Widzenia z z dzieckiem - Forum Prawne

 

Widzenia z z dzieckiem

Witam, mam pytanie... Od jakego wieku dziecka, tzn ile miesięcy musi mieć dziecko żeby przyznano ojcu widzenia sam na sam ? dodam że Synek urodził się w styczniu a widziałem go dopiero 2 razy, gdyż ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
18-05-2015, 21:00  
EvenementPrawa
Użytkownik
 
Posty: 72
Domyślnie Widzenia z z dzieckiem

Witam, mam pytanie... Od jakego wieku dziecka, tzn ile miesięcy musi mieć dziecko żeby przyznano ojcu widzenia sam na sam ? dodam że Synek urodził się w styczniu a widziałem go dopiero 2 razy, gdyż z jego matką mamy konflikt.
EvenementPrawa jest off-line  
18-05-2015, 21:46  
Inshallah
Użytkownik
 
Posty: 176
Domyślnie RE: Widzenia z z dzieckiem

Zgodnie z art. 97 KRO, utrzymywanie kontaktów z dzieckiem jest zarówno uprawnieniem jak i obowiązkiem każdego z rodziców. Jeśli z matką nie da się porozumieć proszę wystąpić do sądu z wnioskiem o ustalenie kontaktów z dzieckiem. Uważam, że będzie to najwłaściwszy sposób na zagwarantowanie sobie tego prawa. Matka dziecka nie ma prawa bezpodstawnie odmawiać kontaktów z dzieckiem i ma obowiązek dopuścić Pana do takich kontaktów. Jeśli nie ma Pan ograniczonej lub nie jest Pan pozbawiony władzy rodzicielskiej,to w takim samym stopniu jak matka, ma Pan prawo do spędzania czasu razem z dzieckiem i brania udziału w jego wychowaniu i życiu. Również sam na sam z uwzględnieniem danych okoliczności (jak np. niemowlak karmiony piersią, musi wracać na karmienie do matki o określonych porach).
Jeżeli już ktokolwiek ma prawo o decydowaniu o kontaktach z dzieckiem , to tylko Sąd, który ustali czy i kiedy może Pan się spotykać z dzieckiem oraz czy spotkania te będą odbywać się w obecności matki , czy sam na sam.
Chyba, że określą to państwo w drodze ugody.
Wówczas, jeżeli matka mimo orzeczenia sądu lub zawartej ugody, dalej będzie utrudniać kontakty z dzieckiem, będzie można pociągnąć ją do odpowiedzialności na podstawie art. 598 [[15]KPC za nie wykonywanie lub niewłaściwe wykonywanie obowiązków wynikających z tegoż orzeczenia lub ugody.Zgodnie z tym art. Sąd opiekuńczy, uwzględniając sytuację majątkową matki, zagrozi jej nakazaniem zapłaty na Pana rzecz oznaczonej sumy pieniężnej.
Inshallah jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Widzenia z dzieckiem (odpowiedzi: 7) witam. sprawa wyglada tak, ze bylem z kobieta, ktora miala corke z poprzedniego zwiazku. po paru latach mielismy swoje dziecko. po 3 latach sie...
§ Widzenia z dzieckiem (odpowiedzi: 20) witam mam następujące pytanie.. mam 8 mies. córeczkę z jej ojcem nie bylismy po ślubie nie mamy również zasądzonych alientów ( mamy umowną kwotę...
§ widzenia z dzieckiem (odpowiedzi: 1) witam mam następujące pytanie.. mam 8 mies. córeczkę z jej ojcem nie bylismy po ślubie nie mamy również zasądzonych alientów ( mamy umowną kwotę...
§ widzenia z dzieckiem (odpowiedzi: 9) moj synek nie zna swojego biologicznego ojca(ma 4 latka)nagle domaga sie widzen z dzieckiem,gdy ja zalozyłam sprawe o pozbawienie go praw,dla mojego...
§ Widzenia z dzieckiem (odpowiedzi: 1) Witam mam maly problem. Jestem po rozwodzie sad przyznal mi widzenia z synem w ten sposob ze 3 razy w miesiacu zabieram synka na 6 godzin do siebie i...
§ widzenia ojca z dzieckiem a mój wyjazd z dzieckiem na wakacje (odpowiedzi: 17) jestem po rozwodzie, moj byly maz ma przyznane od sadu wizyty u dziecka co sobote, dziecko ma trzy lata, nie w kazda sobote jest na wizycie bo mu nie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:28.