Plikostrada - Forum Prawne

 

Plikostrada 23

Cytat: Napisał/a karola20288 i co teraz mam robić? napisałam jeszcze do rzecznika praw konsumentów ale nie wiem kiedy odpisze i nie wiem czy iść z tym na policję? Nic. i nie zawracaj głowy rzecznikowi, inni ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
13-10-2014, 13:50  
marian.pazdzioch
Zbanowany
 
Posty: 6.669
Domyślnie RE: Plikostrada

Cytat:
Napisał/a karola20288 Zobacz post
i co teraz mam robić? napisałam jeszcze do rzecznika praw konsumentów ale nie wiem kiedy odpisze i nie wiem czy iść z tym na policję?
Nic. i nie zawracaj głowy rzecznikowi, inni mają prawdziwe problemy, nie ty. Mail do archiwum i śmiało możesz zapomnieć o sprawie.
marian.pazdzioch jest off-line  
31-10-2014, 17:48  
bubelek
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Plikostrada

Mam podobny problem, co Wy. Po roku od czasu zarejestrowania się na plikostrada.pl dostałam e-maila: INFORMACJA O ZAMIARZE ZAWIADOMIENIA PROKURATURY O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTWA PODAWANIA FAŁSZYWYCH DANYCH OSOBOWYCH W CELU WYŁUDZENIA ODPŁATNEJ USŁUGI ELEKTRONICZNEJ. (...)

Logując się podałam jedynie prawdziwy e-mail oraz imię. Nazwisko wpisałam takie, jakie mi przyszło do głowy, wpisałam miasto, nr bloku, ale nie wpisałam żadnej ulicy. Adres IP również jest inny niż mam teraz (jestem studentką i po prostu robiłam to na starym mieszkaniu - na to w sumie wychodzi). Co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Zbagatelizować to? Skoro nie namierzą mnie po adresie IP to mogą mnie chyba namierzyć po e-mailu, prawda?

Dodam, że nawet nie czytałam regulaminu, film mi się nie ściągnął, a wszystkie listy od plikostrady (łącznie z rejestracją rok temu, podziekowaniem za pozostanie w serwisie i dwoma wezwaniami do zapłaty) przeczytałam WCZORAJ. Bowiem wczoraj, po e-mailu zmuszającym mnie do zapłacenia 200 zł (jest to ostateczne polubowne załatwienie sprawy) znalazłam te wiadomości sprzed roku. Dodam jeszcze dziwną rzecz, że e-mail o aktywacji konta przyszedł mi dwa razy. Oba w tym samym miesiącu, ale z przerwą 4 dni. Dziwne. Wychodzi na to, że rejestrowałam się dajmy na to 15 pazdziernika, a potem 19 pazdziernika. Wezwanie dotyczą 19 października 2013.

Nie chodzi mi o to, czy wpłacać im kasę. Chodzi o to, że wpisałam nie swoje nazwisko tylko zmyślone. Adres też, był NIEKOMPLETNY, więc nie ma prawa mi nic przyjść drogą listowną. Ale w świetle prawa... Czy popełniłam faktycznie przestępstwo rejestrując się na nie swoich danych? Te dane też nie są konkretnej osoby. Nie użyłam przecież nr dowodu osobistego NIKOGO. Również dobrze mogłam wpisać LADY MAKBET.

Oświećcie mnie, bo od wczoraj jestem kłębkiem nerwów i zastanawiam się, kiedy kryminalni wpadną mi na miekszanie i zamkną za kratami.

