Pośrednictwo w sprzedaży na allegro a prawo? - Forum Prawne

 

Pośrednictwo w sprzedaży na allegro a prawo? 2

Próbowałem dodzwonić się na numery firmowe aby popytać się o sprzęt jaki mają. Pierwszy numer nie odbiera a drugi jest wyłączony // Przy drugiej próbie i pierwszy numer został wyłączony :+) fake na 100%...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
02-03-2011, 11:47  
Czesc_Tereska
Użytkownik
 
Posty: 219
Domyślnie RE: Pośrednictwo w sprzedaży na allegro a prawo?

Próbowałem dodzwonić się na numery firmowe aby popytać się o sprzęt jaki mają.
Pierwszy numer nie odbiera a drugi jest wyłączony

//

Przy drugiej próbie i pierwszy numer został wyłączony :+)

fake na 100%
Czesc_Tereska jest off-line  
02-03-2011, 11:50  
Majster_Klepka
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: Pośrednictwo w sprzedaży na allegro a prawo?

Grim Reaper I tak chyba zrobię.

Poniżej przesyłam również informację jakie otrzymałem w odpowiedzi na zainteresowanie ofertą:

Witam,
Dziękuje za odpowiedź na ogłoszenie. „Nautilus” s.c. jest młodą, dobrze zorganizowaną, szybko rozwijającą się siecią hurtowni sprzętu elektronicznego.
http://nautilus.biz.pl/
Główny magazyn (ProLogisPark, Bysewska 1 i siedziba firmy (Portowców 5 - Biuro w domu prywatnym) znajdują się w Gdańsku, gdzie sprowadzamy za Oceanu (głównie z Hong-Kongu) cały sprzęt. Zamówienia są hurtowe co pozwala nam sprzedawać po bardzo konkurencyjnych cenach. Nasze oddziały można znaleźć w:
Gdańskiej Hali Targowej - Plac Dominikański 1
Targowisko hurtowe w Gdyni - Rdestowa 7
Targowisko „Tuszyn - Tuszyn k/Łodzi Al. Jana Pawła II 86

W związku z ciągłym rozwojem i odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku, postanowiliśmy oprócz handlu stacjonarnego rozpocząć e-biznes na największej polskiej platformie aukcyjnej Allegro.pl…

Na czym będzie polegać nasza współpraca?

Praca ma charakter całkowicie zdalny i polega na wystawianiu aukcji oraz obsłudze klienta w domowym zaciszu, sprzedawca nie ma styczności z towarem, ponieważ byłoby to zbyt duże obciążenie dla jednej osoby, aby jednocześnie wszystko prowadzić i wysyłać, a będzie tego trochę…
System wypłat prowizyjnych, dla sprzedawców wynosi 5% od wartości sprzedaży!!! Oczywiście są to wypłaty dniówkowe i rzadko jest mniej niż 100 zł/dzień.
Praca będzie na okres próbny 1 miesiąca (na ten czas podpisujemy Umowę Zlecenie) i jeśli otrzyma Pan dobrą rekomendację od swojego przełożonego to oferujemy Umowę o Pracę.
Szczegóły prowadzenia aukcji.
Na Allegro prowadzimy 3 działy:
Komputery
RTV AGD
Telefony

