Radia internetowe - Forum Prawne

 

Radia internetowe 3

Mam jedno pytanko. Jest gdzieś jakaś lista zespołów muzycznych które mają prawa autorskie w Polsce?? Bo ja chciałym w swoim radiu internetowym puszczać muzykę japońskich zespołów tylko nie wiem czy one mają prawa autorskie w ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo autorskie


Zamknięty temat
 
10-03-2007, 21:23  
Kussitofu
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie

Mam jedno pytanko. Jest gdzieś jakaś lista zespołów muzycznych które mają prawa autorskie w Polsce??
Bo ja chciałym w swoim radiu internetowym puszczać muzykę japońskich zespołów tylko nie wiem czy one mają prawa autorskie w naszym kraju.
Kussitofu jest off-line  
11-03-2007, 08:51  
Dj_Kentaro
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie

witam,
z kąd masz pewność i czy wy tak samo myślicie...

[cytat="zaciekawionyy"]legalni.pl są pewni - mozna spokojnie podpisac z nimi umowe.

Jezeli chodzi o raporty to zgodnie z nimi organizacje rozliczają się później a artystami, bo kasa z tantiem idzie do nich. [/cytat]

proszę o informacje.
Napisałem do legalni.pl ale mi nie odpisują...dlaczego?


Pozdro
Dj_Kentaro jest off-line  
11-03-2007, 19:47  
Rubisz
Administrator
 
Rubisz na Forum Prawnym
 
Posty: 1.384
Domyślnie

@Kussitofu: większość twórców na świecie ma prawa autorskie w Polsce. Gwarantują to podpisane przez większość państw konwencje międzynarodowe, których Polska jest stroną (Japonia też).
Rubisz jest off-line  
12-03-2007, 13:28  
Kussitofu
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie

Wiem, że to mało prawdopodobne ale jeżeli uzyskałbym pozwolenie od jakiegoś zespołu na puszczanie ich muzyki to nie muszę już żadnych opłat ponosić??
Kussitofu jest off-line  
10-05-2007, 16:20  
tomek90
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie

Art. 31.
Wolno nieodpłatnie wykonywać publicznie opublikowane utwory literackie,
muzyczne i słowno-muzyczne, jeżeli nie łączy się z tym osiąganie korzyści majątkowych.
Dotyczy to w szczególności okazjonalnego wykonywania na żywo,
związanego ze sprawowaniem kultu religijnego, uroczystościami państwowymi,
szkolnymi, obchodami i imprezami powszechnie dostępnymi, z wyłączeniem
jednak imprez reklamowych, promocyjnych i wyborczych.

To znaczy że mogę nieodpłatnie poszczać dowolną muzykę w święta narodowe, religijne (w każdą niedziele) jeżeli nie łączy się z tym osiąganie korzyści majątkowych. ? Bardzo proszę o odpowiedz.
tomek90 jest off-line  
15-05-2007, 18:34  
Colder
Stały bywalec
 
Colder na Forum Prawnym
 
Posty: 10.771
Domyślnie

Jest różnica między wykonywać a puszczać. Pozatym uroczystości państwowe nie są tożsame z każdym wiekszym skupiskiem ludzi w święta narodowe, na to trzeba pozwolenia i spełniać pewne wymagania. To samo tyczy się religii.
Colder jest off-line  
21-07-2007, 01:13  
Megatron
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie

Słyszałem, że można legalnie puzczać muzykę bez płacenia tantiem itp. o ile nie ma ona oficjalnego dystrybutora (wytwórni?) w naszym kraju. To prawda? Chodzi o nie wydawaną u nas z powodu nikłej opłacalności muzykę z gier .
Megatron jest off-line  
21-07-2007, 12:29  
Rubisz
Administrator
 
Rubisz na Forum Prawnym
 
Posty: 1.384
Domyślnie

Nieprawda.
Rubisz jest off-line  
19-11-2007, 14:31  
pytajacy111
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Re: Radia internetowe

A ja mam takie pytanie. Jak juz sie oplaci Zaiks i Spav to mozna w radiu internetowym puszczac pliki mp3 sciagniete z programow typu emule?
Bo w sumie jak odroznic plik mp3 sciagniety z sieci od zgranego z plyty? jezeli sie go przechowuje w komputerze.
A jezeli nie mozna to czy odpowiedzia na to sa tanie strony z legalnymi mp3? Na przyklad http://www.legalsounds.com?
pytajacy111 jest off-line  
19-11-2007, 17:04  
Colder
Stały bywalec
 
