Mam pytanie czy taka umowa jest ważna i zgodna z Polskim prawem ? - Forum Prawne

 

Mam pytanie czy taka umowa jest ważna i zgodna z Polskim prawem ?

Umowa licencyjna zawarta pomiędzy: ………………………………. (imię i nazwisko), zamieszkałym w ………………. (miejscowość) przy ul. ………………..(nazwa ulicy i numer domu) numer PESEL……………….. numer NIP………………….., legitymującym się dowodem osobistym …………………… (seria i numer dowodu osobistego), zwaną dalej ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo autorskie


Odpowiedz
 
18-10-2012, 18:25  
Jaskulix
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Mam pytanie czy taka umowa jest ważna i zgodna z Polskim prawem ?

Umowa licencyjna
zawarta pomiędzy:
………………………………. (imię i nazwisko), zamieszkałym w ………………. (miejscowość) przy ul. ………………..(nazwa ulicy i numer domu) numer PESEL……………….. numer NIP………………….., legitymującym się dowodem osobistym …………………… (seria i numer dowodu osobistego), zwaną dalej LICENCJOBIORCĄ,
a
………………………………….(imię i nazwisko), zamieszkałym w…………………………(miejscowość), przy ul. ………………….(nazwa ulicy i numer domu) , Numer PESEL…………………….. , NIP …………………., legitymującym się dowodem osobistym nr ……………………(seria i numer dowodu osobistego), zwanym dalej LICENCJODAWCĄ.

§ 1

1. Niniejsza Umowa podlegać będzie i winna być interpretowana w oparciu o obowiązujące prawo na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Licencjobiorca i licencjodawca wyrażają zgodę na poddanie się jurysdykcji sądów na terenie Rzeczypospolitej Polskiej nie zgłaszając wobec tego faktu jakichkolwiek zastrzeżeń.

2. Licencjobiorca i Licencjodawca, oświadczają że mają pełne prawo do bycia stroną w niniejszej Umowie.

3. Licencjodawca oświadcza, że przysługują mu wobec dzieła wyłączne i nieograniczone terytorialnie prawa autorskie osobiste i majątkowe. Licencjodawca zapewnia, iż dzieło nie jest obciążone żadnymi roszczeniami i innymi prawami osób trzecich

4. Relacja między Licencjobiorcą, a Licencjodawcą jest relacją stron niniejszej Umowy. W celu rozwiania wątpliwości, strony nie są połączone spółką, nie są partnerami, zleceniodawcą i agentem lub pracodawcą i pracownikiem. Żadna ze stron nie jest związana ani nie będzie z drugą stroną w żaden sposób.


5. Licencjobiorca i licencjodawca wszystkie korzyści płynące z tej umowy zobowiązani są do rozliczenia według prawa narzuconego przez państwa i władze państw na terenie których się znajdują, każdy w sowim zakresie .


6. Przedmiotem umowy jest udzielenie Licencjobiorcy odpłatnej i niewyłącznej licencji na prace Licencjobiorcy.

7. Licencjodawca zamieszczając swoje pracę pod wskazanym adresem (tu link) potwierdza i zgadza się na warunki płynące z treści niniejszej Umowy, oraz że niniejsza umowa dotyczy każdej pracy zamieszczonej przez licencjodawcę pod wskazanym w umowie adresem elektronicznym.
8. Licencjobiorca uznaje i zgadza się, że niniejsza Umowa nie dotyczy sprzedaży żadnej Pracy.
9. Zgodnie z warunkami niniejszej Umowy, Licencjonodawca nadaje tym samym Licencjobiorcy nieprzerwaną, ogólnoświatową, bez wyłączności oraz z możliwością przekazania osobom trzecim sublicencji licencję, na użytkowanie, reprodukowanie, dystrybucję, modyfikację lub publikowanie Pracy w nie limitowej długości czasu na dowolnych nośnikach, utrwalanie w dowolny sposób, wprowadzanie do obrotu odpłatnego i nieodpłatnego, publicznego rozpowszechniania, zwielokrotniania dowolną techniką, do celów powiązanych z działaniami licencjobiorcy, a także z prawem do odsprzedaży lub rozprowadzania do sprzedaży Pracy lub jakichkolwiek jej reprodukcji lub modyfikacji, w dowolnym formacie.