Aktualnie mamy wolny etat w dziale komputery. Za każdy dział odpowiada Kierownik Działu, który będzie Pana bezpośrednim przełożonym i odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości. Czas pracy jest nielimitowany i każdy pracownik ustala go sobie indywidualnie, ważne jedynie aby sumiennie wywiązywać się ze swoich obowiązków. Pracuje się 7 dni w tygodniu i czasem może to być trochę uciążliwe. Mamy też pewne rytuały których należy przestrzegać, aby wszystko przebiegało płynnie i bez zakłóceń, ale o tym za chwilę...
Aukcje wystawia sprzedawca ze swojego konta na Allegro, na podstawie parametrów dostarczonych przez kierownika działu i co najważniejsze w opisie aukcji proszę podać numer swojego konta bankowego na które kupujący będą wpłacać należność za towar. Dzięki temu będzie Pan posiadać dane wszystkich licytujących oraz informacje które osoby dokonały wpłaty – te dane są niezbędne aby sporządzić listę do wysyłki.
Codziennie o godz 20:00 proszę przesłać do kierownika listę z danymi kupujących którzy dokonali wpłaty oraz przelew na wskazane konto firmowe (przelew pomniejszony o prowizję Sprzedawcy oraz prowizję dla Allegro) każdemu pracownikowi zostaje przydzielony specjalny kod który będzie potrzebny do prawidłowego księgowania przelewów.
Kierownicy działów zbierają wszystkie listy i przesyłają je do magazynu, gdzie towar się pakuje, a następnego dnia o 8:00 rusza wysyłka.
To jest też ważne: wysyłamy następnego dnia rano, więc wieczorem po przesłaniu listy i przelewu proszę do każdego z kupujących wysłać wiadomość na jaki adres zostanie nadana paczka oraz ile sztuk. Ponieważ bardzo często się zdarza że ktoś ma wpisane różne dane do wysyłki w: Ustawieniach konta Allegro, jeszcze inne w Formularzu opcji Dostawy, inny adres podeśle mailem lub zadzwoni że ta przesyłka nie jest dla niego tylko dla innej osoby więc proszę przesłać na inny adres…
W sytuacji gdy ktoś odpisze że paczka zostanie wysłana na zły adres proszę o tym niezwłocznie poinformować swojego przełożonego, przed godzina 8:00 dnia następnego to będzie czas na wprowadzenie korekty. Jeśli błąd wykryto później to mimo wszystko poinformować o tym kierownika i wtedy zwykle ustala się rabat dla „poszkodowanego” na następny zakup lub inną formę rekompensaty.
W związku z tym że pieniądze przechodzą przez konta pracowników od każdego wymagamy cotygodniowych rozliczeń finansowych. W każdy poniedziałek proszę przesłać kierownikowi działu w Excelu rozliczenie za poprzedni tydzień które powinno zawierać: Całkowitą Sumę Wszystkich Transakcji (obrót) za poszczególne dni oraz za cały tydzień, Prowizję dla Sprzedawcy, Prowizję dla Allegro, sporadycznie zwroty prowizji z Allegro, zwroty dla niezadowolonych kupujących. Wszystkie rozliczenia wędrują do naszego działu księgowości i w każdej chwili mogą zostać skontrolowane w porównaniu z historią sprzedaży na koncie sprzedawcy. Ale jeszcze nie zdarzyło nam się nikogo zwolnić za oszustwo, a wszelkie nieścisłości wynikają zwykle z niedopatrzenia.
Kwestie Podatkowe
Wszelkie Podatki i formalności załatwia zarząd „Nautilus” s.c. jako pracodawca, a sprzedawca zobowiązany jest jedynie do płacenia prowizji z Allegro która jest wliczona w koszty prowadzenia firmy, więc proszę się skupić wyłącznie na sprzedaży, a o resztę się nie martwić.
Najważniejsze żeby dotrzymywać terminów, aby wszystko szło płynnie. I być rzetelnym zarówno w finansach jak i gromadzeniu danych do wysyłki. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to po miesiącu podpiszemy umowę o pracę.
Jeśli nadal jest Pan zainteresowany proszę o następujące informacje:
Dane osobowe niezbędne do sporządzenia Umowy Zlecenia na okres próbny oraz rejestracji pracownika: Imię i Nazwisko, Adres Zameldowania, Adres zamieszkania, Seria i Numer Dowodu Osobistego, Pesel.

Przed rozpoczęciem pracy należy podpisać umowę zlecenie można to zrobić osobiście przyjeżdżając do naszego biura w Gdańsku ul.Portowców 5 lub elektronicznie - przesyłamy podpisaną umowę którą należy wydrukować, podpisać, przeskanować i odesłać na ten adres.
Majster_Klepka jest off-line  
02-08-2012, 13:29  
strenciuch
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Pośrednictwo w sprzedaży na allegro a prawo?

Witam.
Dwa dni temu napisał do mnie koleś z firmy RETIS DEVELOPMENT.
Dokładnie tak - pośrednictwo sprzedaży.
Przesłał mi kopię dowodu osobistego oraz prawa jazdy.
O firmie możemy się dowiedzieć z tej strony:
RETIS DEVELOPMENT LTD | Creditgate

Niby jest trzech członków tam wypisanych i umowa też ma przyjść dziś.

Co o tym sądzicie?
strenciuch jest off-line  
02-08-2012, 13:40  
strenciuch
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Pośrednictwo w sprzedaży na allegro a prawo?

