Kupujący chce zwrócić samochód. Jestem osobą prywatną. - Forum Prawne

 

Kupujący chce zwrócić samochód. Jestem osobą prywatną.

Witajcie, potrzebuje pilnej pomocy. Sprzedałem samochód (od sprzedaży nie minęło 14 dni) za 16.000 zł. Samochód zadbany, chodził bezproblemowo, niczego nie ukrywałem, nie wiadomo mi było o jakichś wadach ukrytych, nie zatajałem niczego przed kupującym ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
03-05-2019, 05:59  
viktorion
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Kupujący chce zwrócić samochód. Jestem osobą prywatną.

Witajcie, potrzebuje pilnej pomocy.

Sprzedałem samochód (od sprzedaży nie minęło 14 dni) za 16.000 zł. Samochód zadbany, chodził bezproblemowo, niczego nie ukrywałem, nie wiadomo mi było o jakichś wadach ukrytych, nie zatajałem niczego przed kupującym auto z niskim przebiegiem, bogato wyposażone.

W międzyczasie dołożyłem wszystkie swoje oszczędności i kupiłem auto (czyt. wywalilem się z kasy i mam na koncie jakies 1100 zł do końca miesiąca)

Wczoraj wieczorem zadzwonił do mnie kupujący samochód, że z autem coś się stało, mianowicie auto gaśnie w momencie wrzucania biegu i puszczenia sprzęgła(w taki sposób opisywał usterkę), i że on dzwoni po lawetę, zjeżdża do domu i żąda zwrotu pieniędzy, i że przywiezie mi samochód. Tylko nadmienię, że auto było dokładnie przeze mnie sprawdzone przed wystawieniem go na otomoto i nie zauważyłem żadnych problemów a o istniejących (typu słyszalna turbina na zimnym silniku) został poinformowany.

Nie mam z czego mu zapłacić tych pieniędzy, a swój samochód sprowadziłem od niemca, więc oddanie auta które kupiłem żeby mieć pieniądze na oddanie mu całości odpada. Kupujący jest w nerwach i on nawet nie chce żebym zapłacił mu za usunięcie usterki samochodu, tylko żąda zwrotu całości kasy. Co zrobić w tej sytuacji?

Ps w umowie był zapis:
"Kupujący oświadcza, że dokładnie zapoznał się ze stanem technicznym nabywanego samochodu.
Kupujący oświadcza nadto, iż nabywa samochód w takim stanie technicznym w jakim aktualnie się on znajduje i z tego tytułu nie będzie zgłaszał żadnych roszczeń w stosunku do sprzedającego"
viktorion jest off-line  
03-05-2019, 06:36  
Kanas
Moderator globalny
 
Kanas na Forum Prawnym
 
Posty: 22.048
Domyślnie RE: Kupujący chce zwrócić samochód. Jestem osobą prywatną.

Cytat:
Napisał/a viktorion Zobacz post
Co zrobić w tej sytuacji?
Jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskasz. Wszystko zależy jakie roszczenia z tytułu rękojmi wysunie kupujący i wiele, wiele innych okoliczności, choćby, czy będzie potrafił wykazać wady, jakie to wady, czy są to wady, czy może naturalne zużycie itd. itp.
Dlatego polecam na początek dogłębnie zapoznanie się z podobnymi tematami aby posiąść przynajmniej minimum wiedzy odnośnie rękojmi.
Kanas jest off-line  
03-05-2019, 06:37  
viktorion
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Kupujący chce zwrócić samochód. Jestem osobą prywatną.

Ze sposobu w jaki prowadził rozmowę to on nie chce wykazywać żadnych wad tylko po prostu zwrócić auto, przywieźć je na lawecie i elo, a ja mam mu oddać pieniądze, czego oczywiście nie uczynię, bo ich z nieba nie wyczaruje..
viktorion jest off-line  
03-05-2019, 06:59  
Kanas
Moderator globalny
 
Kanas na Forum Prawnym
 
Posty: 22.048
Domyślnie RE: Kupujący chce zwrócić samochód. Jestem osobą prywatną.

Cytat:
Napisał/a viktorion Zobacz post
on nie chce wykazywać żadnych wad tylko po prostu zwrócić auto
Chcieć to sobie każdy wszystko może.
Ja chcę wygrać w totka i to znaczy, że skoro chcę, to wygram ?
Tak na poważnie, jak już wspomniałem, zapoznaj się z podobnymi tematami, stosownymi przepisami odnośnie rękojmi. Wiele wyjaśnią i w razie czego, będziesz mógł zadać pytanie konkretnie.
Na obecną chwilę możemy sobie jedynie "gdybać".
Kanas jest off-line  
03-05-2019, 07:35  
karolla0905
Stały bywalec
 
Posty: 8.695
Domyślnie RE: Kupujący chce zwrócić samochód. Jestem osobą prywatną.

Prawo do zwrotu w ciagu 14 dni nie ma tu zastosowania. Bo to nie byl konsumemcki zakup na odleglosc.
karolla0905 jest on-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Kupujący chce zwrócić samochód (odpowiedzi: 11) Witam sprzedałem samochód bmw e36 o wszystkich wadach jakie wiedziałem powiedziałem kupującemu, kupujący z oddali przyglądał się samochodowi nie...
§ Kupujący chce zwrócić samochód. (odpowiedzi: 28) Witam, Otrzymaliśmy z żoną list - jest w załączniku. Dodam, że nie ukrywaliśmy niczego i o wszystkim kupujący wiedział o tym o czym my...
§ Kupujący chce zwrócić samochód (odpowiedzi: 2) Witam. Postaram się opisać w skrócie zaistniałą historię. Sprzedałem auto młodemu chłopakowi. Od razu poinformowałem go o wszystkich małych...
§ kupujący chce zwrócić samochód (odpowiedzi: 23) Witam. Problem polega na tym że wystawiłem samochód na sprzedaż, przyjechał kupiec, zrobił dużo kilometrów po niego, stał oglądał, patrzył czujnikiem...
§ Kupujący chce zwrócić samochód (odpowiedzi: 20) Witam,wszystkich bardzo serdecznie, mam taki problem i szukam porady.Otóż ok 2 tyg. temu sprzedałem samochód, było to 7 letnie Bmw, którym jeździłem...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:21.