Sprawa z idiotką i idiotyczny wyrok - Forum Prawne

 

Sprawa z idiotką i idiotyczny wyrok

Bardzo proszę o poradę Ponad 2 lata temu, sprzedałam meble w dobrym stanie,na portalu OLX. Zamierzałam żeby ktoś ode mnie z miasta/okolicy przyjechał osobiście zobaczyć i zabrać - kupić. Ale przez pare dni nikt się ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
22-12-2017, 20:13  
LoOpY_
Użytkownik
 
Posty: 158
Domyślnie Sprawa z idiotką i idiotyczny wyrok

Bardzo proszę o poradę

Ponad 2 lata temu, sprzedałam meble w dobrym stanie,na portalu OLX. Zamierzałam żeby ktoś ode mnie z miasta/okolicy przyjechał osobiście zobaczyć i zabrać - kupić.
Ale przez pare dni nikt się nie odezwał po czym odezwała się kobieta z drugiego końca Polski, która chciała kupić za wysyła kurierem. Zgodzilam sie, zrobila przelew, a ja jej wysłałam.
Obejrzała przy kurierze,podpisała odbiór bez zastrzeżeń. Po czym po paru dniach dzwoni i informuje mnie, że meble zawieraja uszkodzenia i mam jej oddać pieniadze. Nie zgodziłam się. Po pół roku przyszły papiery z Sądu
Sprawa trwała dwa lata i dziś zapadł wyrok.
Sąd uznał, że mam jej oddać pieniadze....
Nie zgadzam się calkowicie z orzeczeniem,bo jest mocno krzywdzace i idiotyczne,składam apelację.

Ale podczas całej sprawy byłam zszokowana bezczelnością i stronniczością Sędziego prowadzącego sprawę;
Rozważam złożenie skargi do Prezesa Sądu na tego Sędziego.
taką skargę złożyć na piśmie,czy iśc osobiście z tą skargą?
jak ją sformułować

Czy w skardze mozna podciagnac zarzut, uchybienie art 6 kc. ktory mowi, ze obowiazek udowodnienia roszczenia ciazy na powodzie. powodka nie udowodnila w zaden sposob istnienia roszczenia, a sad uznal je bez zadnego dowodu ?
Składanie zeznań w sprawie cywilnej zamieniło się w przesłuchanie gorsze niż na komendzie, narzucanie określonego stanowiska, próbę wymuszenia na mnie przyznania się do czegoś, czego nie zrobiłam, oraz szantażowanie odpowiedzialnością karną (szantażowanie, a nie pouczenie zgodnie z procedurą) oraz szantażowanie kosztami sądowymi opinii biegłego wynoszącymi kilka tysięcy zł, po czym nastapił absurdalny wyrok, nie mający poparcia w żadnych dowodach, oraz przepisach prawa, przez co teraz muszę tracić ogromną ilość czasu na apelację, załatwianie pełnomocnika, składanie papierów itd.

pomijajac kwestie, ze powodka byla przesluchiwana u siebie w Sadzie an drugi mkoncu Polski - zlozyla wniosek o przelsuchanie w swoim Sadzie, Sad wyznaczyl termin, ale ona nie stawila sie i akta wrocily do Sadu w moim miescie, po czym powodka napisala wniosek o ponowne wyslanie akta o przesluchanie w sadzie w swoim miescie, bo pomylila termin i sad sie zgodzil ponownie wyslal....- to skutkowalo przerwa wsprawie na 9 msc......Sad ja przesluchal w jej meiscie i sporzadzil nagranie z przelsuchania.ja alozylam wniosek o uodostepnienie nagraniania ale sad odrzucil moj wniosek nie uzasadniajac tego !!! do dzis nie moglam sie zapoznac z nagraniem a tym samym ustosunkowac do jej wniosko, zeznan........dlattego zarzuce przede wszytskim STRONNICZOSC Sedziemu
LoOpY_ jest off-line  
22-12-2017, 21:59  
Zba1
Początkujący
 
