Problemy z pobieraczkiem cz. 2 - Forum Prawne

 

Problemy z pobieraczkiem cz. 2 15

Cytat: Napisał/a mirosław12 [B],,,,, A ja mam Do ciebie pytanie - Czy ty Jestes prawnikiem ze tak piszesz ? czy jak to jest ? Ja ze swojej strony chciał bym otrzymac porade jak i wiele ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
20-02-2013, 22:08  
Devril
Użytkownik
 
Posty: 34
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Cytat:
Napisał/a mirosław12 Zobacz post
[B],,,,,
A ja mam Do ciebie pytanie - Czy ty Jestes prawnikiem ze tak piszesz ? czy jak to jest ?
Ja ze swojej strony chciał bym otrzymac porade jak i wiele innych od osoby "oczytanej" nie urażając twoich Ale chcialbym otrzymac od kogos z tego forum czyt - prawnik lub osobe ktora studiuje prawo ... Bardzo bym sie cieszył jak i wiele innych osob .. bo nie rozumiem dlaczego nie wypowie sie zaden tutaj ,,
Devril jest off-line  
21-02-2013, 11:09  
Aya92
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Witam! Dzisiaj dostałam mail z Biura Windykacji Prawnej dotyczącej korzystania z usług strony Pobieraczek.
Problem w tym, że dane się nie zgadzają, adres ip też. Osoba, która jest odbiorcą tej wiadomości nosi imię i nazwisko mojej znajomej, jednak pozostałe dane się nie zgadzają. Mieszka w innym województwie.
Nie wiem w ogóle o co chodzi, korzystałam ponoć z tych usług przeszło pięć lat temu (a wtedy nawet nie miałam swojego komputera). Miałam wtedy 15 lat,nie wiem co wtedy wyczyniałam ale nie przypominam sobie, żebym robiła coś takiego... Boję się, że wyjdą z tego konsekwencje, które mogą mnie pogrążyć. kwota to 300 zł... Błagam o radę, boję się, nie wiem co mam zrobić!
Aya92 jest off-line  
21-02-2013, 14:33  
Chris03
Początkujący
 
Posty: 15
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Aya92 nie jestem tu ekspertem a jedynie śledzę forum, i gdybym ja dostał takie pismo to bym potraktował jak śmiecia i wyrzucił do koszta. Czemu? A no temu że 1.nie moje dane adresowe, 2.jakieś bezpodstawne straszenie, 3.termin ważności roszczeń dla tego typu należności to 3lata, 4.wówczas byłem nie pełnoletni. Czyli nasuwa się sama odpowiedź jak powinnaś potraktować to pismo. Moim zdaniem nic ci nie mogą zrobić, a wręcz przeciwnie możesz ich zaskarżyć do Prokuratury za wyłudzenie, ponieważ na jakiej podstawie domagają się od ciebie należności? Uważam że powinnaś to zignorować.
Chris03 jest off-line  
21-02-2013, 14:39  
mirosław12
Użytkownik
 
Posty: 171
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Devril - odpowiem Ci pytaniem - a czy prawnik poświęcał by swój czas po to by pisać to samo i to ZA DARMO ??? Ja nie znam takiego - a Ty znasz ????
W internecie pełno jest opinii niezależnych prawników i żaden nie napisał że trzeba zapłacić a wręcz przeciwnie , podważają wszystkie roszczenia pobieraczka . Trzeba tylko trochę inwencji by się z tym zapoznać . Dla Twojej wiedzy - znam zapisy prawne i o tym piszę.

