kopiowanie dzieł sztuki - Forum Prawne

 

kopiowanie dzieł sztuki

Czy mogę wykonać kopię dzieła sztuki dla siebie albo dla kogoś z rodziny, czy to jest dozwolony użytek dzieła objętego prawem autorskim?...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo autorskie


Odpowiedz
 
26-06-2010, 16:38  
agula0123
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie kopiowanie dzieł sztuki

Czy mogę wykonać kopię dzieła sztuki dla siebie albo dla kogoś z rodziny, czy to jest dozwolony użytek dzieła objętego prawem autorskim?
agula0123 jest off-line  
26-06-2010, 20:41  
_chris_
Stały bywalec
 
Posty: 4.498
Domyślnie RE: kopiowanie dzieł sztuki

tak, Art.23. USTAWY z dnia 4 lutego 1994 r. "o prawie autorskim i prawach pokrewnych" - dozwolony użytek własny chronionych utworów.
_chris_ jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ prawa autorskie dzieł sztuki - druk reprodukcji (odpowiedzi: 1) Witam serdecznie, to jest moje pierwsze pytanie na forum więc proszę o wyrozumiałość... przechodząc do tematu Przymierzam się do wykonywania...
§ doliczenie do spadku darowizny: dzieło sztuki (odpowiedzi: 1) Witam, zastanawiam się nad kwestią doliczania do spadku darowizn przy obliczaniu zachowku, a dokładnie nad interpretacją Art. 995 Art. 995 ...
§ Sprzedaż ''dzieł'' sztuki, ręcznie malowanych obrazów (odpowiedzi: 1) Witam! Nie bardzo wiem, w którym dziale powinnam zadać to pytanie. Mianowicie jestem zatrudniona na pełen etat. W czasie wolnym maluję obrazy....
§ wykorzystanie fragmentu dzieła sztuki w projekcie okładki (odpowiedzi: 2) Witam! Mam pytanie dotyczące wykorzystania fragmentu dzieła sztuki w projekcie okładki książki. Chciałabym wykorzystać obraz (lub jego duży...
§ dzieła sztuki - allegro (odpowiedzi: 5) Witam. Mam takie pytanie, odnośnie dzieł sztuki wystawianych na Allegro. Jeśli ktoś nie jest pewien oryginalności pewnych dzieł, i wystawia je w...
§ Czy grafiti jest dziełem sztuki? (odpowiedzi: 1) Witam serdecznie, chciałam zwrócic się z pytaniem, czy grafiti jest dzielem sztuki chronionym przez prawo autorskie? bede wdzieczna za odpowiedź....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:27.