Posty: 24
Domyślnie RE: Sprawa z idiotką i idiotyczny wyrok

Na razie radzę wstrzymać się ze skargą na tego sędziego, a skupić się na apelacji. Sama skarga może wywołać jedynie gromki śmiech w gabinecie prezesa a niczego pozytywnego dla sprawy nie wniesie.Gdyby jakimś cudem Sąd apelacyjny uchylił wyrok to sprawa wróci do Sądu Rejonowego lecz do innego sędziego. Jak wiadomo są to koledzy i koleżanki którzy krzywdy sobie nie dadzą zrobić.
Nie ma gotowych wzorów apelacji i najlepiej zasięgnąć porady adwokata by ten mając wyrok z uzasadnieniem przed oczami ocenił czy można coś "ugrać" Ja osobiście wykazałem przed sądem błędy formalne oraz błędne ustalenie stanu faktycznego (poparte niezbitymi dowodami) a mimo tego sąd apelacyjny utrzymał w mocy wyrok sądu rejonowego. Adekwatny przykład: sąd wmawia mi że 2+2=5, ja utrzymuję że 4 - apelacja - sąd apelacyjny podtrzymuje że 5 - koniec - wyrok w imieniu rzeczypospolitej polskiej 2+2=5 (celowo z małych liter)
Tak więc będzie trudno wykazać błędy sędziego. Chyba że "idiotka" wprowadziła Sąd w błąd co miało by wpływ na wyrok, a Pani umie to wykazać. Radzę jednak wpierw obliczyć szanse powodzenia takiej apelacji. Rozumiem że złożyła Pani wniosek o uzasadnienie wyroku.
Pozdrawiam i powodzenia życzę.
Zba1 jest off-line  
22-12-2017, 22:11  
LoOpY_
Użytkownik
 
Posty: 158
Domyślnie RE: Sprawa z idiotką i idiotyczny wyrok

Wniosek o uzasadnienie wyroku złożę w środę - wczoraj była publikacja wyroku.

Ustne uzasadnienie sędziego było takie, że moja postawa podczas sprawy byłą zbyt nastawiona na obrone.
Idiotka była przesłuchiwana u siebie w mieście w sądzie i nagrali jej przesłuchanie, ale nagranie CD nie zostało mi udostępnione, mimo , że pisałam wniosek w tym zakresie - wniosek został odrzucony, co uniemozliwiło mi zapoznanie się z jej stanowiskiem i ustosunkowaniem się do niego.
LoOpY_ jest off-line  
22-12-2017, 22:30  
Zba1
Początkujący
 
Posty: 24
Domyślnie RE: Sprawa z idiotką i idiotyczny wyrok

Dlaczego odrzucony? Jak jesteś stroną w postępowaniu to muszą Ci udostępnić. Oczywiście nie dadzą Ci tego CD do domu, ale muszą Ci zapewnić odsłuchanie jej zeznań w sekretariacie lub sądowej czytelni, masz prawo siedzieć tam od otwarcia do zamknięcia i tak nawet codziennie. Już masz pierwsze zaniedbanie w postępowaniu - uniemożliwienie Ci zapoznania się w całości z kierowanym w kierunku twojej osoby zarzutem - napisali dlaczego odmawiają?
Może CDR im się utleniło przez ten czas i już tam nie ma zapisu jej zeznań więc to ukrywają. Napisz na jakiej podstawie odmówili przesłuchania tego CD.
Ustne uzasadnienia są zazwyczaj wyssane z palca, Sędzia mówi co mu ślina na język przyniesie a potem okazuje się że w pisemnym uzasadnieniu nie ma o tym nawet wzmianki.
Zba1 jest off-line  
22-12-2017, 23:02  
LoOpY_
Użytkownik
 
