Czy nauczyciel może...? - Forum Prawne

 

Czy nauczyciel może...?

Cześć. Mam kilka pytań dotyczących szkoły i zachowań nauczycieli. Pytania: 1. Wyczytałem, że nauczyciel nie ma prawa zabrać uczniowi bez zgody telefonu, nawet jeśli włączone jest nagrywanie 2008-01-12: Nauczyciel nie ma prawa zabrać uczniowi telefonu ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne

Prawo cywilne - aktualne tematy:

  • § Adres pozwanego i dowód z nagr...
    Cześć. Mam problem. Jak ustalić adres do pozwu człowieka który nawyzywał mnie na publicznym spotkaniu ? I jak to...
  • § koszty zastępstwa procesowego
    Mam Pytanie następującej treści, albowiem złożyłem wniosek o przywrócenie władzy rodzicielskiej, która...
  • § Odszkodowanie od szpitala
    Witam Miałem ponad rok temu, dokładnie 25.04.2016 wypadek przy pracy (przeciete sciegno palca). Operacja była tego...

Odpowiedz
 
07-01-2014, 17:12  
Rozentuzjazmowany
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Czy nauczyciel może...?

Cześć. Mam kilka pytań dotyczących szkoły i zachowań nauczycieli.

Pytania:
1. Wyczytałem, że nauczyciel nie ma prawa zabrać uczniowi bez zgody telefonu, nawet jeśli włączone jest nagrywanie 2008-01-12: Nauczyciel nie ma prawa zabrać uczniowi telefonu - Wikinews, wolne źródło informacji Ale czy tak samo może mu zabrać np. zeszyt, piórnik jesli uczeń się nie zgodzi? "§ 1. Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3." art. 284 i art. 119. Co prawda, rzeczy te nie są przywłaszczane, tylko zabierane na jakiś czas BEZ ZGODY właściciela - Tak więc, czy jest to zgodne z prawem?

2. Czy nauczyciel ma prawo przetrzymywać uczniów za karę na przerwie? W sensie dzwoni dzwonek na przerwę, a my dalej coś tam piszemy, uczymy się)

3. Gdzieś czytałem też kiedyś, że uczeń ma prawo poprawić KAŻDĄ ocenę. Czy to prawda? Czy to zależy od nauczyciela i jego kryteriów, i zasad? Uczeń ma prawo poprawić każdą… Bezuzyteczna.pl- Codzienna dawka wiedzy bezuzytecznej - stąd wiem..

4. Czy nauczyciel ma prawo nie zgodzić się na poprawę sprawdzianu? Np. pytam się czy mogę poprawić jakiś sprawdzian(pisany tylko raz), a nauczyciel odpowiada, że nie, i że trzeba było się uczyć..

5. Jeżeli nauczyciel przyłapie ucznia na ściąganiu, to czy ma prawo mu od razu zabrać test i wpisać jedynkę, bądź obniżyć ocenę?

6. Moja nauczycielka lubi wyrażać opinię na wszelkie tematy, które często są jednocześnie obrazą. Np. wpis pod jakimś tekstem "Twoje teksty są żenujące. Może to świadczyć o zaburzeniach umysłowych o podłożu psychosomatycznym" (jakoś tak to było). wiem, że każdy ma prawo do wyrażania opinii, ale czy nie podchodzi to już pod obrazę i wjeżdżaniu na czyjąś godność osobistą? Ogólnie nauczycielka jest bardzo cięta i zawsze teksty "jesteś żałosny", "jak zawsze próbujesz być oryginalny, ale to jest żenada" To wszystko na prawdę może zaboleć..

7. Nauczyciel w-f'u ma prawo wpisać mi jedynkę lub obniżyć zachowanie za to, że odmówiłem sędziowania, kiedy byłem niećwiczący?

8. Jeśli zgłoszę nauczycielowi w-f'u, że boli mnie noga, ale nie mam zwolnienia, to ma on prawo wpisać mi jedynkę? Wiem, że obowiązuje zwolnienie od rodziców, bądź lekarskie, ale noga mogła mnie rozboleć w szkole. co w takiej sytuacji?

9. Powiedziane jest, że zgodne z prawem jest nagrywanie lekcji, ale dotyczy to wideo, czy tylko dźwięku?

Przepraszam, że tak dużo pytań, ale prowadzę wojnę z nauczycielami..:P
Z góry dzięki za odpowiedzi, jeśli takowe się pojawią^^
Rozentuzjazmowany jest off-line  
07-01-2014, 18:02  
Shocked
Stały bywalec
 
Posty: 7.898
Domyślnie RE: Czy nauczyciel może...?

