Zwrot Zaliczki ? - Forum Prawne

 

Zwrot Zaliczki ?

Witam Mam problem z klientem, zlecił mi wykonanie skryptu, oczywiście w ramach zabezpieczenia wiozłem zaliczkę. Gdy kończyłem skrypt, nagle mu się przypomniało ze nie taki miał być. Napisałem mu ze to jest jak nowe zlecenie ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
07-09-2011, 05:58  
Użytkownik
Gość
Domyślnie Zwrot Zaliczki ?

Witam
Mam problem z klientem, zlecił mi wykonanie skryptu, oczywiście w ramach zabezpieczenia wiozłem zaliczkę. Gdy kończyłem skrypt, nagle mu się przypomniało ze nie taki miał być. Napisałem mu ze to jest jak nowe zlecenie i trzeba napisać od nowa strukturę, dlatego powiedziałem ze musi wysłać nową zaliczkę. Teraz ma jakiś problem z licencją gdyż chce Prawa autorskie do skryptu o czym nie było mowy. W związku z tym zrezygnowałem ze sprzedaży, i chciałem zwrócić druga zaliczkę, lecz on się kłóci ze mam mu oddać 2, chodziarz z 1 zlecenia gdy było prawie skończone, ON zrezygnował.

Czy ma prawo do zwrotu tej pierwszej zaliczy, ze skryptu który był gotowy, ale zrezygnował?.
 
07-09-2011, 07:13  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Zwrot Zaliczki ?

w opisanym stanie faktycznym nie ma takiego prawa
 
07-09-2011, 12:58  
alient
Użytkownik
 
Posty: 41
Domyślnie RE: Zwrot Zaliczki ?

Witam.

Otóż ja jestem tym poszkodowanym klientem w sprawie zaliczki , został założony temat przez dusta z opisem jego wersji. Natomiast ja mogę wkleić całą rozmowę dotyczącą zamówienia.

Streszczając.

Złożone zamówienie 03.08.2011 , wpłata zaliczki 04.08.2011. Przy zamówieniu nie zostałem poinformowany o tym z czym działa panel. 09.08.2011 okazało się że panel nie działa z bazą z która powinien działać. Informacje o wadliwości sklepiku dostałem dokładnie 2011-08-09 16:50:37

Tutaj wklejam wersje wznowienia zamówienia która była faktycznie przeprowadzona:

====moderacja====

Dodatkowo nie ma w zleceniu żadnej wzmianki o rezygnacji z mojej strony co zostało zarzucone przez użytkownika który ukrywa się pod nickiem dusta.

Termin był 14 dni. W obecnym momencie jest to już miesiąc.

Zadatek różni się od zaliczki tym, że w razie niewykonania umowy przez jedną ze stron, druga strona wzbogaca się o wysokość zadatku; natomiast zaliczka jest po prostu zwracana, bez dodatkowych konsekwencji. Zadatek staje się nim tylko wtedy, gdy zostanie to jasno określone w umowie - bez takiego określenia będzie to zaliczka.

Najczęstszy scenariusz: kupujący, zawierając umowę przedwstępną, płaci sprzedającemu zadatek (zwykle 10%).

Jeśli umowa właściwa zostanie zawarta, zadatek jest zaliczony jako część zapłaty i kupujący dopłaca brakujące 90%
Jeśli kupujący wycofa się z zakupu, to sprzedający może zatrzymać zadatek
Jeśli sprzedający wycofa się ze sprzedaży, to kupujący może żądać zwrotu zadatku w podwójnej wysokości
Jeśli właściwa umowa nie zostanie zawarta z winy obu stron lub z przyczyn niezależnych, to zadatek ulega zwrotowi

Jest dopuszczalne ustalenie innych możliwości dotyczących wycofania się z umowy, w zależności od ustaleń między stronami.

Zamówienie jest poprzez gg , nie ma umowy pisemnej związanej z zadatkiem. Zatem jest to traktowane jako zaliczka.

Czy nadal nie mam prawa domagać się zaliczki?

Pozdrawiam
alient jest off-line  
07-09-2011, 16:23  
kajtek2008
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Zwrot Zaliczki ?

Zaraz zaraz, co tu robi prywatna korespondencja na publicznym forum. Proszę o usunięcie.
kajtek2008 jest off-line  
07-09-2011, 16:33  
alient
Użytkownik
 
Posty: 41
Domyślnie RE: Zwrot Zaliczki ?

A masz coś do ukrycia? bo ja nie.

Danych prywatnych nie podaje.
alient jest off-line  
07-09-2011, 16:44  
kajtek2008
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Zwrot Zaliczki ?

Szarga Pan Mój wizerunek.