Posty: 158
Domyślnie RE: Sprawa z idiotką i idiotyczny wyrok

Wniosek złozyłam jakoś 2-3 dni przed rozprawą ( wnosilam o odroczeniew razie koniecznosci na czas zapoznania sie z nagraniem ) i sędzia na rozprawie mówi, że odrzuca, bo oskarża go o przewlekłość postępowania (a co wpisał w akkta to nie wiem, bo nie zapoznalam sie z nimi)
Wlasnie w tym Sadzie (jak pytalam w biurze podawczym i biurze obslugi interesanta) to mowili,ze nie ma mozliwosci zapoznania sie, bo cos tam cos tam i mam napisac podanie o udostepnienie kopii nagrania na CD i placi sie za to 6 zl - ale sedzia wniosek odrzucil.
W sprawie zapoznania się z nagraniem byłam 3 razy:
1. PPrzeglądając akta w sekretariacie Wydziału Cywilnego - odmówili odsłuchania, zlozyć wniosek o udostepnienie kopii na CD
2. Czytelnia akt - odmówili odsłuchania, złozyć wniosek o udostępnienie kopii na CD
3. Złozyłam wniosek - odrzucony, bo za późno, przy czym rozprawa, na której odrzucili nie była ostatnią, potem były jeszcze dwie, ale uznałam, że skoro Sędzia wniosek odrzucił, to nastepny też odrzuci.

W ustnym uzasadnieniu jeszcze stanowisko Sądu było takie: "te meble nie były warte takiej ceny"
wolny rynek....
LoOpY_ jest off-line  
23-12-2017, 00:29  
Zba1
Początkujący
 
Posty: 24
Domyślnie RE: Sprawa z idiotką i idiotyczny wyrok

Jak zrobiłaś to przed sprawą to mógł pomyśleć że chcesz mataczyć lub grać na zwłokę (chyba zbyt ambitny). Złóż go ponownie, wraz z wnioskiem o uzasadnienie wyroku, sprawa jest zamknięta więc nie powinno być problemu. Niech Ci przybiją pieczątkę w biurze że takie coś wpłynęło. Zazwyczaj do 14 dni od wpłynięcia wniosku, dostaniesz uzasadnienie lecz nagranie muszą Ci udostępnić bezzwłocznie. W sumie to powinni Ci stworzyć możliwość bezpłatnego odsłuchania tego CD, przecież może nie być Cię stać wywalić te 8zł- ale to jest wersja hardcore ) Zanim dostaniesz uzasadnienie, odbierając CD, zobacz do akt na postanowienia i zerknij dlaczego odmówił Ci tego CD, lub zrób sobie ksero. Jeśli zdołasz wykazać że twoje prawo do godnej obrony zostało naruszone to już jest coś. Ja od miesiąca mam zasadę że sędziowie nigdy się nie mylą, nawet jak widać ewidentną pomyłkę, to nie jest to pomyłka, lecz zapewne sędzia został wprowadzony w błąd (nadludzie tak mają), więc chyba tylko tym tokiem myślenia coś ugrasz - wiem to z własnego doświadczenia.
A więc do dzieła, zacznij zbierać materiały, może coś się jeszcze uda zrobić. Może jeszcze inni dołączą do konwersacji i dodadzą coś użytecznego. W tym celu musisz jeszcze coś odkryć - paragrafy, wszelkie protokoły, ustalenia lub wkleić uzasadnienie jak tylko je otrzymasz, zamazując uprzednio dane osobowe osób niepublicznych (czyli tylko nazwisk sędziów nie musisz zamazywać), tam wszystko będzie. Bo osobiste wycieczki sędziego w stylu "meble nie są tyle warte" może se wsadzić między poślady. Dla kobiety która chce zaspokoić swoją pasję widocznie były warte, a za pasję trzeba niestety płacić. Chyba że były niezgodne z opisem, a to już inna sprawa.
Powodzenia życzę - Dobranoc
ps. Będę śledził ten temat.
Zba1 jest off-line  
23-12-2017, 10:47  
LoOpY_
Użytkownik
 
