu tysięcy złotych i przesunięcie na własny koszt transformatora słupowego uzasadniając kolizją z domem, który ma budować ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Postępowanie administracyjne > Prawo administracyjne

Prawo administracyjne - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
07-09-2013, 07:26  
packaging
Użytkownik
 
Posty: 39
Domyślnie Cel publiczny- czyli cel uswięca środki.

Witam,

może ktoś podpowie mi co mogę jeszcze uczynnić w temacie.

Sąsiad z ulicy zdecydował się na wydanie kilkudziesięciu tysięcy złotych i przesunięcie na własny koszt transformatora słupowego uzasadniając kolizją z domem, który ma budować w przyszłości.

Oczywiscie uzyskał zgodę operatora ( budowa na własny koszt) oraz w związku, że było to zgodne z planem to wystąpił o pozwolenie budowlane.

Niestety starostwo, mimo, że mam mieć teraz słup ok. 0,5 m od posesji ( srodek słupa 1 m od działki) nie uznało mnie za stronę i wydało prawomocne pozwolenie.
Wpływ na moja posesje jest oczywisty,nawet nie mówię o urbanistycznym, ale ograniczenia wokół trafostacji są b. duze: brak mozliwosci posadowienia butli z gazem itp.

Połapałem się dopiero jak rozpoczęły się prace i zablokowaliśmy z sąsiadami drogę wzdłuż naszych posesji samochodami uniemożliwiając prace.

Złożyłem do operatora wniosek o usuniecie kolizji,
do Starostwa o przywrócenie mnie jako strony
i zastanawiam się, czy o wznowienie postepowania pisac do Starostwa, czy do Wojewody.

Generalnie problem w tym, ze wydajac juz uprawomocnione pozwolenie Starostwo nie uznało nikogo innego za stronę w pseudo celu publicznym, gdyz stacje oddano w zeszłym roku.

Co można jeszcze zrobic w temacie?
packaging jest off-line  
09-09-2013, 10:18  
honefoss
Przyjaciel forum
 
Posty: 4.123
Domyślnie RE: Cel publiczny- czyli cel uswięca środki.

Cytat:
Co można jeszcze zrobic w temacie?
Wejść na ścieżkę postępowania cywilnego i zażądać usunięcia słupa z art. 222 § 2 lub ustanowienia służebności przesyłu za wynagrodzeniem uwzględniającym rekompensatę za utratę wartości nieruchomości z art. 305.
honefoss jest off-line  
24-09-2015, 06:35  
packaging
Użytkownik
 
Posty: 39
Domyślnie RE: Cel publiczny- czyli cel uswięca środki.

witam,
po 2 latach tematy idą do przodu, a więc warto walczyć.
Skrót co się stało.
Przeszliśmy z sąsiadem całą drogę, aby stać się stronami postepowania administracyjnego majacego na celu wydanie pozwolenia na budowę. Starosta odmówił, wojewoda potrzymal stanowisko starosty, sasiad poszedl dalej, a mi zabraklo wiary.
obecnie sad administracyjny przychylil sie do wznowienia postepowania , natomiast starosta odmowil mi bycia strona, gdyz stwierdzil, ze moj temat zakonczyl sie na wojewodzie, powiewaz nie wystapilem do SA.

SA wskazal jako przywrocenie bycia strona sasiada

Natomiast moje pytanie jest, czy jezeli tak, czy owak Starosta wznawia postepownie, dodaje sasiada jako strone, to nie jest to nowe postepowanie, w ktorym kazdy moze byc strona???

wydaje mi sie, ze poprzednie decyzje dotyczyly poprzedniego postepowania?


dzieki za pomoc \J.
packaging jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ dług publiczny (odpowiedzi: 1) Witam właśnie zaczynam pisanie pracy dyplomowej ,która obejmowała będzie zagadnienie długu publicznego .Zarejestrowałem się na tym forum bo liczę...
§ funkcjonariusz publiczny (odpowiedzi: 2) mam pytanie czy kasjer w sklepie to funkcjonariusz publiczny ? morze to i głupie ale kolega mówił mi że tak a ja jestem innego zdania;)
§ Funkcjonariusz publiczny (odpowiedzi: 8) Teraz jest ich chyba więcej niz ci wymienieni w niektórych paragrafach kodeksu karnego?...Np. nauczyciel jest teraz funkcjonariuszem publicznym? Czy...
§ Dom Publiczny (odpowiedzi: 26) Witam chciałbym założyć dom publiczny, lecz jestem zielony jeśli chodzi o te sprawy czy mógłby mi ktoś objaśnić? Chodzi mi o funkcjonowanie takiej...
§ Funkcionariusz publiczny (odpowiedzi: 1) Witam mam pytanie co mam robić,jeśli funkcjonariusz publiczny w danym postępowaniu próbuje zrobić z człowieka niepoczytalnego w celu osiągnięcia...
§ Fun kcjonariusz publiczny (odpowiedzi: 2) Jak a jest treść artykułu 115 paragrafu 13 pkt 7 kodeksu karnego


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:10.