1. Nauczyciel ma prawo wnioskować przed RP o naganę a nawet zawieszenie w prawach ucznia za rażące naruszenie statutu.

2. Czy przypadkiem nie wynika to z faktu, że uczniowie swoim wcześniejszym zachowaniem zdezorganizowali przebieg lekcji i sami spowodowali "brak" kilku minut?

3. Zależy od wewnątrzszkolnych regulacji: Statutu, WSO i PSO.

4. j.w.

5. j.w. Dodatkowo nauczyciel ma prawo wnioskować przed RP o karę statutową.

6. O ile tak to brzmi, to nauczyciel zachowuje się niestosownie. Postaraj się zainteresować problemem wychowawcę i/lub pedagoga.

7. Jak w pp. 3,4,5.

8. Nie Jesteś pełnoletni. Sam niewiele Możesz w tym temacie.

9. O ile statut szkoły wyłącza używanie urządzeń rejestrujących, to nie jest legalne nagrywanie. W każdym przypadku nielegalne jest rozpowszechnianie nagrania bez zgody nagrywanego nauczyciela.Cytat:
Napisał/a Rozentuzjazmowany Zobacz post
Przepraszam, że tak dużo pytań, ale prowadzę wojnę z nauczycielami..:P
Stąd Twoje problemy i pytania. Postaraj się żyć z systemem ugodowo, to i system wyda Ci się bardziej ludzki.
Shocked jest on-line  
08-01-2014, 11:42  
emigrant_uk
Użytkownik
 
Posty: 153
Domyślnie RE: Czy nauczyciel może...?

Cytat:
Napisał/a Rozentuzjazmowany Zobacz post
Cześć. Mam kilka pytań dotyczących szkoły i zachowań nauczycieli.


2. Czy nauczyciel ma prawo przetrzymywać uczniów za karę na przerwie? W sensie dzwoni dzwonek na przerwę, a my dalej coś tam piszemy, uczymy się)
Przerwa jest dla nauczyciela nie dla uczniów.
nauczyciel ma 45 minutową "godzinę" za którą ma płacone, to co robi po 45 minutach - robi to wolontariacko. Dzwonek informuje go, że minęła ta 45 minutowa godzina.
Uczeń powinien mieć przerwę na posiłek, przeważnie 20-30 minutową.

Cytat:
Przepraszam, że tak dużo pytań, ale prowadzę wojnę z nauczycielami..:P
Z góry dzięki za odpowiedzi, jeśli takowe się pojawią^^
Tylko po co? Skoro nawet nie znasz zasad obowiązujących w szkolnictwie?
Ściąganie to nic innego jak oszustwo. Co grozi w dorosłym świecie za oszustwo?
Sprawdzian - to test/egzamin z zakresu jakiegoś tam tematu i materiału, który miałeś obowiązek opanować w takim czy innym stopniu. To nie egzamin na Prawo Jazdy zdawany po 20 razy.

Co do punktu 8 - służbista nauczyciel może kazać iść ci do lekarza skoro boli cię noga i np. wezwać rodzica, który będzie musiał cię zabrać do lekarza - mam czy tata pewnie się ucieszy z dnia wolnego w pracy... lub z obciętych godzin.

Doprawdy, nie wiem jaki masz problem z nauczycielami, ale twoim obowiązkiem jest się uczyć. Nawet jeśli masz uzasadnione obawy, że nauczyciele zaniżają oceny twojej nauki, to i tak uczysz się dla siebie nie dla ocen! Pamiętaj o tym.
Nie myśl o szkole jako miejscu przymusowego spędzania czasu, ale wykorzystaj szkołę dla swojej lepszej przyszłości, bo masz tyko jedną taką szansę w życiu! Drugi raz już nastolatkiem nie będziesz! Na tym się skup.
Nawet jeśli masz złośliwy komentarz ze strony nauczyciela (co jest niewłaściwe i jak @Shocked napisał porozmawiaj o tym z wychowawcą) to mają na celu tobą wstrząsnąć, obudzić cię, pokazać jak będziesz postrzegany w dorosłym życiu. To stare metody, niestety wciąż obowiązujące po Polskich szkołach.
Moim zdaniem, następnym razem, po dzwonku, podejdź do nauczyciela i zapytaj, dlaczego tak ocenia twoje prace. Zaskoczysz go i to bardzo, z tej pozytywnej strony.

