Mam kilka pytań odnośnie egzekucji komorniczej.
Wyrok Sr zapadł w maju 2006 roku. Następnie zasądzone świadczenie zostało przez dłużnika spłacone. Nie zostały uregulowane jednak koszty sądowe związane z postępowaniem. Pod koniec sierpnia 2009 roku komornik przesłał do dłużnika pismo o zajęciu części wynagrodzenia za pracę w związku z prowadzoną egzekucją (klauzula wykonalności została nadana wg tego pisma w lipcu 2009 roku). Przy czym zgodnie z ww. pismem komornik opłatę stosunkową obliczył wg całości wierzytelności (która została spłacona jeszcze przed nadaniem klauzuli wykonalności i wszczęciem egzekucji), a nie tylko od zaległych kosztów sądowych.
Stąd moje pytania:
1. Czy zasadne jest nałożenie klauzuli wykonalności na tytuł egzekucyjny - w tym wypadku wyrok sądu - po ponad 3 latach od jego wydania, w sytuacji gdy należność została spłacona już dużo wcześniej?
2. Czy przesłanie pisma o zajęciu wynagrodzenia, jest wystarczającą formą zawiadomienia o wszczęciu egzekucji, zgodnie z art. 805
kpc?
3. Wreszcie czy opłata stosunkowa wobec, wobec której została wszczęta egzekucja nie powinna w tym przypadku stanowić 8% zaległych kosztów sądowych, a nie całości należności wraz z kosztami, skoro należność została w całości spłacona przed wszczęciem egzekucji komorniczej?
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi