Umowa ustna z tp s.a. - Forum Prawne

 

Umowa ustna z tp s.a.

Witam. Dzisiaj rozmiawiałem przez telefon z przedstawicielem tp s.a., który zadzwonił do mnie, żeby zaproponować mi umowę na internet i telefon (aktualnie jestem u innego operatora). W pewnym momencie, gdy podawałem dane osobowe mojej mamy ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
26-08-2011, 19:46  
kacpero1094
Początkujący
 
Posty: 20
Domyślnie Umowa ustna z tp s.a.

Witam. Dzisiaj rozmiawiałem przez telefon z przedstawicielem tp s.a., który zadzwonił do mnie, żeby zaproponować mi umowę na internet i telefon (aktualnie jestem u innego operatora). W pewnym momencie, gdy podawałem dane osobowe mojej mamy (ona jest właścicielem telefonu), przedstawiciel tp s.a. poinformował, że rozmowa jest nagrywana w celu ochrony danych osobowych itp. Teraz jednak stwierdziliśmy, że z umową trochę trzeba poczekać (nie została jeszcze wysłana). Czy jest ryzyko, że tp uznało tą rozmowę jako umowę ustną (była mowa o wysłaniu kuriera z papierową umową)?
Podawałem dane z dowodu os. Mamy (jestem nieletni). Myślę, że nie ma mowy o umowie ustnej, bo: nie jestem pełnoletni i nie na mnie ma być umowa (a chyba muszą mieć na nagraniu głos tej osoby, na którą jest zawierana umowa). Nie wiem jednak jak to dokładnie jest, dlatego wolę zapytać, bo o różnych sytuacjach się słyszy.
kacpero1094 jest off-line  
26-08-2011, 22:05  
Caroline
Użytkownik
 
Posty: 255
Domyślnie RE: Umowa ustna z tp s.a.

Pracowałam wraz z pracownikami, którzy zajmowali się oferowaniem usług owej TP S.A. Skoro umowa ma być wysłana kurierem do podpisania- to zwyczajnie można nie odebrać i nie podpisać umowy. Ja nie pracowałam dla TP S.A., ale moi znajomi z firmy w takich wypadkach dzwonili z prośbą o podpisanie umowy itp. Ale jeśli się stanowczo odmówiło- to umowa nie dochodziła do skutku. A rozmowa telefoniczna raczej wyglądała na ofertę a nie umowę.
Poza tym macie prawo na odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni od jej podpisania jeśli nie jest to umowa na firmę.
Caroline jest off-line  
27-08-2011, 00:04  
Lewanna
Moderator globalny
 
Lewanna na Forum Prawnym
 
Posty: 14.719
Domyślnie RE: Umowa ustna z tp s.a.

http://www.federacja-konsumentow.org...nt.php?page=19
Lewanna jest off-line  
27-08-2011, 08:51  
kacpero1094
Początkujący
 
Posty: 20
Domyślnie RE: Umowa ustna z tp s.a.

Dzięki wszystkim. Ostatnio tyle słyszę o różnych przekrętach, że wolałem się wcześniej upewnić.
kacpero1094 jest off-line  
30-08-2011, 11:43  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Umowa ustna z tp s.a.

sorry że sie podczepiam pod temat ale zaciekawiła mnie jedno zdanie a mianowicie "Poza tym macie prawo na odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni od jej podpisania jeśli nie jest to umowa na firmę. "
Miałem niedawno przedłużana umowę z tp internet i telefon niefortunnie podpisana została na 36 miesięcy,umowa miała wejść w życie dopiero za jakiś tydzień.
Ja na 2 dzień poszedłem do salonu i powiedzieli że nie można zrezygnować bo trzeba będzie płacić kare za ucieczkę (jakieś 3tyś).
Teraz wiem że jest już na wszystko za późno ale czy ja miałem prawo po podpisaniu umowy zrezygnować czy oni specjalnie wpuszczają ludzi?
Gdzie w przyszłości takie nadużycia zgłaszać?
 
30-08-2011, 12:09  
tcp
Przyjaciel forum
 
Posty: 4.200
Domyślnie RE: Umowa ustna z tp s.a.

Przepis prawny:
Art. 56. (105) 1. Świadczenie usług telekomunikacyjnych odbywa się na podstawie umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

(...)

