Zmiana regulaminu Play - Forum Prawne

 

Zmiana regulaminu Play

Mam pytanie czy maja prawo jak pisza na koncu na pobranie oplaty dodatkowej ? Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że w związku z ustawą z dnia 29 kwietnia 2010 r. o zmianie ustawy Prawo telekomunikacyjne, z ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
30-09-2010, 01:01  
djiksik
Stały bywalec
 
djiksik na Forum Prawnym
 
Posty: 2.941
Domyślnie Zmiana regulaminu Play

Mam pytanie czy maja prawo jak pisza na koncu na pobranie oplaty dodatkowej ?

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że w związku z ustawą z dnia 29 kwietnia 2010 r. o zmianie ustawy
Prawo telekomunikacyjne, z dniem 1 listopada 2010 r. zmianie ulegnie Regulamin świadczenia
Usług Telekomunikacyjnych przez P4 Sp. z o.o. dla Abonentów oraz Regulamin świadczenia
Usług Telekomunikacyjnych dostępu do Internetu przez P4 Sp. z o.o. dla Abonentów.

W stosunku do aktualnie obowiązującego Regulaminu świadczenia Usług Telekomunikacyjnych
przez P4 Sp. z o.o. dla Abonentów z dnia 6.07.2009 r. („Regulamin”) zmianie ulega
następujące postanowienie:

§ 18 ust. 2 Regulaminu otrzymuje brzmienie:
Operator powiadomi Abonenta o każdej proponowanej zmianie w Regulaminie, z wyprzedzeniem
co najmniej jednego miesiąca przed wprowadzeniem tych zmian w życie.

W stosunku do aktualnie obowiązującego Regulaminu świadczenia Usług Telekomunikacyjnych
dostępu do Internetu przez P4 Sp. z o.o. dla Abonentów z dnia 6.07.2010 r. („Regulamin”)
zmianie ulega następujące postanowienie:

§ 18 ust. 2 Regulaminu otrzymuje brzmienie:
Operator powiadomi Abonenta o każdej proponowanej zmianie w Regulaminie, doręczając mu
treść zmian na adres wskazany w Umowie, z wyprzedzeniem co najmniej jednego miesiąca
przed wprowadzeniem tych zmian w życie.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z art. 60a ustawy z dnia 16 lipca 2004 r.
Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 171, poz. 1800, z późn. zm.), w przypadku braku akceptacji
zmian przedstawionych powyżej przysługuje Państwu prawo wypowiedzenia umowy o świadczenie
Usług Telekomunikacyjnych („Umowa”) w terminie 14 dni od dnia otrzymania przez Państwa
niniejszego pisma. Jednakże zwracamy uwagę, że proponowane zmiany wynikają bezpośrednio
ze zmiany obowiązujących przepisów prawa i w związku z tym, w razie skorzystania przez Państwa
z prawa do wypowiedzenia Umowy przed upływem czasu określonego, na jaki Umowa została zawarta,
P4 Sp. z o.o. ma prawo dochodzić od Państwa opłaty specjalnej/kary umownej w wysokości
nieprzekraczającej równowartości ulgi przyznanej Państwu, pomniejszonej o proporcjonalną
jej wartość za okres od dnia zawarcia Umowy do dnia jej rozwiązania.

Z poważaniem
djiksik jest off-line  
30-09-2010, 06:48  
Kanas
Moderator globalny
 
Kanas na Forum Prawnym
 
Posty: 22.908
Domyślnie RE: Zmiana regulaminu Play

Tak, gdyż zmian dokonali w związku z Ustawą.
Kanas jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Play - zmiana regulaminu, ale z haczykiem. (odpowiedzi: 12) Witam, dzisiaj rano dostałem maila z informacją że play zmienił swój regulamin jednak zastanawiają mnie jeden wpis. Oczywiście piszą o tym że w tej...
§ Play -zmiana regulaminu. (odpowiedzi: 25) Czy taki zapis wynika bezpośrednio ze zmiany przepisów prawa ? Do Umowy o Świadczenie Usług Telekomunikacyjnych dodaje się postanowienia o...
§ PLAY - zmiana regulaminu (odpowiedzi: 3) Witam , Dziś dostałem informację o zmianie regulaminu w Play. Jest tam zawarta taka adnotacja : W przypadku braku akceptacji zmian...
§ Zmiana regulaminu Play (odpowiedzi: 1) Mam pytanie czy maja prawo jak pisza na koncu na pobranie oplaty dodatkowej ? Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że w związku z ustawą z...
§ Zmiana regulaminu w sieci Play (odpowiedzi: 2) Dzisiaj dostałem takiego oto maila: Byłbym zainteresowany wypowiedzeniem umowy, po prostu korzystając z okazji byłoby to dla mnie na rękę....
§ Play - zmiana regulaminu (odpowiedzi: 1) Witam! Posiadam abonament telefoniczny w sieci Play i otrzymałem pismo, w którym sieć ta informuje o zmianach w regulaminie umowy. Z tego co się...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:59.