Problemy z pobieraczkiem cz. 2 - Forum Prawne

 

Problemy z pobieraczkiem cz. 2 11

Papaja1 - piszesz nieprawdę - musiałeś podczas rejestracji podać dane prawdziwe . Bo to co Ty piszesz oznaczało by że musieli by złożyć na Ciebie donos i ustalić Twoje dane przez tzw . organa ścigania ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
08-09-2012, 08:39  
mirosław12
Użytkownik
 
Posty: 171
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Papaja1 - piszesz nieprawdę - musiałeś podczas rejestracji podać dane prawdziwe . Bo to co Ty piszesz oznaczało by że musieli by złożyć na Ciebie donos i ustalić Twoje dane przez tzw . organa ścigania a to jest po prostu niedorzeczność. Bo - wówczas nie dostał byś maila od pobieraczka ale wezwanie na policję celem wyjaśnienia sprawy - a to jest bzdura.
mirosław12 jest off-line  
08-09-2012, 14:57  
xteklax
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

mirosław12 - uważasz, że pobieraczek nie będzie w jakikolwiek sposób współpracował z policją? I czy w ogóle będą oni starali się sprawdzać dane?
xteklax jest off-line  
08-09-2012, 17:28  
okoland
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Nie wiem czy to ważne ale sprawdziłem ustawę na którą się powołuje Pobieraczek.pl i widzę, że nie mogliśmy z nimi zawrzeć umowy, ponieważ do tego są potrzebne następujące dane zgodnie z art 18 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną Dz. U. Nr 144 poz. 1204
Art. 18.
1. Usługodawca może przetwarzać następujące dane osobowe usługobiorcy niezbędne do nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego między nimi:
1) nazwisko i imiona usługobiorcy,
2) numer ewidencyjny PESEL lub - gdy ten numer nie został nadany - numer
paszportu, dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość,
3) adres zameldowania na pobyt stały,
4) adres do korespondencji, jeżeli jest inny niż adres, o którym mowa w pkt 3,
5) dane służące do weryfikacji podpisu elektronicznego usługobiorcy,
6) adresy elektroniczne usługobiorcy.
z tego widzę to Pobieraczek.pl wymagał tylko
Płeć;Imię;Nazwisko;Ulica/Nr;Kod poczt./Miasto;Data urodzenia;E-mail:

Tak wiec bez dokumentu potwierdzającego tożsamość umowa jest nieważna.
okoland jest off-line  
08-09-2012, 18:18  
mirosław12
Użytkownik
 
Posty: 171
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

xteklax - ja tak nie uważam - ja to po prostu wiem . Wiem że na pewno żadne organa ścigania nie będą zaangażowane w ustalanie czyiś danych . A wytłumaczenie jest proste - nikt z nas nie złamał prawa natomiast pobieraczek już tak. Dlatego nawet jak podasz im swoje dane - i tak nic z tym nie zrobią tak jak nie zrobili do tej pory z tysiącami prawdziwych danych które posiadają . Przypomina mi się pewien wpis na forach tak ze dwa lata temu . Pewna pani udała się do ich siedziby jeszcze w Gdańsku . I z jej relacji wynikało że zastała tam grono rozbawionych młodych ludzi - rozbawionych czytaniem tych wypowiedzeń które im ślecie . Czytali je sobie na głos i mieli świetną zabawę komentując stan umysłowy piszących do nich . I wiecie co jej powiedzieli ??? By dała chociaż ze 20 zł to oni łaskawie usuną jej dane . Zrobiła to co powinna zrobić - wyszła i nie dała nawet grosza. I - to jest cała prawda o pobieraczku . Maile mają nastraszyć i " przekonać " do zapłaty. Wy piszecie jakieś wypowiedzenia a oni maję je w głębokim poważaniu a przy tym świetny ubaw. Wy piszecie o jakiś stresach a oni śmieją się z Was . Nazywają Was bezmózgami - bo nie myślicie a poddajecie się szantażowi . Może najwyższy czas zacząć myśleć - racjonalnie myśleć .
mirosław12 jest off-line  
09-09-2012, 14:27  
xteklax
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

mirosław12 - czyli to, co mi ostatnio wysłali na temat moich fałszywych danych jest zwykłym szantażem? I na pewno nie będą chcieli ustalać prawdziwych danych i wnosić mi sprawy o wyzyskiwanie czegoś tam od nich czy też wprowadzaniem ich w jakiś błąd?
xteklax jest off-line  
09-09-2012, 15:45  
mirosław12
Użytkownik
 