Wiem, że mój post może utonąć wśród wszystkich, ale proszę o odpowiedź. W wieku 22 lat mam już siwe włosy, nei chce mieć ich jeszcze więcej. Z góry bardzo dziękuję!
bubelek jest off-line  
31-10-2014, 23:58  
marian.pazdzioch
Zbanowany
 
Posty: 6.669
Domyślnie RE: Plikostrada

Cytat:
Napisał/a bubelek Zobacz post
Mam podobny problem,
Uwierz dziewczyno, nie masz żadnego problemu
Cytat:
Napisał/a bubelek Zobacz post
Zbagatelizować to?
Jak najbardziej
Cytat:
Napisał/a bubelek Zobacz post
Skoro nie namierzą mnie po adresie IP to mogą mnie chyba namierzyć po e-mailu, prawda?
Przestań fantazjować. Jak nie jesteś zamieszana w morderstwo, terroryzm czy informacje o podkładaniu bomb to nikt cię nie będzie namierzał.
Cytat:
Napisał/a bubelek Zobacz post
po e-mailu zmuszającym mnie do zapłacenia 200 zł (jest to ostateczne polubowne załatwienie sprawy)
Nikt cie do niczego nie zmusi. Tego nie należy płacić tym oszustom.
Cytat:
Napisał/a bubelek Zobacz post
Oświećcie mnie, bo od wczoraj jestem kłębkiem nerwów i zastanawiam się, kiedy kryminalni wpadną mi na miekszanie i zamkną za kratami.
Nie wiem czy gdzieś w coś nie jesteś zamieszana, więc ci nie zagwarantuję, że nie wpadną. Ale jak wpadną, to już na pewno wolałabyś, by to jednak było za plikostradę
Cytat:
Napisał/a bubelek Zobacz post
W wieku 22 lat mam już siwe włosy, nei chce mieć ich jeszcze więcej.
Może to jakieś zaburzenia hormonalne? Polecam udać się do lekarza, a przy okazji jakiś fajny kolorek wybrać u fryzjera. Mi się podobają rude
marian.pazdzioch jest off-line  
01-11-2014, 21:32  
LeBomB
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Plikostrada

A czytaliście politykę anonimowości na serwisie plikostrada?

Cytat:
Technologia Plikostrady zapewnia swoim użytkownikom całkowitą poufność i anonimowość pobierania. Zarówno ściągane pliki jak i Państwa adres IP nigdy nie są przez nas rejestrowane. Szanujemy Państwa prywatność, wychodząc z założenia, iż bez Państwa woli nikt nie powinien wiedzieć co Państwo pobierają i w jaki sposób spędzają Państwo swój wolny czas. Plikostrada gwarantuje całkowicie anonimowy dostęp do ultraszybkich serwerów sieci Usenet, umożliwiając pobieranie plików w sposób bezpieczny, niecenzurowany oraz w 100% anonimowy. Nasza usługa to połączenie maksymalnego bezpieczeństwa z najwyższą jakością. Wykorzystany transfer danych mierzony jest wyłącznie dla celów rozliczeniowych i ogranicza się jedynie do samego pomiaru ilości przesyłu z jednoczesnym zachowaniem poufności ściągniętych danych. Plikostrada to najlepszy ze sprawdzonych sposobów na ochronę przed inwigilacją z zewnątrz! Przygotuj się na szaloną jazdę bez fotoradarów, kontroli drogowych i mandatów!
To czemu ścigają ludzi po ip?
HAHAHA, jeszcze w dodatku do jednego użytkownika przysyłają maile, w których występują różne adresy ip z którego to niby zawarł umowę Naciągacze i tyle, jakiś pozew zbiorowy by się przydał, bo w UOKiK to sprawa chyba utknęła.
LeBomB jest off-line  
01-11-2014, 22:28  
bubelek
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Plikostrada

Dzięki @marian.pazdzioch, uspokoiłeś mnie trochę

Cytat:
Napisał/a LeBomB Zobacz post
HAHAHA, jeszcze w dodatku do jednego użytkownika przysyłają maile, w których występują różne adresy ip z którego to niby zawarł umowę
Akurat w moim przypadku wysyłają w wiadomościach to samo IP i ten sam numer konta, na które mam wpłacić kasę. Tylko to IP jest sprzed roku, a wówczas mieszkałam gdzie indziej i dostawca neta też był inny.
bubelek jest off-line  
26-11-2014, 12:22  
tonyo3030
Użytkownik
 
