Spotkania z osobą poniżej 15 roku życia? - Forum Prawne

 

Spotkania z osobą poniżej 15 roku życia?

Witam wszystkich, mam takie pytanie... Mam juz ukończone 18 lat i poznałem na czacie dziewczyne ktora dopiero za pare miesięcy kończy 15 lat. Chcialbym sie z nią spotkać na żywo tzn umówić na jakiś spacer ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
10-06-2010, 21:30  
aaaapsik
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Spotkania z osobą poniżej 15 roku życia?

Witam wszystkich, mam takie pytanie... Mam juz ukończone 18 lat i poznałem na czacie dziewczyne ktora dopiero za pare miesięcy kończy 15 lat. Chcialbym sie z nią spotkać na żywo tzn umówić na jakiś spacer itp. Czy zgodnie z polskim prawem robiąc to popelniam wykroczenie?? Oczywiscie wiem ze zabronione jest uprawianie seksu czy chociazby prowadzenie jakichkolwiek czynnosci o podtekscie seksualnym. W tym przypadku jednak chodzi tylko o spotkanie bardziej towarzyskie, conajwyzej spacerowanie za reke np po parku. Ogolnie bedzie to zwykla randka poprostu Ostatnio w sieci krąża jakies glupie plotki ze juz nawet za samo rozmawianie przez internet groza kary. Nie chce mi sie w to wierzyc ale chce sie upewnic od osob które naprawde sie na tym znaja i swoje wypowiedzi opieraja na znajomosci kodeksu a nie jakis glupich plotach...

Aha i jeszcze pytanko mam takie czy obecnie karalne jest wspolzycie z osoba ponizej 15 czy 16 roku? Bo rowniez zdania sa podzielone.

Pozdrawiam i z gory bardzo dziekuje za odpowiedzi
aaaapsik jest off-line  
10-06-2010, 21:35  
wrkrdm
Użytkownik
 
Posty: 116
Domyślnie RE: Spotkania z osobą poniżej 15 roku życia?

Nie jest zabronione spotykanie się z osobą poniżej 15 roku życia, to jakiś absurd. W takiej sytuacji większość szkół nie mogłaby funkcjonować.

Według prawa zabronione jest współżycie seksualne z osobą, która nie ukończyła 15 lat.
KK
Cytat:
"Art. 200. § 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu zaspokojenia seksualnego prezentuje małoletniemu poniżej lat 15 wykonanie czynności seksualnej."
wrkrdm jest off-line  
11-06-2010, 02:34  
TSG
Przyjaciel forum
 
TSG na Forum Prawnym
 
Posty: 2.815
Domyślnie RE: Spotkania z osobą poniżej 15 roku życia?

Cytat:
Napisał/a aaaapsik Zobacz post
Ostatnio w sieci krąża jakies glupie plotki ze juz nawet za samo rozmawianie przez internet groza kary.
Być może (chciało by się napisać: "na pewno") plotki wzięły się z nowelizacji KK, która weszła w życie 8 czerwca i z informującego o tym spotu telewizyjnego.
Cytat:
Art. 200a.
§ 1. Kto w celu popełnienia przestępstwa określonego w art. 197 § 3 pkt 2 lub art. 200, jak również produkowania lub utrwalania treści pornograficznych, za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej nawiązuje kontakt z małoletnim poniżej lat 15, zmierzając, za pomocą wprowadzenia go w błąd, wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania sytuacji albo przy użyciu groźby bezprawnej, do spotkania z nim, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
TSG jest off-line  
11-06-2010, 07:50  
aaaapsik
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Spotkania z osobą poniżej 15 roku życia?

No czyli w koncu samo doprowadzenie do spotkania jest juz przestepstwem?? Bo nie za bardzo rozumiem ten art 200a .....
aaaapsik jest off-line  
11-06-2010, 13:02  
wrkrdm
Użytkownik
 
Posty: 116
Domyślnie RE: Spotkania z osobą poniżej 15 roku życia?

Nie jest przestępstwem.
Art 200a mówi wyraźnie, że nawiązywanie kontaktu w sieci jest karalne jedynie w przypadku, gdy ma to na celu 'popełnienie przestępstwa określonego w art. 197 § 3 pkt 2 lub art. 200, jak również produkowania lub utrwalania treści pornograficznych'.
W Twoim przypadku chodzi o spotkanie, które bynajmniej (jak sam twierdzisz) nie ma celu żadnej z powyższej rzeczy. Nie popadaj w skrajność.
wrkrdm jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Jak wygląda widzenie skazanego z osobą poniżej 15. roku życia? (odpowiedzi: 1) Interesuje mnie najbardziej ZK nr 1 w Grudziądzu. (choć przydadzą się nawet informacje nt. innych ZK) Czy musi taka osoba być z prawnym opiekunem,...
§ Sprzedaż przez osobę poniżej 18 roku życia. (odpowiedzi: 3) Witam! Mam na imię Dominik i niedługo kończę 17lat, piszę ten post ponieważ nie mogę nigdzie się doczytać na temat regulacji prawnej w momencie...
§ sex osoby dorosłej z osobą poniżej 16 roku życia (odpowiedzi: 12) moj problem wyglada tak ze moj (byly juz) chlopak ktory skonczy niedługo 19 lat wykorzystywal mnie (mam 15 lat) na tle seksualnym. zmuszal do picia...
§ Spotykanie się z osobą poniżej 16 roku życia. (odpowiedzi: 12) Opiszę sytuację od poczatku. Jakiś czas temu poznałam 17 letniego chłopaka - ja mam 14 lat. Zaczęliśmy się spotykać, a teraz jesteśmy razem....
§ Kontakt z osobą poniżej 15 roku życia (odpowiedzi: 35) Witam. Sprawa która przedstawię, jest trudna, zarówno dla mnie, jak i dla was jako czytających. Mam 18 lat, poznałem dziewczynę (dziewczynkę), która...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:23.