Odpowiedzilaność doradcy finansowego. - Forum Prawne

 

Odpowiedzilaność doradcy finansowego.

Witam, czy doradca finansowy lub instytucja świadcząca doradztwo finansowe (w moim przypadku Open Finance) ponosi jakąś odpowiedzialność za nie wykonanie zleceń od klienta (osoby korzystającej z usług). W moim przypadku przez manipulacje, niekompetencję a czasami ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
26-10-2010, 18:41  
informaty
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Odpowiedzilaność doradcy finansowego.

Witam,
czy doradca finansowy lub instytucja świadcząca doradztwo finansowe (w moim przypadku Open Finance) ponosi jakąś odpowiedzialność za nie wykonanie zleceń od klienta (osoby korzystającej z usług).

W moim przypadku przez manipulacje, niekompetencję a czasami wręcz kłamstwa doradcy finansowemu Open Finance poniosłem bardzo duże straty finansowe. Często zlecałem doradcy wykonanie różnych czynność (większość przez telefon, ale cześć i przez mail), ale doradca ich nie wykonał, przez co ponosiłem straty finansowe. Również czy ponosi odpowiedzialność za brak rzetelności, o które poniżej?

Kilka przykładów:
- UDZIELENIE KREDYTU HIPOTECZNEGO: po pierwsze czas uzyskania kredytu trwał ponad 2 miesiące i to pomimo dostarczenie wszystkich dokumentów dużo wcześniej. Kredyt miał być w Euro jest w PLN (na bardzo niekorzystnych warunkach - oprocentowanie 10,67%), po tym czasie byłem już pod ścianą dlatego się zgodziłem.
- WNIOSEK O PRZEWALUTOWANIE: zleciłem doradcy przewalutowanie kredytu na EURO, doradca zapewniał że nie będzie problemu, ale po pierwsze przez 3 miesiące nawet nie złożył wniosku do banku (okłamując mnie, że są jakieś przestoje, to tyle musi trwać itd). Po drugie oczywiście nie doszło do przewalutowania, wyjaśniając że bank odrzucił.
- WNIOSEK O SALDO KREDYTU: miałem okazję refinansować ten kredyt, gdyż zmienił się regulamin, ale pomimo wielokrotnego zlecenia (telefonicznie, mailowo) złożenie wniosku o saldo kredytu, które jest niezbędne do spłacenia kredytu nie zrobił tego przez co nie byłem wstanie spłacić kredyt bez prowizji.

To tylko 3 przykłady z wielu jakich dopuścił się mój "doradca". Próbowałem skorzystać z doradcy w banku, ale niestety odesłali mnie do moje starego.
informaty jest off-line  
27-10-2010, 10:35  
Borys2000
Użytkownik
 
Borys2000 na Forum Prawnym
 
Posty: 115
Domyślnie RE: Odpowiedzilaność doradcy finansowego.

Też byłem doradcą finansowym i uwierz mi teraz się tego wstydzę i nieraz unikam byłych moich klientów bo żeby zarobić musiałem kłamać lub nie mówić całej prawdy .
Takie postępowanie mieliśmy ustalone odgórnie przez kierowniczkę .
Na szkoleniu często powtarzało się słowo:
-Starajcie się mówić to co klient chce usłyszeć
-Starajcie się nie kłamać , a jak juz musicie to ładnie te kłamstwo ubierzcie.
-Jeżeli jest jakaś niewygodna treść umowy a klient nie spyta to mu nie mówcie i uwierzcie że nie robicie nic złego bo nie mówienie czegoś niewygodnego to nie kłamstwo a musicie wiedzieć że nie zarobicie i wypadniecie z rynku jak będziecie mówić wszystkie minusy .

-Podstawa dla doradcy to prowizja , a nie dobro klienta , czasami komuś kto nam zaufał bardziej wciskaliśmy coś gorszego niż mógł mieć , bo na tym więcej mieliśmy prowizji.