Posty: 30
Domyślnie RE: Plikostrada

ZOBACZCIE CO DOSTAŁEM OD PLIKOSTRADY 13.LISTOPAD 2014
Sygnatura sprawy: PWP-20140220-00658193 Data: 13.11.2014

Dane dłużnika z formularza zamówienia:
Tom zzzz
mmmm 36/3
34-200 T-ów
tonyo1@op.pl

INFORMACJA O ZAMIARZE ZAWIADOMIENIA PROKURATURY O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTWA PODAWANIA FAŁSZYWYCH DANYCH OSOBOWYCH W CELU WYŁUDZENIA ODPŁATNEJ USŁUGI ELEKTRONICZNEJ

Szanowny Panie,

Niniejszym informujemy, iż w wyniku wewnętrznego postępowania wyjaśniającego przeprowadzonego przez Biuro Windykacji ustalono, iż zamawiając odpłatną usługę elektroniczną w serwisie Plikostrada.pl, podał Pan nieprawdziwe lub niekompletne dane osobowe, co uniemożliwiło wierzycielowi doprowadzenie do skutecznej egzekucji zadłużenia na drodze postępowania cywilnego.

Przypominamy, iż dnia 20.02.2014 o godzinie 10:21:23 korzystając z adresu IP: 85.28.188.34 zawarł Pan umowę o świadczenie odpłatnej usługi premium, rejestrując formularz zamówienia w serwisie Plikostrada.pl. Pomimo wielokrotnych wezwań do zapłaty do dnia dzisiejszego nie uregulował Pan zaległej należności abonamentowej.

Zamawiając usługę złożył Pan oświadczenie woli o przeczytaniu i zaakceptowaniu treści regulaminu, zgodnie z którym w zamian za otrzymanie darmowego świadczenie w okresie pierwszych 14 dni trwania umowy, zobowiązał się Pan do przekazania swoich prawdziwych danych osobowych potrzebnych do realizacji umowy.

Tym samym istnieje uzasadnione przypuszczenie, iż mógł się Pan dopuścić przestępstwa oszustwa określonego w art. 286 kodeksu karnego, zagrożonego karą pozbawiania wolności od 6 miesięcy do 8 lat i polegającego na podaniu fałszywych danych osobowych w celu wyłudzenia usługi premium.

W przypadku skierowania sprawy na drogę karną, Pańska prawdziwa tożsamość zostanie ustalona na podstawie utrwalonych danych teleinformatycznych, identyfikujących Pana jako abonenta usługi poczty elektronicznej oraz usługi dostępu do sieci Internet. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów. Stosowne czynności śledcze zostaną w takim wypadku przeprowadzone w przez funkcjonariuszy właściwego w sprawie Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji ustanowionego zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy o Policji z dnia 6 kwietnia 1990 r. (Dz. U. z 2002 r. Nr 7, poz. 58 z późn. zm.).

W chwili obecnej jedynym sposobem polubownego załatwienia sprawy, jest uiszczenie zastrzeżonej kary umownej wynikającej z §5 ust. 5 regulaminu, w wysokości 200 PLN. W przypadku braku uregulowania należności w nieprzekraczalnym terminie wynoszącym 5 dni od daty wysłania niniejszej wiadomości, sprawa zostanie procedowana w trybie pilnym, celem przekazania organom ścigania.

Wpłaty należy dokonać na następujący rachunek bankowy:

Nazwa odbiorcy: Smart Tech Connect Ltd.
Adres odbiorcy: P.O. Box 450676, Dubaj, ZEA
Rachunek bankowy odbiorcy w Polsce: 62 1750 1312 6860 1000 0065 8193
Tytuł płatności: PWP-20140220-00658193
Kwota: 200 PLN

Dowód wpłaty oraz ewentualne pytania proszę kierować na adres pocztowy:
egzekucja@biurowindykacji.pl.