Aya92 - sorry ale uśmiałem się trochę No , tak po prostu.
Piszesz : " Problem w tym, że dane się nie zgadzają, adres ip też. " . Więc czegoś tu nie rozumiem - dane się nie zgadzają to Ty widzisz w tym problem ??? A jaki - możesz powiedzieć ??? Bo to usługodawca musi udowodnić że z Tobą zawarł jakąś umowę - wiec jak to ma zrobić skoro dane są niezgodne ???
Wielokrotnie o tym pisałem - tworzycie sobie problemy z jakiś bzdurnych maili - widać mają dla kogo istnieć bo skoro przy złych danych nadal niektórzy widzą problem - to cóż - kroją frajerów i tyle.
I słusznie zauważył Chris03 - okres przedawnienia wynosi w takim przypadku 3 lata ale ja z pobieraczkiem spotkałem się max. w 2008 roku więc na pewno nie 5 lat. Coś pokręciłaś - sama wiesz co .
mirosław12 jest off-line  
21-02-2013, 14:41  
Ag_Maz
Moderator w spoczynku
 
Ag_Maz na Forum Prawnym
 
Posty: 33.945
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Cytat:
Napisał/a mirosław12 Zobacz post
Ja nie znam takiego - a Ty znasz ????
Znajdzie się paru na tym forum.
Ag_Maz jest off-line  
22-02-2013, 15:49  
Aya92
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Źle przeczytałam. Byłam już wtedy pełnoletnia. Jeżeli faktycznie ja to zrobiłam (czego naprawdę nie pamiętam!) jakie konsekwencje mnie mogą czekać? Czy lepiej będzie to zapłacić?
Aya92 jest off-line  
22-02-2013, 16:29  
mirosław12
Użytkownik
 
Posty: 171
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Jakie konsekwencje - pytasz ??? Jedyne jakie przychodzą mi do głowy to lekcja korzystania z internetu. I nie to że jak piszą niektórzy " trzeba czytać regulaminy " - to też ale przede wszystkim znać swoje prawa - to jest najważniejsze. Oszust jak chce to oszuka i nie ma na to siły ale trzeba wiedzieć co oszust może - a skoro oszukuje to może niewiele i tak tu się dzieje - poza pisaniem jakiś bzdurnych " wezwań " nic więcej zrobić nie może no i nie robi .
I zapomnij o jakimś płaceniu - oszustowi się nie płaci .
mirosław12 jest off-line  
22-02-2013, 17:13  
Colder
Stały bywalec
 
Colder na Forum Prawnym
 
Posty: 10.771
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Cytat:
Ja ze swojej strony chciał bym otrzymac porade jak i wiele innych od osoby "oczytanej" nie urażając twoich Ale chcialbym otrzymac od kogos z tego forum czyt - prawnik lub osobe ktora studiuje prawo ... Bardzo bym sie cieszył jak i wiele innych osob .. bo nie rozumiem dlaczego nie wypowie sie zaden tutaj ,
Wypowiadał się już wielokrotnie. Ile można w kółko to samo pisać? Macie tutaj wszystkie niezbędne informacji wraz z linkami do artykułów o sytuacji prawnej konsumentów korzystających z pobieraczka.
Wystarczy sekundę poszukać i poczytać.
Colder jest off-line  
23-02-2013, 05:52  
mirosław12
Użytkownik
 
Posty: 171
Domyślnie

"I co Mirek, dalej będziesz zadzierał z władcami internetu? Tymi bezimiennymi, bez systemów i przeglądarek, mogącymi używać dowolnego adresu IP. TYMI KTÓRYCH NAZWAŁEŚ DEBILAMI sam mając zerowe pojęcie o bezpieczeństwie w sieci i jej działaniu. Zerowe pojęcie na temat tego że wszyscy jesteście trybikami w tej machnie;

machinę trzeba czasem oliwić; a olej nieraz po prostu trzeba kupić w naszych oddziałach, m.in. Eller Svc. Gówniarzeria skuszona nagą fotką swojej dziewczyny będzie musiała płacić bo są bezmózgami. Po to żeby machina nadal działała.

To że odkryjesz część spisku nie oznacza że się nie narazisz, że możesz czuć się bezpiecznie. Pamiętamy - i nie zapomnimy ci zniewag. Następny ruch należy do ciebie, masz tydzień czasu na działania, potem rozpęta się shitstorm jakiego sobie nie wyobrażałeś. Proszę, potraktuj to poważnie "

Są to słowa pracowników pobieraczka napisane ponad dwa lata temu na pewnym forum a ponieważ są tu " prawnicy " to może ustosunkują się do tego wpisu.