Posty: 158
Domyślnie RE: Sprawa z idiotką i idiotyczny wyrok

Meble sprzedawane były jako UŻYWANE, co było podkreslone.
Powódka nie ma screenu/zdjęcia ogłoszenia nawet.
a w pozwie napisała "że zapewniałam ją we wiadomości, że meble nie mają żadnych uszkodzeń ani śladów uzywalności i ona na podstawie zapewnienia oraz zdjęć postanowiła zakupić meble'
"Finalnie meble dostarczone przez kuriera nie miały uszkodzeń spowodowanych transportem. Okazalo się, że są poniszczone przez użytkowanie, co przeczy zapewnieniom sprzedajacej i co było niewidoczne na zdjęciach".

Od firmy kurierskiej dowiedzialam sie, ze podpisała odbiór mebli bez zastrzezen.
firma kurierska udostepni mi odpis tego protokolu, ktory podpisywala? dolaczylabym do akt
ja zdjęcia z ogłoszenia (wyraznie stan bdb mebli) dolaczylam, pliki oryginalne, ale sedzia uznal, ze mala ostrosc i nci ze zdjec nie widac - wg mnie dobra jakosc zdjec.

Urojone wydaje mi się także, że po ponad 2 latach, ja jej mam oddać tyle co mi za te meble zapłaciła...nawet w przypadku uznania powództwa wydaje mi się, że kwota proporcjonalnie powinna być obnizona, z uwagi na fakt, że używała ona ponad 2 lata meble, mogła poniszczyć, pouszkadzać je i nie są już tyle warte. nie sposób ustalić w jakim stanie są meble obecnie.
LoOpY_ jest off-line  
23-12-2017, 11:31  
arturoooo
Zbanowany
 
Posty: 6.619
Domyślnie RE: Sprawa z idiotką i idiotyczny wyrok

Dlatego jak ktos pyta czy ma szanse wygrać jakąś sprawę piszę od razu: pytanie do wróżki.

Swoją drogą masakra; ja nie sprzedaję rzeczy uzywanych. Wyrzucam albo przekazuję potrzebującym. Za duzo zabawy z tym moze byc pozniej.

Wrzuc prosze przy okazji skan lub zdjecie uzasadnienia.
arturoooo jest off-line  
23-12-2017, 11:43  
Ja Malinowski
Stały bywalec
 
Posty: 1.175
Domyślnie RE: Sprawa z idiotką i idiotyczny wyrok

Cytat:
Napisał/a LoOpY_ Zobacz post
moja postawa podczas sprawy byłą zbyt nastawiona na obrone.
Dobre! Pozwana się broni, skandal.
Cytat:
Napisał/a LoOpY_ Zobacz post
składam apelację.
Koniecznie skorzystaj z pomocy profesjonalisty.
Ja Malinowski jest off-line  
23-12-2017, 11:48  
LoOpY_
Użytkownik
 
Posty: 158
Domyślnie RE: Sprawa z idiotką i idiotyczny wyrok

Cytat:
Napisał/a arturoooo Zobacz post
Swoją drogą masakra; ja nie sprzedaję rzeczy uzywanych. Wyrzucam albo przekazuję potrzebującym. Za duzo zabawy z tym moze byc pozniej.
ja od momentu sprzedaży tych mebli już też nie
laptop i5 3 generacji - używany 3 lata, kupiłam nowy, to przestałam korzystać z tego - wyrzuciłam na śmietnik.


aczkolwiek tu wyrok jest po prostu mocno idiotyczny, dlatego po cichu licze na jego zmianę przez SO - jak nie dostanę pełnomonicka z urzędu to powołam z wyboru

jak tylko zdobędę uzasadnienie to wrzucę tutaj.