Co do punktu 1. W szkole jesteś pod opieką nauczyciel i nauczyciel odpowiada za twoje i i innych bezpieczeństwo. Może zabrać ci piórnik, choćby dlatego, że ma podejrzenie, że jest tam coś co może tobie wyrządzić krzywdę tobie lub innym - ma 100% nauczyciel do tego prawo a nawet obowiązek, jeśli ma takie podejrzenia.
Zeszyt może skonfiskować na czas prowadzenia lekcji, wynika to z regulaminu. Telefon też może skonfiskować jak każdą inną rzecz którą uzna, że przeszkadza w prowadzeniu lekcji. Weź pod uwagę, że inni mogą chcieć coś się nauczyć i bawienie się telefonem rozprasza nauczyciela i innych. Nie tylko ty jesteś w klasie!
W tym samym momencie, kiedy ty prowadzisz wojnę z nauczycielem bo zabrał ci telefon ktoś inny może prowadzić wojnę z nauczycielem, że przez tolerowanie twojego zachowania on nie skorzystał z lekcji - wziąłeś to pod uwagę?
emigrant_uk jest off-line  
08-01-2014, 19:57  
Łukasz S
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Czy nauczyciel może...?

Witam! Przeszukałem forum i pomyślałem, że podepnę się pod temat, bo moje pytanie również dotyczy szkoły.

Nie mam na celu omijania systemu. Jest jaki jest, niewiele można poradzić. Moją obawę budzi jednak jedna ważna kwestia. Uczę się w liceum, jestem już pełnoletni. Uczniom w mojej szkole nie wolno opuszczać budynku w trakcie zajęć, również podczas przerw. Drzwi otwierane są zdalnie, z dyżurki, w której zawsze czuwa któryś z pracowników. Uczniom, również tym pełnoletnim, nie wolno usprawiedliwiać własnych nieobecności lub zwalniać się z lekcji.
Muszę przyznać, że jestem palaczem. Palenie na terenie placówki oświatowej jest zabronione, czego jestem świadom. Nie chodzi mi jednak w tym momencie o zaspokojenie nałogu, ale o ogólną zasadę. O przetrzymywanie dorosłej osoby. Statut mojej szkoły nie przewiduje nakazu bezwzględnego przebywania na terenie placówki w czasie wyznaczonych godzin zajęć dydaktycznych. A nawet jeśli by przewidywał, to w moim rozumieniu prawa, szkoła nie jest organem upoważnionym do zatrzymania ucznia. Szkoła może jedynie wyciągnąć konsekwencje, jeśli uczeń by się nie podporządkował.
Czy mam rację? Jeśli tak, to gdzie w takim razie jest błąd? Rozmowy z wychowawcą czy nauczycielami nie przynoszą rezultatu. Większość wzrusza ramionami albo zbywa mnie lekceważąco, że w ogóle poruszam taki temat. W najbliższych dniach postaram się porozmawiać z Samorządem Uczniowskim. Wolałbym uniknąć konfrontacji z dyrekcją, do czasu aż uzyskam więcej informacji i podstaw prawnych, aby zaproponować również właściwe rozwiązanie problemu. Nie wykluczam również napisania do kuratorium oświaty, jeśli takowe rozwiązanie się nie pojawi.

EDIT: Dodam, że nie chodzi mi o opuszczanie zajęć, a jedynie wychodzenie w czasie przerw.
Łukasz S jest off-line  
08-01-2014, 20:37  
BOHO
Stały bywalec
 
Posty: 7.278
Domyślnie RE: Czy nauczyciel może...?

nałóg to straszna rzecz jak zapanuje nad człowiekiem....
BOHO jest off-line  
08-01-2014, 20:52  
Shocked
Stały bywalec
 
Posty: 7.898
Domyślnie RE: Czy nauczyciel może...?

Cytat:
Napisał/a emigrant_uk Zobacz post
Przerwa jest dla nauczyciela nie dla uczniów.
nauczyciel ma 45 minutową "godzinę" za którą ma płacone, to co robi po 45 minutach - robi to wolontariacko. Dzwonek informuje go, że minęła ta 45 minutowa godzina...
Większej bzdury nie słyszałem.
Nauczyciel jest w pracy i pozostaje do dyspozycji pracodawcy od pierwszej, do ostatniej minuty od planowego rozpoczęcia do planowego zakończenia pracy w danym dniu.
Na przerwach również może mieć powierzone obowiązki.
Shocked jest on-line  
08-01-2014, 20:56  
thebest
Stały bywalec
 
Posty: 4.496
Domyślnie RE: Czy nauczyciel może...?

emigrant_uk

Cytat:
Ściąganie to nic innego jak oszustwo. Co grozi w dorosłym świecie za oszustwo?
Ściąganie na lekcji to oszustwo? Nawet nie będę tego komentował. Wkleję tylko przepis z KK, który mówi o oszustwie.