Odszedłem bo jak sie zatrudniałem to na szkoleniach mówili co innego, że my pomagamy ludziom i robimy to dla ich dobra a rzeczywistość była całkiem inna.
Borys2000 jest off-line  
27-10-2010, 19:23  
informaty
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Odpowiedzilaność doradcy finansowego.

Dziękuje za info, które tylko potwierdza moje przypuszczenia.
Ale moje główne pytanie dotyczy, czy doradca lub instytucja, którą reprezentuje ponosi jakąkolwiek odpowiedzialność? A co z rzetelnością zawodową, uczciwości itd.?
informaty jest off-line  
07-12-2011, 10:09  
gochag
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Odpowiedzilaność doradcy finansowego.

Informacje
Przygotuj się z nami do egzaminu na doradcę inwestycyjnego!
Opis firmy
REVSOLUTION Sp. z o.o.

Oferujemy rewolucyjne rozwiązana dla rozwoju personalnego i organizacyjnego.
Opis
Kurs dla osób przygotowujących się do egzaminu na doradcę inwestycyjnego oraz dla wszystkich, chcących pogłębić swoją wiedzę na temat rynków kapitałowych.
Informacje ogólne
Licencja doradcy inwestycyjnego to gwarancja prestiżowego i dobrze płatnego miejsca pracy. Zarobki doradcy inwestycyjnego wykonującego swój zawód sięgają nieraz kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie.
Misja
Korzyści:
- wiedza teoretyczna dotyczącą ogółu zagadnień obowiązujących na egzaminie
- poznanie metod skutecznego przygotowania się do egzaminu
- omówienie literatury i obowiązujących na egzaminie aktów prawnych
- cenne wskazówki, co do sposobów rozwiązywania zadań
- sprawdzane na bieżąco postępy kursantów
- specjalne spotkania networkingowych dla kursantów, które będą okazją do poznania doświadczonych doradców inwestycyjnych oraz liderów branży finansowej
Nagrody
Całość kursu zakończy się wewnętrznym egzaminem, którego poziom trudności jest jeszcze wyższy od egzaminu organizowanego przez Komisję Nadzoru Finansowego. W przypadku zdania egzaminu wewnętrznego, a niezdaniu egzaminu KNF, przewidziana jest rekompensata dla kursanta.
Produkty
Wszystkich zainteresowanych szczegółową ofertą kursu prosimy o kontakt z naszą firmą pod adresem: biuro@revsolution.pl.
Strona internetowa
RevSolution - strona w budowie
gochag jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Pismo od doradcy prawnego... (odpowiedzi: 2) Dzień dobry, Otrzymałem list od doradcy prawnego. Piszę: "w imieniu swojej mocodwaczyni" i prosi w nim o ustosunkowanie się do pewnych kwestii. I...
§ odpowiedzialność doradcy finansowego (odpowiedzi: 4) Witam! Podpisałem umowę przedwstępną na zakup mieszkania/termin podpisania aktu naotarialnego 06.06/ .Wpłaciłem 10000zł. Reszta miała być z...
§ Odpowiedzialność doradcy kredytowego (odpowiedzi: 1) Czy jest unormowana odpowiedzialność doradcy kredytowego (nieprawcownika banku) za informacje przekazywane klientowi? Prawdopodobnie zostałem...
§ odszkodowanie od bledow doradcy finansowego (odpowiedzi: 3) czy jest mozliwosc uzyskania odszkodowania od pseudo firmy doradcow finansowych za ich brak kompetencji i bledne dzialanie: 1.nie udzielanie...
§ doradcy prawni (odpowiedzi: 2) witam,czy orientujecie się w bieżącym stanie projektu ustawy o zawodach prawniczych? chodzi mi tutaj o doradców prawnych i egzaminy uprawniające do...
§ pozew za bezpodstawny wpis do BIK z winy doradcy finansowego (odpowiedzi: 3) Witam! Kilka lat temu zawarłem umowę z doradcą finansowym. Aktywnie korzystałem z jego usług przez pewien czas, a następnie wypłaciłem swoje...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:02.