Swoją drogą Sędzia był mocno stronniczy - chociażby odrzucenie wniosku o udostepnienie nagrania z prześłuchania powódki - uniemożliwienie mi ustosunkowanie się do zarzutów.
A sposób przesłuchiwania mnie był tragiczny- wmawiał mi, że to ja pisałam maile, których wydruk przedstawila powodka - ja zaprzeczalam stanowczo
szantazowal odpowiedzialnoscia karna, usilowal wymusic przyznanie sie., jak mowie, z moga bcy podrobione,to mowi,ze moze powlac bieglego, ale ja zaplace jego koszt wynsozacy kilka tsyeicy zl

po czym w uzasadnieniu wyroku mowi,ze nie ma watpliwosci, ze to ja te maile pisalam


----- a z maili i tak nic nie wynikało.....a na pewno nie temat pozwu/ istota sprawy

takiej stronniczości, nacisków,szantażów ze strony sędziego to nigdy nie widziałam, dlatego bardzo mnie kusi by napisać i złożyć ppiękna skargę
LoOpY_ jest off-line  
23-12-2017, 11:50  
LoOpY_
Użytkownik
 
Posty: 158
Domyślnie RE: Sprawa z idiotką i idiotyczny wyrok

Cytat:
Napisał/a Ja Malinowski Zobacz post
Napisał/a LoOpY_
moja postawa podczas sprawy byłą zbyt nastawiona na obrone.
Dobre! Pozwana się broni, skandal.
Cytat:
Dokładnie ! śmiech na sali, trudno nie bronić się przed absurdalnymi zarzutami

Jestem po prostu rozczarowana poziomem i sposobem prowadzenia sprawy przez tego Sędziego.
Miałam w tym Sądzie już keidyś inna sprawe i byla świetna sędzia, z wysoka kultura osobista, uprzejma, wyrok logiczny, obiektywny........- teraz jest Wiceprezesem tego Sadu

nie no jestem zszokowana - dla mnie sprawa była oczywista, zdjęcia w ogłoszeniu były....powódka nie chciała przyjechać zobaczyć osobiście mebli, tylko na wlasna odpowiedzialnosc zdecydowała się zakupić na odległość, przy kurierze otworzyła, nie zgłaszała zastrzeżeń, podpisała odbiór bez zastrzeżeń -sprawa jasna.
a tu wyrok z kosmosu...
LoOpY_ jest off-line  
23-12-2017, 13:52  
LoOpY_
Użytkownik
 
Posty: 158
Domyślnie RE: Sprawa z idiotką i idiotyczny wyrok

Cytat:
Napisał/a Zba1 Zobacz post
Jak zrobiłaś to przed sprawą to mógł pomyśleć że chcesz mataczyć lub grać na zwłokę (chyba zbyt ambitny).
taaak,ale i tak nie była to rozprawa kończąca, tylko były jesszcze potem 2 terminy
LoOpY_ jest off-line  
24-12-2017, 15:13  
Zba1
Początkujący
 
Posty: 24
Domyślnie RE: Sprawa z idiotką i idiotyczny wyrok

@arturoooo handlować można wszystkim, nawet wypalonymi zapałkami czy zużytą chusteczką którą Bieber wywalił do kosza. To co dla jednych jest bezwartościowe dla innych może stanowić ogromną wartość. Jak się sprzedaje coś używanego, to jest normalne że będzie nosiło ślady używania. Napisałeś że używane rzeczy wyrzucasz albo przekazujesz potrzebującym. Przekażesz używanego laptopa, a za rok zapuka do Ciebie Policja że zasilacz laptopa którego przekazałeś, miał przebicie i spaliło mu chałupę. Potrzebujący zezna że zasilacz owinięty był taśmą i że wydaje mu się że coś w nim grzebałeś, oczywiście nie informując go o tym.
Trafiasz na sędziego niesprawiedliwości i zostajesz skazany. Można? - można. Przekażesz suchy chleb - gość oskarży cię że coś w nim było i chciałeś by się nim zadławił. Opcji jest dużo.

