Mandat ZKM Gdynia - bilet ważny, kontroler biletów nie działał - Forum Prawne

 

Mandat ZKM Gdynia - bilet ważny, kontroler biletów nie działał

Witam, Dostałem dzisiaj mandat - opłatę dodatkową + za przewóz za "Przejazd bez ważnego biletu". Posiadam bilet elektroniczny metropolitarny, sprawdziłem go jeszcze raz dla pewności w internecie na stronie mzkzg i jest nadal ważny. Data ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
05-04-2016, 07:31  
Markhut
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Mandat ZKM Gdynia - bilet ważny, kontroler biletów nie działał

Witam,
Dostałem dzisiaj mandat - opłatę dodatkową + za przewóz za "Przejazd bez ważnego biletu". Posiadam bilet elektroniczny metropolitarny, sprawdziłem go jeszcze raz dla pewności w internecie na stronie mzkzg i jest nadal ważny.

Data transakcji
2016.04.02 23:22:07

Okres ważności
2016.04.04 - 2016.05.03

Kontrola biletów odbyła się dzisiaj 2016.04.05

Reklamacje można składać jedynie od pon-pt w godzinach
poniedziałki 13-16
środy 14-17
pozostałe dni 10-13
i zostaje pobrana opłata manipulacyjna za anulowanie mandatu.

Teraz mój problem:
Mandat został mi przyznany z winy MZK (niedziałający kontroler biletów?), ale żeby złożyć reklamację muszę specjalnie dzień wolny wziąć, ponieważ godziny składania reklamacji są w trakcie mojej pracy. Dodatkowo muszę zapłacić opłatę manipulacyjną za to, że im nie działa system sprawdzania biletów. Chciałbym się dowiedzieć czy jest taka możliwość i co mam zrobić, aby MZK dokonało:
- Zwrot kosztów dojazdu do zakładu, w którym będę składał reklamację
- Zwrot pieniędzy za dzień wolny od pracy, który muszę z ich winy wziąć
- Zwrot za opłatę manipulacyjną lub jego anulowanie
- wszelkie dodatkowe odszkodowania?

Pozdrawiam
Markhut jest off-line  
05-04-2016, 07:37  
Kanas
Moderator globalny
 
Kanas na Forum Prawnym
 
Posty: 24.137
Domyślnie RE: Mandat ZKM Gdynia - bilet ważny, kontroler biletów nie działał

Troszkę rozjaśnij. Osoba kontrolująca miała niesprawny czytnik biletów elektronicznych i wypisywała opłatę dodatkową każdemu pasażerowi ?
Tak przynajmniej to wygląda z Twojego opisu.
Kanas jest off-line  
05-04-2016, 07:41  
Markhut
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Mandat ZKM Gdynia - bilet ważny, kontroler biletów nie działał

Nie mam pojęcia czy miała niesprawny czytnik, bo nie mam możliwości zweryfikowania tego, to jest jedynie moje przypuszczenie.
Czytnik wskazał, że mój bilet jest nieważny, podczas gdy na tej stronie:
Internetowy system obsługi karty elektronicznej - MZK Wejherowo
po wpisaniu numeru mojego biletu elektronicznego pokazuje, że jest bilet jest ważny z danymi, które podałem w poście. Czyli jest sprzeczność między tym co wskazuje czytnik, a tym co wskazuje ich strona (bilet kupowałem kilka dni temu)
Markhut jest off-line  
05-04-2016, 09:39  
Pablo_11
Stały bywalec
 
Posty: 2.528
Domyślnie RE: Mandat ZKM Gdynia - bilet ważny, kontroler biletów nie działał

A odbiłeś kartę podczas wsiadania? Z pobieżnej lektury Regulaminu wynika, że jest to obowiązkowe przy wsiadaniu i wysiadaniu.
Cytat:
Napisał/a Regulamin
Zapłatę za każdy przejazd autobusem MZK Wejherowo Pasażer ma obowiązek dokonywać poprzez skasowanie zakupionego wcześniej biletu obowiązującego w sieci wejherowskiej komunikacji miejskiej. Posiadacze kart elektronicznych mają obowiązek ich kasowania w kasownikach biletów elektronicznych podczas każdego wsiadania/wysiadania do/z pojazdu.
Pablo_11 jest off-line  
05-04-2016, 09:55  
Markhut
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Mandat ZKM Gdynia - bilet ważny, kontroler biletów nie działał

Jechałem w Gdyni, mam bilet metropolitarny ZKM Gdynia+ SKM. Link jest ze strony MZK Wejherowo, bo MZKZG automatycznie tam przekierowuje, gdy chcesz sprawdzić ważność biletu elektronicznego - SKM oraz MZK z Gdyni, Gdańska i Wejherowa współpracują ze sobą.

W Gdyni nie ma czytników/kasowników biletów elektronicznych i nie trzeba w gdyńskich autobusach się odbijać nigdzie.
Markhut jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Mandat ZKM GDYNIA. Bilet skasowany z dwoch stron (odpowiedzi: 1) Witam. Dnia dzisiejszego dostalem mandat w autobusie w Gdyni. Nie mialem na celu przejazdu bez oplaty,jednak wiadome,ze regulamin to regulamin....
§ Mandat za bilet miesięczny wypełniony ołówkiem, kontroler zmazał gumką dane (odpowiedzi: 4) Witam, 25. Listopada w pociągu Kolei Mazowieckich kontroler wymazał gumką dane na moim bilecie miesięcznym. Następnie wypełnił Wezwanie do zapłaty...
§ Kontroler biletów wlepił mandat choć miałam bilet (odpowiedzi: 4) Witam, mam nadzieję że piszę w prawidłowym dziale. Miałam dziś bardzo nie przyjemną sytuację, w tramwaju kontroler biletów poprosił mnie o bilet,...
§ kontroler nakłada mandat i rekwiruje bilet miesięczny (odpowiedzi: 2) Witam, moja córka jechała autobusem wraz z koleżanką, ta namówiła moja córkę aby dała jej swój bilet po czym okazała go kontrolerowi przedstawiając...
§ Kontroler biletów - mandat (odpowiedzi: 1) Witam Jadac z Wołowa do Wrocławia miałem nieprzyjemną sytuacje z kontrolerem biletów. Nie kupiłem biletu na stacji gdyż nie miałęm czasu. Gdy...
§ Kontroler Biletów (odpowiedzi: 3) Tak mnie zastanawia jedna rzecz. Czy kontroler biletóvv wchodząc do tramwaju musi mieć bilet?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:29.