Problemy z pobieraczkiem cz. 2 - Forum Prawne

 

Problemy z pobieraczkiem cz. 2 14

Witam, chciałam się podzielić pewną sprawą. Już piszę o co chodzi. A mianowicie, wiele z was powołuje się na słowa Rzeczników Praw Konsumentów, tak więc pomimo licznych dyskusji na forach, stwierdziłam, że sama do takiego ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
20-02-2013, 12:12  
ainer1986
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Witam, chciałam się podzielić pewną sprawą. Już piszę o co chodzi. A mianowicie, wiele z was powołuje się na słowa Rzeczników Praw Konsumentów, tak więc pomimo licznych dyskusji na forach, stwierdziłam, że sama do takiego Rzecznika napisze i opisze mu cała sytuacje. Tak więc zrobiłam, napisałam @ do dwóch Rzeczników. Jednego powiatowego a drugiego w mieście w mieście wojewódzkim, województwa w którym mieszkam. Ten pierwszy powiatowy - od paru dni ani widu, ani słychu, natomiast odpisał drugi. Myślałam, że dostanę jakąś radę, ale chociaż wyjaśnienie tej całej sytuacji, a tu - instrukcja jak powinna wyglądać skarga konsumencka i tyle. hmm czy Wam Rzecznicy też tak odpowiadają??
ps. już wyżej pisałam, że dostałam @ z Biura Windykacji, jutro mija tydzień od tego @, zapłata miała być w ciągu 7 dni, nie zapłaciłam, czekam na jutro, podejrzewam, że nie zapomną o mnie, ciekawa jestem tylko co tym razem "mądrego" napiszą ;/
ainer1986 jest off-line  
20-02-2013, 13:48  
mirosław12
Użytkownik
 
Posty: 171
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

ainer1986 - a co ma być jutro skoro tak bardzo na ten dzień czekasz ??? A prawda - z Twojego wpisu wynika że oczekujesz jakiejś reakcji pobieraczka na brak zapłaty. Nie , nie będzie żadnej reakcji , po prostu wszystko wskazuje że więcej Cię niczym nie zaszczycą - no bo co mogli by napisać skoro miałaś wcześniej 7 , 5 oraz 3 dni na zapłatę a dostałaś maila z kolejnymi 7 dniami - sorry ale to budzi moje rozbawienie że jeszcze ktoś w to wierzy.

A co do rzeczników - wielokrotnie to pisałem że niestety RZECZNIKÓW jest jak na lekarstwo , w większości są to przypadkowe osoby na ważnych w sumie stanowiskach - bo to powinny być osoby zaufania publicznego a skoro niektórzy są jacy są - to niestety zaufanie konsumentów do nich jest żadne . I słusznie - bo w mojej ocenie niektórzy na stołkach rzeczników więcej narobili szkody niż pożytku.
Generalnie dam Co dobrą radę po 4 rejestracjach w okresie 4 lat - zignoruj to i naprawdę piszę to bardzo poważnie.
mirosław12 jest off-line  
20-02-2013, 13:54  
ainer1986
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Piszesz to z własnego doświadczenia z tą bandą naciągaczy?? też dostawałeś takie piękne @ od nich??

A co do rzeczników hmm masz 100% rację, po co ktoś kto sie nie zna zajmuje stołek tym którzy mogli by pomóc i znają sie na tych sprawach
ainer1986 jest off-line  
20-02-2013, 14:22  
mirosław12
Użytkownik
 
Posty: 171
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

ainer1986 - zawsze piszę zgodnie z moją wiedzą i również doświadczeniem . Jak pisałem powyżej - 4 rejestracje w okresie 4 lat - ŚWIADOME I UMYŚLNE CZTERY REJESTRACJE - dla zabawy , dla zobaczenia zmian w metodzie okradania - i nic się nie zmienia w okresie tych lat - nie zmienia się metoda okradania tylko teraz więcej piszą ku mojej uciesze bo wiem co te ich " wezwania " są warte . I nie piszę dlatego że " wszyscy tak mówią " ale dlatego ze taki jest stan faktyczny czy prawny.
mirosław12 jest off-line  
20-02-2013, 14:34  
ainer1986
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

A czy kiedyś to pisanie ich sie skończy czy te @ czy listy będą tak w nieskończoność przychodzić? Bo tak szczerze mówiąc to robi sie nudne po jakimś czasie. Tobie nadal przychodzą wiadomości z tej "cudownej" stronki?
ps. dzieki za odpowiedzi, dla takich osób jak ja, które sie nie bardzo znają na tym, to wiele daje jak ktoś odpowie na ich nurtujące pytania
ainer1986 jest off-line  
20-02-2013, 16:27  
mirosław12
Użytkownik
 