6. (10 Dostawca usług może umożliwić abonentowi zmianę warunków umowy zawartej na piśmie, o których mowa w ust. 3 pkt 2, 4-7 i 9 za pomocą środków porozumiewania się na odległość, w szczególności telefonicznie. W takim przypadku dostawca usług obowiązany jest utrwalić oświadczenie abonenta złożone w powyższy sposób i przechowywać je przez okres 12 miesięcy. Jednocześnie dostawca usług obowiązany jest do potwierdzenia abonentowi faktu złożenia oświadczenia o zmianie warunków umowy oraz jego zakresu i terminu wprowadzenia zmian, w formie pisemnej, w terminie ustalonym z abonentem, ale nie później niż w ciągu jednego miesiąca od dnia zlecenia zmiany. Abonentowi przysługuje prawo odstąpienia od dokonanej zmiany warunków umowy, bez podania przyczyn, poprzez złożenie stosownego oświadczenia w formie pisemnej w terminie 10 dni od dnia otrzymania pisemnego potwierdzenia. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
6a. (109) Na żądanie abonenta, o którym mowa w ust. 6, dostawca publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych dostarcza treść każdej proponowanej zmiany warunków umowy dokonanej za pomocą środków porozumiewania się na odległość, drogą elektroniczną na wskazany przez abonenta w tym celu adres poczty elektronicznej lub za pomocą podobnego środka porozumiewania się na odległość.
7. Abonentowi nie przysługuje prawo odstąpienia od dokonanej zmiany warunków umowy, o którym mowa w ust. 6, jeżeli dostawca usług, za zgodą abonenta, rozpoczął świadczenie usług zgodnie ze zmienionymi warunkami umowy.
8. W razie braku potwierdzenia abonentowi faktu złożenia oświadczenia o zmianie warunków umowy oraz jego zakresu i terminu wprowadzenia zmian, o których mowa w ust. 6, termin, w którym abonent może odstąpić od dokonanej zmiany warunków umowy, wynosi trzy miesiące i liczy się od dnia złożenia oświadczenia o zmianie warunków umowy. Jeżeli jednak abonent po rozpoczęciu biegu tego terminu otrzyma potwierdzenie, termin ulega skróceniu do 10 dni od dnia otrzymania tego potwierdzenia.


TP na pewno poucza Cię o prawie odstąpienia wtedy, kiedy takie prawo masz.
tcp jest off-line  
30-08-2011, 12:58  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Umowa ustna z tp s.a.

zawsze moga celowo wprowadzić w błąd,bo strata klienta nie idzie im na rękę
 
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Umowa ustna, nie podpisana umowa pisemna (odpowiedzi: 6) Wykonuję rysunki w programie AutoCad na zlecenia. W piątek przyjąłem zlecenie, miałem skończyć do poniedziałku, taka była umowa ,,ustna" napisana w...
§ Umowa ustna - wynajem - umowa pisemna (odpowiedzi: 17) Szanowni Państwo, koleżanka wynajęła mieszkanie parze, na podstawie umowy ustnej pobierała czynsz i opłacała rachunki. Ponieważ chciała uregulować...
§ Kupno mieszkania (umowa pisemna) + umowa ustna (odpowiedzi: 6) Witam, Mam taki mały problem związany z dotrzymaniem umowy ustnej pomiędzy mną i żoną, a deweloperem, który zapewniał nas, że będzie całkowity...
§ umowa ustna (odpowiedzi: 6) otoz gdy skonczyla mi sie umowa, kolejna mozna powiedziec ze otrzymalam w formie ustnej, ze jest ona na czas nieokreslony. Nie wiem jak mam teraz...
§ Zwolnienia grupowe, ustna umowa o pracę, a umowa o współpracy (odpowiedzi: 4) Witam, przy zatrudnianiu się w pewnej firmie umówiłem się ustnie, że będę posiadał wszystkie uprawnienia pracownicze (np. urlopy, które miały...
§ Umowa ustna, a umowa pisemna o pracę... (odpowiedzi: 10) Witam! Od 05.05.2008 pracuję w pewnej firmie, w której do tej pory nie podpisałem umowy o pracę. Jest to UMOWA ZLECENIE, którą dzisaj podał mi jeden...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:12.