Oszust mnie oskarża, co mogę zrobić - Forum Prawne

 

Oszust mnie oskarża, co mogę zrobić

Witam. Mam kłopot i nie wiem co robić. Kupiłem w pewnej dużej firmie kilka produktów, zapłata była z góry. Do dziś nie otrzymałem towaru, a zamówienie było kilka miesięcy temu. Pisaliśmy ze sobą maile i ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
11-12-2012, 12:19  
Zanotowany
Użytkownik
 
Posty: 40
Domyślnie Oszust mnie oskarża, co mogę zrobić

Witam.
Mam kłopot i nie wiem co robić. Kupiłem w pewnej dużej firmie kilka produktów, zapłata była z góry. Do dziś nie otrzymałem towaru, a zamówienie było kilka miesięcy temu. Pisaliśmy ze sobą maile i w jednym z maili po miesiącu od zamówienia napisałem że jak dla mnie to jest oszustwo, że pogrążę ich firmę i zrobię co w mej mocy żeby ich zgnębić, że zawiadamiam prokuraturę. Chciałem ich nastraszyć prokuraturą bo co miałem robić? Minął kolejny miesiąc i dostałem z Sadu zawiadomienie że właściciel firmy złożył prywatny pozew z art. 216kk. Czytałem ten artykuł i nie wiem o co właściwie mnie oskarża i jak to się odbędzie. W żadnym razie nie pisałem prywatnych przekleństw czy też nie nazywałem go jakoś chamsko, jedyne co to ten jeden email ale chyba mogę nazwać rzecz po imieniu skoro miesiąc czekam na towar? Złożyłem również doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa z art. 286kk gdyż towaru nie otrzymałem, pieniędzy też. Powiedzcie co mam powiedzieć w Sądzie o ten art. 216? Mogę wnosić o obronę z urzędu? Albo o odroczenie rozprawy do czasu wyjaśnienia tej sprawy o oszustwo z 286? Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki, pierwszy raz w życiu dostaję prywatny pozew, Ameryka.

Dziękuje.
Zanotowany jest off-line  
11-12-2012, 13:21  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Oszust mnie oskarża, co mogę zrobić

No to rzeczywiście ich nastraszyłeś - aż do Sądu poszli.

Oskarżył Cię o zniewagę - masz to dokładnie napisane w art. 216 k.k. Wysyłałeś do niego maile o obraźliwym charakterze, pytanie czy były tam również groźby karalne ? - Napisz nam co dokładnie pisałeś w tych mailach.

Kiedy zlozyleś doniesienie do prokuratury o popełnieniu na twoją szkodę przestępstwa z art. 286 k.k? Przed czy po otrzymaniu aktu oskarżenia?

O obronę z urzędu możesz wnosić - musisz wykazać że nie jesteś w stanie zapewnić sobie obrony na własną rękę bez uszczerbku finansowego dla utrzymania siebie i twoich bliskich.

O odroczenie również będziesz mógł wnosić - jeżeli udowodnisz przed sądem że twoje znieważenie bylo związane z oszustwem tego przedsiębiorcy a sąd uzna że wynik tamtego postępowania ma wpływ na rozstrzygnięcie ( niewiadomo bowiem jak będzie uzasadniała dokonanie przez Ciebie zniewagi druga strona).

Nie obawiaj się - mów prawdę - jesteś tylko człowiekiem i miałeś prawo się wkurzyć - co prawda rozwiązywanie problemów takimi metodami jak wysyłanie maili z groźbami nie jest najlepszym pomysłem, ale sędzia też człowiek i napewno cię zrozumie.
 
11-12-2012, 13:26  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Oszust mnie oskarża, co mogę zrobić

Cytat:
Pisaliśmy ze sobą maile i w jednym z maili po miesiącu od zamówienia napisałem że jak dla mnie to jest oszustwo, że pogrążę ich firmę i zrobię co w mej mocy żeby ich zgnębić, że zawiadamiam prokuraturę. Chciałem ich nastraszyć prokuraturą bo co miałem robić?
Wyslac wezwanie do dostarczenie towaru w 7dniowym terminie pod rygorem skierowania sprawy do sadu, pamietajac o potweirdzeniu odbioru. Po czym skierowac sprawe do sadu.
 
11-12-2012, 14:48  
Zanotowany
Użytkownik
 
Posty: 40
Domyślnie RE: Oszust mnie oskarża, co mogę zrobić

Otóż to że nie groziłem w sposób wieśniacki, że mu coś zrobię czy spalę mu dom. Nic z tych rzeczy. Nawet dosadnie nie nazwałem go oszustem, jedynie człowiekiem niesłownym i bez honotu. On natomiast napisał mi że w głowie mi się poprzewracało od spalin i współczuje mojej rodzinie że muszą mnie wytrzymywać. Czy to nie zniesławienie?

