Prawa autorskie szablonu strony - Forum Prawne

 

Prawa autorskie szablonu strony

Witam! Mam pytanie, ponieważ na jednym z for internetowych użytkownik zamieścił swój szablon do pewnego CMS'a i zastrzegł sobie prawa do usunięcia stopki. Z tego co widziałem jeden z użytkowników pobrał go i usunął stopkę ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo autorskie


Odpowiedz
 
11-09-2013, 19:03  
kalaas
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie Prawa autorskie szablonu strony

Witam!
Mam pytanie, ponieważ na jednym z for internetowych użytkownik zamieścił swój szablon do pewnego CMS'a i zastrzegł sobie prawa do usunięcia stopki.
Z tego co widziałem jeden z użytkowników pobrał go i usunął stopkę a autor zaczął grozić mu sądem i innymi.
Czy jeżeli mój grafik przerobi lekko szatę graficzną oraz kod strony będzie lekko zmieniony ma on nadal prawa do tego szablonu, czy już mogę określić go jako swój?
Jeżeli ktoś jest zainteresowany to mogę podać link do mojej strony gdzie umieszczony jest jego szablon jeszcze przed edycją na PW

Proszę o szybką odpowiedź!

Pozdrawiam gorąco
Kalaas
kalaas jest off-line  
11-09-2013, 22:51  
LeszsekS
Moderator globalny
 
LeszsekS na Forum Prawnym
 
Posty: 39.272
Domyślnie RE: Prawa autorskie szablonu strony

Cytat:
Napisał/a kalaas Zobacz post
... Czy jeżeli mój grafik przerobi lekko szatę graficzną oraz kod strony będzie lekko zmieniony ma on nadal prawa do tego szablonu, czy już mogę określić go jako swój?...
Przepis prawny:
Art. 2.
[Opracowanie utworu. Autorskie prawa do zezwalania na realizację prawa zależnego do utworu.]

1. Opracowanie cudzego utworu, w szczególności tłumaczenie, przeróbka, adaptacja, jest przedmiotem prawa autorskiego bez uszczerbku dla prawa do utworu pierwotnego.

2. Rozporządzanie i korzystanie z opracowania zależy od zezwolenia twórcy utworu pierwotnego (prawo zależne), chyba że autorskie prawa majątkowe do utworu pierwotnego wygasły. W przypadku baz danych spełniających cechy utworu zezwolenie twórcy jest konieczne także na sporządzenie opracowania.

3. Twórca utworu pierwotnego może cofnąć zezwolenie, jeżeli w ciągu pięciu lat od jego udzielenia opracowanie nie zostało rozpowszechnione. Wypłacone twórcy wynagrodzenie nie podlega zwrotowi.

4. Za opracowanie nie uważa się utworu, który powstał w wyniku inspiracji cudzym utworem.

5. Na egzemplarzach opracowania należy wymienić twórcę i tytuł utworu pierwotnego.

http://forumprawne.org/prawo-autorsk...okrewnych.html
LeszsekS jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Prawa autorskie do strony www (odpowiedzi: 7) Witam Mam prośbę o poradę. Przez ostatnich kilka lat tworzyłem w pracy, ale także i poza nią (w wolnym czasie) aplikację webową. W najbliższym...
§ Prawa autorskie do strony (odpowiedzi: 9) Witam jestem twórcą stron internetowych lecz od jakiegoś czasu mam pewien kłopot z klientem. Mianowicie chodzi o to, że uważa on że strona którą ja...
§ Prawa autorskie do szablonu Joomli i użytych grafik (odpowiedzi: 3) Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi, albo jej nie zauważyłem. O co chodzi. Administrowałem stronę internetową jednej z komórek...
§ Wykorzystanie szablonu strony www (odpowiedzi: 2) Witam, ostatnio wykonałem stronę www na zlecenie, wgrałem na ich prywatny serwer -> bez zgody na ich edycję, czekałem na zapłatę i się nie...
§ Prawa Autorskie do strony (odpowiedzi: 10) Witam. Otóż została powielona moja strona na którą posiadam prawa autorskie... Czy mogę od serwerowni gdzie zarejestrowana jest domena pobrać dane...
§ Prawo autorskie szablonu strony (odpowiedzi: 16) Witajcie. Zleciłem ostatnio wykonanie szablonu na moją stronę. Umowy nie podpisywaliśmy. Szablon był gotowy ja zapłaciłem, a grafik wysłał mi go....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:01.