Podważenie planu zagospodarowania, zakaz prowadzenia DG - Forum Prawne

 

Podważenie planu zagospodarowania, zakaz prowadzenia DG

Od 2005 roku mój Ojciec prowadził na działce działalność gospodarczą. Wówczas dla tego terenu nie był uchwalony plan zagospodarowania. W roku 2011 uchwalono plan zagospodarowania wg. którego działka ta jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Postępowanie administracyjne > Prawo administracyjne


Odpowiedz
 
28-07-2020, 09:34  
rosomax
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Podważenie planu zagospodarowania, zakaz prowadzenia DG

Od 2005 roku mój Ojciec prowadził na działce działalność gospodarczą. Wówczas dla tego terenu nie był uchwalony plan zagospodarowania. W roku 2011 uchwalono plan zagospodarowania wg. którego działka ta jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Na działce stoi dom jednorodzinny od roku 1927.

Ojciec zamknął działalność i ja ją prowadzę dalej na swoje dane od roku 2016.

Otrzymałem od Urzędu Gminy pismo, które wzywa mnie do zamknięcia działalności w ciągu 14 dni, pod rygorem kary 50 000 z powodu tego, że na działce jest zakaz wykonywania jakiejkolwiek działalności, z powodu tego że przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową.

Dodam, że studium planu zagospodarowania dla całej miejscowości przewiduje "tereny mieszkaniowe", natomiast w planie zagospodarowania jest istna przekładanka. Przy jednej ulicy sąsiadują se sobą kolejno działki:

mieszkaniowa, mieszkaniowa wielorodzinna, przemysłowa, usługowo mieszkaniowa, mieszkaniowa, mieszkaniowa wielorodzinna (moja), rolno-mieszkaniowa, usługowa, mieszkaniowa, usługowa.

Jeśli chodzi o studium, to mimo iż cała miejscowość była pod tereny mieszkaniowe to już od lat 70 funkcjonuje tu m.in duży tartak, mleczarnia, betoniarnia.

Moja działalność nie jest uciążliwa (usługi świadczone przez internet).

Nie szukam tutaj konkretnej porady, ale chciałem zasięgnąć języka gdzie uderzyć w takiej sytuacji.
rosomax jest off-line  
28-07-2020, 09:39  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Podważenie planu zagospodarowania, zakaz prowadzenia DG

Czyli po prostu masz zarejestrowana dzialalnosc w miejscu zamieszkania ale nikt nie przychodzi itd?
Zacytuj pismo z gminy.
 
28-07-2020, 09:41  
rosomax
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Podważenie planu zagospodarowania, zakaz prowadzenia DG

Dodam jeszcze, że na terenie całej gminy ponad 30% firm prowadzonych jest na działkach MN, z czego duża część już istniała w momencie uchwalenia zarówno planu zagospodarowania jak i studium.
rosomax jest off-line  
28-07-2020, 09:48  
rosomax
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Podważenie planu zagospodarowania, zakaz prowadzenia DG

Nikt nie przychodzi, jedyna osoba która przyjeżdża to codziennie Kurier odebrać kilka paczek z dokumentami i przywieźć coś.

Nie mam w tej chwili pisma przy sobie, bo zostawiłem w domu, ale tak z pamięci "Zawiadomienie o planowanej kontroli w dniu .. sierpnia działki nr .. z powodu podejrzenia wykorzystywania działki niezgodnie z funkcją uchwaloną na podstawie miejscowego planu zagospodarowania. W przypadku wykazania w toku kontroli wykorzystywania nieruchomości do celów niewynikających z MPZP może zostać nałożona kara finansowa w wysokości do 50 000 wraz z obowiązkiem przywrócenia działki do stanu spełniającego założenia MPZP"

Dzwoniłem do urzędu Gminy żeby dowiedzieć się co to konkretnie znaczy, to dostałem infoemację że "jeśli prowadzi Pan działalność na tej działce to będzie kara finansowa i w ciągu 14 dni musi ją Pan zlikwidować"
rosomax jest off-line  
28-07-2020, 09:53  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Podważenie planu zagospodarowania, zakaz prowadzenia DG

Zacytuj potem dokladnie wraz z podstawami prawnymi.
 
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zaskarżenie planu zagospodarowania przestrzennego? (odpowiedzi: 6) Pytanie jest proste: czy warto i jak skarżyć plan zagospodarowania przestrzennego który oprócz tego ze narusza mój interes prawny to jeszcze został...
§ Zmiana planu zagospodarowania (odpowiedzi: 2) Nie wiem jak zamiescić nowy watek więc podpinam sie pod ten.. sorry! Mam podobny problem: dysponuje 2 działkami w śródmieściu do jednej z nich nawet...
§ Uchylenie planu zagospodarowania-zakaz budowy (odpowiedzi: 6) Witam, piszę w sprawie problemu jaki napotkał mnie po zakupie działki. Sprawa ma dużo ciekawych wątków więc po kolei. Zaczęliśmy poszukiwania...
§ zmiana planu zagospodarowania (odpowiedzi: 0) W roku 2000 zaczeła się budowa domu,w 2005 nastapiła zmiana zagospodarowania przestrzennego i widnieje,że moja działka jest 7,5 m na planowanej...
§ Zaskarżenie planu zagospodarowania miasta (odpowiedzi: 7) Witam! Mam problem z miejscowym planem zagospodarowania miasta.Został przyjęty przez radę gminy w zeszłym roku.Po przeglądnięciu mapek okazało się...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:02.