Ja nie chcę iść do tego Sądu jako oskarżony, jako ktoś winny i się bronić bo nic nie zrobiłem. Facet ewidentnie ma się za jakiegoś szychę i chce mi pokazać kto tu rządzi.

Dodam że pewnego dnia przyjechał pod mój dom i podając się za pracownika firmy kurierskiej chciał mnie wyciągnąć na dwór, potem walił do drzwi jak opętany i robił zdjęcia na klatce schodowej. Mam jedynie smsy od niego i świadka na rąbanie do drzwi.

Z Sądu narazie dostałem jedynie pismo że przenoszą sprawę z jednego Sądu do innego, żadnych aktów narazie nie dostałem.
Zanotowany jest off-line  
11-12-2012, 14:53  
zolko
Stały bywalec
 
Posty: 2.583
Domyślnie RE: Oszust mnie oskarża, co mogę zrobić

Do sądu pójdziesz jako oskarżony przez niego. Dostaniesz pozew, będziesz mógł w odpowiedzi opisać wszelkie okoliczności sprawy, co może skutkować oddaleniem powództwa i zasądzeniem ci kosztów. Będziecie mieli szansę przedstawić swoje argumenty w zgodnej z zasadami współżycia atmosferze mając na uwadze powagę sądu.
zolko jest off-line  
11-12-2012, 15:08  
Zanotowany
Użytkownik
 
Posty: 40
Domyślnie RE: Oszust mnie oskarża, co mogę zrobić

Powiedzcie czy lepiej składać zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa czy wniosek o ściganie?
Zanotowany jest off-line  
11-12-2012, 15:15  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Oszust mnie oskarża, co mogę zrobić

Narazie to nic nie składaj tylko poczekaj spokojnie aż ci przyjdzie akt oskarżenia z sądu - chcesz czy nie to i tak zostałeś przez niego oskarżony i jako oskarżony będziesz się musiał w tym sądzie pojawić, ale nie ma się czego bać naprawdę. Jak dostaniesz z sądu akta wtedy napiszesz odpowiedz na prywatny akt oskarzenia, w ktorym przedstawiasz swoja wersje.
 
11-12-2012, 15:18  
zolko
Stały bywalec
 
Posty: 2.583
Domyślnie RE: Oszust mnie oskarża, co mogę zrobić

W pierwszym poście napisałeś, że złożyłeś na niego zawiadomienie. Gdzie jeszcze mijasz się ze stanem faktycznym?
zolko jest off-line  
11-12-2012, 15:30  
Zanotowany
Użytkownik
 
Posty: 40
Domyślnie RE: Oszust mnie oskarża, co mogę zrobić

Może Pan się jaśniej wyrazić? Złożyłem zawiadomienie ale co to ma do mojego pytania o różnicę? Chcę wiedzieć który środek jest lepszy, skuteczniejszy i czym się różnią.
Zanotowany jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ akt oskarżenia - co mogę/muszę zrobić? (odpowiedzi: 9) witam, spowodowałem wypadek samochodowy, w którym jedna z poszkodowanych osób doznała "uszkodzeń ciała powyżej 7 dni". sprawa trafiła do sądu. na...
§ Co mogę zrobić z korespondencją do mnie? (odpowiedzi: 4) Witam Przez ponad rok korespondowałem z pracownikiem jednej ze szkół w Malborku. Chodziło o uregulowanie faktury zz towar, który im dostarczyłem....
§ Czy mogą mnie oskarżyć o stalking? (odpowiedzi: 1) Jakiś czas temu poznałam chłopaka z którym spotykalam się przez 4 miesiące, potem okazało się że jest zaręczony i mnie okłamywał. Chciałam się...
§ Oszust przelew bankowy- co mogę zrobić (odpowiedzi: 1) Witam! W Dniu 5 września sprzedałem przedmiot(konto do gier steam) wystawiony na portalu tablica. Napisał do mnie pan Mariusz, który był chętny na...
§ Czy mogą mnie oskarżyć? (odpowiedzi: 5) Witam, w zeszłym tygodniu wysłałem skargę na salon i serwis samochodowy dealera samochodowego. Skarga dotyczyła podejrzeń o to, że auto jest...
§ Moja ex oskarża mnie o nachodzenie co z tym zrobić (odpowiedzi: 3) Staram się o prawa ojcowskie względem mojego syna, bo nie mam możliwości spotykania się z nim, w ciągu 5 miesięcy widziałem go raz choć byłem przy...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:42.