Posty: 171
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

xteklax- oczywiście że to jest zwykły szantaż . A w jaki błąd ich wprowadziłaś skoro na to Ci pozwolili ?? Tak droga pani - to co stosują o podaniu wieku to nie jest żadne zabezpieczenie , to jest haczyk na osoby nieletnie bo one podadzą się za dorosłych a co ciekawsze przy tego typu świadczeniu usług - mogły to zrobić . I przecież prawie każdy korzysta z torrentów , za niewielką opłatą jest dostęp do filmów , muzyki czy czego tam jeszcze. I jak nie zapłacisz - to nie masz dostępu ale nikt Ciebie nie straszy sądem czy komornikiem . Tu oszuści postanowili to wykorzystać - no bo kto nie zapłaci 94,80 zł byle by tylko uniknąć sądu ?? A to jest kompletna bzdura - nikt nie zrobił niczego złego , nikt nie złamał prawa , nikt nie ma podstaw by cokowiek im płacić - osoby nieletnie tym bardziej mimo że podały jakieś dane . Powtarzam jeszcze raz - MOGŁY TO ZROBIĆ - dlatego nic nikomu nie zagraża tylko to straszenie.
mirosław12 jest off-line  
09-09-2012, 19:48  
Papaja1
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

mirosław12 - O ile dobrze kojaże to na 99% miałem podane fałszywe dane tyle że na poczcie miałem podane prawdziwe. Czy wiec mogli moje dane ściągnąć z poczty ??
Papaja1 jest off-line  
10-09-2012, 05:55  
mirosław12
Użytkownik
 
Posty: 171
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Papaja1 - nie , nie jest to możliwe .
mirosław12 jest off-line  
10-09-2012, 20:01  
mirosław12
Użytkownik
 
Posty: 171
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

adrchl - no dobre , uśmiałem się . Ty się zastanawiasz co zrobić gdy nigdy tan się nie rejestrowałeś a dostałeś jakiś list ????????? Naprawdę się zastanawiasz ????? A cóż chcesz wypowiadać jak żadnej umowy nie zawarłeś i to usługodawca musi udowodnić że ją z Tobą zawarł ??? Ludzie - błagam , ja wszystko rozumiem ale nie sprowadzajcie pobieraczka do absurdu !!!!! Skoro jak adres mailowy nie jest Twój a podstawą rejestracji jest podanie adresu mail - to co chcesz wypowiadać skoro nawet nie mogłeś akceptować tego poprzez naciśnięcie podanego właśnie w mailu linku ??? Nie no - to jakaś paranoja.
mirosław12 jest off-line  
13-09-2012, 15:52  
mirosław12
Użytkownik
 
Posty: 171
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Ludzie - czy wyście już kompletnie " oczadzieli " , czy już naprawdę nie jesteście nic wykrzesać z siebie , choć trochę pomyśleć ??? Wodę z mózgu Wam robią - a Wy do nich piszecie jak jakieś ..... .
Kaśka - na Boga - piszą Ci takie kretynizmy a Ty zastanawiasz się co to jest ???
Napisali : " jeżeli twierdzi Pani, że rejestracja nie została dokonana przez Panią, oznacza to, że jakaś inna osoba korzystając z Pani konta poczty elektronicznej, dokonała rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl bez Pani wiedzy.
W takim przypadku sugerujemy aby jak najszybciej skontaktowała się Pani z organami ścigania, celem zgłoszenia podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 287 kodeksu karnego, oraz złożenia stosownych wyjaśnień. Spółka Eller Service przekaże wszystkie posiadane informacje, które w jakikolwiek sposób będą mogły się przyczynić do wyjaśnienia sprawy w trakcie prowadzonego śledztwa."
Więc ja się pytam - OD KIEDY KORZYSTANIE Z CZYJEJŚ POCZTY MAIL JEST PRZESTĘPSTWEM ??? No od kiedy ???
Czy ktoś podał się za Ciebie ??? Czy ktoś podał Twoje dane adresowe ?? Czy ktoś podał Twoje dane z dowodu tożsamości tj. numer Dowodu Osobistego czy numer PESEL ??? Nie podał ???? To gdzie tu jest PRZESTĘPSTWO - i jaki kretyn pisze o zgłoszeniu tego na policję ?? To nie kretyn pisze - to pisze oszust bo wie że i tak nigdzie tego nie zgłosisz - i słusznie bo nie ma co zgłaszać . Zgłosić raczej należało by próbę wyłudzenia pieniędzy przez pracowników pobieraczka a nie że ktoś użył Twojej poczty.
Ula Napisałaś : " wiem że nie wolno podawać nie prawdziwych danych " oraz " nie pomyślałam i tym że trzeba prawdziwe dane podać " - a możesz powiedzieć mi skąd taka Twoja wiedza ?? Bardzo mnie to ciekawi skąd taka Twoja wiedza że trzeba podać prawdziwe dane ???
" co mam zrobić z ta zapłatą czy mam ją zapłacić nie mam za bardzo kasy " - nie waż mi się nawet myśleć o zapłacie .
Kobieto - jaka kara , za co kara - za darmową rejestrację ?? Nawet dzieciaki / niektóre / tego nie kupują a tu dorosła osoba takie rzeczy pisze.
Poczta męża , dane fałszywe / i słusznie / - ZIGNOROWAĆ wszelkie maile , wiadomości od pobieraczka oznaczyć jako spam - I PO SPRAWIE . Nic nie pisz , nie odpisuj , nie reaguj i jak mawia moja przyjaciółka " samo zdechnie " . Bez wątpienia jest to próba wyłudzenia pieniędzy - od trzech lat opisywana na forach - dlaczego ludzie jeszcze czegoś nie wiedzą - doprawdy nie wiem .
mirosław12 jest off-line  
20-11-2012, 19:55  
Ag_Maz
Moderator w spoczynku
 
Ag_Maz na Forum Prawnym
 
Posty: 33.945
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Wątek po raz kolejny został posprzątany.
Przypominam, że powtarzające się pytania są cyklicznie kasowane.