Posty: 171
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

ainer1986- dostałem po jednym mailu na dwie rejestracje , pośmiałem się i tyle. I chciałbym Ci coś powiedzieć . Na jedno z maili / trzecie / nawet nie wiem co wysłali - bo zapomniałem hasła . I widzisz - gdyby każdy tak " zapomniał " hasła wiec te bzdury by do nich nie dotarły a to wiąże się ze spokojnymi nerwami i całkowitą " olewką " . Dlatego procedury wymagają by wezwanie miało formę listu i było dostarczone listem poleconym . Oczywiście - konieczny jest własnoręczny podpis - nie parafka , nie podpis " komputerowy " ale własnoręczny. A to co ślą to są zwykłe śmieci - dlaczego ludzie boją się wiadomości które nic nie znaczą - doprawdy nie wiem . I nie można powiedzieć - nie wiedziałem - bo fora pełne są takich informacji . Sorry ale przez 4 lata to naprawdę można napisać wszystko a że ludzie to lenie / sorry - taka niestety jest prawda / to nie chce im się poszukać i wklejają to samo po raz setny i w ten sposób ważne informacje są niejako " ukryte " a przecież te wiadomości od pobieraczka śle automat w nocy w soboty , niedziele i święta to co - dla każdego coś innego ??? Bzdura - ślą masówkę i szukają " łosi " którzy przestraszą się w sumie SPAMU i za spam zapłacą . Nie głupota to ??? I to jeszcze jaka . Nieznajomość prawa szkodzi i nie zwalnia od odpowiedzialności ale no po to piszemy tyle czasu by podpowiadać a wręcz dawać gotowe rozwiązania . IGNOROWAĆ - nie ma lepszej metody.
Zapomniałem dodać - nie wiem ile czasu będą coś słać / u mnie jedna rejestracja już się przedawniła czyli minęły ponad 3 lata / nic to nie znaczy , pisać sobie mogą ile chcą ale jeżeli nie chcesz tego czytać - to oznacz to jako spam albo zmień adres poczty . Proste ??? Pewno ze proste ale zazwyczaj to co proste jest najwłaściwsze.
mirosław12 jest off-line  
20-02-2013, 16:31  
ainer1986
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Wielkie ogromne dziękuje
ainer1986 jest off-line  
20-02-2013, 16:41  
ainer1986
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

A i te Twoje odpowiedzi więcej mi dają, niż rada niejednego rzecznika, lepiej doradzić sie osoby która ma ten sam "problem" niz szukać na osobach które teoretycznie powinny znać sie na tym - patrz rzecznicy.
ainer1986 jest off-line  
20-02-2013, 18:21  
Kamilmaxxx
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Witam, dostałem taką wiadomość, czy warto się tym przejmować?
PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

Szanowny Panie

Niniejszym zawiadamiam, iż Spółka Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Sopocie, Al. Niepodległości 658/3, która jest właścicielem serwisu Pobieraczek.pl, korzystając z usług Kancelarii Konsens SA podjęła skuteczne działania prawne w celu wyegzekwowania od Pana zaległej należności w wysokości 94.80zł. Wspólnikom Spółki przysługuje wobec Pana roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Pana z warunków zawartej umowy (§ 4 ust.1 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010). Jednocześnie informuję, iż w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, Spółka Eller Service S.C. wystąpi o zasądzenie od Pana kary umownej w wysokości 307,53zł tytułem nie wywiązania się przez Pana z warunków zawartej umowy.

Dnia 18.12.2010 o godzinie 17:21:00 przy użyciu stacji roboczej o adresie IP: 79.163.11.138 zamówił Pan w serwisie Pobieraczek.pl usługę dostępu do serwerów Usenet w pakiecie Pobieraczek5 i pomimo wysłanych wezwań do wywiązania się z warunków zawartej umowy, zamówiona usługa nie została do dnia dzisiejszego w sposób całkowity opłacona. Nie budzi żadnej wątpliwości fakt, że pomiędzy Panem a Spółką Eller Service S.C. doszło do zawarcia umowy na mocy ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204). Podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl oświadczył Pan, iż zapoznał się oraz w całości zaakceptował postanowienia obowiązującego regulaminu świadczenia usług "Usenet". W razie niezadowolenia z usługi miał Pan obowiązek w ciągu 10 dni odstąpić od zawartej umowy i zrezygnować z przygotowanego dla Pana konta, pod rygorem obowiązku uiszczenia kary umownej stanowiącej równowartość 100 USD, ustalanej według średniego kursu NBP z pierwszego dnia miesiąca wymagalności roszczenia odszkodowawczego (§ 6 ust. 3 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010).

