Studia - Egzaminator nie zaliczył egzaminu, mimo poprawnych odpowiedzi. - Forum Prawne

 

Studia - Egzaminator nie zaliczył egzaminu, mimo poprawnych odpowiedzi.

Cześć. Szukałem na forum podobnego tematu, ale niestety nie znalazłem odpowiedniego. Jakiś czas temu mieliśmy egzamin z pewnego przedmiotu. Mało kto go zaliczył, dlatego wykładowca na konsultacjach podał poprawne odpowiedzi co do testu. Nie było ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
19-10-2017, 21:25  
Rinkashi
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie Studia - Egzaminator nie zaliczył egzaminu, mimo poprawnych odpowiedzi.

Cześć.

Szukałem na forum podobnego tematu, ale niestety nie znalazłem odpowiedniego.

Jakiś czas temu mieliśmy egzamin z pewnego przedmiotu. Mało kto go zaliczył, dlatego wykładowca na konsultacjach podał poprawne odpowiedzi co do testu. Nie było ich dużo, więc się wszyscy ich nauczyliśmy. Egzamin poprawkowy był w 95% taki sam, jak poprzedni, ze zmienionym tylko 1 podpunktem w 1 zadaniu. Cóż, nie zaliczyłem. Zaciekawiło mnie to, dlatego zażądałem od wykładowcy aby pokazał mi egzamin (z początku profesor odmawiał wmawiając, że nie mogę prosić o okazanie mi dokumentu, gdyż rektor ustalił te konsultacje, aby sprawdzający nie mieli tyle pracy tłumacząc studentom, co zrobili źle). Okazało się, że te odpowiedzi, które nam podał były złe (w 1 zadaniu). Trochę się zdziwiłem, ale bardziej mnie zaciekawiło to, że w następnym zadaniu, gdzie trzeba było napisać wzory, poinformował mnie, że jeden z nich jest błędnie napisany. Uwierzyłem i się z tym pogodziłem, jednak gdy sprawdzałem odpowiedzi, okazało się, że ów wzór napisałem poprawnie (taki widniał w jego prezentacji, napisał nam też go na konsultacjach). Poszedłem z tą sprawą do dziekana, powiedział że nie może nic zrobić, ponieważ to, co mówi wykładowca jest święte (pozwoliłem to sobie sparafrazować). Tłumaczyłem dziekanowi, iż profesor omawiał to na konsultacjach i podał nam takie odpowiedzi. Po kilkunastominutowej rozmowie dziekan zaproponował abym pokazał jakiś dowód - notatki z konsultacji i świadkowie (odpowiedziałem, że mam, świadków mogę przyprowadzić a notatki pokazać), jednak to niczego nie zmieni. Mogę pójść ze sprawą do rektora, ale to też niczego nie da (tak mnie poinformował dziekan).

I tu moje pytania:
1) Skoro widziałem na własne oczy, iż napisałem dobrze, a egzaminator próbował mi wmówić, że jednak źle, to jakie kroki mogę podjąć, aby sprawa zakończyła się dla mnie pozytywnie? Kolega, który miał mniej ode mnie (nie zrobił jednego zadania) dostał 3.5.
2) Kto, prócz mnie i egzaminatora, ma wgląd do mojej pracy?
Rinkashi jest off-line  
20-10-2017, 09:50  
hugonot
Początkujący
 
Posty: 15
Domyślnie RE: Studia - Egzaminator nie zaliczył egzaminu, mimo poprawnych odpowiedzi.

Często punkty są odejmowane za drobne wg. studenta błędy np. rachunkowe albo inne świadczące o niezrozumieniu materiału.
ad. 1. egzamin komisyjny z tym, że zastanów się nad tym dwa razy
ad. 2. nikt więcej
hugonot jest off-line  
20-10-2017, 10:35  
Rinkashi
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Studia - Egzaminator nie zaliczył egzaminu, mimo poprawnych odpowiedzi.

Dzięki za odpowiedź.

Cytat:
Napisał/a hugonot Zobacz post
Często punkty są odejmowane za drobne wg. studenta błędy np. rachunkowe albo inne świadczące o niezrozumieniu materiału
Błędów rachunkowych nie miałem. Widziałem, po zachowaniu egzaminatora, że sam nie wiedział do czego się przyczepić. Wpierw powiedział, że za to zadanie nie mam nawet połowy punktów, ponieważ nie mam wypisanych wszystkich zmiennych, jak zapytałem się czego mi brakuje - nie odpowiedział (a pytałem uparcie). Przyczepił się do tego wzoru, który był jednak dobrze napisany.