Z poważaniem,
Lidia Nowak
Biuro Windykacji
tonyo3030 jest off-line  
26-11-2014, 12:25  
tonyo3030
Użytkownik
 
Posty: 30
Domyślnie RE: Plikostrada

ŻE TEŻ CHOLERA PODAŁEM FAŁSZYWE DANE? TERA MIE ŚCIGAJĄ ZA FAŁSZYWE DANE PRZEDTEM ZA NIEUISZCZENIE OPŁATY
co robic? padlem tak samo jak wy ofiarom narazie odpisalem im tak:
tonyo3030 jest off-line  
26-11-2014, 12:30  
tonyo3030
Użytkownik
 
Posty: 30
Domyślnie RE: Plikostrada

oto moja odpowiedz wysłana razem z pełnym wklejeniu przepisów o ochronie danych ale tych przepisów nie skopiuje bo to jest duzo calom ustawe im Wasiliewem o danych osobowych a wy sie wypowiedzcie! :

Cytat:
To co robicie jest niezgodne z prawem i będę chyba zmuszony:

Złożyć zawiadomienie do Prokuratury o próbie wyłudzenia.

Art. 13. § 1. Odpowiada za usiłowanie.
W związku z.
art. 286 §. 1 kodeksu karnego.
Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Proszę mi odpowiedzieć czy mam Złożyć zawiadomienie do Prokuratury o próbie wyłudzenia.
Czy odstępujecie od dalszych "Przestępczych" czynności.

Na odpowiedz nie zamierzam czekać zbyt długo.Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

JEDNOCZEŚNIE INFORMUJĘ:
-O TYM IŻ POSŁUGIWANIE SIĘ CZYIMŚ ADRESEM IP/ORAZ PODAWANIEM GO W JAKICHKOLWIEK USŁUGACH/E-MAIL/STRONA WWW JEST NIEZGODNE Z PRAWEM
- WŁAŚCICIEL SERWISU JEST ZOBOWIĄZANY W SWOIM INTERESIE ORAZ W INTERESIE KLIENTA USŁUGI OTO BY UNIEMOŻLIWIĆ WPROWADZANIE W SERWISIE BŁĘDNYCH/FAŁSZYWYCH DANYCH, NIE JEST ROLĄ
SĄDÓW/PROKURATUR/ORAZ INNYCH ORGANÓW ŚCIGANIA ROZPATRYWANIEM CZY DANA OSOBA PODAŁA FAŁSZYWE DANE OSOBOWE TO JEST W GESTII WASZEGO SERWISU!
-WNIOSEK Z TEGO MOŻNA WYCIĄGNĄĆ NASTĘPNY ŻE SERWIS NIE ZAPEWNIA NALEŻYCIE OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH CO JEST KOLEJNYM RAŻĄCYM ZŁAMANIEM PRAWA!!!
- W ZWIĄZKU Z RAŻĄCYM NARUSZENIEM WIELU PRZEPISÓW PRAWA POLSKIEGO! ZAMIERZAM:
a) ZŁOŻYĆ DONIESIENIE DO PROKURATURY O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTWA TRWAJĄCEGO JUŻ DŁUGI CZAS
b) napiętnowania w mediach
c) uniemożliwić dalsze zakładanie jakiejkolwiek działalności gospodarczej przez tę osobę
d) skierowaniu sprawy z powództwa cywilnego.