Przepis prawny:
Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.Cytat:
ma 100% nauczyciel do tego prawo a nawet obowiązek, jeśli ma takie podejrzenia.
Podaj podstawę prawną tych rewelacji.

Cytat:
Telefon też może skonfiskować jak każdą inną rzecz którą uzna, że przeszkadza w prowadzeniu lekcji.
I co jeszcze? Sprzedać w lombardzie? Istnieje coś takiego, jak ochrona posesoryjna.

Cytat:
To stare metody, niestety wciąż obowiązujące po Polskich szkołach.
Fakt, że w polskich szkołach nadal dochodzi do patologii nie oznacza, że uczeń ma się temu biernie przyglądać.

Łukasz S

Cytat:
Czy mam rację?
Tak. Pracownicy szkoły nie mają prawa Cię siłą zatrzymywać i w razie potrzeby wyjścia możesz spokojnie dzwonić na policję, co skądinąd może ostudzi ich zapał w łamaniu prawa.
thebest jest off-line  
08-01-2014, 21:02  
Shocked
Stały bywalec
 
Posty: 7.898
Domyślnie RE: Czy nauczyciel może...?

Nauczyciel ma prawo odmówić opuszczenia szkoły nieletniemu uczniowi przed zakończeniem planowych zajęć.
Szkoła sprawuje opiekę nad nieletnim i odpowiada za jego bezpieczeństwo.
Odmawiając opuszczenia budynku zapobiega się sytuacji potencjalnego zagrożenia w czasie pozostawania pod opieką szkoły.
W drodze do i ze szkoły, pracownicy nie odpowiadają za ucznia, w momencie jego wejścia do budynku, podejmują za niego odpowiedzialność na czas trwania zajęć.

Inaczej sprawa się ma, jeżeli uczeń zostaje zwolniony z zajęć przez osobę uprawnioną, wówczas może opuścić budynek szkoły.
Shocked jest on-line  
08-01-2014, 21:06  
thebest
Stały bywalec
 
Posty: 4.496
Domyślnie RE: Czy nauczyciel może...?

Shocked Zgadzam się w pełni. Z tym, że pytający jest pełnoletni.
thebest jest off-line  
09-01-2014, 07:18  
Łukasz S
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Czy nauczyciel może...?

Cytat:
Napisał/a BOHO Zobacz post
nałóg to straszna rzecz jak zapanuje nad człowiekiem....
Takie komentarze są całkowicie zbędne. Gdybym chciał wyjść do samochodu po coś ważnego albo do zwykłego sklepu w czasie 20-minutowej przerwy, problem wciąż byłby ten sam. A tymczasem, w szkołach dla dorosłych jakoś nikogo nie zamykają.

Cytat:
Napisał/a thebest Zobacz post
Tak. Pracownicy szkoły nie mają prawa Cię siłą zatrzymywać i w razie potrzeby wyjścia możesz spokojnie dzwonić na policję, co skądinąd może ostudzi ich zapał w łamaniu prawa.
Policja to rozwiązanie dość radykalne. Wzywanie jej do szkoły w takiej sprawie sprawiłoby mi więcej problemów niż korzyści. Rozumiem powód, który stoi za takim zachowaniem pracowników. Mimo, że jestem pełnoletni, wciąż jestem uczniem, za którego szkoła bierze odpowiedzialność. Przynajmniej to mi ciągle powtarzają..
No cóż, zobaczę co da się zrobić. Być może właściwie sformułowane pismo do dyrekcji będzie wystarczające. Poinformuję w razie czego. A nuż, jakiś inni licealista też będzie się zastanawiał co zrobić, kiedy łamią jego podstawowe prawa
Łukasz S jest off-line  
10-01-2014, 01:36  
emigrant_uk
Użytkownik
 
Posty: 153
Domyślnie RE: Czy nauczyciel może...?