Co do egzaminu komisyjnego - wątpię, że zaliczę. Będzie on z całego materiału. Profesor zdaje sobie sprawę z tego, że przedmiot jest trudny i mało kto go zalicza, dlatego egzaminy poprawkowe są takie same (tylko ze zmienionymi danymi w jednym zadaniu). Egzamin warunkowy był taki sam, mimo to zaliczyłem.

W tym wszystkim chodzi mi i jedną rzecz. Dlaczego, mimo że miałem tak, jak wszyscy inni, to połowa osób zaliczyła, a druga połowa musiała pisać w terminie warunkowym? Tylko nie piszcie mi, że to studia i jeżeli mi nie pasują warunki w jakich się uczę, to mogę z nich zrezygnować (jestem już na ostatnim roku). Czy jeżeli uda mi się zrobić zdjęcia dwóch egzaminów (tego pierwszego i poprawkowego, mam pozwolenie od dziekana) i przedstawić je dziekanowi, rektorowi - zobaczywszy, że jednak miałem dobrze, mogą mi to zaliczyć? Po pierwszej rozmowie z dziekanem, powiedział, że jeżeli okaże się, że zaliczyłem, to pieniądze za warunek zostaną mi zwrócone, a zaliczenie będę mieć w terminie poprawkowym. Jednak po tygodniu stwierdził, że nic tak nie powiedział. Może co najwyżej zobaczyć egzamin (tak nieformalnie), ale nawet jeżeli okaże się, że udało mi się napisać poprawnie, to nic nie może zrobić.

Nie wierzę, że nie mogę z tym coś zrobić w inny sposób, niż egzamin komisyjny. Skoro widzę, że sprawdzający świadomie nie zaliczył mi tego egzaminu, to czy nie mogę pociągnąć go za to do odpowiedzialności? Zanim ktoś odpowie "Wykładowca, jeżeli ma podejrzenie, że ściągałeś, lub wie, że twoja wiedza nie jest taka, aby napisać ten egzamin, to ma prawo ci go nie zaliczyć" - odpowiadam, że sprawdzający nie zna mnie osobiście (ani mego imienia i nazwiska). Podczas egzaminu rozmawiał sobie z pozostałymi pilnującymi i nikogo na ściąganiu nie złapali, dlatego nie ma racjonalnych powodów, aby nawet podejrzewać.

Pozdrawiam!
Rinkashi jest off-line  
22-10-2017, 16:11  
hugonot
Początkujący
 
Posty: 15
Domyślnie RE: Studia - Egzaminator nie zaliczył egzaminu, mimo poprawnych odpowiedzi.

Zdałeś warunkowy, chcesz wojować wojuj Twoja sprawa. Czy wygrasz nie sądzę, nikt na uczelni nie będzie się chciał tym zająć. Ty jesteś studentem Twój przeciwnik profesorem. W istotniejszych sprawach niż egzamin nie wygrasz.
hugonot jest off-line  
22-10-2017, 20:36  
Dashing Fox
Stały bywalec
 
Posty: 755
Domyślnie RE: Studia - Egzaminator nie zaliczył egzaminu, mimo poprawnych odpowiedzi.

Oczywiście możesz próbować walczyć. Jednak radzę przemyśleć 5 razy czy warto. W przyszłości przypadkiem może się okazać, że promotor w zależności od próby uzyskania przez Ciebie tytułu podczas pisania pracy, może być wyjątkowo drobiazgowy, tak samo podczas obrony.
Dashing Fox jest off-line  
23-10-2017, 15:02  
Rinkashi
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Studia - Egzaminator nie zaliczył egzaminu, mimo poprawnych odpowiedzi.

Cytat:
Napisał/a hugonot Zobacz post
...nikt na uczelni nie będzie się chciał tym zająć...
Dlatego chciałbym się od was dowiedzieć, czy mogę załatwić to w inny sposób. Jestem tego świadomy, że nikt tym zajmować się nie będzie, bo to nie w ich biznesie.

