Wygrana z "PRESCO" - czy mam szanse na odszkodowanie... - Forum Prawne

 

Wygrana z "PRESCO" - czy mam szanse na odszkodowanie...

Witam Firma PRESCKO wystąpiła do e-sądu o nakaza zapłaty w postępowaniu upominawczym, za zaległe długi z LINK4. Ponieważ mąż nie otrzymał nakazu więc się uprawomocnił. O całe sytacji dowiedział się od komornika w lipcu 2012r ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
30-10-2012, 11:46  
Reńka
Początkujący
 
Posty: 25
Domyślnie Wygrana z "PRESCO" - czy mam szanse na odszkodowanie...

Witam
Firma PRESCKO wystąpiła do e-sądu o nakaza zapłaty w postępowaniu upominawczym, za zaległe długi z LINK4. Ponieważ mąż nie otrzymał nakazu więc się uprawomocnił. O całe sytacji dowiedział się od komornika w lipcu 2012r gdy ten wystąpił z zajęciem wierzytelności. Firma widykacyjna wpisała również męża do BIK-u i BIG-u przez co nie dostał kredytu, o który wystąpił do banku co bardzo skomplokowało naszą sytację materialną.
Mąż wystąpił do e-sądu
- 1. o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu od nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu upominawczym.
2. o uchylenie nakazu zapłaty oraz oddalenie pozwu z uwagi na upływ terminu przedawnienia.
3. o obciążenie kosztami sądowymi powoda.
4. o skierowanie sprawy do Sądu w Łodzi
5. o zawieszenie postępowania egzekucyjnego
6. o udzielenie zabezpieczenia przez zawieszenie postępowania egzekucyjnego do czasu prawomocnego zakończenia w sprawie.

Zanimm sprawa trafiła na wokandę, komornik ściągnął cała należność główną łącznie ze wszystkimi kosztami egzekucyjnymi.

W październiku 2012 e-sąd uchylił nakaz zapłaty.

Firma windykacyjna zanim przyszło postanowienie z e-sądu przysłała pismo o podanie numeru konta celem zwrotu niesłusznie pobranej kwoty.

Tylko co z kosztami egzekucyjnymi, które przewyzszyły jeszcze raz należność głowną i czy mąż może dochodzić odszkodowanie od PRESCO za bezpodstawne wzbogacenie i żądać zwrotu całej kwoty głównej łącznie z kosztami komorniczymi, odsetkami (od kiedy naliczać odsetki?) i dodatkowym odszkodowaniem dla męża za naruszenie dobrego imienia, spowodowane kłopotami w zakładzie pracy z tyt. zajęcia wynagrodzenia, oraz kłopotami finansowymi związanymi z odmową banku na udzielenie kredytu oraz odszkodowaniem od PRESCO na rzecz np. Domu Dziecka.?

Pytam bo tego typu firmy jak PRESCO działają na granicy prawa i należy im się nauczka.

Ponadto dziwi mnie to czemu tak szybko zareagowali na uchylenie nakazu zapłaty i tacy chętni są do zwrotu kwoty? Może przysługują mi prawa z których mogę skorzystać tak aby PRESCO na moim mężu nie dość ze nie zarobią to jeszcze stracą.
Pozdrawiam Renia
Reńka jest off-line  
30-10-2012, 12:05  
rafal_26
Przyjaciel forum
 
Posty: 16.469
Domyślnie RE: Wygrana z "PRESCO" - czy mam szanse na odszkodowanie...

Temat szeroko omawiany.

Można dochodzić odszkodowania na zas. ogólnych z czynu niedozwolonego, ale najpierw należy wezwać presco do zwrotu całej wyegzekwowanej należności. Oczywiście odsetki po wezwaniu do zapłaty.

Nadto należy żądać wykreślenia z rejestrów dłużników na podstawie orzeczeń sądu, które stwierdzają wątpliwość nalezności.
rafal_26 jest off-line  
30-10-2012, 12:34  
Reńka
Początkujący
 
Posty: 25
Domyślnie RE: Wygrana z "PRESCO" - czy mam szanse na odszkodowanie...

