Chora psychicznie sąsiadka - Forum Prawne

 

Chora psychicznie sąsiadka

Witam, od dłuższego czasu ja i inni sąsiedzi mamy problem z kobietą wykazującą ewidentne zaburzenia psychiczne. Jeszcze dwa lata temu była to wysoko postawiona urzędniczka, jednak w pewnym momencie odeszła z pracy, rozwiodła się z ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
09-09-2017, 11:20  
kjpkjp
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Chora psychicznie sąsiadka

Witam,
od dłuższego czasu ja i inni sąsiedzi mamy problem z kobietą wykazującą ewidentne zaburzenia psychiczne.
Jeszcze dwa lata temu była to wysoko postawiona urzędniczka, jednak w pewnym momencie odeszła z pracy, rozwiodła się z mężem, przestała płacić rachunki i ogólnie wychodzić z domu. Prąd, wodę i ogrzewanie ma odcięte już od dawna.
Od około roku stała się agresywna. Gdy tylko któryś z sąsiadów przechodzi czy przejeżdża pod oknami, otwiera okno i rzuca głośną wiązankę wulgarnych wyzwisk i przekleństw o każdej porze dnia i nocy. Zaznaczam, że robi to bez żadnego powodu, każdy stara się na nią nie zwracać uwagi, jednak jej to nie powstrzymuje.
Przychodzą do niej ludzie z opieki społecznej, policja też bardzo dobrze wie o sprawie jednak twierdzą, że oni już nic nie mogą zrobić ponieważ kobieta jest niereformowalna i nieściągalna.
Z mojej strony miarka się przebrała wczoraj gdy podczas spaceru z rodziną zaczęła krzyczeć z okna czy wiedzą, że jestem pedofilem (oczywiście dla jasności - nigdy nie miałem absolutnie żadnej styczności z pedofilią).
Co mogę zrobić? Czy pozew w sądzie ma szansę skończyć się czymś innym niż grzywna której i tak nie zapłaci bo nie ma z czego? Czy policja rzeczywiście nie może nic zrobić? Moim zdaniem kobieta powinna po prostu zostać poddana leczeniu psychiatrycznemu. Dodam, że nieco obawiam się działać w tej sprawie otwarcie pod swoim nazwiskiem ponieważ widać, że jej zaburzenia nasilają się i po prostu boje się o bezpieczeństwo swoje i moich dzieci.
kjpkjp jest off-line  
10-09-2017, 09:33  
Piasek80
Stały bywalec
 
Posty: 618
Domyślnie RE: Chora psychicznie sąsiadka

Jest chyba jakiś paragraf o uporczywe nękanie... pewnie pod to się kwalifikuje. Jak życie pokazuje wszelkie urzędy w mocy których leży załatwianie takich spraw zdają się nie dostrzegać problemu mimo wskazywania go palcem. Bierność to najwygodniejsza postawa naszych urzędników aby bez wysiłku dobimbać na ciepłej posadce do wygodnej emerytury...
Jak to samo życie pokazuje nie ma skuteczniejszego bata na urzędniczą obojętność jak stanięcie twarzą przed kamerą i konieczność tłumaczenia się. Ja bym to dokładnie tak załatwił: opisał całą sprawę do wielu programów jakie się podobnymi tematami zajmują. Przyjadą z kamerami i zaczną zadawać pytania i poczyniania podwładnych przełożonym to się nagle zajmą sprawą bo jakkolwiek można zrozumieć (a wręcz należy) ludzi których życie dość mocno doświadczyło i nie wytrzymali psychicznie tak nie można tolerować takich zachowań jak wyżej, jakichś bezpodstawnych oskarżeń, pomówień publicznych itp jeszcze tak ciężkiego kalibru jak pedofilia.
Opisać sprawę raz i porządnie i rozesłać do wszystkich urzędów mających uprawnienia do podejmowania działań w takich sprawach z adnotacją że jeżeli nie zostaną podjęte stosowne kroki kolejna kopia pisma trafi do redakcji programów X, Y, Z...
Żadnego załatwiania tematów "na gębę" bo to najwogdniejsze dla nich - nie było tematu. Pismo... pismo na które mają PSI obowiązek odpowiedzieć i na które zawsze można się powołać że nic nie zrobili, że nie podjęli żadnych kroków i działań mimo iż wiedzieli.
Piasek80 jest off-line  
10-09-2017, 10:29  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Chora psychicznie sąsiadka

A powiedz jeszcze co jaki urzad moze tu zrobic zgodnie z przepisami zeby udpokoic sasiadke skutecznie?
 
10-09-2017, 12:16  
Piasek80
Stały bywalec
 
Posty: 618
Domyślnie RE: Chora psychicznie sąsiadka

Rozumiem że od dzisiaj mogę bezkarnie lżyć każdego kogo minę i też mi nikt nic nie zrobi ?
Piasek80 jest off-line  
10-09-2017, 13:33  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Chora psychicznie sąsiadka

Cytat:
Napisał/a Piasek80 Zobacz post
Rozumiem że od dzisiaj mogę bezkarnie lżyć każdego kogo minę i też mi nikt nic nie zrobi ?
Pocieszę Cię; mnie ostatnio zwyzywał jakiś psychiczny sąsiad, podniósł na mnie rękę oraz groził, że znajdzie, załatwi itd i policja nic nie zrobiła, bo wg nich to jeszcze nie wyczerpuje znamion gróźb karalnych Na dodatek ten sam gościu kilka miesięcy wcześniej dokładnie to samo zrobił młodziutkiemu chłopakowi Ale policja nadal nie ma na to paragrafu... Fajnie, nie?

