Darmowe wpisy do katalogu

  • Autor wątku Autor wątku daniel_321
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
D

daniel_321

Nowy użytkownik
Dołączył
02.2013
Odpowiedzi
10
Witam wszystkich serdecznie.

Jak w temacie - firma reklamująca się jako darmowe wpisy do katalogu stron naciąga ludzi na pieniądze, wybiera firmy z dale od swojej siedziby, ciekawe czemu . Na stronie wybierasz wpis za 0zł a w zagmatwanym regulaminie pisze ze darmowo jest 1 miesiąc później ponad 100zł/m i ciężko to interpretować. Na jego stronie wystarczy podać nazwę firmy i email w formularzu, a gość znajduje dane w internecie łącznie z nip-em i dodaje do swojego katalogu. Takie dane może dodać do jego katalogu też np. firma która pozycjonuje stronę swojego klienta nie wiedząc o złych zamiarach pana Pawła.
Nie wysyła faktur tylko jakieś email - po upływie miesiąca za pośrednictwem windykacjapl.com wysyła ponaglenie do zapłaty, twierdząc że wysyłał już FV. Po interwencji wysyła duplikat - śmieszne.

Co można zrobić z takim delikwentem??
****

Pozdrawiam Daniel
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Jest to jawna próba wyłudzenia. Proszę się tym nie przejmować. Mam taką samą sytuację. Dziś dostałem fakturę od tej pseudo firmy za usługę, na którą nie wyraziłem zgody. W razie gdyby miał Pan z nimi dalsze problemy to proszę o kontakt ze mną: ***
Z tego co wiem już kiedyś była podobna sytuacja (dotycząca innej firmy) z niechcianymi fakturami za wpisy do katalogu o których właściciele firm nie mieli najmniejszego pojęcia lub byli przekonani, że są to wpisy bezpłatne. Poniżej link:

http://forumprawne.org/nowe-technologie/78953-faktura-za-niechciany-wpis-w-katalogu-stron.html

Każda porządna firma ma jawne zasady i kontaktuje się z klientami.

Pozdrawiam,
Andrzej
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Witam.

Niestety nasza firma również ma problemy z właścicielami portalu Elov.pl
Przeanalizowaliśmy regulamin z prawnikiem i trzeba przyznać, że jest dość sprytnie skonstruowany. Oto, co otrzymaliśmy od naszego prawnika: "Co do drugiej kwestii, to regulaminy, ogólne warunki umów one wiążą klientów Jeśli Pan zaakceptował regulamin, to jest Pan związany jego treścią, tak jakby podpisał Pan umowę. Może Pan poszukać na stronie Urzędu Ochrony Konsumentów ... czy nie toczy sie przeciwko tej firmie postępowanie o naruszenie prawa, albo czy nie wpisanop tam naruszonych klauzul przez nich, wtedy można by sie zając ta sprawą i uchylic od płatności. Na tym etapie nie widzę tego dobrze dla Pana. Wniosek- zanim sie coś podpisze czytac bardzo uważnie wszystko".

Mimo wszystko uważamy - choć może w świetle prawa wygląda to inaczej - że portal Elov.pl stosuje nieetyczne praktyki i jego działalność polega na wprowadzaniu ludzi w błąd oraz wyłudzeniu pieniędzy.

Jeśli ktoś wie, czy są jakiekolwiek możliwości "walki" z tą nieuczciwością, proszę o informację. Jestem w kontakcie w innymi "pokrzywdzonymi" firmami, na chwilę obecną nagłaśniamy sprawę w mediach i portalach społecznościowych. Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja.
****
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Do forynski:

Czy coś Państwo podpisywali?
Czy otrzymali Państwo fakturę Vat? Jeśli tak to proszę zwrócić uwagę na daty na niej widniejące. Wg regulaminu elov.pl po 10 dniach od momentu dodania wpisu bezpłatnego, wizytówka przechodzi automatycznie na 1 roczny wpis premium.
W moim przypadku było tak, że bezpłatny wpis w ich katalogu pojawił się 27.01.2013 natomiast wczoraj tj.31.01.2013 przysłali fakturę na której widnieje: Data przejścia na wpis premium 1 - 31.01.2013. To jest według nich 10dni? Ktoś tu chyba liczyć nie potrafi.

Po drugie regulamin mówi że mamy 48h na usunięcie wpisu z ich katalogu. Kodeks cywilny stanowi, że jest 10 dni na odstąpienie od umowy (jeśli się mylę to proszę o poprawkę).
Dodam, że ja jako właściciel firmy nie współpracuję z żadną firmą pozycjonująca strony i o tym, że mój wpis widnieje w ich katalogu dowiedziałem się w momencie otrzymania tej śmiesznej faktury.

