Procedury postepowania uproszcozonego - Forum Prawne

 

Procedury postepowania uproszcozonego

Witam 1.Sad wydal nakaz zaplaty w postepowaniu upominawczym 2.Nakaz nie zostal odebrany w terminie bo adresata nie bylo w miejscu zamieszkania 3. W czwartek pismo zostalo odeslane z powrotem do Sadu 4. Piatek adresat wraca ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
15-01-2014, 07:59  
zeszycik
Początkujący
 
Posty: 18
Domyślnie Procedury postepowania uproszcozonego

Witam

1.Sad wydal nakaz zaplaty w postepowaniu upominawczym
2.Nakaz nie zostal odebrany w terminie bo adresata nie bylo w miejscu zamieszkania
3. W czwartek pismo zostalo odeslane z powrotem do Sadu
4. Piatek adresat wraca do domu i ustala skad bylo pismo
5. W poniedzialek pozwany wysyla pismo z wnioskiem o przywrocenie terminu oraz w tresci pisze ze nie zgadza sie (wie juz kto jest powodem z rozmowy tele z Sadem) z roszczeniami CYTAT z pisma "Z ostroznosci i tylko z tego powodu i tylko gdyby wysoki Sad uznal przesylke jako dostarczona, skladam sprzeciw od domniemanego nakazu zaplaty i prosze o dostarczenie pozwu oraz wyznaczenie terminu rozprawy. Tak czy inaczej , nie uznaje zadnych roszczen zawartych w nakazie zaplaty i bede wystepowal do Sadu z pozwem wzajemnym w tejze sprawie"
6. Sad Wzywa pozwanego do usupelnienia brakow formalnych o przywrocenie terminu przez dostarczenie odpisu piesma, informacje kiedy pozwanego nie bylo oraz uprzwdopodobnienie okoliczniosci. W tym samym pismie sad informuje co to za sprawa, pod jakim numerem, Kto jest strona, jakie kwoty zasadzono oraz w zalaczeniu Sad przesyla pouczenie wg art 210 par 2(1) k.p.c. art 136 k.p.c. oraz 503 par 1 k.p.c.. oraz informacje ze akta mozna przjezec w Sadzie po uzgodnieniu telefonicznym.
7. Pozwany spelnia w terminie wszystkie powyzsze wezwanie i wysyla odpis, informacje oraz dowody na pobyt ponad 2000 km od miejsca zamieszkania.

PYTANIE

Co teraz ?? Czy pozwany musi cokolwiek zlozyc w Sadzie w jakims terminie czy czekac na pismo przywracajace termin i na dostarczenie pozwu wraz z zalacznikami ? Czy moze teraz uplynac jakikolwiek termin ? Czy sprzeciw wraz z dowodami musi byc zlozony juz teraz czy pozwany ma czekac na pismo z Sadu ?

Dziekuje serdecznie za odpowiedz.
zeszycik jest off-line  
15-01-2014, 11:01  
Calisto
Użytkownik
 
Posty: 130
Domyślnie RE: Procedury postepowania uproszcozonego

Art. 169. § 1. Pismo z wnioskiem o przywrócenie terminu wnosi się do sądu, w którym czynność miała być dokonana, w ciągu tygodnia od czasu ustania przyczyny uchybienia terminu.

§ 2. W piśmie tym należy uprawdopodobnić okoliczności uzasadniające wniosek.

§ 3. Równocześnie z wnioskiem strona powinna dokonać czynności procesowej. ( a zatem sprzeciw winien zostać złożony wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu)

W Twoim piśmie wyraźnie zostało podkreślone, że składasz sprzeciw od nakazu zapłaty. Wprawdzie powinno to być w oddzielnym piśmie, ale z oświadczenia jasno wynika czego żądasz.
Ale dobrze byłoby uzupełnić argumentację uzasadniającą bezzasadność żądania powoda, bowiem pozwany powinien w sprzeciwie wskazać wszystkie istotne okoliczności na poporacie swoich twierdzeń pod rygorem utraty możliwości ich powołania w terminie późniejszym.
Jeżeli wiesz czego dotyczy sprawa i znasz jej stan napisz teraz takie pismo . Jeżeli nie, możesz zrobić to po otrzymaniu pozwu wraz z załącznikami. wówczas na wstępie wyjaśnij, że piszesz dopiero teraz bo wcześniejsze ustosunkowanie się do żądań powoda było niemożliwe, gdyż nie znałeś treści pozwu, bo pozew nie został wcześniej doręczony.

Jaki to sąd ? e-sąd? czy inny?
Calisto jest off-line  
15-01-2014, 13:11  
zeszycik
Początkujący
 
Posty: 18
Domyślnie RE: Procedury postepowania uproszcozonego

Dziekuje serecznie za odpowiedz.
Sad ktorego sprawa dotyczy to Sad Rejonowy dla Krakowa i nie jest to e-sad. Ja mieszkam w Warszawie. Ciezko jest mi teraz jechac do Krakowa i zapoznac sie z aktami ( choc jesli taka konecznosc zajdzie to to zrobie) Tak czy inaczej we Wtorek mija 14 dni od dnia otrzymania wezwania do przedmiotowego uzupelnenia brakow (ale same braki zostaly usuniete w terminie 7 dni ). Dlatego moje pytanie czy powinieniem jednak jechac , zapoznac sie z aktami ( bo nie znam dokladnie sprawy to znaczy nie wiem dokladnie jakie dokumenty zlozyl powod i czym argumentowal pozew) i w ciagu 14 dni napisac juz teraz sprzeciw wraz z uzasadnieniem czy czekac ( tu pytanie czy Sad ma obowiazek dostarczenie mi pozwu z zalacznikami - o to sie zwrocilem w pierwszym pismie zaraz po otrzymaniu informacji ze bylo awizo a takze teraz w pismie uzupelniajacym braki). i takie pismo wraz z dowodami ( nie wiem jakie dowody bede musial skladac - wybiore te ktore ochronia mnie przed nieuczciwym dzialaniem powoda i tego konsekwencjami) oraz, co chyba wazniejsze, z pozwem wzajemnym poniewaz to powod jest mi winien pieniadze w wyniku braku (niepelnej) zaplaty za wyslane do niego przedmioty.
zeszycik jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ sąd i procedury (odpowiedzi: 9) Witam akta są już u sędziego rozchodzi się o przerwę w karze ... co dalej ? ile się czeka na wyznaczenie wokandy ?
§ procedury (odpowiedzi: 1) mam pytaniemiałem sprawe o odroczenie wykonania kary , kara nie została odroczona ,czy powinienem dostac ponowne wezwanie do wstawienia sie w zk czy...
§ Procedury (odpowiedzi: 4) Jakie są podstawy prawne i przesłanki do wydania listu gończego krajowego i międzynarodowego przez Sąd Rejonowy i Sąd Okręgowy?
§ Procedury rentowe (odpowiedzi: 2) Witam! Od początku czerwca staram się o rentę socjalną, po raz pierwszy. Orzeczenie (odmowę) otrzymałam 26 sierpnia. Czy zus nie przekroczył czasu...
§ Postanowiene wszczęcia postepowania i o prowadzeniu postepowania wyjańsniającego. (odpowiedzi: 1) Sędzia rodzinny SSR Violetta H. Sądu Rejonowego Szczecin - Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie, Wydział VIII Rodzinnym i Nieletnich po zapoznaniu sie...
§ Procedury (odpowiedzi: 1) Przebywający w areszcie tymczasowym złożył wniosek do sądu apelacyjnego równocześnie z wnioskiem prokuratury.Dlaczego sąd rozpaczył wniosek...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:20.