Pragnę poinformować, iż rezultatem wewnętrznego postępowania wyjaśniającego oraz weryfikacyjnego jest uzasadnione podejrzenie, że podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl zostały podane nieprawdziwe lub niekompletne dane osobowe. Warto nadmienić, iż zgodnie z art. 286. § 1. Kodeksu Karnego (Dz. U. Nr 88 poz. 553), podawanie fałszywych danych osobowych mające na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy nosi przesłankę oszustwa i podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Mając na uwadze powyższe pragnę zawiadomić, iż podanie nieprawdziwych danych, może stanowić przesłankę do zawiadomienia właściwych organów ścigania oraz wszczęcia postępowania karnego.

Na dzień 20.02.2013 kwota 94.80zł w sposób całkowity nie została wniesiona. W związku z powyższym wzywam Pana do natychmiastowej dobrowolnej zapłaty długu powstałego wskutek zamówienia usługi Pobieraczek5 (12 miesięczny pakiet) w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od otrzymania niniejszego wezwania.

Wszelkie wpłaty należy kierować na następujący rachunek bankowy:
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Adres odbiorcy: Al. Niepodległości 658/3, 81-854 Sopot
Tytuł przelewu: PWE/20101218/1099863

Gotowy blankiet wpłaty może Pan wygenerować pod adresem https://www.pobieraczek.pl/przelew.p...%2BxP29SFck%3D

W sytuacji braku wpłaty wyżej wymienionej kwoty informacja o zadłużeniu może zostać ujawniona w Biurze Informacji Gospodarczej, na podstawie Ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530).

Jednocześnie informujemy, że dłużnicy notowani w Biurze Informacji Gospodarczej, zgodnie z art. 24 ust. 2 Ustawy, mają utrudniony dostęp do usług finansowych (kredytów, leasingu, sprzedaży ratalnej), usług telekomunikacyjnych i multimedialnych (możliwość kupna telefonu w abonamencie, zawarcia umowy na szerokopasmowy dostęp do Internetu, telewizję kablową i satelitarną), wynajmu nieruchomości (np.: mieszkania, biura, magazynu, placu) i wielu innych.
Dowód wpłaty oraz wszelkie pytania proszę kierować na adres poczty elektronicznej: windykacja@pobieraczek.pl

W przypadku pytań proszę o kontakt:
tel. 58 553 20 00, fax: 58 553 21 00

Z poważaniem,

Marek Jaworski
Biuro Windykacji Prawnej
Kamilmaxxx jest off-line  
20-02-2013, 18:23  
ainer1986
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Sprawdź parę postów do przodu - wkleiłam ten sam tekst, bo dostałam tego samego @
ainer1986 jest off-line  
20-02-2013, 18:28  
Kamilmaxxx
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

A tak, najpierw wrzuciłem a potem zacząłem czytać. Czyli nie ma się czym przejmować tak?
Kamilmaxxx jest off-line  
20-02-2013, 18:30  
ainer1986
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Mi tak radzą, wiec ja Tobie też tak poradzę Ty tą wiadomość dostałaś teraz a ja swoja tydzień temu, narazie sie nie odezwali ...
ainer1986 jest off-line  
20-02-2013, 18:32  
Kamilmaxxx
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Aha, to zapowiada się spokój em tak poza tym jestem mężczyzną.
Kamilmaxxx jest off-line  
20-02-2013, 18:34  
ainer1986
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Sorki
ainer1986 jest off-line  
20-02-2013, 18:35  
Kamilmaxxx
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Spoko
Kamilmaxxx jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ problem z pobieraczkiem (odpowiedzi: 1) Witam, mam problem z pobieraczkiem Przez 1.5 roku byłspokój od kiedy napisałem o odstąpieniu od umowy ponieważ przez 3 miesiące nie wysłali mi...
§ Problem z pobieraczkiem (odpowiedzi: 2) Witam serdecznie. Mam problem z pobieraczkiem.Zalogowałam się na ich stronie,ale żadnego pliku nie ściągnęłam.A oni wysłali ma po miesiącu emalia z...
§ probem z pobieraczkiem (odpowiedzi: 1) mój 11 letni syn wszedł na stronę pobieraczek5, nie wysyłał do nich żadnego smsa potwierdzającego ani nie korzystał z ich usług ,dzisiaj przyszło...
§ Problem z Pobieraczkiem (odpowiedzi: 1) Witam chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o postępowaniu osób zarządzających stroną internetową pobieraczek.pl, ponieważ jakies 2 lata temu moja...
§ Problem z pobieraczkiem (odpowiedzi: 1) Witam, mam wielki problem ze strona "Pobieraczek ", weszłam na ta strone, kolezanka podała na 1 str. moj mail, i nic wiecej, była wiadomosć, ze moge...
§ problem z pobieraczkiem (odpowiedzi: 1) Witam,mam taki problem,siostra nie przeczytala dobrze regulaminu i wypelnila formularz na stronie pobieraczek.pl gdzie 10 dni miala testowac...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:25.