Devril - nie odezwałeś się mimo że zadałem Ci pytanie . Trudno - zadam drugie - czy oglądałeś film " Wzgórze rozdartych serc " ?? Na pewno nie . Świetna rola Clinta Eastwooda - jak każda zresztą . I tam pod koniec filmu jest taka scena - interwencja amerykańska na Kubie i odział dowodzony przez w/w atakuje pozycje nieprzyjaciela wbrew rozkazom dowódcy - porucznika czy kapitana w każdym bądż razie " po szkołach " . Przyjeżdża generał - oczywiście dowódca mimo powodzenia całej akcji referuje że SIERŻANT zaatakował pozycje nieprzyjaciela WBREW ROZKAZOM jego - tego szkolonego . I wiesz co mówi generał ??? Pyta się tego dowódcy - " jaką szkołę pan kończył " i tu padają nazwy uczelni a generał na to " a jaką szkołę kończył pan sierżancie " i tu pada nazwa WZGÓRZE ROZDARTYCH SERC - okazuje się że sierżant mimo olbrzymiej przewagi wroga to wzgórze utrzymał i obronił - sam jeden i za to otrzymał najwyższe odznaczenie amerykańskie . Sierżant skończył SZKOŁĘ ŻYCIA - porucznik mimo dyplomów uczelni - NIE POTRAFIŁ NIC. Jak to ma się do naszej sytuacji ?? Otóż od kilku lat bombarduje się ludzi jakimiś prawnymi formułkami , " PRAWNICY " piszą blogi i rozwodzą się nad w sumie banalną sprawą - sprawą o której wiadomo było od samego początku że - to tylko " pic na wodę " . I ci " prawnicy " wypisują jakieś głupoty których nauczyli się w szkołach - jakieś prawnicze regułki - a ja się pytam - gdzie szkoła życia - tą którą ja ukończyłem jako facet 40 + ?? Powiesz - jesteś zarozumiały czy wręcz hardy - tak , taki jestem , walę prosto z mostu co o tym myślę a na potwierdzenie moich słów posłuchaj sobie tego :
Radio RAM - Pobieraczek.pl oszukuje klientów? (Posłuchaj) - Radio RAM

Rok 2009 - ile od tego czasu napisano idiotyzmów na temat pobieraczka ??? Ile powstało for internetowych , ile powstało blogów - a tam pan z Federacji Konsumentów mówi jasno i wyrażnie - TO SĄ OSZUŚCI - wiec ile czasu potrzebuje prawnik " po szkołach " by dojść do czegoś co wie każdy kto ukończył czy kończy " szkołę życia " ???
Piszę to po to by zwrócić Waszą uwagę - od początku sprawy padają " mądre " myśli czy porady i czasem mam wrażenie że ci " prawnicy " kreują jakąś rzeczywistość by pokazać jak to są potrzebni - komu - nie wiem , nie mi , ja mam " szkołę życia " i o tym mówię ludziom , znam prawnicze regułki , to też ale znam życie i tego sie trzymam i jak dotąd sprawdza sie to co ja piszę a nie co wypisują ci " prawnicy " .

Rano umieściłem wpis kierowany do mnie w 2010 roku przez panów z pobieraczka - prosiłem o jakiś komentarz " prawników " - nie doczekałem się mimo ... ok.
Jacy prawnicy - taka porada . Ale - ok , mi nie musicie nic mówić - ale powiedzcie tym ludziom którzy tu zaglądają jakie idiotyzmy im wciskaliście . Tak , tak - proszę państwa - idiotyzmy odnośnie jakiś umów .