W tym miejscu chciałabym podziękować wszystkim osobom aktywnie udzielającym się w wątku i cierpliwie powtarzającym, żeby zignorować maile od pobieraczka. Niestety, Waszym postom oberwało się rykoszetem przy kasowaniu tych samych dyskusji co zwykle.
Ag_Maz jest off-line  
16-12-2012, 22:19  
Colder
Stały bywalec
 
Colder na Forum Prawnym
 
Posty: 10.771
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Mam na względzie, że pobieraczek doręcza teraz konsumentom wraz z mailem aktywacyjnym regulamin w którym jest informacja o prawie do odstąpienia od umowy. Nie oznacza to jednak, że ich praktyka jest zgodna z prawem.

Szczegóły na Częściowa zmiana praktyki przez pobieraczka | Konsument w sieci

Na dole jest wzór oświadczenia o unieważnieniu umowy w związku ze stosowaniem przez pobieraczek niedozwolonej praktyki handlowej (dla osób, które otrzymały regulamin).
Colder jest off-line  
06-02-2013, 09:16  
Ag_Maz
Moderator w spoczynku
 
Ag_Maz na Forum Prawnym
 
Posty: 33.945
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Cytat:
Napisał/a mirosław12 Zobacz post
Gdyby nie to " doradztwo " o odstąpieniach od tego czegoś zwanego " umową " - pobieraczka już by nie było , nie było by po nich śladu .
Chyba przeceniasz nasz wpływ na kreowanie rzeczywistości w tym kraju.
A stanowisko moderatorów jest zgodne z tym, jakie ma UOKiK.
Moderatorzy usuwają powtarzające się wpisy i mielenie od nowa.

mirosław12, jeśli tak nie podoba Ci się to forum, to co tu jeszcze robisz?
Ag_Maz jest off-line  
06-02-2013, 09:41  
mirosław12
Użytkownik
 
Posty: 171
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Droga Pani - nie , nie przeceniam ponieważ wiele osób oczekuje tu porady która rozwiąże ich problemy. Rzeczywistość jest taka że od 4 lat pracownicy pobieraczka tylko straszą - bo w rzeczywistości nic więcej nie mogą zrobić . Stanowisko moderatorów - jeżeli jest takie samo co UOKiK jest błędne - co pokazuje właśnie rzeczywistość i jakoś to do moderatorów nie dociera przez tak długi okres czasu. Co tu robię ??? Pokazuję kto kreuje tą rzeczywistość - osoby niekompetentne i nie patrzące na sprawę z punktu realności . Nieprawdą jest że usuwacie powtarzające się wpisy - bo ja pisze do konkretnej osoby a nie do ogółu .
mirosław12 jest off-line  
06-02-2013, 09:56  
Ag_Maz
Moderator w spoczynku
 
Ag_Maz na Forum Prawnym
 
Posty: 33.945
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Tak. I wcale nie odpowiadasz na te same pytania od nowa...
Ag_Maz jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ problem z pobieraczkiem (odpowiedzi: 1) Witam, mam problem z pobieraczkiem Przez 1.5 roku byłspokój od kiedy napisałem o odstąpieniu od umowy ponieważ przez 3 miesiące nie wysłali mi...
§ Problem z pobieraczkiem (odpowiedzi: 2) Witam serdecznie. Mam problem z pobieraczkiem.Zalogowałam się na ich stronie,ale żadnego pliku nie ściągnęłam.A oni wysłali ma po miesiącu emalia z...
§ probem z pobieraczkiem (odpowiedzi: 1) mój 11 letni syn wszedł na stronę pobieraczek5, nie wysyłał do nich żadnego smsa potwierdzającego ani nie korzystał z ich usług ,dzisiaj przyszło...
§ Problem z Pobieraczkiem (odpowiedzi: 1) Witam chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o postępowaniu osób zarządzających stroną internetową pobieraczek.pl, ponieważ jakies 2 lata temu moja...
§ Problem z pobieraczkiem (odpowiedzi: 1) Witam, mam wielki problem ze strona "Pobieraczek ", weszłam na ta strone, kolezanka podała na 1 str. moj mail, i nic wiecej, była wiadomosć, ze moge...
§ problem z pobieraczkiem (odpowiedzi: 1) Witam,mam taki problem,siostra nie przeczytala dobrze regulaminu i wypelnila formularz na stronie pobieraczek.pl gdzie 10 dni miala testowac...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:51.