Zgodnie z art. 24 § 1 Kodeksu cywilnego każdemu czyje dobro osobiste zostało zagrożone cudzym, bezprawnym działaniem przysługuje roszczenie o zaniechanie takiego działania. Ponadto w przypadku dokonania naruszenia można także żądać, by osoba, która dopuściła się określonego działania podjęła czynności niezbędne do usunięcia jego skutków, w szczególności złożyła oświadczenie o odpowiedniej treści i formie. W przypadku naruszenia dóbr osobistych w Internecie można więc zażądać od osoby naruszającej nasze dobra osobiste natychmiastowego usunięcia bezprawnych treści z danego serwisu. Ponadto można także zażądać zadośćuczynienia pieniężnego za doznana krzywdę lub zapłaty odpowiedniej kwoty na wybrany cel społeczny. Jeżeli natomiast w wyniku naruszenia naszych dóbr osobistych powstała także szkoda w naszym majątku, możemy zażądać naprawienia tej szkody na zasadach ogólnych nie wykluczając utraconych korzyści. Podstawowym warunkiem jest jednak bezprawność działania. Dla oceny działania jako bezprawnego, w przypadku wielu dóbr osobistych, należy sięgnąć do orzeczeń sądów, jednakże problematyka prawa do wizerunku regulowana jest szczegółowo w przepisach ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Pracuje w firmie hostingowej, wszyscy klienci, współpracownicy, rozpoznają mnie w sieci po nicku, ujawniając te dane i zarzuty znieważa mnie Pan.

I tak jak juz Panu przekazałem, z 1 skryptu Pan zrezygnował gdyż nie przyjął go Pan, dlatego musiałem pisać 2.Proszę o oczyszczenie tematu.
kajtek2008 jest off-line  
07-09-2011, 16:50  
alient
Użytkownik
 
Posty: 41
Domyślnie RE: Zwrot Zaliczki ?

Przepraszam bardzo , ale to Pan sobie pracuje na opinię. Wszystko pojawi się nie tylko na tym forum.

Czy w tym momencie w którymś zdaniu skłamałem? Nie sądzę.

Dołączyłem wycinki rozmów tylko dotyczące zamówienia jako dowód że mówię/piszę prawdę. Mogę zrobić nawet screeny.

Twierdził Pan że uzyskał poparcie na tym forum. Jestem ciekawy czy teraz takie poparcie uzyska Pan kiedy zostało ujawnione to co było faktycznie a nie to co się dzieje w Pańskiej głowie.

Pozdrawiam.
alient jest off-line  
20-09-2011, 08:47  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Zwrot Zaliczki ?

Witam !

W piatek bylam z synem na castingu, gdzie miala byc uiszczona przeze mnie oplata w wysokosci 60 zl za korzystanie z uslug firmy castingowej. Na miejscu okazalo sie, ze musze rowniez zaplacic 190 zl za zrobienie portfolia. Nie mialam tak duzej sumy, zatem zgodzilam sie wplacic 60 zl w formie zaliczki. Obie umowy zostaly w tamtej firmie, gdyz jak tamta pani uznala, nie moze mi ich jeszcze wydać. Syn mial isc na zdjecia w czwartek, jednak jest chory, ja musze z nim zostac zamiast isc do pracy, co sie wiaze z sytuacja finansowa (sama wychowuje syna). Nie bedzie mnie juz zatem stać na wykonanie tego portfolia, pani powiedziala, ze te 60 zl przepada. Dla mnie to spora suma, a czytam w internecie, ze zaliczki podlegaja zwrotowi. Jak to jest w moim przypadku ? Co moge zrobić ?
Dziekuje z gory za pomoc.
 
21-09-2011, 20:30  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Zwrot Zaliczki ?

Prosze o rade, czy nalezy mi sie ten zwrot ?
 
18-10-2011, 12:42  
Dotka1936
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Zwrot Zaliczki ?

W sierpniu tego roku zamowilam ogrodzenie betonowe warunkiem realizacji byla wplata zaliczki.Do realizacji mimo ustalonych terminow nie doszlo,wlasciciel firmy nie odbiera telefonow a kiedy zadzwonilam do niego z innego numeru nie potrafil wytlumaczyc dlaczego nie moze zrealizowac zamowienia i sie rozlaczyl.Wiec pojechalam do firmy lecz on sie tam caly dzien nie zjawil.Dalam mu termin do 10 dni na zwrot wplaconej prze ze mnie zaliczki lecz nadal jej nie odzyskalam,mimo maili z prosbami nadal nie reaguje na tel.i mailie.Czy jest szansa na odzyskanie zaliczki?
Dotka1936 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zwrot zaliczki (odpowiedzi: 2) Witam, Przed zakupem samochodu podpisałem z niedoszłym sprzedającym na papierze oświadczenie, że wpłacam zaliczkę na poczet kupna samochodu....
§ zwrot zaliczki (odpowiedzi: 3) Witam Proszę o pomoc czy też wzór pisma o zwrot zaliczki. Sytuacja wygląda następująco dnia 17 lipca 2013r. wysłałem zaliczkę na samochód który...
§ Zwrot zaliczki (odpowiedzi: 5) Witam, popsuła mi się matryca w laptopie. Zadzwoniłam do naprawy komputerów żeby zapytać się o koszt naprawy i o potrzebny na to czas. Dowiedziałam...
§ Zwrot zaliczki ? (odpowiedzi: 17) mam problem, zachciało mi się strony www napisałem do pewnego pana, opisałem jaka to ma byc strona, zapytał umowa czy bez, ja napisałem bez umowy,...
§ zwrot zaliczki (odpowiedzi: 1) Witam! Mam taki problem: Telefonicznie zamawiałam pokój z łazienką do wynajęcia w Karwii w prywatnym domu. Zgodnie z umową wysłałam wcześniej 150...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:18.