@mirosław12 - proszę o niezamieszczanie posta pod swoim postem (od tego jest edycja dostępna w ciągu 20 minut od zamieszczenia pierwszej wiadomości). Trzy Twoje posty połączyłem - Colder
mirosław12 jest off-line  
23-02-2013, 12:22  
mirosław12
Użytkownik
 
Posty: 171
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Dzięki Colder .
mirosław12 jest off-line  
24-02-2013, 14:58  
monia625
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

jateż dostałam zawiadomienie ze mam zapłacic 100 zł.
Co mam zrobić zignorować to ?
monia625 jest off-line  
24-02-2013, 16:54  
killer2424
Użytkownik
 
Posty: 105
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

ja tez dostałem, ignoruj, nic nie rób, nie dopisuj.
killer2424 jest off-line  
24-02-2013, 17:41  
fatymid
Użytkownik
 
Posty: 44
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Dziś dostałem:
Cytat:
Sygnatura sprawy: PWE/20110220/1344538 Sopot, 23.02.2013

Marek Grosz
Prowiantowa 7 13
84-595 Kraków
fatymid@interia.pl
PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

Szanowny Panie

Niniejszym zawiadamiam, iż Spółka Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Sopocie, Al. Niepodległości 658/3, która jest właścicielem serwisu Pobieraczek.pl, korzystając z usług Kancelarii Konsens SA podjęła skuteczne działania prawne w celu wyegzekwowania od Pana zaległej należności w wysokości 94.80zł. Wspólnikom Spółki przysługuje wobec Pana roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Pana z warunków zawartej umowy (§ 4 ust.1 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010). Jednocześnie informuję, iż w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, Spółka Eller Service S.C. wystąpi o zasądzenie od Pana kary umownej w wysokości 286,43zł tytułem nie wywiązania się przez Pana z warunków zawartej umowy.

Dnia 20.02.2011 o godzinie 20:53:34 przy użyciu stacji roboczej o adresie IP: 77.236.26.69 zamówił Pan w serwisie Pobieraczek.pl usługę dostępu do serwerów Usenet w pakiecie Pobieraczek5 i pomimo wysłanych wezwań do wywiązania się z warunków zawartej umowy, zamówiona usługa nie została do dnia dzisiejszego w sposób całkowity opłacona. Nie budzi żadnej wątpliwości fakt, że pomiędzy Panem a Spółką Eller Service S.C. doszło do zawarcia umowy na mocy ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204). Podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl oświadczył Pan, iż zapoznał się oraz w całości zaakceptował postanowienia obowiązującego regulaminu świadczenia usług "Usenet". W razie niezadowolenia z usługi miał Pan obowiązek w ciągu 10 dni odstąpić od zawartej umowy i zrezygnować z przygotowanego dla Pana konta, pod rygorem obowiązku uiszczenia kary umownej stanowiącej równowartość 100 USD, ustalanej według średniego kursu NBP z pierwszego dnia miesiąca wymagalności roszczenia odszkodowawczego (§ 6 ust. 3 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010).

Pragnę poinformować, iż rezultatem wewnętrznego postępowania wyjaśniającego oraz weryfikacyjnego jest uzasadnione podejrzenie, że podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl zostały podane nieprawdziwe lub niekompletne dane osobowe. Warto nadmienić, iż zgodnie z art. 286. § 1. Kodeksu Karnego (Dz. U. Nr 88 poz. 553), podawanie fałszywych danych osobowych mające na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy nosi przesłankę oszustwa i podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Mając na uwadze powyższe pragnę zawiadomić, iż podanie nieprawdziwych danych, może stanowić przesłankę do zawiadomienia właściwych organów ścigania oraz wszczęcia postępowania karnego.

Na dzień 23.02.2013 kwota 94.80zł w sposób całkowity nie została wniesiona. W związku z powyższym wzywam Pana do natychmiastowej dobrowolnej zapłaty długu powstałego wskutek zamówienia usługi Pobieraczek5 (12 miesięczny pakiet) w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od otrzymania niniejszego wezwania.

