Problemy z pobieraczkiem cz. 2 - Forum Prawne

 

Problemy z pobieraczkiem cz. 2 13

też mam podobną sytuację, piszą do mnie że umowa została zawarta 25.10.2010 i roszczą sobie jakieś pieniądze, mam coś w tej materii działać czy można tą sprawę zostawić?...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
16-02-2013, 23:42  
darkpunito
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

też mam podobną sytuację, piszą do mnie że umowa została zawarta 25.10.2010 i roszczą sobie jakieś pieniądze, mam coś w tej materii działać czy można tą sprawę zostawić?
darkpunito jest off-line  
17-02-2013, 08:08  
mirosław12
Użytkownik
 
Posty: 171
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Nie tylko można ale trzeba to zostawić tak jak jest a jak mawia moja przyjaciółka - " samo zdechnie " .
mirosław12 jest off-line  
17-02-2013, 19:39  
ainer1986
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Witam, wiem że to z pobieraczkiem już niektórym wydaje sie nudne, ale prosze o rade. Pare dni temu dostałam takiego @:

PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

Szanowna Pani

Niniejszym zawiadamiam, iż Spółka Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Sopocie, Al. Niepodległości 658/3, która jest właścicielem serwisu Pobieraczek.pl, korzystając z usług Kancelarii Konsens SA podjęła skuteczne działania prawne w celu wyegzekwowania od Pani zaległej należności w wysokości 94.80zł. Wspólnikom Spółki przysługuje wobec Pani roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Pani z warunków zawartej umowy (§ 4 ust.1 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010). Jednocześnie informuję, iż w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, Spółka Eller Service S.C. wystąpi o zasądzenie od Pani kary umownej w wysokości 312,85zł tytułem nie wywiązania się przez Panią z warunków zawartej umowy.

Dnia 24.08.2010 o godzinie 21:06:03 przy użyciu stacji roboczej o adresie IP: 88.199.92.66 zamówiła Pani w serwisie Pobieraczek.pl usługę dostępu do serwerów Usenet w pakiecie Pobieraczek5 i pomimo wysłanych wezwań do wywiązania się z warunków zawartej umowy, zamówiona usługa nie została do dnia dzisiejszego w sposób całkowity opłacona. Nie budzi żadnej wątpliwości fakt, że pomiędzy Panią a Spółką Eller Service S.C. doszło do zawarcia umowy na mocy ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204). Podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl oświadczyła Pani, iż zapoznała się oraz w całości zaakceptowała postanowienia obowiązującego regulaminu świadczenia usług "Usenet". W razie niezadowolenia z usługi miała Pani obowiązek w ciągu 10 dni odstąpić od zawartej umowy i zrezygnować z przygotowanego dla Pani konta, pod rygorem obowiązku uiszczenia kary umownej stanowiącej równowartość 100 USD, ustalanej według średniego kursu NBP z pierwszego dnia miesiąca wymagalności roszczenia odszkodowawczego (§ 6 ust. 3 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010).

Pragnę poinformować, iż rezultatem wewnętrznego postępowania wyjaśniającego oraz weryfikacyjnego jest uzasadnione podejrzenie, że podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl zostały podane nieprawdziwe lub niekompletne dane osobowe. Warto nadmienić, iż zgodnie z art. 286. § 1. Kodeksu Karnego (Dz. U. Nr 88 poz. 553), podawanie fałszywych danych osobowych mające na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy nosi przesłankę oszustwa i podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Mając na uwadze powyższe pragnę zawiadomić, iż podanie nieprawdziwych danych, może stanowić przesłankę do zawiadomienia właściwych organów ścigania oraz wszczęcia postępowania karnego.

Na dzień 14.02.2013 kwota 94.80zł w sposób całkowity nie została wniesiona. W związku z powyższym wzywam Panią do natychmiastowej dobrowolnej zapłaty długu powstałego wskutek zamówienia usługi Pobieraczek5 (12 miesięczny pakiet) w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od otrzymania niniejszego wezwania.

