Sprzedaż autorskich praw majątkowych przez internet - Forum Prawne

 

Sprzedaż autorskich praw majątkowych przez internet

Witam wszystkich! Przeczytałem gdzieś, że przeniesienie majątkowych praw autorskich - bez względu na jego formę - musi odbyć się na piśmie, pod rygorem nieważności. Czy to oznacza, że chcąc wykonywać sprzedaż praw do swoich utworów ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo autorskie


Odpowiedz
 
26-04-2012, 08:08  
Emonimalista
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Sprzedaż autorskich praw majątkowych przez internet

Witam wszystkich!

Przeczytałem gdzieś, że przeniesienie majątkowych praw autorskich - bez względu na jego formę - musi odbyć się na piśmie, pod rygorem nieważności. Czy to oznacza, że chcąc wykonywać sprzedaż praw do swoich utworów za pośrednictwem ebay.com muszę tak czy owak spotkać się z kupującym, żeby taką umowę mogły podpisać obie strony - bez względu na fakt, z której części świata będzie pochodził tychże praw nabywca?
Emonimalista jest off-line  
26-04-2012, 10:08  
LeszsekS
Moderator globalny
 
LeszsekS na Forum Prawnym
 
Posty: 38.708
Domyślnie RE: Sprzedaż autorskich praw majątkowych przez internet

Przepis prawny:
Art. 53.
[Wymóg pisemnej formy przeniesienia majątkowych praw autorskich]

Umowa o przeniesienie autorskich praw majątkowych wymaga zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.

Proponuje poczytać całą Ustawę:
http://forumprawne.org/prawo-autorsk...okrewnych.html
i zwrócić uwagę na Rozdział 5.
LeszsekS jest off-line  
26-04-2012, 10:34  
Rubisz
Administrator
 
Rubisz na Forum Prawnym
 
Posty: 1.389
Domyślnie RE: Sprzedaż autorskich praw majątkowych przez internet

Nie ma konieczności fizycznego spotkania. Koniecznej formy pisemnej można dochować również na odległość: poczta (tradycyjna) - wysyłam dwa podpisane egzemplarze umowy, druga strona podpisuje i odsyła mi jeden egzemplarz.
Rubisz jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Licencja przed sprzedażą autorskich praw majątkowych (odpowiedzi: 1) Witam, Jako twórca udzielałem niewyłącznej licencji różnym podmiotom do korzystania z utworu, w umowie licencyjnej był zapis, że licencja jest...
§ Sprzedaż praw autorskich majątkowych (odpowiedzi: 1) Witam Czy żeby dokonać sprzedaży praw autorskich majątkowych (w ramach spisania odpowiedniej umowy z nabywcą) autor musi mieć zarejestrowaną jakąś...
§ dot.umowy sprzedaży autorskich praw majątkowych do grafiki strony internetowej (odpowiedzi: 3) Witam! Sprawa dot.umowy podpisanej przez moja córkę 15-letnią (wykonała grafikę strony internetowej)a prywatną osobę pełnoletnią, która...
§ umowa o SPRZEDAŻY autorskich praw majątkowych?! (odpowiedzi: 4) Witam! Mam pytanie, czy umowa o sprzedaży autorskich praw majątkowych do dzieła to to samo co umowa o przeniesieniu autorskich praw majątkowych(lub...
§ sprzedaż majątkowych praw autorskich bez zgody autora (odpowiedzi: 4) Witam wszystkich, przez ostatni rok wykonywałam projekty graficzne dla studia graficznego, z którym nie miałam żadnej umowy. Otrzymywałam...
§ Sprzedaż autorskich praw majątkowych (odpowiedzi: 1) Witam, stworzyłem program komputerowy dla zleceniodawcy, który zamierza wdrożyć ten program w innej firmie. Na podstawie dodatkowej umowy mam...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:41.