Cytat:
Napisał/a Shocked Zobacz post
Większej bzdury nie słyszałem.
Nauczyciel jest w pracy i pozostaje do dyspozycji pracodawcy od pierwszej, do ostatniej minuty od planowego rozpoczęcia do planowego zakończenia pracy w danym dniu.
Na przerwach również może mieć powierzone obowiązki.
Pensum nauczyciela liczy się od 45 minutowych godzin. 15 min nauczyciel na przerwę - to czy ją wykorzysta dla siebie, czy poświeci uczniom jest jego wyborem.
Tak więc przerwa jest dla nauczyciela nie dla ucznia, nauczyciel może z przerwy dla dobra uczniów zrezygnować, jednak nie może on potem sobie jej odbić, np. przez obcięcie kolejnej godziny o 15 minut.
emigrant_uk jest off-line  
10-01-2014, 01:37  
emigrant_uk
Użytkownik
 
Posty: 153
Domyślnie RE: Czy nauczyciel może...?

Cytat:
Napisał/a Łukasz S Zobacz post

EDIT: Dodam, że nie chodzi mi o opuszczanie zajęć, a jedynie wychodzenie w czasie przerw.
Szkoła może cię wypuścić ale nie koniecznie potem wpuścić!
Zwłaszcza, że jesteś pełnoletni, szkoła może potem wpisać ci nieobecność nieusprawiedliwioną.
emigrant_uk jest off-line  
10-01-2014, 01:43  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Czy nauczyciel może...?

Cytat:
Napisał/a emigrant_uk Zobacz post
Tak więc przerwa jest dla nauczyciela nie dla ucznia, nauczyciel może z przerwy dla dobra uczniów zrezygnować, jednak nie może on potem sobie jej odbić, np. przez obcięcie kolejnej godziny o 15 minut.
Weź przestań już pisać te głupoty, bo jeszcze ktoś w nie uwierzy. Poczytaj rozporządzenie o bezpieczeństwie higienie pracy w szkole i potem pisz te herezje. Przerwa jest dla wszystkich, uczniów i nauczycieli. Bo tego wymaga higiena nauki. Czy naprawdę jesteś tak głupi, że nie rozumiesz, iż przy siedzeniu bez przerwy przez 6-7 godzin (bez możliwości wyjścia do toalety - bo od tego są przerwy) jest możliwa skuteczna nauka? Jeżeli tak, to gratuluję.

Cytat:
Napisał/a emigrant_uk Zobacz post
Szkoła może cię wypuścić ale nie koniecznie potem wpuścić!
Zwłaszcza, że jesteś pełnoletni, szkoła może potem wpisać ci nieobecność nieusprawiedliwioną.
Tego już szkoda nawet komentować. Jak dyrektor chce wylecieć dyscyplinarnie, to niech nie wpuszcza uczniów do szkoły.
 
10-01-2014, 01:49  
emigrant_uk
Użytkownik
 
Posty: 153
Domyślnie RE: Czy nauczyciel może...?

Cytat:
Napisał/a thebest Zobacz post
emigrant_ukŚciąganie na lekcji to oszustwo? Nawet nie będę tego komentował. Wkleję tylko przepis z KK, który mówi o oszustwie.

Przepis prawny:
Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Oszustwo nie zawsze dotyczy rzeczy materialnych i korzyści majątkowych.


Cytat:

I co jeszcze? Sprzedać w lombardzie? Istnieje coś takiego, jak ochrona posesoryjna.
Ale jest jeszcze coś takiego jak przeszkadzanie na lekcji. Są inni którzy przez to cierpią. Jeśli komuś nie podoba się to, że jego działanie komuś przeszkadza, to może opuścić szkołę, nie praktykuje się tego z kilku względów, po pierwsze dla dobra samego ucznia i rodziców a po drugie na ulicy pojawiło by się o 30% więcej młodocianych, plątających się po ulicach.
Zabranie telefonu czy innej rzeczy na lekcji jest jedynie wskazaniem zachowania ucznia, przy dosłownym, stosowaniu regulaminu i prawa, uczeń może być wydalony w tym dniu ze szkoły.
Uczeń w klasie nie może innym przeszkadzać.
Inaczej inni zaczną chodzić na skargę, że nauczyciel nic nie robi z uczniem bawiącym się telefonem co im przeszkadza w zdobywaniu wiedzy.

Cytat:
Fakt, że w polskich szkołach nadal dochodzi do patologii nie oznacza, że uczeń ma się temu biernie przyglądać.
Jaka patologia? Rodzice są przeważnie dorośli mogą głosować. W Polsce jest demokracja. A uczeń ma tylko jeden przywilej - ma się uczyć.