Ja również zamierzam, jak ktoś wyżej zasugerował, wysłać pisma do odpowiednich instancji, a potem iść z tym choćby i do telewizji. Jak będą mieć przed sobą bardzo wyraźną perspektywę tłumaczenia się przed jednym, drugim i dziesiątym dziennikarzem oraz bycia pośmiewiskiem całej Polski może ruszą dupska ze stołków.

Życzę powodzenia, a sąsiadkę najlepiej olać.
 
10-09-2017, 18:26  
Piasek80
Stały bywalec
 
Posty: 618
Domyślnie RE: Chora psychicznie sąsiadka

Jak to co zrobić: złożyć zawiadomienie o znieważeniu/pomówienie itp. Nagrać sytuację, udokumentować, znaleźć świadków itp. Ludzie ! przecież nie można sobie bezkarnie lżyć kogo popadnie.
Piasek80 jest off-line  
11-09-2017, 06:34  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Chora psychicznie sąsiadka

Cytat:
Napisał/a Piasek80 Zobacz post
przecież nie można sobie bezkarnie lżyć kogo popadnie.
Nie można. Ale inicjatywa działania nalezy do tego, kto jest lżony. Potem policja, sąd. Urzędom nic do tego (no, ewentualnie sanepidowi, jeśli psychiczny zanieczyszcza otoczenie lub "kolekcjonuje").
 
11-09-2017, 07:15  
Piasek80
Stały bywalec
 
Posty: 618
Domyślnie RE: Chora psychicznie sąsiadka

Czyli jest rozwiązanie sprawy: udokumentować i skierować do sądu. Zaczną się sypać kary finansowe to albo się opamięta albo ja zlicytują i trafi tam gdzie jest miejsce dla takich.
Ale najłatwiej rozłożyć ręce (policji) i "my nic nie możemy" bo jeszcze trup na chodniku z wbitym nożem nie leży... lepiej się zająć bardziej lukratywnym zajęciem jakim jest obsługa suszarki.
Piasek80 jest off-line  
11-09-2017, 09:25  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Chora psychicznie sąsiadka

kodeks karny, Art. 190. § 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Art. 216. § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła,podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§
§ 5. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.

Tak więc daj spokój urzędnikom. Gdyby postępowali tak jak chcesz, to tylko wyszliby na pieniaczy. Nie sa stroną w sprawie.
A policję trzeba dopingować. Wnioski wnosimy PISEMNIE.
 
11-09-2017, 15:00  
AnonimusGallus
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Chora psychicznie sąsiadka

Lepiej sobie odpuść bo ją wsadzą do zakładu na 6 miesięcy i wyjdzie.
A na tym forum nikt ci nie pomoże bo psychola można tylko zamknąć i go wypuszczą popatrz sobie na mój temat.
AnonimusGallus jest off-line  
21-05-2018, 19:44  
Marek415
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Chora psychicznie sąsiadka

Opisujesz identyczny przypadek, który mam obok klatki właśnie z taką sąsiadką, nigdy nie liczę na policje tylko sam na siebie. Musiałaby być solidarność sąsiadów i wnieść sprawę do sądu żeby coś z tym zrobić, dokładnie poznać prawo co z tym zrobić, przecież musi być jakieś wyjście, dopiero jak kogoś zabije to zajmie się policja ?

Jeśli by mnie zaatakowała, w obronie nie będę ją szczędził, wiem że prawo może być przeciwko mnie ale gdyby tak było wzywam telewizje i kamer napewno się bać nie będę, już jest nagrywana, dowody zbieram i przyznam że zaczynam się jej obawiać, bo stany psychiczne i jej wyzwiska się nasilają coraz bardziej.
Marek415 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Chora sąsiadka (odpowiedzi: 1) Witam, Doszło do nietypowej sytuacji. Posiadam mieszkanie na parterze, które wynajmuję lokatorom. Jest to dom wolnostojący w Poznaniu. Na pierwszym...
§ Chora psychicznie sąsiadka (odpowiedzi: 7) Dzień dobry, My, jako wspólnota sąsiedzka mamy problem z sąsiadką, która jest chora psychicznie - wykazuje zachowania antyspołeczne. Nie mówi, lecz...
§ Chora psychicznie, uciążliwa, nie dająca żyć sąsiadka. (odpowiedzi: 4) Witam. Mieszkam w wieżowcu. Moje mieszkanie sąsiaduje z innym mieszkaniem z drugiej klatki. Problem polega na tym, że w tym lokum mieszka chora...
§ Chora psychicznie sąsiadka notorycznie zakłóca spokój. (odpowiedzi: 1) Witam! Mam pytanie odnośnie takiej sprawy. A mianowicie w kamienicy w której mieszkam, na tej samej klatce mieszka chora psychicznie sąsiadka....
§ Bardzo uciążliwa sąsiadka na dodatek chora psychicznie (odpowiedzi: 2) Witam mam nadzieje ze ktoś z Was podpowie mi co mam zrobić z chorą psychicznie sąsiadką.Sprawa wygląda tak że mieszkam w bloku to jest moje...
§ Uciążliwa i chora psychicznie sąsiadka (odpowiedzi: 2) Witam, Sprawa dotyczy mieszkania, które obecnie zajmuję wraz z mężem i dzieckiem, a sąsiadką, która jest psychicznie chora (schizofrenia). Od...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:52.