Wszelkie wpłaty należy kierować na następujący rachunek bankowy:
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Adres odbiorcy: Al. Niepodległości 658/3, 81-854 Sopot
Tytuł przelewu: PWE/20100824/637931

Gotowy blankiet wpłaty może Pani wygenerować pod adresem https://www.pobieraczek.pl/przelew.p...iyMW9ZEg%3D%3D

W sytuacji braku wpłaty wyżej wymienionej kwoty informacja o zadłużeniu może zostać ujawniona w Biurze Informacji Gospodarczej, na podstawie Ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530).
Jednocześnie informujemy, że dłużnicy notowani w Biurze Informacji Gospodarczej, zgodnie z art. 24 ust. 2 Ustawy, mają utrudniony dostęp do usług finansowych (kredytów, leasingu, sprzedaży ratalnej), usług telekomunikacyjnych i multimedialnych (możliwość kupna telefonu w abonamencie, zawarcia umowy na szerokopasmowy dostęp do Internetu, telewizję kablową i satelitarną), wynajmu nieruchomości (np.: mieszkania, biura, magazynu, placu) i wielu innych.

Dowód wpłaty oraz wszelkie pytania proszę kierować na adres poczty elektronicznej: windykacja@pobieraczek.pl

W przypadku pytań proszę o kontakt:
tel. 58 553 20 00, fax: 58 553 21 00
Z poważaniem,

Marek Jaworski
Biuro Windykacji Prawnej


Bardzo proszę o jakąkolwiek radę i pomoc.
Z góry dziękuje, bo jakoś pomimo tego, że każdy mówi "olać ich" nie daje mi to spokoju i mnie dręczy
ainer1986 jest off-line  
17-02-2013, 21:10  
Chris03
Początkujący
 
Posty: 15
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

ainer1986 - Kłania się czytanie ze zrozumieniem, strona wcześniej masz podobny tekst i odpowiedź na niego. Nie rozumiem jakie to trudne przejrzeć kilka postów. Ciągle wszyscy wałkują "olać, bo i tak nie wytoczą ci procesu" "po trzech latach mija ważność roszczeń" "nie przejmować się bo będą ciągle straszyć nawet do ustranej śmierci" najwidoczniej nic do ciebie nie dociera. Chcesz aby cię nie straszyli weź chłopie zapłać i wrzuć na luz. Nie chcesz płacić to olej to bo i tak nic ci nie zrobią, pociągną cię do sądu? Chyba śnisz, do tej pory nie zrobili to już nie zrobią, a straszyć cię będą całe życie abyś zapłacił. Więc zmień maila jeśli masz miękkie serce, bo nie ma czym się przejmować.
Chris03 jest off-line  
17-02-2013, 21:19  
ainer1986
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Po piersze nie chłopie - bo jestem babą a po drugie dzięki za "ostre" słowa, chyba były mi potrzebne
ainer1986 jest off-line  
17-02-2013, 21:46  
Chris03
Początkujący
 
Posty: 15
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Przepraszam za ostre słowa i zwracam honor, może faktycznie mnie poniosła irytacja. Ale jak każdy będzie ci pisał i głaskał po głowie to nic do niej nie trafi, ja mam sprawę z jesieni 2010 i do jesieni mogą mnie do sądu pociągnąć, lecz takich jak ja i ty koleżanko są setki którym i tak nic nie mogą zrobić gdyż każdy sąd zakwestionuje sposób w jaki do zawarcia umowy doszło i wszystkie aspekty rzekomej ich działalności. Dlatego minie 3lata potem jak będziesz potrzebowała zawsze możesz się odwołać do tego przepisu o przedawnieniu, po kłopocie. A straszyć będą, bo osoby o miękkim sercu wezmą i im zapłacą. Tylko pytanie po co płacić oszustom? Lepiej tą kasę wpłacić dla bardziej potrzebujących.
Chris03 jest off-line  
17-02-2013, 21:51  
ainer1986
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Piszesz, że masz sprawę z jesieni i do jesieni mogę Cie do sądu pociągnąć, a mogą? W ogóle słyszał ktoś kiedyś o kimś kogo do sądu pociągnęli??
Wiesz u mnie jest ten bajer, że podałam nieprawidłowe dane (podejrzewam, że większość tak zrobiła). A z drugiej strony kiedyś czytałam na jakimś forum, panna pisała, że zapłaciła te 94zł ale pomimo tego dalej do niej pisali.
ainer1986 jest off-line  
18-02-2013, 15:52  
mirosław12
Użytkownik
 