Cytat:
Łukasz STak. Pracownicy szkoły nie mają prawa Cię siłą zatrzymywać i w razie potrzeby wyjścia możesz spokojnie dzwonić na policję, co skądinąd może ostudzi ich zapał w łamaniu prawa.
Nie, oni go nie zatrzymają, ale mogą go już nie wpuścić. Co na tym wygra poza nieusprawiedliwioną obecnością?
Jak sadzę to skutecznie ostudzi zapał ucznia.
emigrant_uk jest off-line  
10-01-2014, 02:00  
emigrant_uk
Użytkownik
 
Posty: 153
Domyślnie RE: Czy nauczyciel może...?

Może zacznij od własnej higieny i kultury. Nazywanie adwersarzy "głupimi" jedynie świadczy o tobie, jako o osobie mającej niewiele wspólnego z dobrym wychowaniem a co za tym idzie z dobrą szkoła.


Cytat:
Napisał/a looooool Zobacz post
Weź przestań już pisać te głupoty, bo jeszcze ktoś w
nie uwierzy. Poczytaj rozporządzenie o bezpieczeństwie higienie pracy w szkole i potem pisz te herezje. Przerwa jest dla wszystkich, uczniów i nauczycieli. Bo tego wymaga higiena nauki. Czy naprawdę jesteś tak głupi, że nie rozumiesz, iż przy siedzeniu bez przerwy przez 6-7 godzin (bez możliwości wyjścia do toalety - bo od tego są przerwy) jest możliwa skuteczna nauka? Jeżeli tak, to gratuluję.
Ehhh.
Poczytaj najpierw i postaraj się czytać i rozumieć, bo wyzywasz innych od głupców a sam nawet nie wiesz co komentujesz.
Przerwy nie są by wychodzić do toalety! Do toalety możesz wyjść kiedy tylko zajdzie potrzeba. Wówczas się wystawia rączkę i prosi o zezwolenie na wyjście do toalety. Tak samo ma się sprawa z wodą do picia.
Napisałem też, ale ty nawet nie doczytałeś lub nie zrozumiałeś, że uczniowi przysługuje jedna przerwa na posiłek,. przeważnie 20-30 minut. Po przeważnie 3-4 godzinach lekcyjnych.
Zwróć uwagę, że w większości szkół, uczniowie na przerwie okupują korytarze czekając na nauczyciela aż ten otworzy salę. Uczniowie nie udają się na przerwie do kantyn, do świetlicy a jedynie wykorzystują czas na przejście do następnej sali.

Cytat:
Tego już szkoda nawet komentować. Jak dyrektor chce wylecieć dyscyplinarnie, to niech nie wpuszcza uczniów do szkoły.
A za co ma wylecieć dyscyplinarnie? Uczeń pełnoletni opuścił samowolnie szkołę, do szkoły przychodzi się na wyznaczą godzinę po której szkoła ma prawo zostać zamknięta i nie wpuszczać nawet spóźnialskich.
To tylko zależy od dyrektora.
emigrant_uk jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Nauczyciel a ciąża (odpowiedzi: 4) Witam, Obecnie jestem zatrudniona w przedszkolu. Umowę mam do 31 sierpnia. I w związku z tym mam kilka pytań. 1. Czy jeśli zajdę teraz w ciążę i...
§ Czy nauczyciel to może? (odpowiedzi: 6) Witam, Mam kilka pytan, ostatnio bylo kilka sytuacji w mojej szkole i zaczalem sie zastanawiac, czy nauczyciel nie lamie swoich praw: 1. Czy...
§ Nauczyciel (odpowiedzi: 4) Witam, Przechodząc od razu do rzeczy sprawa wygląda tak. Minął termin sprawdzania przez nauczyciela sprawdzianu. Jednakże nauczyciel go nie oddał....
§ nauczyciel (odpowiedzi: 19) Witam nie wiem czy dobrze trafiłem ale mam takie pytanie może ktoś pomoże a mianowicie Jeżeli nauczyciel oczernia jednego z rodziców publicznie i...
§ Nauczyciel (odpowiedzi: 3) Witam. Piszę do Was - prawników w jednej sprawie... Szukałem w Google odpowiedzi na nie, ale co stronę znajduję sprzeczne informacje... Pytanie jest...
§ Nauczyciel (odpowiedzi: 1) Mam pytanie moja zona zaczela prace w przedszkolu 15 lutego 2010. Zostala zatrudniona na umowe na zastepstwo za nauczycielke, ktora z powodu ciazy...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:35.