Colder na Forum Prawnym
 
Posty: 10.771
Domyślnie

Przy radiu internetowym wymagana zazwyczaj byłaby działalność gospodarcza, co wymagałoby też używania legalnych plików w czasie funkcjonowaniu tej działalności, aby można udokumentować pochodzenie takiego pliku - słyszałem o stronach które takie potwierdzenia zakupu przesyłają (ale nie w Polsce).
Colder jest off-line  
22-12-2007, 17:47  
k0l3kcjoner
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie

Mam pytanie: czytałem na innych forach, że darmowe pliki mp3 pobrane np. z mp3.wp.pl można puszczać w radiu internetowym w pełni legalnie bez potrzeby wykupienia licencji ZAiKS. Wątpie w to, ale chciałbym prosić was o odpowiedź
k0l3kcjoner jest off-line  
22-12-2007, 20:09  
Colder
Stały bywalec
 
Colder na Forum Prawnym
 
Posty: 10.771
Domyślnie

Jeśli autor takiego pliku na to pozwala to tak, np jeśli są one licencji CC - tak jak ze strony jamendo
Colder jest off-line  
30-01-2008, 22:44  
SebaZ
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie

[cytat:zqw74qth]Nie można puszczać nagrań wykonawców bez ich wcześniejszego pozwolenia, ale można puszczać nagrania, które zostały poddane zmianie BPM oraz dodaniom kilku beatscrachom oraz innymi pierdółkom. Uproszczając to wygląda to tak, że jeżeli puszczane zostają nagrania jakiegoś wykonawcy zmiksowane przez kogoś mogą być wtedy puszczane bez specjalnych zezwoleń. Jedyne co musi być przestrzegane to to że nagrania zmiksowane muszą być puszczane przez osobę, która je zmiksowała.[/cytat:zqw74qth] Mały cytat, a teraz 2 pytania co do niego:
- czy powyższe jest to zgodne z prawdą?
- jeśli tak, czy tzn. że miksując na żywo można nadawać bez płacenia tantiem?


Pozdrawiam
Seba
SebaZ jest off-line  
01-04-2008, 01:26  
cezars
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie Re:

[cytat="Colder":2d64s1cj]Jeśli autor takiego pliku na to pozwala to tak, np jeśli są one licencji CC - tak jak ze strony jamendo[/cytat:2d64s1cj]
Colder piszesz o licencji CC takiej jak na Jamendo, ale we wcześniejszych postach wyczytałem, że potrzebna jest do tego umowa na piśmie więc jak to wygląda w tym przypadku? Zauważyłem, że jak już pobrałem z Jamendo dany plik to jest w paczce jakaś licencja i czy to ona właśnie upoważnia mnie do nadawania bez uiszczania żadnych opłat?
cezars jest off-line  
26-05-2008, 14:38  
Husti
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie Re: Re:

[cytat="SebaZ"]Mały cytat, a teraz 2 pytania co do niego:
- czy powyższe jest to zgodne z prawdą?
- jeśli tak, czy tzn. że miksując na żywo można nadawać bez płacenia tantiem? [/cytat]

Powyższe jest bzdurą, tak samo jak informacje, że na stronach internetowych można umieszczać 30sekundowe fragmenty utworów oraz informacje, że przy nadawaniu sygnału radiowego przez internet legalność gwarantuje tylko licencja ZAIKS.

Licencje CC to zupełnie odrębna kwestia - niezależna od OZZ-ów. Za ich pośrednictwem twórcy, wykonawcy sami decydują na jakich warunkach korzystanie z działa jest dozwolone.
Husti jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Reklamacja radia (odpowiedzi: 12) Witam Zakupiłem radio samochodowe w sklepie dnia 19.07.2013. 28.10.2014 oddałem radio na gwarancję do sklepu i dostałem od nich druk gwarancyjny...
§ Telefon z radia (odpowiedzi: 7) Witam Sprawa wygląda tak, że 17 października wysłałam przepis do konkursu kulinarnego w radiu i oddzwonili do mnie o 16-tej. Moim zadaniem było...
§ Kradziez radia (odpowiedzi: 20) Okradłem auto z radia i złapała mnie policja czy gdy właściciel auta powie na policji ze nic mu nie zginęło i auto wygląda tak samo jak przed...
§ Konkurs Radia ZET (odpowiedzi: 1) Na wstępie witam wszystkich forumowiczów! :beer: Od zeszłego piątku nurtuje mnie pewna sprawa. Otóż w zeszły piątek wziąłem udział w konkursie...
§ Homologacja CB Radia (odpowiedzi: 4) Witam, jestem posiadaczem CB radia President Harry, i ostatnio spotkała mnie taka sytuacja: Byłem odebrać radio z serwisu gwarancyjnego, no i...
§ Nagrywanie z radia (odpowiedzi: 1) Hej mam takie pytania: 1. Czy można nagrywać piosenki z radia internetowego, chodzi mi tutaj o np. radio party, w którym np. jest transmitowana...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:52.