Posty: 171
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Cytat:
Napisał/a ainer1986 Zobacz post
Piszesz, że masz sprawę z jesieni i do jesieni mogę Cie do sądu pociągnąć, a mogą? W ogóle słyszał ktoś kiedyś o kimś kogo do sądu pociągnęli??
No nie , raczej nikogo do sądu nie da się " pociągnąć " , wiem że chodzi o dochodzenie prawnie swoich roszczeń . Nie , nikt nie miał i ja twierdzę że nie będzie miał sprawy w sądzie gdyż te ich roszczenia są bezzasadne .
Pracownicy pobieraczka wysyłają te maile ponieważ ludzie przestali im płacić - i słusznie - oraz zbliża się okres przedawnienia roszczeń czyli okres po którym konsument powołując się na ów okres przedawnienia może uchylić się od skutków prawnych umowy. Dlatego podejmują kolejną próbę wyłudzenia pieniędzy dobrowolnie - bo inaczej jakby nie mogą.
Dlaczego Cię to dręczy ?? Nie wiem , przecież już przez to przechodziłaś - dostałaś jakieś straszne maile no i co się stało ??? Otóż - NIC SIĘ NIE STAŁO a przecież miałaś tylko 3 dni na zapłatę a jak nie to sąd , komornik no prawie koniec świata. No i co - no i nic . Bo jak pisałem roszczenia są bezpodstawne i mogą tylko prosić - więc proszą . A że to ma taką formę - bo to ma również nastraszyć a raczej głównie nastraszyć ale no skoro do tej pory nic specjalnego sie nie stało - dlaczego miało by stać się teraz ??? Przecież - nie zaszły żadne nowe okoliczności na naszą niekorzyść - wręcz przeciwnie , dziś wiemy że ich reklamy oszukują , że bezprawnie straszą ludzi więzieniem / decyzje UOKiK / oraz że umowa jest "zawierana " pod wpływem błędu czyli oszustwa / wyrok sądu / . Czyli - pracownicy pobieraczka naruszają zbiorowe interesy konsumentów poprzez bezprawne działania handlowe - wiec dlaczego masz jakieś udręki ??? Jak ktoś kto łamie prawo może oskarżyć drugą stronę którą umyślnie wprowadza w błąd ?? I - może , ma takie prawo . Ale - czy to mu się opłaca ???? Każdy sąd oddalił by takie powództwo dlatego nawet nie usiłują . Dlatego - porzuć wszelkie udręki czy zmartwienia - nie ma o co się dręczyć czy martwić .
mirosław12 jest off-line  
18-02-2013, 15:56  
ainer1986
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Dzięki za odpowiedz Też wydaje mi się, że chodzi o te 3 "magiczne" lata i przedawnienie. Ale dziwi mnie jedna sprawa, dlaczego pomimo tego całego zamieszania z tą nieszczęsną stronką, oni dalej działają? Czemu żadna instytucja się za nich nie weźmie??
ainer1986 jest off-line  
18-02-2013, 17:46  
mirosław12
Użytkownik
 