Co lepsze teraz znalazłem...
Adres firmy w Londynie to:

dres: 4 ROYAL PARADE HANGER LANE W5 1ET

KANCELARIA RADCY PRAWNEGO

Ten sam adres podał mi ten kolo.

Napisałem do niego i zobaczymy co odp cwaniak.
strenciuch jest off-line  
17-11-2012, 12:25  
anulaws
Użytkownik
 
Posty: 108
Domyślnie RE: Pośrednictwo w sprzedaży na allegro a prawo?

witam
ja też trafiłam na taką ofertę po dłuższym zastanowieniu postanowiłam spróbować-wystawiłam na swoim koncie iphona za ponad 1800 zł, nie mam podpisanej żadnej umowy bo jest to okres 14 dni umowy tzn próbnej.Po któryms moim mailu podane zaostały mi dane firmy ,razem z nipem i regonem, w krs tez firma istnieje.boję sie jednak że każdy mógłby podać znalezioną przez siebie firme odpowiadającą danym standardom i na tym żerwoac...czytajac te wszystkie posty o oszustwach pośredników i klientów sama nie wiem czy sie nie wycofać z tego??
anulaws jest off-line  
17-11-2012, 12:29  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Pośrednictwo w sprzedaży na allegro a prawo?

Cytat:
czy sie nie wycofać z tego??
I to jak najszybciej!
 
17-11-2012, 12:45  
strenciuch
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Pośrednictwo w sprzedaży na allegro a prawo?

Witam.
Wycofaj się póki możesz.
Usuń aukcję i napisz do gościa, że idziesz z tym na policję, ponieważ to nie godne z prawem.
Ty sprzedasz przedmiot, kasa którą dostaniesz masz odesłać gościowi a on wtedy wyśle przedmiot - bzdura on wtedy znika, a Ty masz policję na karku za sprzedaż czegoś czego nie posiadasz.
Pozdrawiam
I radzę się nie pakować w te sprawy.
strenciuch jest off-line  
17-11-2012, 12:59  
anulaws
Użytkownik
 
Posty: 108
Domyślnie RE: Pośrednictwo w sprzedaży na allegro a prawo?

dzięki za odpowiedzi- zamknęłam aukcje i napisałam do gościa ,ze po konsultacji z adwokatem rezygnuje ze współpracy.
telefon od wczoraj od 22 miał już 10 obserwujących i ponad 80 oglądających podejrzewam ze do jutra byłby sprzedany.więc chyba udało mi sie nie popełnic błedu;/
pozdrawiam
anulaws jest off-line  
17-11-2012, 13:42  
strenciuch
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Pośrednictwo w sprzedaży na allegro a prawo?

Dobrze Pani zrobiła.
Z takimi nie ma co zaczynać "Współpracować".
Pozdrawiam
strenciuch jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Pośrednictwo na allegro (odpowiedzi: 2) Witam, Przychodzę z niezbyt przyjemną (szczególnie dla mnie) sprawą, na dodatek nie wiem czy do dobrego działu. Otóż wysłałem cv na ogłoszenie o...
§ Pośrednictwo sprzedaży na allegro PILNE! (odpowiedzi: 50) Witam, otóż stałem się pośrednikiem na allegro firmy z Irlandii i wszystko jest naprawdę dobrze, kontakt z "pracodawcą" jest doskonały. Zgodziłem się...
§ Pośrednictwo Allegro - kłopoty (odpowiedzi: 7) Witam wszystkich forumowiczów. W zeszłym roku postanowiłam poszukać sobie dorywczej pracy na wakacje i podjęłam niewłaściwą decyzję o pośredniczeniu...
§ Pośrednictwo w sprzedaży na allegro - kolejny oszust? (odpowiedzi: 5) Witam Dostałem na email ofertę pracy dotyczącą pośrednictwa sprzedaży na allegro. Jak wiadomo do takich ofert trzeba podchodzić bardzo ostrożnie....
§ Pośrednictwo przy sprzedaży na Allegro (odpowiedzi: 11) Wiem, ze podobne wątki były już zakładane, ale chciałem sie upewnić w mojej sprawie. Zainteresowała mnie propozycja pracy dotycząca pośredniczenia...
§ Pośrednictwo allegro. (odpowiedzi: 10) Witam, jakiś czas temu znalazłem ogłoszenie o pośrednictwie na allegro. Czyli wystawienie aukcji osobie trzeciej. (jako biedny student brzytwy się...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:29.