A co z ewentualnym odszkodowaniem? czy też najpierw swoje zadanie przedstawiam firmie PRESco?
A więc odsetki liczą się od momętu wysłania nakazu zapłaty a nie od momentu pobrania zajętej kwoty przez komornika?
Reńka jest off-line  
30-10-2012, 12:52  
rafal_26
Przyjaciel forum
 
Posty: 16.469
Domyślnie RE: Wygrana z "PRESCO" - czy mam szanse na odszkodowanie...

Odszkodowanie, jeśli była SZKODA, też po wezwaniu.

Odsetki od dnia opóźnienia, czyli doręczenia wezwania do zapłaty plus termin tam wskazany (może być 3 dni).
rafal_26 jest off-line  
30-10-2012, 14:46  
rewt
Stały bywalec
 
rewt na Forum Prawnym
 
Posty: 3.684
Domyślnie RE: Wygrana z "PRESCO" - czy mam szanse na odszkodowanie...

Tak, Renia, daj im Nauczkę. Może też przysługują ci prawa z których możesz skorzystać (tłumacząc na polski - należy Ci się Kasa), ale tego niestety nie wiem. Ale walcz.
rewt jest off-line  
27-11-2012, 21:51  
Ewicia
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Wygrana z "PRESCO" - czy mam szanse na odszkodowanie...

Witajcie,

Ja też mam wielkie problemy przez firmę presco, nie ukrywam,że związane z tą sprawą moje straty - wpis do big. bik-kiedy jestem w trakcie rozkręcania interesu byłojak cios mimo,że do e- sądu poszedł sprzeciw....Reniu, czy udało ci się coś od tej firmy wyciągnąć??
Ewicia jest off-line  
28-11-2012, 14:53  
Reńka
Początkujący
 
Posty: 25
Domyślnie RE: Wygrana z "PRESCO" - czy mam szanse na odszkodowanie...

W sumie PRESCO zwróciło mi prawie całą kwotę, pozostały jeszcze do zwrotu koszy egzekucyjne. Ale tych jakoś PRESCO nie poczuwa się do zwrotu. Mam z e-sądu przekazaną sprawę do sądu rejonowego to zawnioskuję o zasądzenie od PRESCO i pokrycie również tych kosztów.
Reńka jest off-line  
29-11-2012, 04:52  
rafal_26
Przyjaciel forum
 
Posty: 16.469
Domyślnie RE: Wygrana z "PRESCO" - czy mam szanse na odszkodowanie...

Zawnioskowanie nic Ci nie da, bo te koszty, w przeciwieństwie do kosztów zabezpieczenia powództwa przez komornika, nie mogą być rozliczane w tym procesie. Musisz nowy pozew złożyć do sądu.
rafal_26 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ "powinno" = "byłoby dobrze, gdyby" czy "bezwzględnie musi"? (odpowiedzi: 3) Pytanie: Co w języku prawnym dokładnie znaczy wyraz "powinno"? "Byłoby dobrze, gdyby" czy "bezwzględnie musi"? Dotyczy: Rozporządzenia ministra...
§ jak w zeznaniu napisać poszczególne osoby w ciągu "i","oraz","a, takze (odpowiedzi: 1) Dzień dobry Wiem, że to jest forum prawne, ale zwracam się do forumowiczów jaka jest różnica w zdaniu, gdy występuje kilka rzeczy, osób,...
§ Alimenty socjalne a "wygrana na loterii" (odpowiedzi: 1) Witam mam pewne zmartwienie mianowicie dzisiaj wygrałem 1244 zł na loterii. gdy tylko wygrałem wręczono mi pieniądze oraz protokół przekazania...
§ WYGRANA Z "TU" w 1 inst o wypłate AC ile to może potrwać??? (odpowiedzi: 1) w Grudniu ub.r. miałem sprawę dotyczącą wypłay z tytułu AutoCasco z TU, "MTU" sąd 1 instancji nakazał wypłate pełnego AC wraz z otsetkami itp,...
§ Szanse wygrania sprawy z "bezczelnym" dłużnikiem (odpowiedzi: 7) Witam wszystkich forumowiczów. Znajoma prosiła abym na forum opisał jej problem i poprosił w jej imieniu o wskazówki. Od lat przebywała ona na...
§ Jestem "tonąca"-czy mam szanse? (odpowiedzi: 1) Sprawa dotyczy postu http://forumprawne.org/o,43159.html Więc odnośnie mojej sprawy "wziełam" mecenasa nie będe sie rozpisywac na temat kosztów bo...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:21.