10. Licencjobiorca ma prawo do, przechowywania pracy w dowolny sposób, oraz do przekazywania pracy osobą trzecim, według potrzeb. (np.drukarni)

11. Licencjobiorca może wykorzystywać bezpłatnie pracę Licencjodawcy w celu promocji swojej działalności.

12. Z tytułu udzielonej Licencjodawcy przysługuje wynagrodzenie na rzecz licencjodawcy w wysokości 25 % od zysku netto jaki licencjobiorca osiągnie przy sprzedaży pracy licencjodawcy.

13. Procent zysku dla Licencjodawcy przekazywany będzie w ciągu 14 dni od momentu zaksięgowania go na koncie Licencjobiorcy.

14. Należność dla Licencjodawcy będzie przekazana na jego rachunek bankowy nr …………………….

15. Jeżeli licencjobiorca nie przekaże umówionego w punkcie 13, zysku jaki osiągnie ze sprzedaży pracy. Musi zapłacić licencjodawcy pięciokrotność zysku netto jaki osiągnął ze sprzedaży tej pracy.

16. Wygaśnięcie umowy następuje z chwilą wypowiedzenia umowy przez którąś ze stron.

17. Po wygaśnięciu umowy licencjobiorca musi zaprzestać wykorzystywania prac licencjodawcy oraz usunąć je z wszelkich nośników elektronicznych na jakich przechowywał prace licencjodawcy w ciągu 30 dni od momentu wygaśnięcia umowy.

18. Licencjobiorca ma prawo do udzielenia dalej sublicencji.Udzielając sublicencji musi przekazywać część z zysków jaką będzie miał za udzielenie sublicencji na rzecz Licencjodawcy (jak w pnkt13)
Jaskulix jest off-line  
18-10-2012, 21:22  
LeszsekS
Moderator globalny
 
LeszsekS na Forum Prawnym
 
Posty: 39.675
Domyślnie RE: Mam pytanie czy taka umowa jest ważna i zgodna z Polskim prawem ?

Od ust. 6 i dalej - polecam lekturę Art. 41 ust. 3 UoPAiPP
Cytat:
3. Nieważna jest umowa w części dotyczącej wszystkich utworów lub wszystkich utworów określonego rodzaju tego samego twórcy mających powstać w przyszłości.

http://forumprawne.org/prawo-autorsk...okrewnych.html
LeszsekS jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Czy taka oferta pracy jest zgodna z prawem? (odpowiedzi: 1) Odpowiedziałam na ofertę pracy dorywczej z prośbą o szczegóły. W odpowiedzi dostałam maila. Oto on: "Nasi klienci z różnych powodów nie mogą...
§ Czy umowa jest zgodna z prawem? (odpowiedzi: 1) Witam, Do kogo musiałbym się udać z umową (z uczelnią wyższą) aby sprawdzić czy jest zgodna z przepisami?
§ Czy umowa jest zgodna z prawem? (odpowiedzi: 1) Witam. Moja znajoma od niedawna pracuje w sklepie i twierdzi, że umowa jest niesprawiedliwa. Przeczytałą ją i faktycznie 6 punkt umowy zawiera dziwny...
§ Czy ta umowa jest zgodna z prawem? (odpowiedzi: 5) Witam Będę wdzięczny za opinie na temat tej umowy: xxxx Dziękuję !
§ Czy ta umowa jest zgodna z prawem ? (odpowiedzi: 2) Witam. Przepraszam za nick, wcale nie jestem dewastatorem. Zamierzam najac mieszkanie ( lub inaczej mowiac wynajac od kogos).Poniżej umowa...
§ Czy taka praktyka jest zgodna z prawem ? (odpowiedzi: 1) Witam mam problem otóż mam pare zadłużeń i komornik wszedł mi na pensje zabiera mi 50% zostaje mi 1800zł i tu jest chyba wszystko okey i dziś...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:44.