Posty: 171
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Cytat:
Napisał/a ainer1986 Zobacz post
Ale dziwi mnie jedna sprawa, dlaczego pomimo tego całego zamieszania z tą nieszczęsną stronką, oni dalej działają? Czemu żadna instytucja się za nich nie weźmie??
No nie , nie jest tak jak piszesz . Od 3 lat zajmuje się nimi UOKiK a ze te działania są takie jakie są - to inna sprawa. Niestety UOKiK może tylko zrobić to co robi czyli nakładać na nich kary finansowe max 10 % zeszłorocznego dochodu. Pracownicy pobieraczka się odwołują po czym mija kolejny rok na rozpatrzenie tego odwołania / przez sąd / po czym pracownicy pobieraczka odwołują się od wyroku sądu po czym potrzeba nie wiem ile by wreszcie wyrok się uprawomocnił a trwa to już rok bez kilku dni . Jak dla mnie - ZDECYDOWANIE ZA DŁUGO - tu potrzeba natychmiastowych działań bo tego wymaga interes społeczny bo ludzie jak Ty zadają pytania - a może trzeba płacić , może to oni mają rację ??? Nie , nie mają , oni są oszustami i złodziejami bo oszukują dla kasy . Tylko ta machina urzędnicza u nas tak wolno się toczy no i nie bez znaczenia jest to kto ten " biznes " firmuje . Były windykator - znajomości w kręgach sądowych , znajomość procedur do zastraszania / tak tak - do zastraszania ludzi - bezprawnego zastraszania / , znajomość realiów sądowniczych - to wszystko powoduje że nadal działają i - okradają ludzi. Ale - skoro to wszystko wiemy - no głupotą było by zapłacenie oszustowi bo płaci się za towar a oni najnormalniej w świecie wszystkich okradają . Na pewno nie jest to zgodne z prawem - więc dlaczego nadal istnieje - dobre pytanie ale nie do nas - do urzędników.
mirosław12 jest off-line  
18-02-2013, 17:51  
ainer1986
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Widzę, że znasz się na tym co piszesz. Dzięki za odpowiedzi
ainer1986 jest off-line  
18-02-2013, 21:42  
lyn
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Witam, wiem że to pytanie było juz zadawane milion razy, jednak muszę uzyskać prostą odpowiedź, tak/nie.
Otóż niedawno dostałem maila o "Przedsądowym wezwaniu do zapłaty", konto na pobieraczku założyłem w roku 2010. Jest też jedna rzecz, w tym roku skończyłem 12 lat, przy rejestracji podałem fałszywe dane. Ze strony nic nie ściągałem, to był taki dziecięcy wygłup (od roku uważnie czytam regulaminy)
Czy mogę mieć jakieś problemy z prawem? Odpowiedź tak lub nie, jak się komuś nudzi to może krótko wyjaśnić.
lyn jest off-line  
19-02-2013, 04:47  
mirosław12
Użytkownik
 
Posty: 171
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

lyn - NIE . Jako dziecko nie zawierasz umów / nie masz zdolności do czynności prawnych / oraz nie odpowiadasz karnie .
mirosław12 jest off-line  
19-02-2013, 14:38  
mlody9999
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Fakty: (może)
1. Sąd chyba nię będzie zapychać swojego planu rozpraw rozprawą o marne 100 zł, bo tylko kwoty powyżej 250 zł są warte jakiej kolwiek uwagi
mlody9999 jest off-line  
19-02-2013, 17:20  
lyn
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Dzięki wielkie za odpowiedź Juz się bałem....
lyn jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ problem z pobieraczkiem (odpowiedzi: 1) Witam, mam problem z pobieraczkiem Przez 1.5 roku byłspokój od kiedy napisałem o odstąpieniu od umowy ponieważ przez 3 miesiące nie wysłali mi...
§ Problem z pobieraczkiem (odpowiedzi: 2) Witam serdecznie. Mam problem z pobieraczkiem.Zalogowałam się na ich stronie,ale żadnego pliku nie ściągnęłam.A oni wysłali ma po miesiącu emalia z...
§ probem z pobieraczkiem (odpowiedzi: 1) mój 11 letni syn wszedł na stronę pobieraczek5, nie wysyłał do nich żadnego smsa potwierdzającego ani nie korzystał z ich usług ,dzisiaj przyszło...
§ Problem z Pobieraczkiem (odpowiedzi: 1) Witam chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o postępowaniu osób zarządzających stroną internetową pobieraczek.pl, ponieważ jakies 2 lata temu moja...
§ Problem z pobieraczkiem (odpowiedzi: 1) Witam, mam wielki problem ze strona "Pobieraczek ", weszłam na ta strone, kolezanka podała na 1 str. moj mail, i nic wiecej, była wiadomosć, ze moge...
§ problem z pobieraczkiem (odpowiedzi: 1) Witam,mam taki problem,siostra nie przeczytala dobrze regulaminu i wypelnila formularz na stronie pobieraczek.pl gdzie 10 dni miala testowac...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:00.