Wypowiedzenie umowy na instalacje monitoringu na terene Wspólnoty mieszkaniowej. - Forum Prawne

 

Wypowiedzenie umowy na instalacje monitoringu na terene Wspólnoty mieszkaniowej.

Witam, Chciałbym doprowadzić do zerwania umowy na instalacje monitoringu, która została skonstruowana w sposób bardzo niekorzystny dla wspólnoty (jakość sprzętu, miesięczny zawyżony abonament itp) Jestem przekonany że należy ją jak najszybciej zerwać i przystąpić do ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
09-06-2009, 09:49  
Wonski
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Wypowiedzenie umowy na instalacje monitoringu na terene Wspólnoty mieszkaniowej.

Witam,

Chciałbym doprowadzić do zerwania umowy na instalacje monitoringu, która została skonstruowana w sposób bardzo niekorzystny dla wspólnoty (jakość sprzętu, miesięczny zawyżony abonament itp)
Jestem przekonany że należy ją jak najszybciej zerwać i przystąpić do renegocjacji lub podpisać z nowym podmiotem na lepszych dla wspólnoty warunkach.

Stąd też prośba o opinię prawnika na temat warunków wypowiedzenia umowy- czy wspólnota może się spodziewać jakichś kar ?!
Poniżej paragrafy z umowy odnośnie rozwiązania umowy:

§ 9
1.Niniejszą Umowę zawiera się na czas nie określony.
2.Niniejsza umowa może zostać rozwiązana przez każdą ze Stron w formie pisemnej pod rygorem nieważności, z zachowaniem trzymiesięcznego okresu jej wypowiedzenia, z tym, że ASTER zobowiązuje się nie wypowiadać umowy przez okres 3 lat od jej zawarcia.
3.ASTER uprawniona jest do rozwiązania Umowy bez wypowiedzenia w przypadku, w którym Wspólnota opóźniałaby się z zapłatą całości opłaty aktywacyjnej określonej w §4 Umowy o więcej niż 30 dni lub z zapłatą opłaty miesięcznej za utrzymanie i eksploatację systemu monitoringu za dwa okresy rozliczeniowe.
4.W przypadku, w którym Wspólnota dokona utrwalenia jakąkolwiek techniką i na jakimkolwiek nośniku lub jakiegokolwiek innego wykorzystania lub przetworzenia Sygnału w ramach instalacji telewizyjnego monitoringu lub treści w nim zawartych w sposób niezgodny z prawem (a w szczególności ustawą o ochronie osób i mienia), ASTER nie będzie ponosić odpowiedzialności za takie działania oraz jest uprawniona do rozwiązania niniejszej Umowy bez zachowania terminu wypowiedzenia, poprzez złożenie oświadczenia w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

§ 10
1.Wszelkie zmiany niniejszej Umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
2.W kwestiach, które nie zostały unormowane niniejszą Umową, mają zastosowanie odpowiednie przepisy regulujące działalność w zakresie telekomunikacji, ochrony osób i mienia oraz odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego.
3.Wszelkie spory mogące wyniknąć na tle niniejszej Umowy nie rozwiązane polubownie, będą rozstrzygane przez właściwy Sąd Powszechny w Warszawie, oprócz spraw, których rozstrzygnięcie poddane jest z mocy obowiązującego prawa innym organom niż Sądy Powszechne.
4.Wszelkie zmiany niniejszej Umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności. Umowa oraz wymienione w jej treści załączniki stanowią integralną całość.
5.Strony oświadczają, iż wyrażają zgodę na przejęcie pełni praw i obowiązków wynikających z niniejszej Umowy przez ewentualnego następcę prawnego którejkolwiek ze Stron lub nabywcę Nieruchomości lub jej części.
6.Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym egzemplarzu dla każdej ze Stron.

Pozdrawiam
Mariusz
Wonski jest off-line  
09-06-2009, 10:08  
BOHO
Stały bywalec
 
Posty: 7.278
Domyślnie RE: Wypowiedzenie umowy na instalacje monitoringu na terene Wspólnoty mieszkaniowej.

a gdzie jest mowa o karach ?
BOHO jest off-line  
09-06-2009, 10:16  
Wonski
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Wypowiedzenie umowy na instalacje monitoringu na terene Wspólnoty mieszkaniowej.

Cytat:
Napisał/a BOHO Zobacz post
a gdzie jest mowa o karach ?

W całej umowie nie znalazłem jakichkolwiek zapisów o karach z tytułu rozwiązania umowy, ale może są jakieś dodatkowe konsekwencję z tytułu zerwania umowy w prawie cywilnym ?!

Poniżej link do całej umowy(usunąłem tylko dane personalne podpisujących)
Wrzuta.pl - umowa_monitoring_Mlynarska_27.04.09-bez danych personalnych


Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie
Mariusz
Wonski jest off-line  
09-06-2009, 10:19  
BOHO
Stały bywalec
 
Posty: 7.278
Domyślnie RE: Wypowiedzenie umowy na instalacje monitoringu na terene Wspólnoty mieszkaniowej.

skoro nie ma mowy o karach to takich nie ma....... macie 3 miesięczny okres wypowiedzenia i tyle......
BOHO jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Wgląd zarządu wspólnoty do statystyk zużycia wody we wspólnocie mieszkaniowej (odpowiedzi: 6) We wspólnocie odczytem stanu wodomierzy i rozliczaniem opłat za wodę zajmuje się zarządca. Czy zarząd wspólnoty ma prawo żądać od zarządcy...
§ Dostęp do zapisu z monitoringu wspólnoty mieszkaniowej (odpowiedzi: 9) Witam. Moi rodzice mają własnościowe mieszkanie w 10 piętrowym bloku, który objęty jest monitoringiem windy, klatki schodowej oraz parkingu...
§ uchwała wspólnoty mieszkaniowej, udostępnienie części wspólnych (odpowiedzi: 1) witam, jak w temacie, chce zawrzec ze wspolnota uchwale, w ktorej wspolnota na moja i sasiada rzecz zrzeknie sie czesci wspolnych w postaci...
§ Żądania niesumiennej firmy za instalacje na terenie wspólnoty (odpowiedzi: 1) Witajcie, Prosze o porade w sprawie wykonawcy anteny zbiorczej we wspolnocie mieszkaniowej W polowie 2006 roku tj. 5,5 roku temu firma montujaca...
§ Uchwała Wspólnoty mieszkaniowej w sprawie sprzedaży części wspólnej jednemu ze wspólw (odpowiedzi: 13) We wspólnocie, w której jestem jednym z właścicieli została podjęta Uchwała o sprzedaży pewnej części "części wspólnej nieruchomości" jednemu ze...
§ Rozliczenie kosztów CO części wspólnych na kilku członków wspólnoty mieszkaniowej (odpowiedzi: 7) Witam, 2,5 roku temu nabyłam mieszkanie, które zarządzanie jest przez wspólnotę mieszkaniową. Do tej pory wszystkie rozliczenia odbywały się...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:32.