Nie wiem jak to było w przypadku Państwa firmy. Jakie odległości czasowe zostały zachowane itp. Jednak myślę, że powinniśmy pokazać cwaniaczkowi że ludzie to nie idioci.

Dołączam się do walki z tymi oszustami - ***
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
A ja proszę pytających o zaprzestanie "lansowania" się na naszym forum. Czy nasz regulamin również jest niezrozumiały?
Proszę również wstrzymać z pomówieniami.
 
Nie podpisywaliśmy nic, podobnie jak kilkadziesiąt innych firm. Usunięcie wpisu podczas 2 dni nie było możliwe, ponieważ - jak to powiedział mi w rozmowie telefonicznej pewien Pan reprezentujący wspomniany portal - konto jest zablokowane do momentu przejścia w wariant premium.

Pytanie czy potrafią liczyć? Nie ma to znaczenia, 10 dni na rozwiązanie umowy nie obowiązuje w tym wypadku, bo nie jest to umowa konsumencka.

Mamy już opinię prawną w tej sprawie, ale liczyłem też na pewną pomoc forumowiczów, na coś więcej niż "mylisz się" od loco1 i "proszę o zaprzestanie lansowania się na naszym forum" Ag_Maz. Dziękujemy bardzo za pomoc, może kolejne wpisy będą bardziej konstruktywne.
 
forynski
Mezczyzna.gif
jako moderator mam obowiązek zwrócić na łamanie naszego regulaminu. Czy to się użytkownikom podoba, czy nie.
Poza tym, przypominam, że nie jesteśmy na Waszych usługach. Więc proszę postawę roszczeniową schować do kieszeni.
 
Dziękuje wszystkim za odp. nie było mnie dlatego piszę dopiero teraz.
Do Pana moderatora: rozumiem że należy przestrzegać zasad, i nie jest Pan na nasze "rozkazy".

Lecz proszę postawić się na naszym miejscu - również mógł Pan paść ofiarą takiego oszusta, mimo że czyta Pan regulamin od deski do deski. Dlaczego?? już wyjaśniam:

W moim przypadku było tak że po rejestracji nie dotarł żadem e-mail potwierdzający czy to ja się rejestrowałem (w rozmowie gość mówił że nie ma takiego obowiązku) - czyli mógł nawet ktoś zarejestrować się za mnie. Taki regulamin może zmieniać sobie kiedy chce - nie dostałem nic piśmie.

Ponadto w rejestracji nie podawałem NIP-u bo nigdy nie podaje w takich katalogach. Oraz używałem innego e-maila i nazwy skróconej zawsze (żeby nie zaśmiecano mi e-maila firmowego- mam inny email na reklamy) rejestracja była bodajże 03.01 a potwierdzenie rejestracji (na inny email - firmowy) razem z informacją że została wystawiona fv przyszła 15.01 - i to był jedyny email - którego zignorowałem, dlatego że:

1. przyszedł na email firmowy
2. ma dziwną konstrukcję z krzakami.
3. ktoś inny w firmie mógł go zignorować bo nikt się tam nie rejestrował.
4. w danym e-mailu outlook nie widzi załącznika - pewnie dlatego że jak bym zobaczył FV to bym się zorientował i mam 10dni na rezygnację - dziwna spr. przed chwilą jak się zalogowałem na pocztę przez serwer załącznik jest.

Ciekawe jest to że ponaglenie do zapłaty przyszło już na email z rejestracji, wysłała go firma windykacjapl.com.

Gdy dzwoniłem do niego to jest bezczelny - nie wiem czy jest taki głupi czy odważny. Bo jego działania mają krótkie nogi !

Nawet jak będę maił stracić dużo kasy to ugotuje drania.. Mam kolego w słupsku, postaram się odnowić kontakt aby odwiedził delikwenta i zobaczymy jak się będzie tłumaczył na żywo. To jest młody oszust i jak teraz go nie "załatwimy" to będzie żył w przekonaniu że robi dobrze!!

W jego katalogu widzę zaledwie kilka firm maiłem dzwonić w poniedziałek żeby dowiedzieć się jak on ich potraktował, ale rozwialiście moje wątpliwości bo widzę że nie jestem sam. Kontakty do was są zablokowane proszę pisać jak mogę pomóc i gdzie to mogę zgłosić, w przyszłym tygodniu wybieram się też do prokuratury złożyć zawiadomienie o próbie wyłudzenia - piszcie co można jeszcze zrobić. reset{małpa}vp.pl

Gdzie to nagłośnić ??

Jedyny email po 12 dniach:
<http://elov.pl/> cid:image001.jpg@01CDF34E.2D99B860



Wtorek 15 Styczeń 2013 r.



Szanowni Panstwo !



