Jak napisać skutecznie skargę na pracowników UM - Forum Prawne

 

Jak napisać skutecznie skargę na pracowników UM

Wita, proszę o pomoc w napisaniu skutecznej skargi na zaniedbania pracowników UM na skutek, którego poniosłam niesłuszne koszy upomnienia i koszty egzeklcji. Chodzi mi o zwrot poniesionych kosztów. Ale od początku. Jestem współwłaścicielem nieruchomości w ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Postępowanie administracyjne > Prawo administracyjne


Odpowiedz
 
10-04-2015, 07:49  
bea1705
Początkujący
 
Posty: 19
Domyślnie Jak napisać skutecznie skargę na pracowników UM

Wita,
proszę o pomoc w napisaniu skutecznej skargi na zaniedbania pracowników UM na skutek, którego poniosłam niesłuszne koszy upomnienia i koszty egzeklcji. Chodzi mi o zwrot poniesionych kosztów.
Ale od początku. Jestem współwłaścicielem nieruchomości w innym mieście niż mieszkam. W 2013 złożyłam zerową deklarację o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ponieważ nikt tam nie mieszka. W deklaracji podałam adres do korespondencji gdzie przebywam, pracuję i fizycznie mieszkam (inne miasto niż nieruchomość). W 2014 roku złożona została deklaracja przez drugiego współwłaściciela, że na tej nieruchomości będzie mieszkała jedna osoba. Powiedziane było, że deklaracja dotyczy tylko 2 miesięcy(okres wakacji) pani przyjmująca deklarację powiedziała, że odznacza w systemie, że na dwa miesiące i sprawa jest załatwiona. Jakie było moje zdziwienie kiedy w tym roku dostałam zawiadomienie od komornika o zajęciu wynagrodzenia za pracę i dołączony tyt. wykonawczy wystawiony za nie opłacenie za odpady (za okres 6 miesięcy) przez Wydział Finansowy z informacją, ze wysłano upomnienie i nie zostało odebrane. Nie muszę dodawać, ze oczywiście upomnienia nie otrzymałam. Po interwencji u pani która wystawiała tyt. wykonawczy do komornika stwierdziła, że wysłała upomnienie na adres nieruchomości (tam gdzie nikt nie mieszka) bo stwierdziła, że innego adresu nie miała. Przypominam, ze jak składałam pierwszą deklarację, to podałam adres do korespondencji tam gdzie żyję i pracuję. Pani bardzo się zmieszała.
Oczywiście po interwencji i przedstawienia dowodów, że w tej spornej nieruchomości nikt nie mieszkał ponad te dwa miesiące, Deklaracja została ponownie wyzerowana, należność została anulowana ale pozostały koszy upomnienia i koszty komornicze, które musiałam zapłacić.
Pokrótce to moja sprawa, więc proszę po pomoc na jakie art KPA mam się powołać, aby skutecznie napisać skargę w konsekwencji, której otrzymam zwrot poniesionych kosztów i nie będę zbywana kolejnymi pismami.
Myślałam o zastosowaniu art 227 KPA, ale czy to wystarczy na to aby wyegzekwować poniesione niesłusznie koszty upomnienia i komornicze (o wstydzie juz nie wspomnę, bo zawiadomienie poszło do pracodawcy).
bea1705 jest off-line  
10-04-2015, 10:50  
voyteg
Moderator
 
voyteg na Forum Prawnym
 
Posty: 18.606
Domyślnie RE: Jak napisać skutecznie skargę na pracowników UM

Cytat:
Napisał/a bea1705 Zobacz post
wyegzekwować poniesione niesłusznie koszty upomnienia i komornicze
czy gdy otrzymała pani tytuł egzekucyjny, to złożyła pani zarzut?

http://forumprawne.org/postepowanie-...-poradnik.html

proszę złozyć skargę i postąpić zgodnie z poradnikiem

http://forumprawne.org/postepowanie-...-poradnik.html
voyteg jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Jak napisać skargę do WSA na decyzję SKO o zatrzymaniu prawa jazdy? (odpowiedzi: 1) witam mam pytanie jak napisać skargę do WSA na decyzje SKO a zatrzymanie prawa jazdy kat.B
§ Jak napisać skargę na komornika? (odpowiedzi: 9) Witam, mam pytanie. Napisałem i wydrukowałem skargę na czynności komornika. Ale nie wiem czy dobrze to zrobiłem. Będę wdzięczny jeśli ktoś mi...
§ Jak skutecznie złożyć skargę na Sędziego po wydaniu uzasadnienia wyroku? (odpowiedzi: 9) Czy można skutecznie złożyć skargę na Sędziego już po przedstawieniu przez niego uzasadnienia wyroku? Generalnie chodzi o stronnicze i wybiórczo...
§ Jak napisać skargę na funkcjonariusza policji? (odpowiedzi: 1) Witam Chciałbym napisać skargę na funkcjonariusza policji, może wiecie jak ją napisać ??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:23.