Rezygnacja z usług
W związku z zawarciem Umowy w dniu 08.02.2016r. podczas rozmowy telefonicznej na dostarczenie usługi reklamowej na portalu
-moderacja- niniejszym odstępuję od powyższej Umowy w trybie natychmiastowym.
W trakcie rozmowy telefonicznej podczas, której zawarta została Umowa, nie zostałem prawidłowo poinformowany o trybie oraz wymaganym terminie, w którym jestem uprawniony do odstąpienia od Umowy. Dodatkowo nie zostały przekazane żadne istotne postanowienia Regulaminu świadczenia usług, który został dostarczony droga listową dopiero w momencie, kiedy zgodnie z jego zapisami minął wyznaczony termin, w którym należało złożyć stosowne oświadczenie o odstąpieniu od Umowy.
Tym samym w trakcie rozmowy telefonicznej zostałem wprowadzony w błąd a Umowa została zawarta na skutek zastosowania podstępu mającego na celu ukrycie istotnych warunków i zachęcenie mnie do zawarcia Umowy. Nastąpiła wada oświadczenia woli, gdyż błąd w jaki zostałem wprowadzony jest istotny i bezpośrednio dotyczył treści Umowy w tym skutków prawnych zawartej Umowy (por. w uzasadnienie wyroku SN z dnia 19.10.2000 r., sygn. akt III CKN 963/9

, jednocześnie gdybym wiedział o tak istotnym elemencie jak termin do rezygnacji z usług nie zdecydowałbym się na przyjęcie Umowy.
Co istotniejsze, błąd wywołany przez Państwa sprzedawcę został wywołany podstępnie. Zgodnie z wyrokiem SN z dnia 13.01.2010r. (sygn. akt: II CSK 239/09, LEX nr 560847) „Działanie podstępne polega na świadomym wywołaniu u drugiej osoby mylnego wyobrażenia o rzeczywistym stanie rzeczy w celu skłonienia jej do złożenia określonego oświadczenia woli. Działanie podstępne jest zawsze - niezależnie od pobudek i skutków działania sprawcy - etycznie naganne. Zmierza ono bowiem do zakłócenia procesu decyzyjnego innej osoby i doprowadzenia jej na podstawie zasugerowanych fałszywych przesłanek rozumowania do złożenia określonego oświadczenia woli. Użyte środki, gradacja winy czy złej woli osoby działającej podstępnie nie mają znaczenia prawnego. Liczy się tylko samo wprowadzenie w błąd, będące bezprawiem cywilnym. Podstępu nie ekskulpuje lekkomyślność i łatwowierność ofiary. Etyczna naganność podstępu stała się motywem surowego potraktowania przez prawo cywilne skutków wywołanego nim błędu. Uchylenie się od skutków prawnych błędu wywołanego podstępnie jest ułatwione, może ono nastąpić bowiem także wtedy, gdy błąd nie był istotny, jak również wtedy, gdy nie dotyczył treści czynności prawnej.”. Dodatkowym elementem obciążającym Państwa jest fakt, iż profesjonalnie zajmują się Państwo dostawą tego typu usług i można wymagać od Państwa działania rzetelności.
Podsumowując, poprzez świadome i celowe działanie Państwa sprzedawcy mające na celu za wszelką cenę sprzedanie mi ww. usługi, który dodatkowo ukrywał istotne postanowienia Umowne, zostałem wprowadzony w błąd, od którego niniejszym się uchylam.
W związku z powyższym, nigdy nie łączył nas żaden stosunek prawny, a żądanie zapłaty faktury pro-forma nr: 6464/2/2016 jest wezwanie do zapłacenia świadczenia Państwu nienależnemu. Faktura pro-forma nie zostanie opłacona.
Jednocześnie nie wyrażam zgody na przechowywanie i przetwarzanie w Państwa bazie danych oraz jakimkolwiek innym rejestrze, którym Państwo zarządzają jakichkolwiek danych spółki ***, oraz żądam usunięcia danych już zgromadzonych zarówno ze strony internetowej jak i z ww. baz danych.