Oświadczenie o odmowie szczepienia 18lat - Forum Prawne

 

Oświadczenie o odmowie szczepienia 18lat

Witam, Trzy miesiące temu skończyłem 18 lat. Nie byłem na ostatnim szczepieniu i iść nie zamierzam (pomińmy już tutaj powody, bo nie w tym rzecz). Mój ojciec otrzymał kilka dni temu oświadczenie z przychodni, w ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne

Prawo cywilne - aktualne tematy:

  • § Umowa komisu a faktura
    Witam. W grudniu zakupiłem nowe auto zamieniając swoje dotychczasowe i dopłacając gotówkę. Na moje nowe auto...
  • § akt notarialny -umowa majątkow...
    witam, zaraz po wzięciu ślubu z żoną po jej szantażach wbrew swojej woli podpisałem z nią umowę...
  • § Problem z uprawomocnieniem
    3 miesiące temu zostałem złapany z marihuaną. Po wszystkich procedurach policyjnych,zaprowadzono mnie do...

Odpowiedz
 
01-09-2012, 19:59  
Katsuyuki18
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Oświadczenie o odmowie szczepienia 18lat

Witam,

Trzy miesiące temu skończyłem 18 lat. Nie byłem na ostatnim szczepieniu i iść nie zamierzam (pomińmy już tutaj powody, bo nie w tym rzecz). Mój ojciec otrzymał kilka dni temu oświadczenie z przychodni, w którym należy opisać powód odmowy.

Problem jest taki, że powód odmowy ma być podany przez opiekunów prawnych. Podobnie jest z podpisem. Tyle że jestem osobą pełnoletnią i chyba to mój powód i podpis powinien znaleźć się na dokumencie.

Prosiłbym bardzo o rady i informacje, co dalej. Czy powinienem iść zażądać wymiany dokumentu? Czy rodzice nadal będą prawnie odpowiadać i to oni poniosą ewentualne konsekwencje?

I mam jeszcze dwa pytania. Czy wezwanie o szczepieniu, w przypadku osoby pełnoletniej, powinno być przekazane bezpośrednio? Czy przekazywanie takich informacji rodzicom jest zgodne z prawem?
Katsuyuki18 jest off-line  
01-09-2012, 20:18  
smieszny_smieszek
Początkujący
 
Posty: 24
Domyślnie RE: Oświadczenie o odmowie szczepienia 18lat

Witam Cię serdecznie mam bardzo podobny problem ale umiałem sobie poradzić - myślę, że się dogadamy jak wspólnie zaradzić tym śmiercionośnym przymusowym szczepieniom.

W Twoim wypadku najzwyczajniej w świecie nie uszanowano tego, że jesteś osobą pełnoletnią i stąd wniosek do ojca - ja dostałem osobisty.

W Moim przypadku wniosek był źle wypisany tzn. na tej kartce, którą dostał Twój ojciec zamiast jego personaliów były podane moje i napisane bym przyszedł z dzieciem - którego rzecz jasna nie posiadam gdzie dane dziecka wypisane nie były.

Robimy przeciwko temu protest, działamy, moje działania tutaj są powiązane z środowiskami wolnościowymi ( działaczami muzycznymi wolnościowych ruchów oporu) i środowiskami politycznymi - jakie dokładniej to napiszę już prywatnie.

Chciałbym CI uzmysłowić, że nie należy zgadzać się na takie szczepienia i można odbijać z nimi piłeczkę - jeżeli jesteś zainteresowany napisz do mnie w wiadomości prywatnej - skontaktujemy się jakoś i omówimy to wszstko co można zrobić już na gruncie prywatnym.

DO MODERATORÓW DZIAŁU;
Moja pomoc w takiej a nie innej formie jest uzależniona od tego, że ciężko rozpatrywać przypadek i rozpisywać się ze wszystkim na forum a nie próbą jakiegokolwiek odbierania temu forum użytkowników ponieważ nie promuję żadnej strony ani organizacji a jedynie mój własny sprzeciw wobec tego samego co użytkownik więc proszę nie karać mnie za taką działalność oraz nie kasować postu - ponieważ jak mniemam jest on zgodny z regulaminem forum.
smieszny_smieszek jest off-line  
21-09-2012, 12:59  
dobrodziejka
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Oświadczenie o odmowie szczepienia 18lat

Ja mam podobny problem, ukończyłam 18lat i dziś przy zapisywaniu się na wizytę u lekarza rodzinnego zostałam zapytana o szczepienie na tężec, które powinno zostać wykonane wraz z ukończeniem 18lat Nie mam takiego szczepienia i odmawiam jego wykonania. Dostałam zatem od pani z przychodni oświadczenie świadomej odmowy, ale tak jak u kolegi wyżej, skierowane do moich rodziców. Czy mam ubiegać się o wniosek, który mogę wypełnić samodzielnie, a jeśli nie, to czy na ewentualnej drodze sądowej możliwe sankcje będą dot. mnie czy moich rodziców? Czy mogę na jakimś etapie sprawy zostać zmuszona do szczepienia? Czy zawsze sprawa odmowy szczepienia musi być skierowana do sanepidu?


Pozdrawiam.
dobrodziejka jest off-line  
21-09-2012, 13:55  
gryffinian
Przyjaciel forum
 
gryffinian na Forum Prawnym
 
Posty: 15.192
Domyślnie RE: Oświadczenie o odmowie szczepienia 18lat

Polecam: ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi art 5 i 17
gryffinian jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ pies bez szczepienia (odpowiedzi: 1) Witam, Mój pies jest chory na raka i weterynarz zadecydował że pies nie może mieć szczepienia na wściekliznę ponieważ może być nawrót choroby. Moje...
§ Szczepienia - mus, czy przymus? (odpowiedzi: 10) Hej :) W listopadzie kończę 18 lat. Nie zgadzam się z polityką szczepień rzekomo ochronnych, a także przymuszaniem obywateli do szczepień. ...
§ Oświadczenie o odmowie delegacji a ciężkie naruszenie obowiązków. (odpowiedzi: 3) Witam. Mam poważny problem moim (jeszcze) obecnym pracodawcą. Moja praca wiąże się między innymi z delegacjami i tegoż powodu zdecydowałem się ją...
§ pies bez szczepienia (odpowiedzi: 7) Witam Mój sąsiad żeby zaoszczędzić na szczepieniu psa (ma 2) szczepi tylko 1. Problem polega na tym że oba te psy latają po drodze. Trzeba zatem...
§ Szczepienia (odpowiedzi: 2) Witam, czy po wejściu w życie ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi osobie...
§ Oświadczenie o odmowie przyjecia nowych warunków pracy (odpowiedzi: 1) Nie mam pojęcia a co gorsze nie mogę znaleźć w internecie jak napisać oświadczenie o odmowie przyjęcie nowych warunków umowy o prace. I czy...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:12.