Wszelkie wpłaty należy kierować na następujący rachunek bankowy:
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Adres odbiorcy: Al. Niepodległości 658/3, 81-854 Sopot
Tytuł przelewu: PWE/20110220/1344538

Gotowy blankiet wpłaty może Pan wygenerować pod adresem https://www.pobieraczek.pl/przelew.p...%2ByMmJfEMI%3D

W sytuacji braku wpłaty wyżej wymienionej kwoty informacja o zadłużeniu może zostać ujawniona w Biurze Informacji Gospodarczej, na podstawie Ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530).
Jednocześnie informujemy, że dłużnicy notowani w Biurze Informacji Gospodarczej, zgodnie z art. 24 ust. 2 Ustawy, mają utrudniony dostęp do usług finansowych (kredytów, leasingu, sprzedaży ratalnej), usług telekomunikacyjnych i multimedialnych (możliwość kupna telefonu w abonamencie, zawarcia umowy na szerokopasmowy dostęp do Internetu, telewizję kablową i satelitarną), wynajmu nieruchomości (np.: mieszkania, biura, magazynu, placu) i wielu innych.

Dowód wpłaty oraz wszelkie pytania proszę kierować na adres poczty elektronicznej: windykacja@pobieraczek.pl

W przypadku pytań proszę o kontakt:
tel. 58 553 20 00, fax: 58 553 21 00
Z poważaniem,

Marek Jaworski
Biuro Windykacji Prawnej
Bardzo mnie dziwi, że budzą się po 3 latach. Zignorować tą wiadomość? Napisać im coś? Bać się? Zapłacić?

Zachowała się prawie cała moja korespondencja z nimi.
fatymid jest off-line  
24-02-2013, 18:39  
mirosław12
Użytkownik
 
Posty: 171
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

Niniejszym informuję Cię że to są bzdury napisane przez oszusta by Cię okraść i jak najbardziej trzeba to ignorować
mirosław12 jest off-line  
24-02-2013, 19:08  
killer2424
Użytkownik
 
Posty: 105
Domyślnie RE: Problemy z pobieraczkiem cz. 2

może nie oszusta, co cwaniaka. nie wpłacaj, nie reaguj.
oni zachowali się nie fer, w sposób fatalny informując, iż usługa jest płatna, teraz cisną używając słów, iż usługa nie została do końca opłacona. dziwne, bo ja im grosza nie wpłacałem...
ja im chyba wpłacę jednak 1 grosz,a zrobię to przez blue cash, wiec nie będą wiedzieli, od kogo to... imienia i nazwiska nie skojarzą (blue cash wysyłając przelew w tytule wpisze, od kogo są pieniądze, ale bez danych adresowych)
killer2424 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ problem z pobieraczkiem (odpowiedzi: 1) Witam, mam problem z pobieraczkiem Przez 1.5 roku byłspokój od kiedy napisałem o odstąpieniu od umowy ponieważ przez 3 miesiące nie wysłali mi...
§ Problem z pobieraczkiem (odpowiedzi: 2) Witam serdecznie. Mam problem z pobieraczkiem.Zalogowałam się na ich stronie,ale żadnego pliku nie ściągnęłam.A oni wysłali ma po miesiącu emalia z...
§ probem z pobieraczkiem (odpowiedzi: 1) mój 11 letni syn wszedł na stronę pobieraczek5, nie wysyłał do nich żadnego smsa potwierdzającego ani nie korzystał z ich usług ,dzisiaj przyszło...
§ Problem z Pobieraczkiem (odpowiedzi: 1) Witam chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o postępowaniu osób zarządzających stroną internetową pobieraczek.pl, ponieważ jakies 2 lata temu moja...
§ Problem z pobieraczkiem (odpowiedzi: 1) Witam, mam wielki problem ze strona "Pobieraczek ", weszłam na ta strone, kolezanka podała na 1 str. moj mail, i nic wiecej, była wiadomosć, ze moge...
§ problem z pobieraczkiem (odpowiedzi: 1) Witam,mam taki problem,siostra nie przeczytala dobrze regulaminu i wypelnila formularz na stronie pobieraczek.pl gdzie 10 dni miala testowac...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:37.