Dziękujemy za udział w promocji "
<http://elov.pl/content/regulamin-promocji-wpis-firmy> WPIS FIRMY" i
dokonanie wpisu w naszyn katalogu firm <http://elov.pl> Elov.pl

Jednocześnie Informujemy , iż wystawiliśmy Państwu fakturę Vat zgodnie z
<http://elov.pl/content/regulamin-promocji-wpis-firmy> regulaminem promocji.
Faktura , którą należy uregulować w terminie 7 dni roboczych od jej
otrzymania. Faktura znajduje się w załączniku.


cid:image002.gif@01CDF34E.2D99B860


Czas to pieniądz nie zmarnuj swojej szansy daj sie odnaleźć innym !

<http://elov.pl/> Content Image InlineZ wyrazami szacunku,
Dyrektor Działu Reklamy
Katalogu Firm ****



cid:image002.gif@01CDF34E.2D99B860[/COLOR]


****

Adres głównego miejsca wykonywania działalności ***
Data rozpoczęcia wykonywania działalności gospodarczej 2012-04-12
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
daniel_321 napisał:
również mógł Pan paść ofiarą takiego oszusta
Ostatni raz przypominam o tym, że macie nie pomawiać. Kolejne takie posty będą po prostu kasowane.
I pro forma: jestem kobietą. Można się zorientować po znaczku przy nicku.
 
OK rozumiem..
Co do znaczka to nie każdy może jest tak domyślny, po za tym mam kuzyna co ma w mieszkaniu 4 koty i czuje się z tym dobrze :)..

Pozdrawiam Panią.
 
Witam,

moja firma równiez padła ofiara tego portalu i w związku z tym chciałbym uzyskac informacje, czy mogę cos w tej sprawie zdziałać, czy raczej nie ma innego wyjścia i trzeba im zapłacić?
 
cores napisał:
Witam,

moja firma równiez padła ofiara tego portalu i w związku z tym chciałbym uzyskac informacje, czy mogę cos w tej sprawie zdziałać, czy raczej nie ma innego wyjścia i trzeba im zapłacić?

Zdecydowanie nie płacić.
Użytkownik daniel_321 poinformował mnie, że właściciel portalu zmienił w piątek siedzibę firmy z Słupska na Połczyn Zdrój (zachodniopomorskie). Zastanawiamy się wspólnie co próbuje osiągnąć w ten sposób.
Proponuję śledzić całą sprawę i pisać na forum, wszelkie informację jakie uzyskają Państwo na temat zaistniałej sytuacji.

Pozdrawiam,
Andrzej
 
Dziękuję bardzo za informacje, będę śledzić sprawę i mam nadzieję, że wkrótce sytuacja się wyjaśni.
 
Witam serdecznie.

Również zostałem oszukany przez firmę elov.pl. Zarejestrowałem tam wizytówkę swojej firmy, po czy czym dostałem maila, iż firma musi potwierdzić moje dane, w tym celu muszę napisać wiadomość zwrotną potwierdzającą moje dane. Wysłałem taką wiadomość, jednocześnie potwierdzając chęć dodania wizytówki do portalu elov. Ku wielkiemu zdziwieniu po kilku dniach otrzymałem fakturę za pakiet premium na kwotę ponad 1300zł.

Po kontakcie mailowym z przedstawicielem firmy udało mi się niejako obniżyć cenę tego pakietu do 220zł (niechcianego przeze mnie), po chwili dostałem fakturę korygującą. Od poprzedniej faktury na 1300zł została odjęta kwota 1080zł i wystawiona faktura na kwotę 220zł.

Proszę o pomoc, co zrobic w takim przypadku. Nie mam zupełnie doświadczenia w tej dziecinie, a działalność którą staram się rozwinąć na chwilę obecną nie przynosi zadnych zysków. Nie mogę sobie pozwolić na wydatek 220zł.

Bede wdzięczy jesli ktoś z Państwa podpowie mi co robic.
Czy może po prostu muszę zapłacić, żeby zamknąć sprawę.

Pozdrawiam
Jarek
 
NIC MU NIE PŁAĆ !!! Jak ja się rejestrowałem to nie przychodziły e-meile potwierdzające od niego, jego działania skierowane są aby klienta wprowadzić w błąd co jest niezgodne z prawem.

NAJGORSZE ŻE PRZEZ TO ŻE TU PISZEMY ON UCZY SIĘ JAK DOPRACOWAĆ SOBIE SPOSÓB DZIAŁANIA.

Wyślij mu informację że nie zapłacisz, wyjaśnij dlaczego - na e-mail i pocztą za potwierdzeniem odbioru !! Nie kasuj e-maili, wszystko jest dowodem.

Policja już się gościem zajmuje ! ;)

Pozdrawiam Daniel
 
Powrót
Góra