Komornik i umowa o swiadczenie uslug - Forum Prawne

 

Komornik i umowa o swiadczenie uslug

Witam Szukam odpowiedzi na pytanie czy Komornik moze zajac wynagrodzenie za prace osobie ktora jest na tzw. Kontrakcie "umowie o swiadczenie uslug zdrowotnych prowadzi dzialalnosc gospodarcza z jedna placowka" Jak wysokie moze byc takie zajecie? ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
30-09-2009, 12:58  
Grzegorz1977
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Komornik i umowa o swiadczenie uslug

Witam
Szukam odpowiedzi na pytanie czy Komornik moze zajac wynagrodzenie za prace osobie ktora jest na tzw. Kontrakcie "umowie o swiadczenie uslug zdrowotnych prowadzi dzialalnosc gospodarcza z jedna placowka" Jak wysokie moze byc takie zajecie? czy zaklad dla ktorego swadczone sa uslugi moze przekazac cale wynagrodzenie komornikowi?
Grzegorz1977 jest off-line  
30-09-2009, 17:43  
kufelek007
Użytkownik
 
kufelek007 na Forum Prawnym
 
Posty: 138
Domyślnie RE: Komornik i umowa o swiadczenie uslug

Zajęcie dokonywane jest w formie: zajęcia wierzytelności z tytułu zawartych umów. Do komornika trafi 100% należnych dłużnikowi środków finansowych.
kufelek007 jest off-line  
30-09-2009, 21:51  
Krispl
Przyjaciel forum
 
Posty: 4.183
Domyślnie RE: Komornik i umowa o swiadczenie uslug

Sprawa nie jest w 100 % oczywista. Prosze przeczytać poniższy zapis art.833 par.2 kpc:

Art. 833. § 1. Wynagrodzenie ze stosunku pracy podlega egzekucji w zakresie określonym w przepisach Kodeksu pracy.
§ 2. Przepis § 1 stosuje się odpowiednio do uposażeń posłów i senatorów, należności członków rolniczych spółdzielni produkcyjnych i ich domowników z tytułu pracy w spółdzielni, wynagrodzeń członków spółdzielni pracy oraz wszystkich świadczeń powtarzających się, których celem jest zapewnienie utrzymania.

Być może należność za wykonane usługu w ramach kontraktu jest płacona periodycznie co miesiąc a zatem spełnia wymagania formalne w/w przepisu i podlega zatem egzekucji w 50 lub 60 % tak jak w kodeksie pracy.
Krispl jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ umowa o swiadczenie uslug telekomunikacyjnych (odpowiedzi: 1) Witajcie, jakis czas temu zawarlem umowe o swiadczenie uslug telekomunikacyjnych, oczywiscie droga telefoniczna. Sprawa wygladal nastepujaco: babka...
§ swiadczenie uslug dla firmy zagranicznej (spoza UE) (odpowiedzi: 4) Witam, Moje pytanie dotyczace uslug, ktore beda wykonywane w Polsce i bedza polegaly na pozyskaniu klienta na towar zagranicznego producenta,...
§ swiadczenie uslug prawnych wiezniom (odpowiedzi: 2) mam pytanie, czy mozna wiezniom swiadczyc uslugi prawne np pomoc w pisaniu pozwow o zle tyraktowanie, nieleudzie warunki wiezienia, zle wyzywienie,...
§ swiadczenie uslug telekomunikacyjnych (odpowiedzi: 1) Witam w skrócie wyglada to tak Deweloper sprzedał mieszkania w których polozona byla infrastruktura teletechniczna uslugi (tv i internet). W akcie...
§ wypowiedzenie umowy o swiadczenie uslug telefonicznych (odpowiedzi: 2) witam, umowa z pewną firmą, która świadczyła usługi telefoniczne się skończyła. co trzeba zrobić, żeby wypowiedzieć im tą umowę? ale tak w trybie...
§ Rozwiazanie umowy o swiadczenie uslug (odpowiedzi: 4) Witam, dzisiaj po powrocie z pracy spotkała mnie nie mila niespodzianka, otoz moja mama ( starsza kobieta) podpisała umowe o świadczenie uslug...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:58.