***- email - Forum Prawne

 

***- email

Dzień dobry, Prowadziłem bloga dotyczącego historycznych zdjęć. Do każdego z wątków dodawane było źródło, na którym zostało znalezione dane zdjęcie. Na początku tego tygodnia otrzymalem maila od ***, która uważa, że muszę zapłacić za straty ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo autorskie


Odpowiedz
 
28-09-2019, 09:40  
hipokretes
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie ***- email

Dzień dobry,

Prowadziłem bloga dotyczącego historycznych zdjęć. Do każdego z wątków dodawane było źródło, na którym zostało znalezione dane zdjęcie.
Na początku tego tygodnia otrzymalem maila od ***, która uważa, że muszę zapłacić za straty poniesione (lub wykupienie licencji) kwotę 225 euro. To lotnicze zdjęcie niemieckiego hotelu z czasów przedwojennych.
Wcześniej nie otrzymałem żadnej informacji z prośbą o usunięcie zdjęcia.
Aktualnie zdjęcia oraz cały portal zostały usunięte - ponieważ nie prowadzę go już od dłuższego czasu.

Załączam częściową treść emaila:

"Regarding your publication on...
Dear Sir or Madam
unfortunately, you have not accepted our offer of Monday, 9. Sep 2019. The images you published were used without a valid licencing agreement between you and our member. This is a continued copyright infringement.
In the interest of a fair arrangement we are making you a final offer to purchase a licence ex gratia retroactively.
Without this retroactive purchase of a licence, injunctive relief and damages which are due to us willbe sought through legal proceedings. The resulting legal cost and the cost of the trial as well as the damages, which are much higher than those of our offer, will be borne by you.
This is an automatic email. There may be a temporary overlap of communication. If you already have had contact with us or provided us with a license, please ignore this e-mail. "

Jest jeszcze dodatkowa informacja odnośnie numeru sprawy oraz konkretnego zdjęcia, które zostało skopiowane wraz z kwotami podanymi już w systemie ***.
Czy jestem zmuszony do zapłacenia tej kwoty?
hipokretes jest off-line  
28-09-2019, 16:26  
LeszsekS
Moderator globalny
 
LeszsekS na Forum Prawnym
 
Posty: 36.882
Domyślnie re: ***- email

Jeśli chcesz z nimi korespondować to zażądaj podstawy prawnej posiadania praw autorskich do tego zdjęcia. To, że znajduje się na ich portalu nie jest taką podstawą.
LeszsekS jest off-line  
07-10-2019, 13:05  
hipokretes
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: ***- email

Dzięki za odpowiedź. Niestety na moją prośbę nie otrzymałem licencji/praw autorskich do zdjęcia. Dostałem jedynie automatycznie wygenerowanego maila z informacją "Dziękujemy za kontakt".
Co mogę zrobić jeszcze w tej sprawie? - jutro mija termin wyznaczony przez firmę na opłacenie "odszkodowania".
hipokretes jest off-line  
07-10-2019, 13:18  
LeszsekS
Moderator globalny
 
LeszsekS na Forum Prawnym
 
Posty: 36.882
Domyślnie RE: ***- email

Możesz wysłać listem zpo informację, że brak udokumentowania posiadania praw autorskich majątkowych do spornego utworu uniemożliwia spełnienia ich roszczeń.
LeszsekS jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Email (odpowiedzi: 20) W grze ktoś pozbawił mnie dostępu do konta, jego stare hasła działały do jego skrzynki pocztowej wiec chciałem odzyskać co moje. Niestety przez maila...
§ Email (odpowiedzi: 4) Witam. Opisze pokrótce mój problem: Mam 15 lat. Dużo gram w gry komputerowe mmo. No i natknąłem się w internecie na konto do tej gry. Poprostu, ktoś...
§ reklama email (odpowiedzi: 1) ehh jak zwykle na to uważam to teraz dałem sie wrobić. Jako że nie tak dawno temu brałem udział w konkursie KFC wypełniłem dane do konkursu, do...
§ Włam na email (odpowiedzi: 4) Witam niedawno przez mojego "kolege" dostalem blokade na stale w grze metin2 a on dalej oszukuje zeby sie odrobic postanowilem zabrac zawartosc jego...
§ z Hakowany Email (odpowiedzi: 3) Witam. mam taka nie zręczną sprawę kiedyś ktoś mnie sie z gry pytał o email ze wyśle mi fote i zapomniałem ze mam ten sam email w postacie. pech sie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:07.