Cytat:
Napisał/a Dashing Fox Zobacz post
W przyszłości przypadkiem może się okazać, że promotor w zależności od próby uzyskania przez Ciebie tytułu podczas pisania pracy, może być wyjątkowo drobiazgowy, tak samo podczas obrony.
Będę miał to na uwadze.
Rinkashi jest off-line  
13-03-2019, 17:32  
Rinkashi
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Studia - Egzaminator nie zaliczył egzaminu, mimo poprawnych odpowiedzi.

"Czy wygrasz nie sądzę, nikt na uczelni nie będzie się chciał tym zająć."

Chciałbym napisać, że sprawa "zakończyła" się dla mnie pomyślnie, bez żadnego wkładu finansowego.

"W istotniejszych sprawach niż egzamin nie wygrasz."

Chciałbym się zapytać kolegę, skąd może to wiedzieć? Ponieważ podjąłem "walkę". Przestraszyli się sądu. Pieniądze odzyskałem. Dlatego zamiast pisać takie demotywujące treści typu (nie wygrasz, to profesor), lepiej przemilczeć temat. Wszyscy mi wmawiali, żebym dał sobie spokój - a byli to osoby bez podobnego doświadczenia, którzy nie podjęli "walki", albo przez dzieciństwo wpajali im rodzice, że z "wyższymi" od siebie się nie zadziera. Ze mną zadarli. Ale z mojej strony to jeszcze nie koniec. Dlatego jeżeli ktoś z was ma podobną sprawę, niech nie czyta głupot na forach typu: "nic nie zrobisz". Można dużo. Choćby rozprawa sądowa. Tylko wystarczy telefon do łapy tak, aby nie wiedzieli, że nagrywasz, po czym zbierasz niezbędne informacje. U mnie wpadli i dziekan, i profesor. Dziekan przyznając się, że wie, że ten drugi tak robi, ale gdyby podjął działania, trudno byłoby znaleźć im drugiego takiego profesora (po drodze dowiedziałem się, że ów profesor oraz dziekan są bliskimi znajomymi), profesor - przyznając się na nagraniu, że oszukuje studentów. Pani z dziekanatu dzwoniła do mnie, czy miałem pozwolenie na nagrywanie, gdy dowiedziała się o tym, co zrobiłem. Po prostu próbowała przekonać mnie, że zrobiłem coś nielegalnego, co było totalną głupotą. Nie udało się jej.

Tak, jak powiedziałem. Ja jeszcze z nimi nie skończyłem, bo jak mnie traktowali podczas tego "dochodzenia" dziekan, profesor, oraz inni z uczelni, woła o pomstę. Wyszło na jaw także kilka innych ciekawych rzeczy, do których chętnie pociągnę ich do odpowiedzialności.

Pozdrawiam!
Rinkashi jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ studia dzienne a koszty przystąpienia do egzaminu (odpowiedzi: 13) witam jakiś czas temu zacząłem studia dzienne (darmowe) na kierunku architektura. teraz zbliża się sesja i okazuje się że koszt jaki poniosę w...
§ Nienaprawiony towar mimo zapewnień sprzedawcy w odpowiedzi na reklamację (odpowiedzi: 1) Witam serdecznie, Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc. Kupiłem telefon w jednym z dużych sklepów internetowych. Niestety po kilku miesiącach...
§ Czy muszę płacić za studia mimo że nie podpisałem umowy a jedynie (odpowiedzi: 2) zgłoszenie na studia podyplomowe wyglądające tak: http://ask.politechnika.lublin.pl/pliki/zgloszenie_ASK.pdf Cały semestr uczestniczyłem w...
§ Przystapienie do Egzaminu konkursowego na aplikację radcowską - zagraniczne studia ? (odpowiedzi: 9) Witam, Ukończyłem studia prawnicze w UK (BA Hons Law with Business i Legal Practice Course na uczelni The College of Law). Teraz po powrocie do...
§ Nie zaliczyłem semestru (odpowiedzi: 1) Czy moge ubiegac sie o status bezrobotnego? Studiuje dziennie, ale czeka mnie teraz pół roku przerwy w zajęciach, zebym mogl powtorzyc niezaliczony...
§ Czy należą mi się alimenty jeśli nie zaliczyłam roku na studiach? (odpowiedzi: 16) Proszę o pomoc gdyż nie wiem co mam robic. Dokładnie chodzi o sytuacje związaną z płaconymi na mnie alimentami. Studiuję dziennie i powinnam być na...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:13.