JEST JESZCZE SZANSA NA ZAŁATWIENIE SPRAWY POLUBOWNIE
ŻĄDANIA:
- CAŁKOWITE I BEZPOWROTNE WYKASOWANIE MOICH DANYCH Z SERWISU RAZEM Z POTWIERDZENIEM
WYKONANIA W/W ZADANIA
- POTWIERDZENIA DROGĄ ELEKTRONICZNĄ PISEMNIE O BRAKU JAKICHKOLWIEK ROSZCZEŃ
WINDYKACYJNYCH W STOSUNKU DO MOJEJ OSOBY-A SERWISEM

PROSZĘ SIĘ USTOSUNKOWAĆ DO PODANYCH INFORMACJI I ODPOWIEDZIEĆ W TERMINIE NIE DŁUŻSZYM NIŻ 14 DNI! W PRZECIWNYM RAZIE SPRAWA ZOSTANIE SKIEROWANA DO PRKURATURY ORAZ NA DROGĘ SĄDOWĄ


Pozdrawiam.Art. 190a. Uporczywe nękanie - stalking

§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność,
podlega karze pozba*wienia wolności do lat 3.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.


USTAWA
z dnia 29 sierpnia 1997 r.
o ochronie danych osobowych1)
(tekst jednolity)

Rozdział 1
tonyo3030 jest off-line  
26-11-2014, 12:30  
FreeG
Przyjaciel forum
 
Posty: 8.467
Domyślnie RE: Plikostrada

@tonyo3030...

No i kto taki Cię ściga?
Po co w ogóle odpisujesz? I to głupotami większymi niż ich wiadomości do Ciebie?Znasz odpowiedzi na te pytania? Bo ja nie, sensu w tym też nie widzę.
(edytuj posty, forum to nie czat)
FreeG jest off-line  
26-11-2014, 12:36  
tonyo3030
Użytkownik
 
Posty: 30
Domyślnie RE: Plikostrada

tonyo3030;3071679]ZOBACZCIE CO DOSTAŁEM OD PLIKOSTRADY 13.LISTOPAD 2014
Cytat:
Napisał/a Sygnatura sprawy: PWP-20140220-00658193 Data: 13.11.2014

Dane dłużnika z formularza zamówienia:
Tom zzzz
mmmm 36/3
34-200 T-ów
[email
tonyo1@op.pl[/email]

INFORMACJA O ZAMIARZE ZAWIADOMIENIA PROKURATURY O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTWA PODAWANIA FAŁSZYWYCH DANYCH OSOBOWYCH W CELU WYŁUDZENIA ODPŁATNEJ USŁUGI ELEKTRONICZNEJ

Szanowny Panie,

Niniejszym informujemy, iż w wyniku wewnętrznego postępowania wyjaśniającego przeprowadzonego przez Biuro Windykacji ustalono, iż zamawiając odpłatną usługę elektroniczną w serwisie Plikostrada.pl, podał Pan nieprawdziwe lub niekompletne dane osobowe, co uniemożliwiło wierzycielowi doprowadzenie do skutecznej egzekucji zadłużenia na drodze postępowania cywilnego.

Przypominamy, iż dnia 20.02.2014 o godzinie 10:21:23 korzystając z adresu IP: 85.28.188.34 zawarł Pan umowę o świadczenie odpłatnej usługi premium, rejestrując formularz zamówienia w serwisie Plikostrada.pl. Pomimo wielokrotnych wezwań do zapłaty do dnia dzisiejszego nie uregulował Pan zaległej należności abonamentowej.

Zamawiając usługę złożył Pan oświadczenie woli o przeczytaniu i zaakceptowaniu treści regulaminu, zgodnie z którym w zamian za otrzymanie darmowego świadczenie w okresie pierwszych 14 dni trwania umowy, zobowiązał się Pan do przekazania swoich prawdziwych danych osobowych potrzebnych do realizacji umowy.

Tym samym istnieje uzasadnione przypuszczenie, iż mógł się Pan dopuścić przestępstwa oszustwa określonego w art. 286 kodeksu karnego, zagrożonego karą pozbawiania wolności od 6 miesięcy do 8 lat i polegającego na podaniu fałszywych danych osobowych w celu wyłudzenia usługi premium.

