Czy to zgodne z prawem? - Forum Prawne

 

Czy to zgodne z prawem?

Proszę bardzo o pomoc, w sytuacji w której się znalazłem. Przegrałem proces, bo niewłaściwie sformułowałem roszczenie w związku z tym Sąd obciążył mnie kosztami postępowania sądowego strony pozwanej. Ze względu, że byłem chory i przebywałem ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
30-08-2010, 19:00  
Młynarz
Użytkownik
 
Posty: 45
Domyślnie Czy to zgodne z prawem?

Proszę bardzo o pomoc, w sytuacji w której się znalazłem.
Przegrałem proces, bo niewłaściwie sformułowałem roszczenie w związku z tym Sąd obciążył mnie kosztami postępowania sądowego strony pozwanej.
Ze względu, że byłem chory i przebywałem w szpitalu, nie zapłaciłem wierzycielowi kosztów sądowych z dniem uprawomocnienia się wyroku. Komornik wszczął egzekucję. W dniu 20 sierpnia wysłał wezwanie do zapłaty tylko mojej zonie, które otrzymała w dniu 23 sierpnia. W tym samym dniu dokonał zajęcia naszego wspólnego konta bankowego. W dniu 26 sierpnia ja otrzymałem wysłany w dniu 25 sierpnia odpis wezwania do dokonania potrąceń z mojej emerytury skierowany do biura emerytalnego (datowane na 17 sierpnia). W tym samym dniu otrzymałem datowane na 17 sierpnia zawiadomienie o wszczęciu egzekucji oraz zawiadomienie o zajęciu rachunku bankowego i zakazie wypłat skierowane do mojego banku i w tej samej kopercie postanowienie o zakończeniu postępowania egzekucyjnego w uzasadnieniu którego komornik pod rygorem egzekucji wzywa mnie jeszcze do wpłaty drobnej kwoty.
Moje wątpliwości budzi czy komornik mógł zająć moje konto (zona jest pełnomocnikiem) bez powiadamiania mnie wcześniej o wszczęciu postępowania?
Czy mógł dokonać zajęcia, skoro wezwał tylko żonę, a w samym wezwaniu wyznaczył 7 dniowy termin na spłatę należności, zajęcia dokonał w tym samym dniu co żona odebrała korespondencję, natomiast od wysłania wezwania upłynęło tylko 3 dni w ty 2 świąteczne?
Bardzo proszę o pomoc i szybką odpowiedź.
Młynarz jest off-line  
31-08-2010, 19:52  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Czy to zgodne z prawem?

Przepis prawny:
KPC
Art. 805. § 1. Przy pierwszej czynności egzekucyjnej doręcza się dłużnikowi zawiadomienie o wszczęciu egzekucji, z podaniem treści tytułu wykonawczego i wymienieniem sposobu egzekucji.
 
01-09-2010, 06:20  
rafal_26
Przyjaciel forum
 
Posty: 16.475
Domyślnie RE: Czy to zgodne z prawem?

Młynarzu:
Nawet, gdyby dokładnie przejrzeć korespondencję, za które to czynności w realu zapłacisz co najmniej 100 zł u prawnika (przez internet nikt sensowny się nie podejmie porad w takich kwestiach), jeśli okaże się, iż komornik popełnił uchybienia, to nikt Ci kasy nie zwróci.
rafal_26 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Czy to zgodne z prawem? (odpowiedzi: 3) Witam. Moja córka pracuje na umowę zlecenie. Obecnie została oddelegowana do Bydgoszczy do pracy. Pracuje przy taśmie jako kontroler jakości....
§ Czy to zgodne z prawem??? (odpowiedzi: 17) Prosze o odpowiedz czy takie praktyki są zgodne z prawem czy jest to wprowadzanie w błąd i powinno być karalne. LEKARZ stomatolog jest LEKARZEM (...
§ Czy to zgodne z prawem? (odpowiedzi: 4) Jestem zatrudniony na umowę o pracę od 13.12.2011 na okres próbny 3 miesięczny jako operator kop-lad. Wynagrodzenie zasadnicze w wys 1386 a od nowego...
§ czy to aby zgodne z prawem? (odpowiedzi: 1) Witam wszystkich i prosze o zapoznanie sie z opisaną sytuacją. Czy admin portalu na prośbe osoby zainteresowanej moze udzielac nastepujacych...
§ Zgodne z prawem? (odpowiedzi: 2) Pracuje w duzym hipermarkecie.Przy kazdym wejsciu do pracy ochrona sprawdza pracownikom torby,obkleja wszystkie rzeczy (lacznie z podpaskami),u osob...
§ Zgodne z prawem? (odpowiedzi: 1) Dnia 21-tego Grudnia 2007 roku około godziny 6:00 (akcja zorganizowana) do mieszkań członków redakcji tophack.pl (d3m0na,Gregstara,s@S@na) weszli...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:06.