@LoOpY, tak jak pisałem i potwierdził to @Ja Malinowski - koniecznie udaj się z uzasadnieniem do dobrego adwokata, bo w apelacji nie możesz napisać że sędzia się czepiał, albo że nie umie logicznie myśleć. Ja mając dowody w dłoni że sędzia źle interpretuje stan faktyczny, przegrałem. Czekam teraz aż wprowadzą III instancję, a w międzyczasie udam się do Rzecznika Praw Obywatelskich by złożył kasację.
Do przegranej apelacji, doliczą Ci koszty sądowe oraz koszty powołania biegłych o ile ktoś ze stron o nich wystąpi, oraz koszy obrońcy powódki. Razem około 2tys - 10tys zł za jedną sprawę - więc to przemyśl. Zasięgnąć porady dobrego adwokata nie jest zbyt kosztowne a nawet bywa że dobrego adwokata odwiedzisz w UM, RUP lub MOPSie za friko.
Pozdrawiam i życzę Spokojnych i Wesołych Świąt.
Zba1 jest off-line  
24-12-2017, 18:51  
LoOpY_
Użytkownik
 
Posty: 158
Domyślnie RE: Sprawa z idiotką i idiotyczny wyrok

Dziękuję za poradę i również życzę Wesołych Świąt !

Jestem niemal pewna, że wniosę apelację, ale pójdę do dobrego adwokata, który w UM ma porady w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej. Zobaczę co powie, może na płatną proadę do kogoś też pójdę

zamierzam zlożyć wniosek o pełnomocnika z urzedu, przyda się do napisania apelacji,reprezentacji przed Sądem.
ale jak zrobić by rozpatrywał inny sędzia, niż ten ktory wydał wyrok w I instancji, bo jak ma on rozpatrywać wniosek, to nie ma co składać, na pewno nie da, skoro odmówił nawet udzielenia kopii n agrania,

Zlozyć ten wniosek lepiej teraz, czy jak sprawa trafii na wokande SO (wtedy roxpatrywałby w I instancji SO)
czy jak raz odmowia teraz, odwolam sie tez odmowia, to jak trafi do SO moge ponownie taki wniosek skladac??
LoOpY_ jest off-line  
24-12-2017, 23:58  
Ja Malinowski
Stały bywalec
 
Posty: 1.175
Domyślnie RE: Sprawa z idiotką i idiotyczny wyrok

Cytat:
Napisał/a LoOpY_ Zobacz post
jak zrobić by rozpatrywał inny sędzia, niż ten ktory wydał wyrok w I instancji
Na pewno będzie rozpatrywał inny sędzia. Z mocy samego prawa.
Ja Malinowski jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ sprawa w sądzie-wyrok (odpowiedzi: 1) witam,mam pytanie mam zawiasy i z czasem jak mi się już kończyły to miałem ostatnią sprawe o odwieszenie bądż nie....gdyż niedokońca się dobrze...
§ Wyrok a kolejna sprawa (odpowiedzi: 8) Witam. Mam takie pytanie. Jeśli ktoś odsiaduje wyrok i ma w międzyczasie inną sprawę karną w prokuraturze to czy jest szansa, że będzie mógł dostać...
§ Sprawa o wyrok łączny (odpowiedzi: 2) Witam. Powiedzcie mi proszę czy lepiej żeby chłopak pojechał na taką sprawę czy lepiej żeby odbyła się bez niego? Chodzi o to, że przebywa aktualnie...
§ Posiadanie, sprawa, wyrok (odpowiedzi: 10) Witam, Zacznę od początku 14 sierpnia policja zrobiła mi przeszukanie domu, znaleźli 2g marihuany, oraz przyznałem się że uprawiałem 1 krzew...
§ Sprawa o włamanie do mieszkania - wyrok (odpowiedzi: 10) Witam, w maju 2013 miało miejsce włamanie do mojego mieszkania, obu włamywaczy zatrzymano w styczniu 2014 i osadzono w areszcie. Otrzymałem pismo,...
§ Wyrok i sprawa bez powiadomienia? (odpowiedzi: 3) Witam serdecznie. W dniu dzisiejszym otrzymałem pismo o treści : Sąd rejonowy dla XXX Wydział karny sekcja wykonawcza informuje iż wyrok z dni...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:26.