W przypadku skierowania sprawy na drogę karną, Pańska prawdziwa tożsamość zostanie ustalona na podstawie utrwalonych danych teleinformatycznych, identyfikujących Pana jako abonenta usługi poczty elektronicznej oraz usługi dostępu do sieci Internet. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów. Stosowne czynności śledcze zostaną w takim wypadku przeprowadzone w przez funkcjonariuszy właściwego w sprawie Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji ustanowionego zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy o Policji z dnia 6 kwietnia 1990 r. (Dz. U. z 2002 r. Nr 7, poz. 58 z późn. zm.).

W chwili obecnej jedynym sposobem polubownego załatwienia sprawy, jest uiszczenie zastrzeżonej kary umownej wynikającej z §5 ust. 5 regulaminu, w wysokości 200 PLN. W przypadku braku uregulowania należności w nieprzekraczalnym terminie wynoszącym 5 dni od daty wysłania niniejszej wiadomości, sprawa zostanie procedowana w trybie pilnym, celem przekazania organom ścigania.

Wpłaty należy dokonać na następujący rachunek bankowy:

Nazwa odbiorcy: Smart Tech Connect Ltd.
Adres odbiorcy: P.O. Box 450676, Dubaj, ZEA
Rachunek bankowy odbiorcy w Polsce: 62 1750 1312 6860 1000 0065 8193
Tytuł płatności: PWP-20140220-00658193
Kwota: 200 PLN

Dowód wpłaty oraz ewentualne pytania proszę kierować na adres pocztowy:
egzekucja@biurowindykacji.pl.

Z poważaniem,
Lidia Nowak
Biuro Windykacji-(
:
tonyo3030 jest off-line  
26-11-2014, 12:39  
tonyo3030
Użytkownik
 
Posty: 30
Domyślnie

gdzie te głupoty wskaż mi te głupoty?

Daj odnośnik do tej polityki link
tonyo3030 jest off-line  
26-11-2014, 12:49  
FreeG
Przyjaciel forum
 
Posty: 8.467
Domyślnie RE: Plikostrada

Głupia jest treść twojej wiadomości. Piszesz w niej bzdury, nie mające odzwierciedlenia w funkcjonującym prawie. Idiotyczna jest panika i twierdzenie, że jesteś przez kogoś ścigany oraz w ogóle wysyłanie czegokolwiek.
FreeG jest off-line  
26-11-2014, 13:00  
Janusz.C.M.
Administrator
 
Janusz.C.M. na Forum Prawnym
 
Posty: 36.622
Domyślnie RE: Plikostrada

Ponadto na forum nie piszemy wielkimi literami. Takie posty idą do likwidacji jako niezgodne z naszym regulaminem.

Czy mam zamknąć temat? Do tego chyba zmierzacie.
Janusz.C.M. jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Plikostrada (odpowiedzi: 2) Dostałem dzisiaj rano e-mali od plikostrady że muszę płacić 96 zł bo nie wypowiedziałem umowy po 14 dniach.Co mogę zrobić by nie płacić.Dodam że...
§ Plikostrada.pl (odpowiedzi: 1) Mój brat 10-11-2013 roku zarejestrowal sie na stronie plikostrada.pl. W dniu dzisiejszym dostal on pismo o przedsadowym wezwaniu do zaplaty za...
§ Plikostrada (odpowiedzi: 1) Bardzo proszę o poradę. Dnia 12 stycznia bieżącego roku zarejestrowałam się na stronie plikostrada.pl, ponieważ chciałam ściągnąć sobie pewną...
§ plikostrada i opłata (odpowiedzi: 3) Witam. Mam mały problem właśnie z tą stroną czy jak to nazwać... zacznę od początku. Hm nie pamiętam kiedy ale jakoś w maju chciałam ściągnąć sobie...
§ plikostrada (odpowiedzi: 1) witam, dostalem powiadomienie o zaplacenie plikostradzie za abonament, prosze mi powiedziec czy musze placic
§ Plikostrada (odpowiedzi: 1) Witajcie, dostaje wiadomości na poczte email od plikostrady. straszą mnie sądem i takie tam i jest pytanko. Pozwali kogokolwiek ? Szanowny Panie,...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:39.